Benim darkorbit hikayem.

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve lpköopopk tarafından 4 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. lpköopopk

lpköopopk User

merhabalar.
    yıllardır bu oyunu oynuyorum bu oyun yüzünden çok şey kaybettim çok şey kazandım başıma kitap yazılacak kadar macera geldi bu konuda sizlere maceramdan bahsetmek istiyorum. uzun bir yazı olacağa benziyor umarım üşenmem.

bölüm1 başlangıç

darkorbit e yıllar önce başladım (2006-2007)o sıralar 6. sınıfa gidiyordum kardeşim internetten bir oyun bulmuş ve oynuyordu uzaygemin ile canavar ve düşmanları öldürüyordun. eğlenceli birşeye benziyordu bende bilgisayar sıramı beklemeye başladım(evet bilgisayar sırası o zaman evde 2 bilgisayar vardı biri abimindi diğerinide kardeşimle 30 ar dakka kullanırdık.) bu oyunu oynamaya ilk o zaman başladım akşama kadar 2-1 haritasında struner kestikten sonra 140 k küsür kredi biriktirmiştim evet evet yüzkırk bin!! hangara bir göz gezdirdim ve paramın yettiği en güzel gemi olan nostromoyu aldım sevinmiştim,mutlu olmuştum artık bende çok güçlü nir uzay korsanıydım! gemiiyi aldıktan sonra hiç oynamadan yatağıma yattım ve ertesi gün
    gemime neler alacağımı düşünüyordum.

sabah uyandığımda ilk işim darkorbit e girmek olmuştu başlla ya tıklayıp sabırsızlıkla beklemeye başladım oyuna girince yeni gemimle ilk siftahı yapmak için hangarın aşşağısına inip bir struner kestim. 3 belki 4 dakika sonra yanımabir oyuncu gemisi geldi ama bu diğerlerinden farklıydı büyük kocaman bir gemiydi ve ismikırmızı renkli yazıyordu bir anda bana saldırmaya başladı ney saldırmakmı? bana orada saldıramazdıki ne oluyrdu? ben daha ne olduğunu anlayamadan patlamıştım.
    uridium um yoktu, o kadar emeğim boşa gitmişti ağlayacak gibiydim.

bu olaydan sonra bir süre sürekli darkorbit oynadım sonra abim derslerimi etkilememesi adına darkorbit i bana yasakladı ondan sonra darkorbit i okuldan çıktıktan sonra ben eve varınca abim 30 40 dakika sonra eve varıyordu sadece o zaman sınırında oynayabildim.

bir gün darkorbit oynarken birisi ile tanıştım msn debirbirimizi eklemiştik ve konuşuyorduk ve bana darkorbit hilesinden bahsetti ona kullanıcı adı ve şifremi verecektim oda benim hesabıma girip uridium hilesi yapacaktı tam 1.000.000 uridium!! çok cazip gelmişti tabi şifremi verdikten sonra beni engellemesine kadar
    engelledikten sonra birde baktımki hesabıma girilemiyor!

2. bölüm
    Yıllar yıllar sonra-------------

lise 1. sınıftaydım ve hala darkorbit oynuyordum ama azdeğil sürekli günde en az 5-6 saat oynuyordum! abim üniversitede olduğu için yasak yoktu istediğim kadar oynayabiliyordum

bir gün benimle çar takas etmek istiyen birine çarımı çaldırdım(evet yine çaldırdım)
    çok üzülmüştüm, aşırı üzülmüştüm o irisleri alana kadar neler çekmiştim
    çarımı geri almak için yollar araştırdım ama o sıralar dava açmak işe yaramıyordu çünki bu konunun yasal altyapısı hazır değildi. bende bu işi kendi yollarım ile halletmeye karar su gibi html(bit bilgisayar dili ) biliyordumkim tutardıki beni!

hotmail sayfasının fakesini yapmaya karar verdim (bilmiyenler için fake sayfadan giriş yapınca şifreler bana gelir) baya bir uğrtaşıp yaptım geiyordu evet geliyordu!
    şimdi ilk olarak kurban bulmalıydım ilk kurbanım arkadaşım olmuştu (özür dilerim xxx çok pişmanım.) bu yöntem ile çok hesap çaldım. geröekten çok.ve sadece en güzel
    oyun hesaplarını alıyordum 7 iris değil, sadece ful iris ful lf3 ful bo2(o zamanlar 8 iris,24 argesi olan güçlüydü).
    havoc çıkalı 1-2 ay olmuştu o sıra elime yeni bir hesap geçti sıralamada ilk 30 daydı 4 tane havocu vardı (çıkalı 2 ay diyorum kimsede yoktu o kadar havoç)
    o hesap ile biraz vakit geçirdim birgün okuldan geldiğimde ne göreyim! hesaplarımın çoğu gitmişti çalınmıştı! bilgisayarımın anakart'ına virüs yemiştim
    kalbime kurşun yarası alsam daha az üzülürdüm tüm o hesapları satsam 2000 3000 tl ederdi.(çalan çocukla sonradan kanka olmuştuk)

