Destek Bir miktar Cephaneye Direk Kapı Ödülü

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve DraydiBoy tarafından 27 Ekim 2019 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

Konu Sizce Olmalımı ?

1. Evet

2. Geliştirilmeli, Kararsızım, Kısmen

3. Hayır

Sonuçlar sadece oy kullanıldıktan sonra görülebilir.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. DraydiBoy

DraydiBoy User

Merhabalar öncelikle konum başlıktan da anlaşılacağı gibi belirli miktar cephaneye kapıda npcleri kesmeye gerek kalmadan hızlı bir şekilde son dalgaya gelip ödülü almak gelelim konuya

Her 3 kapıdan birinde ortalama harcanan cephane miktarına bağlı olarak 4. kapıda ortalaması çıkan cephane miktarına karşılık kapı ödülleri verilecek yani "X" kapısı yapılıyorsa 25.000 (x4) 500 plt-2021 UBR-100 500 adet ateşlendiğini faz edersek bu 3 kapının ortalaması ise.
    4. kapıda malum seprom, destek ve diğer etkenler harcanmayacağı için bu harcanan miktara eklenecek cephanelerle yani komisyon benzeri olacaktır örnek dersek de

İlk 3 kapının ortalaması 25.000 (x4) 500 plt-2021 Uber-rocket 500 adet harcandı
    4. kapı için verilecek miktar 35.000 (x4) 600 plt-2021 UBR-100 600 adet

Tarzında olacaktır

S.S.S.
    S1: x kapısını 3 kerede petle kamikaze atarak yaptım ne kadar cephane verip ödülleri alacağım?
    C1: Kapıdan kapıya farklılık gösterebilir alfa kapısı 10 dakikalık kolay bir kapı iken gamma kapısı 30 dakikalık 3 katı zor bu kapı alfada alacağı cephane miktarı 5.000 iken gammada 20.000 bin tarzında değişebilir

S2: 3 Kapıyı da farklı farklı cephanelerini kullanarak kapıyı tamamladım 4. kapıyı hangi cephaneden alıp ödülleri verecek ?
    C2: X4 olacaktır Çünkü masa her zaman kazanır. yani bu sadece zamandan kazanıp kısa yoldan ödüllere gitmek isteyen oyunculara yönelik olacaktır düşük seviyelerde farklı şekilde uygulanabilir

S3: 1. kapıda x4 ve rsb
    2. kapıda kamikaze ile
    3. kapıda x4 ve rsb cephanelerini kullanarak kapıyı tamamladım 4. kapıyı hangi cephaneden alıp ödülleri verecek ?
    C3:X4 olacaktır ortalaması neye denk geliyorsa üstüne komisyon gibi ekleyip ödülleri verebilir.

S4:Peki roketler nasıl olacak ?
    C4:Roketler de cephanelerde olduğu gibi Güçlü roketlerden alınacaktır
    Yani UBR-100 ve PLT-2021 olabilir

S5: 3 kapıda da x1, r-310, Eco-10 cephanelerini kullandım 4. kapı ödüllerini alabilmem için ne kadar komisyon vermem gerekir ?
    C5: Sıkılan miktarlar örnek x1 200.000 adet, r-310 2.000 adet, Eco-10 1.000 adet,

UCB-100 x1 cephanesinin 4 katı gücünde olduğu için 200.000/ 4 = 50.000 x4
    r-310 PLT-2021 cephanesinin 4 katı gücünde olduğu için 2.000 / 4 = 250 PLT 2021
    Eco-10 UBR-100 cephanesinin NPC lere güçlü olduğu için 1.000/4,5= 220 UBR-100

S6:X Kapısında belirli miktarda x3 belirli miktarda x1 belirli miktarda x2 harcadım ne kadar cephane vericem ?

C6: 5. soruda olduğu gibi harcanan miktarlar hesaplanıp x4, PLT 2021, 220 UBR-100 ne kadar tekabül ediyorsa o kadarı alınır.

