Duyuru Biraz vaktinizi alacağım

Konusu 'Konuşmacı köşesi' forumundadır ve ***_KOMANCHE_*** tarafından 16 Eylül 2019 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
  1. Darkorbit yönetimine otocuları şikayet etmekten sıkıldım son 1 aydır sustum artık lafını bile etmek istemiyorum çünkü bir sonuca varmayacagından eminim artık sıradanlaştı modlar hemen gelip banlama yetkisi bizde degil vb vb gelip buraya dökülmesin lütfen artık sizinle konuşmaktan dahi bir darkorbit oyuncusu olarak utanır(-1) oldum.

Sözüm otoculara şuan saat 00:26 ben biraz vakit ayırabiliyorum oyuna gece saatlerinde müsait oluyorum . Vakit bulamadıgımdan, geceleri girip cubikon dönüyorum gemim idare eder emek gemisi fakat son 2 haftadır cubiye otoya bırakmış arkadaşlar yüzünden cubi başına 200 uri zar zor alıyorum.(Lütfen yanlış anlamayın burada zoruma giden şey cubiden gelen uriyi otocularla bölüşüyor olmak.Bilgisayar başında emek harcayan arkadaşlarla bölüşmekten mutluluk duyarım) Ben emek harcanan şeyin daha degerli oldugunu düşünen bir insanım .Supporta ne kadar şikayet ettim bilemezsiniz sadece bununla ilgili degil tüm otocularla ilgili 1gb veri var elimde video ss ler vesaire suportta sürekli yazdım bir sonuç olmadı olacagınıda sanmıyorum.

Lafımı kısa kesicem otoculara sesleniyorum lütfen rica ediyorum. Cubikona otoya bırakmayın bari onu emegiyle kasan biraz olsun keyif almaya çalışan insanlara bırakın . Bu çagrımın işe yaramasını ümid ediyorum ama pek umutlu degilim geceleri bir cubi dönme sevdam var oda gitmiş olur saglık olsun artık söyleyecek bir söz, sitem edecek de bir yönetim oldugunu sanmıyorum.(-1):Modum bundan dolayı sizinle konuşmaktan utanır oldum artık sizden degil otoculardan rica ediyoruz durumun farkında oldugunuzu sanmıyorum.

Vaktinizi ayırıp ilgi gösterdiginiz için teşekkür ederim herkese iyi(!) oyunlar dilerim dostlar.
    Benim gibi düşünen arkadaşlar var ise beni desteklemesini rica ediyorum eger farklı düşüncedeyseniz lütfen eleştirilerinizi benimle ahlak kuralları çerçevesinde paylaşın.

2. edinak1979

edinak1979 User

Ne güzelde anlatmışsın ama nafile..8-9 yıllık oyuncuyum ama son 2 yıldır keyif almadan sadece biraz zaman geçirmek amaçlı oynuyorum. vip dahi çekmiyorum. Kutu toplayanlara alışmıştıkta diğerleride türeyince çekilmez oldu.. DO ekibininde umurunda olduğunu zannetmiyorum artık, para gelsinde nasıl gelirse gelsin mantığında oyun sürebildiği kadar sürecek...

3. Armitage

Armitage User

Birazdan adminler gelip "Sorunun farkindayiz ancak darkorbit turkiye takimi olarak elimizden gelen bisey yok taleplerinizi ustlerimize iletiyoruz" yazacaklar.

-crusmaster99- ve ***_KOMANCHE_*** bunu beğendi.
  4. Siz de düşman şirkete gidip gemi kesme görevleri alıp bunları keserek kasılabilirsiniz . Şikayet edeceklerini sanmıyorum . Zira pushingten şikayet ederlerse onlar da ban yiyecektir . Kimse ban yemek istemez öyle değil mi ?

