Bilmece Bildirmece

Konusu 'Resmi Forum Oyunları' forumundadır ve KARANLIK tarafından 1 Şubat 2015 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
  1. Dauble dat :):D

2. Kimse bilemez o zaman :D

3. En kral ipucu geliyor:D, geçen yıllar felan haniii :):D

4. Gün, geçmiş

5. Öhhhh artıhh:eek::eek: azcık bir mantıklı düşün bulucaksın eminim ;)

6. anakin5555

anakin5555 User

bilmece bildirmece el üstünde kaydırmaca :D

7. Sabun :D bu kadar zor şeyler sorma ya.

Zengine fakire el açtırandır? :D

8. Rehber

Rehber Guest

Sizinkisi dahada kolaymış :D:D:D. Kolanya

Yukarı Çıkan Aşağıya İnmeyen Şey Nedir ?

9. Gelenek görenek hatırlatayım dedim :D:D
    "Yaş"

Yapan satar, satın alan kullanmaz, kullanan göremez?

10. anakin5555

anakin5555 User

Çok zor valla diyene bak :) Peki bizim olduğu helde başkalarının kullandïğı şey nedir :)

11. Adımız. Olamaz çok zordu :p

Çarşıdan aldım bir tane eve geldim bin tane ?
    haha :D hatırlayan varmı bakalım ;)

12. anakin5555

anakin5555 User

basitti :p Nar :p

13. GÖÇEBE

GÖÇEBE Guest

Valla yalan olmasın hiç karıştırmadım 17 sayfayı eğer yazılmışsa ağlarım :D

-Adamın teki çölde yürürken önce bir takım eşyalar görmüş.Erzak, su şişeleri vs.Daha sonra ise 2 çanta.50metre kadar ileride dağınık halde ve uzun bir yol boyuncu devam eden,birbirinin eşi olmayan ama 2şer kıyafeteri görmüş, t-shirt, şapka vs.Biraz daha ileri gittiğinde ise bir paket kibrit.Biraz daha ileride 2 kibrit çöpü,yanmamış halde.Biraz daha ileride ise çırılçıplak ölü bir adam.

Peki adam oraya varmadan önce neler olmuştur?O çıplak insan kimdir?Çantalar, eşyalar kibrit çöpleri?
    O eşyaların hikayesi nedir?
    Ve bunun cevabını internette aramak yok.
    Arayıp buraya yazan erkeklerimize allah kıllı bir eş, bayanlarımıza ise içkici bir koca nasip eylesin inşallah!(Ortaokul hocamın bedduasıdır selamlar :D)

14. daha önceden duymuştum ama tam oalrak hatırlamıyorum balonla ilgili bişeydi çölün üstünde geziyo bunlar balon düşücekti heralde agırlık atmaları gerekiyo neyse ondan sonra cantaları atıyolar yetmeyince soyunup kıyafetleri atıyolar ondan sonra oda yetmeyince kibrit çöpü çekiyolar kısayı çeken atlıyo işte o atlayan arkadaşta ölen arkadaş :) böyleydi heralde

15. Modum "içki" kelimesini kullanmak kurallara uygun mu?

16. GÖÇEBE

GÖÇEBE Guest

Merhaba,

Bizler, Türkiye'de bir çocuk kanalı işletmiyoruz.Burası bir oyun kanalı.İçeriği savaş.

Bahsettiğiniz olay, yani "içki", "uyuşturucu" gibi kelimelerin yasaklanması, bizim değil, Türk televizyon kanallarının görevi.

RTÜK bu yasakları çocukların, kötü alışkanlıkları öğrenmesini engellemek, onların normal bir şeymiş gibi gösterilmesine karşı çıkmak için koyuyor.

Darkorbit'in böyle bir amacı yok, yani bizlerin bir görevi değil çocukların kelime öğrenip öğrenmemesi.Zaten bunları idrak edememiş bir çocuğun da Darkorbit oyununu oynamaması gerektiği kanaatindeyim.Zira, TV de gördüğü için camdan atlayan bir çocuk, bu oyun sonrasında neler yapar Allah kerim.

Velhasıl kelam, forum kurallarının sebebi, forumda düzen sağlanması ve kaliteli sohbet ortamı oluşturulması için vardır.Çocuklara kelime öğretmek için değil.

Yani:Hayır.

İyi forumlar.

17. Biraz sert cevap oldu. Yine de ben onaylamıyorum.

Kurallarında suyu çıktı artık.

18. GÖÇEBE

GÖÇEBE Guest

Merhaba,

Forum Kurallarımız bellidir, inceleyebilirsiniz.

Kurallar içerisinde de içki kelimesi veya buna benzer kelimeler yasak gözükmemekte.

Tahmin edersiniz ki kurallar kafadan atma şeyler değildir.Siz onaylamıyor olabilirsiniz ancak içki gibi basit bir kelimeyi yasaklarsak, komple hayatı söküp gidelim.Sonuç olarak dünya gerçeği.

Bizler her zaman bu kurallara sadık olduğumuz gibi, bunları delersek zaten sizden önce gerekli yerler bizleri uyarıyor.

Ayrıca sert bir cevap olmadı bence.Yani eleştirinizin ardından 2-3 kez daha okudum ama sertlik neresinde pek çözemedim.

Ayrıca uslu bir moderatör olup, raporunuzu başka bir moderatör veya yetkili bir admin için bırakıyorum.Onlar gerekeni yapacaklardır.

Konunun da "bilmece" konusu olduğunu göz önünde bulundurursak eğer, varsa söylemek istediğiniz daha fazla şey, buradan değil Merhaba De Katıl Muhabbete konusundan devam etmenizi rica ediyorum.

İyi forumlar.

19. hayır :) Dolma kalem