Miktarlar kesinlikle değişebilir cephane türleri değişebilir sadece örnek bunlar :)

Son düzenlenen: 27 Ekim 2019
  2. FANTOMARI

FANTOMARI User

sence bu mantıklımı bu oyun için azcık bir düşünün ondan sonra fikir geliştirin.

3. DraydiBoy

DraydiBoy User

eleştiriniz çok hoşuma gitti lakin neden mantıklı değil tam çözemedim rica etsem neden mantıksız bulduğunuzu söylermisiniz

4. FANTOMARI

FANTOMARI User

uzun uzun yazmıyım ama oyunun amacı düşman kesmek ,yaratık kesmek,gorev yapmak gibi şeyler sizde diyosunuz cephane verelim bunları yapmayalım(siz kapı için yazmışsınız ) oyunun ana mantıgına ters kapıdaki yaratıkları kesceksinki onun odülünü alabilesin aksi taktirde kapının hiç bir anlamı kalmaz

5. DraydiBoy

DraydiBoy User

Yorumun için teşekkürler lakin ben asla şunu söylemedim istediğimiz zamana şu kadar cephane verelim bize kapının ödülünü versin farkındaysan amacım 3 kapı yapınca 4. kapının bir bakıma hızlı ve kolay şekilde oyuncuya farklı bir hedef koyup yapmasını sağlamak daha önce hiç sabahtan akşama kadar abg döndünüzmü bilmiyorum lakin dönmüş olsaydınız eminim ki konuya kesinlikle olumlu bakardınız :) genede teşekkürler farklı bir bakış acısı Ankete katılmayı unutmayın :)

6. PoetShadow

PoetShadow Guest

Merhabalar,

Bu konuya bir oyuncu olarak cevap vermek istiyorum. Son zamanlarda eskisi kadar oynamasam da geçmiş zamanlarda cumartesi gecesinden başlıyıp arada 3-5 saat dinlenip uyanıp tekrar kapıya başlayarak ve akşama kadar Hades grubu varsa Hades, yoksa kendim a-b-g veya Zeta kapısını yapan bir oyuncuydum. Bahsettiğiniz durumu vakit kaybını engellemek için olarak görüyor olabilirsiniz ancak tamamen oyunun hikayesine aykırı bir durum olduğunu düşünüyorum.
    Galaksi Kapılarının mantığı içinde çıkan yaratıkları tek tek veya toplu yok ederek kapının diğer ucundaki ödüllere ulaşmaktır. Bahsettiğiniz durumda yaratıklarla illegal anlaşmalar mı yapacağız yoksa rüşvet mi vereceğiz ? :)

İyi forumlar.

7. Kapıda ödeme var mı? :D

8. DraydiBoy

DraydiBoy User

@-=ODIN=- demeekki pek sevilmiyormuş :) Konu kilit

9. -=ODIN=-

-=ODIN=- Guest

Merhaba DraydiBoy,

Konuyu açtığınızı görmek gerçekten çok güzel; lakin hemen üzülüp karamsarlığa kapılmayın lütfen; Biliyorsunuz ki Thomas EDISON Rivayetlere göre 999 defa deneyerek Ampulu icat etmeyi başarmış. Sizin Şansınız bence ilk 3'tedir. DO ekibi olarak her oyuncumuzun fikirlerine güveniriz.

İyi forumlar.

Regulus bunu beğendi.
  10. DraydiBoy

DraydiBoy User

Bu aralar hep böyleyim ya özel hayatımda bile bir şey ufacık bir şey olunca bırakıyom hemen :D hayattan bezdim sanırım hep vizeler :p

-=ODIN=- bunu beğendi.
  11. Minerva

Minerva Guest

Merhaba,

İsteğiniz üzere konunuzu kilitleyerek arşive taşıyorum.
    Sınavlarınızda da kolaylıklar diliyorum. :)

İyi forumlar.

-=ODIN=- bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.