Gemi kesme görevleri iyi uridium veriyor . Düşman şirkete gidin sabaha kadar kesin onları :)

Ha bir de admin beni uyarmaya kalkmasın oyun kurallarında bu yazıyor . Ben konuyu açan arkadaşa OYUN KURALLARIna göre bir seçenek sunuyorum. Kimse ölmekten şikayet etmezse kimse ban yemeyecektir . iyi oyunlar dilerim

***_KOMANCHE_*** bunu beğendi.
  5. Destegin ve görüşün için çok teşekkür ederim.
    Öncelikle görüşünü paylaştığın için çok teşekkür ederim.Darkorbit oyununda Türkiyenin oyuncu sayısı diğer ülkelere kıyasen hiçte azımsanacak bir kitle değil.Bu konuda Türkiye ekibine bu kadar az yetki verilmesini (sadece rapor etme gibi ) anlayabilmiş değilim . Yani üstlerimize iletiyoruz lafı biraz garip geliyor bana Türkiye Darkorbit Support Ekibi yerine 1 adet çevirmen yeterli olurdu bu duruma göre , dedigim gibi bu sözün garip ve geçiştirmek üzerine yapılan üzücü bir söylem olduğu kanaatindeyim .
    Öncelikle tavsiyen ve görüşünü paylaştığın için çok teşekkür ederim.Oyunu aktif olarak oynayamıyorum son 1 yıldır oynadıgım zamanlarda ise görev yapmak veyahut pk atmak (savaşmak) süre kısıtından dolayı pek sarmıyor onun yerine 1-2 saat npc keserek alttanda güzel türküler dinleyerek vakit geçiriyorum son olan cubikon olayından sonra otoculardan bana kalırsa boss kristallon veya kristallon keserek vakit geçirmeye çalışıyorum .

6. bence iyi yazmışsın dostum darkorbit haritalarda üst üstte 50 yaratık kestikten sonra 1 saat boyunca ödül tp, şp vermemesi gibi yeni düzenleme getirmesi lazım x1x2x3x4x5x6x7x8 haritalarında geçerli olmak şartıyla ama ne kadar etkili olur bilinmez tabiki bir öneri sadece

7. ben bu oyunu 2008 yılından beri oynuyorum emin ol 2013 yılında biz ve bizim gibi eski oyuncular bu konuyu Almanya Forumuna bile yazdı. Orada bile gelen cevap bizim elimizden birşey gelmiyor sistem bulup Ban atıyor diyorlardi ve biz o günlerde bu oyunun oyuncu sayısında düşüşler olmaya başladığını ve tedbir alınmazsa geri dönülemez bir noktaya geleceğini söylüyorduk ama umursayan yoktu. ve sonuç: maalesef biz haklı çıktık. bu oyun kapanirsa eğer onlardan çok biz yani ömrü bu oyunla geçmiş oyuncular uzulecegiz. ne acı degilmi?..
    Edit: adminlerimiz in gerçekten ellerinden gelen birşey yok. bigpoint yönetimi oyuncu kaybetmemek için bu yönteme başvuruyor hâlbuki oyunu insanlar otocular bugcular yani haksız kazanç elde edenler yüzünden bıraktı. eski portallar dün gibi gözümün önünde ah anılar anılar... 9 yaşında başladığım oyun bu değildi...

8. Minerva

Minerva Guest

Merhaba,

Görüşlerinizi uygun bir üslupla paylaşmış olduğunuz için teşekkür ederim. Şikayetlerinizi düzenli olarak yapmış olduğumuz gibi raporlarımıza ekleyeceğiz. Umarım en kısa zamanda durumla ilgili somut adımlar atılır.

Önerinizi gerçekleştiren oyuncuların şikayet durumunda Pushing kuralının ihlali nedeniyle ceza alabileceğini hatırlatmak isterim.
    Varmış olduğunuz kanaatin yanlış olduğunu belirtmek isterim. Bahsedilen durum yalnızca Türkiye DarkOrbit Ekibi'ne özgü bir durum değildir. Hiçbir ülke takımının (Support, Forum, Chat) not banlamaları üzerinde herhangi bir yetkisi bulunmamaktadır. Bu konu hakkında işlem yapabilme yetkisi yalnızca ve yalnızca Merkez Ekip'tedir. Merkez Ekip'in de Almanya'nın ülke takımı olmadığını hatırlatmak isterim.
    Keşke bizim de elimizden raporlamak haricinde başka şeyler geliyor olsa ancak durum bu şekildedir.
    Aslında inceleyecek olursanız Güncelleme ve Fikir Havuzu bölümünde bot kullanıcılarını engelleyebilmek adına pek çok önerinin bulunduğu çeşitli konular açılmıştır. Sizler için hazırlamış olduğumuz İndex'i inceleyerek ilgili konulara destek olabilir ve raporlanma sayısını artırarak gerçekleşme ihtimalini de arttırabilirsiniz.

Konuyu daha uygun bir bölüme taşıyorum.

İyi forumlar.

Anxiety bunu beğendi.
  9. İlginiz için teşekkür ederim modum . Dün ve bugün kontrol ettigimde otoculara yaptığım çağrım işe yaramadı pekte şaşırmadım aslında . Ne cubikonda nede boss kristallon ve kristallonda kasabiliyorum zaten günlük oynama imkanımda çok kısıtlı yeniliklere ayak uydurmam zaten zor iken otocuların açtığı farkı kapatmak dahada imkansız hale geliyor. Rütbe olarakda her an otocular fark attığından dolayı elim kolum bağlı duruyorum . Bir sonuca varmak istedim ve oyunu bırakıyorum en azından otocularla ilgili kesin bir çözüm gelene kadar. Çok fazla ses çıkarmaya çalıştım Darkorbit gibi bir oyun böyle olmamalı dedim ama hiçbirşey yapılamadı sağlık olsun neticede bu bir oyun olmuyorsa olacak diye zorlamanında bir manası yok.

Ek:Modum Türkiye Darkorbit Support Ekibine söylediklerimi (ki aslında bu sitem Almanyadaki merkez ekibeydi) lütfen kişisel algılamayın amacım sizi üzmek yaralamak değil.Elinizden geleni yaptığınıza inanıyorum fakat oyunun merkez ekibinden bir hareket gelmediğinden dolayı üzüntümüz her geçen gün artıyor .Darkorbit oyuncularınında şikayetlerini önerilerini sitemlerini dinleyen bir support ekibi ve forum moderatör ekibi var . En azından sesimizi sizin sayenizde duyuruyoruz işe yaramıyor ama olsun duyuramamakta vardı. Emeğiniz için teşekkür ederim bu işi burada bırakmamanızı ve her otocunun ceza aldığı o güzel günde tekrar görüşebilmeyi ümid ediyorum .

Sağlıcakla kalın dostlar .
    Devam eden arkadaşlara da iyi oyunlar dilerim. Otopilotsuz bir darkorbitte görüşmek dileğiyle hoşçakalın.

10. Armitage

Armitage User

Ben de birakiyorum. Otolar banlaninca uyandirirsiniz.

11. Merak etmeyin şikayet eden de banlanıyor modum. Kimse başkası ban yiyecek diye kendi de ban yemek istemez :)

12. Minerva

Minerva Guest

Merhaba,

Durumu gören başka oyuncular da bildirebilir, sonuç olarak kurallarca yasak olan bir davranış. Bu nedenle hatırlatma yaptım. :)

İyi dilekleriniz için teşekkür ederiz. Elimizden geleni en iyi şekilde gerçekleştirmeye çalışıyoruz bizler de. Böyle bir sebepten oyunu bırakma kararı almanız kişisel olarak beni üzdü, umuyorum ki oynama hevesinizin geri geleceği o günler çok uzakta değildir.

İyi forumlar.

13. Keşke başka birşey dileseydin dostum :)

Oyunu oynamsamda buradayım modum takip ediyorum gelişmeleri ilginiz için teşekkür ederim.

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 23 Eylül 2019
  14. Anxiety

Anxiety Guest

Merhaba,

Forum Kuralları gereği ard arda ileti yazmak yasak olduğu için iletilerinizi birleştirdim. Kurallarımıza uyarak yanıt yazmaya özen gösterin ve aynı davranışı sergilemekten lütfen kaçının.

İyi forumlar.