Bigpoint İkramiye: Perde Arkası

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve Dεχтεя tarafından 21 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
 1. Son zamanlarda ikramiye yalanı ortaya çıktı. Foruma yazılan yazılarda oyuncuların ankete katılarak ikramiye kazanabilecekleri belirtilmişti. @Nefes modun dediği gibi, bu sahtekârlıktan başka bir şey değildir. Ancak yenileri de ortaya çıkmaya başlayınca modumuzun yazdığı konuya bakamayan yeni oyuncular heba oluyor.
  Peki bunlardan nasıl sakınabiliriz?
  Yazılarda ağır yazı hataları olup olmadığına dikkatli bakın. Çünkü bu tür mesajlarda genellikle çok fazla yazım hatası mevcut. Ayrıca linkin yönlendirdiği yer, linkin kendisi ile uyuşmuyor. Tersine, oyuncuları dolandırıcılık için açılmış bir sayfaya yönlendiriliyor.
  Üçüncüsü, bu kadar fazla ödül verilmez. (verilse bile HITAC Etkinliği süresince verilebilir (bkz. HITAC Ay İkramiyesi) ama diğer etkinlikleri bilemem.)
  Dördüncüsü, FM veya Admin rütbesine sahip değiller, bu da bu gönderilen mesajların kesinlikle ama kesinlikle SAHTE olduğuna işarettir. Resmi duyuruları sadece yöneticiler yayınlayabilir, bu da Genel Duyurular bölümünde çabucak yer eder. Genellikle ortalık yerde yazılmaz.
  Eğer bu anlattığım mesajlardan birini görürseniz, GÖRDÜĞÜNÜZ YERDE RAPOR EDİN (kimin gönderdiğine bakın, sakatlık çıkmasını istemezsiniz. Ayrıca, onu gönderen kişilerden alıntı yapmayın.) ve gönderdiği linklere TIKLAMAYIN. Tıklarsanız, hemen kapatmaya çalışın. Bu tür mesajların devamları geldikçe ve bu konuyu (bir de @Nefes modumuzun konusunu, Yardım > Oyunla İlgili S.S.S > Genel Konular bölümünde) okuyanlar olmayınca, maalesef, çoğu kişinin bilgisayarına ya zararlı/istenmeyen yazılım girer, ya da hesapları çalınır.
  Lütfen, biraz vakit ayırıp okuyun, gönderilen sahte ikramiye mesajlarına kanmayın.
   
  erdem_korkmaz70 bunu beğendi.
 2. Bunların amacını bir türlü anlamış değilim ztn forumda bi biz bizeyiz :/
   
 3. Amaç insanları dolandırarak hesaplarını çalmak. Veya bilgisayarlarına zararlı/istenmeyen yazılım yükleterek onları mağdur etmek.
   
 4. Merhaba ,

  Bilgilendirme için teşekkürler. Fakat zaten doğru olsa resmi bir duyurusu yapılır. Görevlilerce paylaşılır. Fakat bunların hiç birisi yok.

  Ayrıca farklı bir dilden translate ile çevirildiği belli çünkü Türkçe olarak eklenmesine rağmen çok anlamsız şeyler içeriyor.

  Biz her zaman söylüyoruz

  Nerde olursa olsun hiç bir resmiyeti olmayan yerlere , kişi yada kişilere inanmayın. Başka forumlarda , sosyal ortamlarda yada daha farklı yerlerde bu tür şeyler yazılabilir ve yazılıyordur.

  Fakat eğer bir gerçeklik payı varsa bunlar ya Facebook hesabında yada Forumda ilgili kısımlarda duyurusu yapılır.

  Tekrar belirtiyoruz ; Bu tür resmiliği olmayan şeylere inanmayın ve Link'lere tıklamayın.

  İyi forumlar.
   
  Dεχтεя bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş