Duyuru Bilgisayarlar Hakkında Sorularınız ?

Konusu 'Konuşmacı köşesi' forumundadır ve ĐØĐGЄ√İPЄЯ tarafından 28 May 2017 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
  1. Herkese selamlar arkadaşlar;

USB , PC bileşenleri ve laptop gibi şeyleri bana sorabilirsiniz. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım. Fakat cihaz satın alacaksanız cihazın ss'ini buraya koyabilirseniz , bütçe ve fiyatınızı söylerseniz sevinirim :)

Bilgisayar sorunlarınıda buraya yazabilirsiniz.

2. JUPlTER

JUPlTER Guest

Evet ilk soru benden gelsin :)
    ASUS K556UQ CORE İ5 7200U 2.5GHZ-12GB RAM-1TB HDD-2GB-15.6"W10 NOTEBOOK nasıl sizce:)

3. Lion

Lion Guest

Şimdi benimde bir sorum olacak elimde bir tane MSI X99a GODLİKE GAMİNG ATX anakart var. bu anakartta atlatnalı 4 gb ram takıyorum ama 3. slotta ram takıldığında bilgisayar açılıyor ama görüntü vermiyor ama 2 slota takınca anakart çalışıyor ve görüntü veriyorum nasıl çözerim ben bu durumu :)

4. Ram mhz değeri anakartın desteklediğine fazla geliyor olabilir.

Şimdi 2 slota ram rakılı ama 3. slota bir ram daha mı takmaya çalışıyorsunuz yoksa 3 tane ram mi takmaya çalışıyorsunuz ?

3 ram takıyorsanız anakartın desteklediği ram voltaj ve mhz değerinin üstünde geliyor olabilir bundan dolayı görüntü gelmeyebilir.

Siz yukarıda dediğimi yapmadıysanız 3. slota 2. veya 1. slottaki rami takmaya çalışıyorsanız slotunuz bozuk olabilir.

Anakartınızın desteklediği MHZ değerini ve ramlerin MHZ değerlerini yazar mısınız ?

Notebook güzel fakat ekran kartı ve işlemcisi bakımından zayıf bana kalırsa.

Sizin istediğiniz işlere göre sağlam bir işlemci gerekli çünkü fotoğraf , video belge vs gibi verilerle uğraşacaksınız bunları açmaya çalışırken işlemciniz biraz zayıf düşebilir.

Çünkü U serisi normal işlemcilerden daha zayıftır.

5. JUPlTER

JUPlTER Guest

Gerçekten mi ,nvidia GT940Mx kötü mü yani :( kasar mı.

6. Şimdi şöyle diyeyim gücü o kadar iyi değil idare eder fakat dediğim gibi eski nesil mimarinin üstüne biraz makyaj yapılmış halidir.

M seviyesinin biraz saat hızı artırılmış hali oluyor.

7. JUPlTER

JUPlTER Guest

Biraz daha güçlü arayınca fiyat otomatik artıyor bu aralıktan yukarıda çıkamam.Yani hem güzel kaliteli hem uygun arıyorum:)

8. CASPER F600 CORE İ7 7500U 2.7GHZ-12GB RAM-1TB HDD-2GB-15.6"-W10

Bunda aynı ekran kartı var ama işlemcisi bu İ7 biraz daha iyidir.

9. Lion

Lion Guest

aldığım ramların hepsi anakarta uyumlu hiç bir sıkıntısı yok aynı ramları takıp çalıştırığım ramların yerinden söküp takınca hiç sorunsuz çalışıyor ama 3. slota ram takınca çalışmıyor sebep ne olabilir

10. Slot bozulmuş olabilir anakart 0 mı ?

0 değilse uzun zaman sonra voltajdan bozulabiliyor bu tip sorunlar yaşamıştım.

11. JUPlTER

JUPlTER Guest

Ama casper o,casper toshiba bunları düşünmem,asusu seviyorum ben,belki hafta sonu indirim olur takip edeyim:)

12. Lion

Lion Guest

Anakart sıfır hiç bir sıkıntısı yok çalışmayan slotlara ram'ı taktığımda eskileri sökünce görüntü tekrar alıyorum ama 3. ram takıldığında problem ortaya çıkıyor

13. Hocam şimdi şöyle diyeyim zamanında casper baya bir sorunlu laptoplar üretiyordu ama şimdi dersini aldığını düşünüyorum saat gibi çalışan laptoplar üretiyor.

Markaya takılmayın bence içinde ki performans her zaman daha önemlidir :)

Bios pilini ram takılıyken çıkartın 1 dakika kadar bekletin. Sonra tekrar deneyin.

Slotunuz belkide düşük mhz ile çalışıyorda olabilir çünkü bazı anakartlarda bu tip şeyler mevcut.

2 slot 1600 de çalışıyordur 3. slot 1300 gibi.

Birde şöyle deneyin;

Bütün ramleri çıkartın tek bir tanesini 3. slota takın birde öyle deneyin.

14. Lion

Lion Guest

neyse benim beklediğim cevaplar değil sorun farklı bir yerden kaynaklanıyor mhz olayı değil sadece tek bir yere odaklandınız ve orada kaldınız bence işlemci tellerini düzeltmeyi deneyin işlemciyi takarken yamultmuş olabilirsiniz.

iyi günler kendinize iyi bakın

15. Sorun sizin sorununuz yardım etmeye uğraşıyorum laf sokar gibi cevap veriyorsunuz yine. Açıklayıcı olmuyorsunuz.

İşlemci pinlerini yamultursanız makina zaten çalışmaz.

Neyse size kolay gelsin.

16. Lion

Lion Guest

Hayır bakın başıma geldiği için sordum sadece bunu anladığım kadarıyla bilgisayar bölümü okuyor veya merağınız var sadece size anlamat istediğim bir noktaya yoğunlaşmamanız başıma geldiği için sordum ve sizin de başınıza böyle birşey gelirse görünen yer değil görünmeyen yere bakamnız işlemci pinleri ram slotlarınında çalışmasına yardım eden pinlerde olduğu için içinde dikkat etmeniz çünkü fak ve kıl gibidirler ilk bakışta göremiyor insan yani sizin iyiliğiniz için konuşuyorum.

17. Tamamda zaten sorun oluştuğunda kendini belli eder yani o pinler kırılırsa zaten atın gitsin işlemciyi tamir ettirmek zaten sıkıntılı olur.

Sorunda açıklayıcı olunmazsa çözülemez zaten. Şimdi zaten kasa elimde olunca halledebiliyorum yani.

18. Lion

Lion Guest

Ben o anakartı atmadım işte tek tek maket bıcağı ile düzelttim ve çalıştırdım şimdi de canavar gibi çalışıyor

19. Kırıldıysa diyorum yamulduysa değil :D

20. Lion

Lion Guest

ben anakart kırıldı dedim mi hiç size siz soruyu kendi cevaplayacağınız gibi çevirdiniz.

Yamuk - yamulma vs

Neyse mesleğinizde başarılar