darkorbit yüzünden derslerle hiç alakam yoktu not ortalamam 40 dı! 8 tane zayıfımvardı sınıfta kalacaktım, ve kalmıştımda sorumluluk sınavlarına bile gitmemiştim
    resmen dibe vurmuştum benim gibi sbs'de matematikten 3 sene üst üste ful çeken bir çocuğa hiç yakışmıyodu bu! kendime çeki düzen vermem gerekti. verecektimde, ama sadece biraz zamana ihtiyacım vardı sadece biraz zaman.

3. bölüm canavar etkisi

yazın darkorbit e yine başlamaya karar verdim ama bu sefer kazanan ben olacaktım. olacaktımda ama bı hırsım beni çok kötü bir şeye sürükleyecekti
    canavar etkisi adını verdiğim şeye, gözüm kararacaktı oyun hesabı için yapmayacağım hiçbirşey kalmayacaktı (oyun hesabı demek bunları satmayabaşlayacağım için aynı zamanda para demek)
    yeni taktikler bulmalıydım bot diye insanları kandırıp bilgisayarlarına virüsler attım maillerine fake mailler gönderip hesaplarını çaldım
    internet cafe de bilgisayarlara keylogger ler yerleştirdim çok hesap çaldım çok para kazandım canavardım ben! belkide hayatım boyunca yapmadığım kadar
    günah yapmıştım o sıralar

oyun hesaplarını satıp para kazanmaya başladım. çok kazanıyordum (aylık 1000 tl yi buluyordu bana göre çok tabi ) canavar olmuştum nerde oyun hesabı bulsamçalıyordum
    gözüm başka birşey görmüyordu zaten önceden bu oyun yüzünden dışarı çıkmaz asosyal biri olmuştum ama şimdi kimse ile konuşmuyordum! konuşmayı unutmuştum
    insanlarla iletişim kuramıyordum.

birgün yine bir kişi bot diye virüsümü indirmişti. bende e-posta adresini alıp bakayım dedimgenelde bu iş için kalkan kullanırdım yani kimse beni bulamazdı ama bu sefer
    üşenmiştim çübki kalkan var iken internet çok yavaş oluyordu. hem nerden bulacaklardıki beni!mail hesabına girdimki ne göreyim 2. sırada oyun hesabı hemen kendi üstüme aldım
    bundan 2 ay sonra bana dava açıldığını öğrendim çok korkmuştum gerçekten çok korktum çünki bu suç 3-12 ay hapis gerektirir o korku ile çocuğa hesabını geri verdim ve daha fazlasını
    ama yinede çocuk şikayetini geri almadı sonra araya ailem girdi ve halleyttiler (çocuğa para verdiler) ve çocuk şikayetini geri çekti.

sonra oyunu bıraktım derslerime çalıştım akabindeki sene 80 küsür ortalamaile teşekkür aldım şu an lise 3. sınıftayım darkorbit i günde 1 saat hobi larak oynuyorum

Ve mutlu son :D

2. RAMMFİRE

RAMMFİRE User

hikayen güzelmiş beğendim.Bende darkorbiti 2006 yılından beri tanıyorum.
    bende ilk senin gibi nostromoyu almıştım tabi bunlar eskidendi

asıl olay şöyle başlıyor 4 ay önce ekimdi galiba çok bunalımdaydım canım acayip sıkılıyordu.Darkorbite girdim. Ve tekrar başlamaya karar verdim gece gündüz kastım gemiyi gece gündüz hiç durmadan sabahlara kadar oynuyordum ve oyuna yüklü bir miktar para yatırıp gemiyi fullemiştim nasıl olsa boştum tek yaptığım oyun oynamaktı..Ondan sonra bir haber aldım bu hayatta en çok istediğim şey gerçek olucaktı 3 ayda sabah akşam tam aralıksız oynadığım oyunu deli gibi para yatırdığım oyunu gittim bir arkadaşıma verdim.

3. lpköopopk

lpköopopk User

çok teşekkürler yorumun için.

4. ProteamAlp

ProteamAlp User

Bende 2006 da başladıgımda sürekli bigboy alıp patlayıp tekrar alırdım tabi o zamanlar uriyle tamir etmiyorduk.

5. lpköopopk

lpköopopk User

geçmiş olsun :D

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.