Bilgisayarımın özellikleri iyi olmasına rağmen kasma yaşıyorum

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve xxl-vega tarafından 2 Mart 2016 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. xxl-vega

xxl-vega User

Merhaba arkadaşlar. Başlıkta da belirttiğim gibi kasma sorunu yaşıyorum.
    Sistem özelliklerim:
    WİN10 x64
    6gb RAM
    4 çekirdek AMD A8-7410 2.2 GHz
    ATI Radeon R5 2GB
    FPS 25-30 larda geziyor. Maxthon kullanmama rağmen fps artmıyor. Çerez-önbellek temiz, adobe güncel, bilgisayarda da ağır program vs. yok. Oyun ekranı sağ tık ayarlardan depolamayı sınırsız yapmama rağmen sonuç aynı. Yardım edin arkadaşlar :(

2. GREED

GREED User

Pek bilmem ama net yavaş olabilir

3. xxl-vega

xxl-vega User

Yok dostum net ile alakalı değil bu durum

4. ÈrroR_™

ÈrroR_™ User

pc cok iyi.ekran kartini ATI sitesinden denettirip guncelleme edin cok farkediyor.monitor hz sinin ustune zaten cikmasi sakincali ama bu pc nin monitorude 60 mhz vardir zaten onada bakin bir.directx netframe activex guncellemelerine bakin.bildigim bunlar iyi performans icin.

Rehber bunu beğendi.
  5. xxl-vega

xxl-vega User

60 mhz sabit. ekran kartı driver'ı geri kalmış, onu şuan güncelliyorum. directx 11 kurulu olması lazım şuan(başka bir oyun oynarken ayarlarda görmüştüm). activex ve netframe kurulu değil, kurmam şart mı?

edit: güncellemeyi kurdum, fark yok henüz :(

Son düzenlenen: 2 Mart 2016
  6. Sanırım windows 10 kaynaklı bir sorun var. Eskiden rahat oynadığım oyun şimdi kasıyor yeni bi güncellemeden dolayı olabilir. Benim fikrimce böyle.

7. Merhaba ,

En son w10 kullananların genelde donma v.b. şikayetlerinin daha çok olduğunu farketmiştik. Tam olarak bilmiyorum ama w10 kullanıp donma sorunu yaşamayan var mı merak ettim. :)

İyi forumlar.

8. Ben :D

9. ÈrroR_™

ÈrroR_™ User

activex 20 ile net frame 4.5 ,gerekli arastirisanizda fps oyunlarinda olmazsa olmazlardan,Microsoft Visual C++programlamadili bunlarda kurulum dosyalarinizla yuklenmismi bakin program kaldir degistir kisminda,bende hepsi yuklu son surumler C++ lar 2008 den 2013 e hepsi var sizden biraz dusuk pc den cok iyi performans aliyorum.w 10 yamalari henuz oturmadi bence simdilik az eski surum kullanirsaniz daha rahat edersiniz.windows 10 herkes sorun yasiyor geri donuyor eskiye,maxthon dan acip denediniz mi.

10. xxl-vega

xxl-vega User

Sanırım çoğumuz w10'dan şikayetçi. Sırf darkorbit için w8 veya w7 ye dönmek istemiyorum açıkçası... Artık yeni güncellemeleri bekleyeceğiz.

C++ 2005, 2008, 2012 ve 2013 versiyonları kurulu. Yarın activex'in ve net frame'in son sürümlerini kuracağım. Umarım fark yapar. Bu arada maxthon'u denedim fakat chrome'dan maksimum 05-10 FPS fark yapıyor.

11. Opera kullanın tavsiyem Hiç sorun çıkarmadan oynuyorum .Diğer tarayıcılardan daha iyi deneyin isterseniz ama Turbo modülüne göre ayarlayıp oynayın Reklam sayfalarını engelleyen proğramıda kullandığınız da en ufak kasma sorunu kalmıyor. Ad muncher isimli reklam engelleyicisi var onu indirin veya daha iyi bildiğiniz bir proğram varsa onu kullanın

12. M3T4

M3T4 User

ekran karti driverlerinizin guncelliginden emin olun. bilgisayarda bulunan eski goruntu suruculerini sildikten sonra amdnin sitesinden guncel driveri indirin (64 bit icin olani). driverlerinizi temizlemek icin googledan Display Driver Uninstaller diye aratip guru3d atli siteden indirebilirsiniz. tavsiyem guvenli modda driver temizleme islemini yapmanizdir. programi acinca zaten kendisi soruyor bunu, otomatikman yaparsiniz. sonra dedigim gibi driverinizi indirin.

13. ÈrroR_™

ÈrroR_™ User

fayda eder mutlaka,maxthondayken adobe sitesinden flash aratin flash plugin yuklerseniz iyi olur ,ayarlarinda gelismis icerik denetimi 3 kutuda isaretli olsun,benimde ekran kartini normalde guncel diyordu amd sitesinden son gelenleri icindirince farketti.birde denetim masasi flash icinde izin verilmismi site depo ve ayrica forumdada birkac konu vardi onlarada tavsiyelerimiz olmustu, gozatin derim.

Rehber bunu beğendi.
  14. xxl-vega

xxl-vega User

tam olarak dediğini anlayamadım. biraz daha açar mısın? sadece depolamayı sınırsız yaptım şuana kadar.
    net framework 4.6, flash player güncel, adblock'lu maxthon kullanıyorum bu arada

15. ÈrroR_™

ÈrroR_™ User

tamam siteler icin depolama izin verilmismi diye bakin dedim
    chrome kendi guncelliyor sistem eklentisi indirebilirsiniz diyor onu da indirin ,anlatmasi zor oluyor:)
    denemelerim sonucunda,maxthon bence en az pc yoran daha uzun sure online oyunda kalmayi sagliyor.ayarlar kismina bakin en altta gelismis orda icerik denetimi 3 secenekte isaretli olmali demek istedim.adblock dogru ,ultra kipinde, bugun guncelleme si cikti siz zaten yeni yuklediniz gunceldir,activex 20 yide adobeden indirebilirsniz.duzelme olmadimi az cok:)

16. xxl-vega

xxl-vega User

3 seçenek işaretli ve ultra kipinde. bugün güncellemem geldi ve kurdum. 2d de oynayınca pek fark olmuyor 35 FPS civarı alıyorum. 3d ye geçince FPS biraz daha artıyor. Örneğin cubikonda 2d de oynayamazken 3d de çok rahat oynayabiliyorum o_O Artık bu şekilde devam edicem buna da şükür şimdilik :)
    Yardımlarınız için teşekküler

ÈrroR_™ bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.