Bilgisayar (Edit)

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve BlackGhost™ tarafından 9 Ocak 2015 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. llTheKara

llTheKara User

ASUS X553MA CELERON N2930 1.83GHz-2GB -500GB-15.6"-INTEL-WIN8.1 BILGISAYAR arkadaslar sizce bu pc iyimi sadece darkorbit ve dersler icin kullanicam siz bilgili insanlarsiniz ozellikle dodgeviper ve Blackghost

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 17 Ocak 2015
  2. Bütçen ne kadar ? Ve masaustumu laptop mu alacaksın ?

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 17 Ocak 2015

3. Söz ettiğiniz laptop DO'yu kasmadan oynatır mı bilemem tahminimce kasabilir.

Ama ödev , araştırma vb. şeyler için yeterli.İnternet hızınız normal ise videoları donmadan izlersiniz.

Bence 2-3 bilemedin 4 sene idare eder diye düşünüyorum.Nasıl kullandığınıza bağlı :)

Son düzenlenen: 13 Mart 2015
  4. İşlemci çöp 2 gb ram yetersiz.

5. Merhaba ,

İşlemci son sistem olmasada biraz daha üst model olursa ve ayrıca ram en az 4 ortalama 6 iyi demek için 8 GB olmalı diye düşünüyorum. :)

Aslında en güzeli arkadaşlar hazır sistem almayın. PC'den anlayan kişilerden yardım alarak kasa ve içindeki parçaları seçerek ( Bir birleri ile uyumlu olmaları ve çakışmamaları önemlidir. ) toplama yapın. Hazır sistemlerde bir kaç parça ile göz boyamaktalar. Bu zamana kadar 3 tane PC aldım ilk acemilikti hazır sistem ( Marka ) aldım. Ondan sonraki 2 bilgisayarımı parça parça anakart , işlemci , ram , ekran kartı v.b. şekilde bir birleri ile uyumlu olabilecek parçları seçerek toplattırdım.

Gerçi laptop olayında toplama olamıyor ama artık onlarda da dikkatli ve iyi araştırmak gerekiyor.

İyi forumlar.

6. llTheKara

llTheKara User

Bütçem 1500 tl ye kadar çıkabilir notebook yada leptop alıcam.
    Ben leptop alıcağım için ne yazıkki toplama yapamıyorum ama toplama masaüstü bilgisayarım var onu kullanıyorum ancak bişey yüzünden leptop alıcam masaüstü gidicek :)

7. Merhaba ,

Laptop işleri zor ve sıkıntılı çünkü doğru karar vermek çok zor. Fakat bir süre araştırma yapmanız iyi olacaktır.

İyi forumlar.

8. llTheKara

llTheKara User

Anladım çok saolun board adminim :) smod demek geldi içimden neyse kolay gelsin :)

9. Merhaba ,

Aslında çok önemli değil fakat görevimiz gereği FM , SMOD yada Admin gibi rütbeler alıyoruz. Bunun dışında aslında farkımız yok. :) Teşekkür ederim iyi geceler. :)

İyi forumlar.

10. 1.500 tl ye celeron mu alınır Allah aşkına :D

ASUS X555LN CORE İ5 5200U 2.2GHZ-6GB RAM-500GB HDD-2GB-15.6"W8 NOTEBOOK

vatanda 1828 tl bütçeyi biraz daha artırabilirsen işini görür bu ;)

NP450R5G NOTEBOOK CORE İ5 3230M-8GB 1TB-2GB-15.6-W8 TASINABİLİR BİLGİSAYAR

Buda samsung işlemcisi iyi fakat yukarıdakinin ekran kartı bununkinden daha iyi 1799 tl

yani bence paranı biraz daha biriktirip daha iyi bir şey al 1.500 tl ye celeron işlemcili makina alacağın yerde git p4 işlemci kullan daha iyi celeron dual core hepsi çöp...

bana göre i3 ün aşağısı çöp (geneium hariç 20. yıla özel parça :D i5 kadar hızlı)

Son düzenlenen: 18 Ocak 2015
  11. Overclock için özel parçaya o kadar da gerek yok. Adam akıllı bir soğutucu işlemcinin mimarisine göre güzel bir çipsetle rahatlıkla overclock yaparsın ama sonuçta işlemciyi zorlayacağından ömrünü kısaltır.

Yeni nesil oyunlar artık bilgisayarları çok zorlamaya başladığı için yazdığın işlemci tipi oyunlar için o kadar da gereksiz değil.

Evet performans topladığın parçalara göre değişir ancak monitör bu olaya çok da dahil değildir o sadece alacağın görüntü kalitesini etkiler. Çok eskiyse sıkıntı çıkarır ancak.

İşlemci teknolojisi i3 demek tam olarak i3 ve i3 altı demek değil. Soket tipleri var. LGA775, LGA1150, LGA1155 gibi. Desteklediği soket tipine göre işlemcileri destekler. ************** bu linke anakartı yazarak desteklediği tüm işlemcileri görebilirsin.

İlk başta dediğim gibi her parçaya overclock yapılabilir. Ayrı olaraktan kendinden overclocklu parçalar vardır sadece hızları biraz daha yüksektir.

Burdan sonrasına bir şey demek zor :)

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 18 Ocak 2015
  12. Serhan şu monster notebooklar hakkında bir bilgin var mı fazla duyulmamış bir marka sanırım.

BurakOyunda da monster kullanıyor kaliteli mi acaba :D

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 18 Ocak 2015
  13. Burağa sormayı deneyebilirsin iletişime geçmek zor olabilir ama elbet yolu vardır. Yada oynadığı oyunlara bak yada benchmark testlerine bak oyunlarda ki ultra performanslarına bak :D yani ben pc alırken böyle alıyorum :D

14. Bende öyle alıyorum fakat herkesin düşüncesi de benim için önemli fakat kaliteli midir acaba :D çok fazla ekran kartı yanması sorunu vs felan var diyorlar. kimiside iyi performansı var diyor.

15. Amd mi nvidia mı?

16. Nvidia

17. Dostum para durumunu bilmiyorum ki tabi o kadar iyi değil ama iş görür...

Okul için , araştırma , video vb. için yeterli.
    Sonuçte bir risk var.

Ne olursa olsun kullanılmamalı.Büyük bir zarardır Overclock.

Ama bir kez denendiğinde bırakması zor oluyor maalesef :)

Son düzenlenen: 18 Ocak 2015
  18. Arkadaş do da oynayacağını belirtmiş ondan dedim bu sistem nette gezinmeye tabiiki yeter. Fakat 1500 tl ye bu sistem yerine 200 tl daha koyup daha iyi özellikli bir laptop alabilir onu demek istedim :)

19. Evet tabiki de öyle ama benim arkadaşın pc buna benziyor DO ' yu rahat oynuyor ondan dedim :)

20. Celeron dual coredan daha kotu bir işlemci :) benim islemci dual core :)

Arkadaşnın ekran kartı iyidir ondan rahat oynuyordur.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.