Bireysel savaş

Konusu 'Konuşmacı köşesi' forumundadır ve ZAHİЯ tarafından 18 Eylül 2020 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
  1. ZAHİЯ

ZAHİЯ User

darkorbitin bana göre en büyük sorunu artık bireysel oyunculuk diye bir şey kalmadı bireysel kasılabilirsiniz ama artık tek başınıza savaştığınız anda 2 gemi sizi saniyeler içerisinde yok edebiliyor yüksek hasarlar oyunda savaş zevkinin içerisine ...

Son düzenlenen: 18 Eylül 2020
  2. Richie

Richie User

Normali de bu değil mi zaten ? 2vs1 ve 2 kişi olan kazanıyor. Tek başınıza 2 gemiyi alamıyorsanız 2 kişiyle savaşmayın bu kadar basit, yüksek hasarlar hiç de öyle oyunun içine etmedi çok da güzel oldu artık günlerce kasılmana gerek yok 2 3 saat yüksek hasarla kasılıyorsun 1 hafta eğlencene bakıyorsun

ateistkeci ve Saldırı-Hattı bunu beğendi.
  3. tamamen katılıyorum.basit bir çözümü var gibi.seprom %40 vuruş, %60 kalkan olarak düzenlenebilir.osmium %50 vuruş olarak cromium etkinlikte daha fazla elde edilebilecek şekilde düzenlenebilir.

the-Godfather-KaaN™ ve ZAHİЯ bunu beğendi.
  4. ZAHİЯ

ZAHİЯ User

hasarın artması benimde işime geliyor keşke 1 milyon vursak ama gemilerin darbesi kalkanıda ona göre artması lazım eskiden wsler uzun sürerdi 2 kişiyle savaştığında 5 - 6 dk dayanırdık şuanda 2 tane lazer sıkıyorlar gemi pert savaştığımda keyif alamıyorum

5. legendw.

legendw. User

Oyuna yeni başlayan arkadaşların soğumak için çok sebepleri var. Düşman gelip leonov a ve ya ekipmanı olmayan oyuncuyu kesebiliyor. Bunun önüne geçilmesi gerek. En azından belirli bir level a ve ya rütbe puanı olur, bir koruma sistemi getirilmesi lazım. Ayrıca yeni başlayan kişilerin LF3, B02, İris gibi ekipmanları almaları neredeyse imkansız. Etkinlikler gerçekleştiriliyor ve modüller geliyor. Bu modülleri hiç bir şekilde elde etme imkanları olmuyor. Son gelen ve hala devam etmekte olan etkinlik gibi.

Oyunun uzun bir süredir tek gayesi 1-1000 sıralamasındaki oyuncuları oyunda tutabilmek adına etkinlik ve yenilikler getirmek. Zaten oyuncu profillerine baktığınızda yeni başlayan ( DarkOrbit'i hayatında hiç oynamamış) kişi sayısı sıralamadaki oyuncuların yanında ezici bir azınlıkta.

6. ZAHİЯ

ZAHİЯ User

katılıyorum kardeşim bu arada bizler neden istediğimiz gemiyle savaşamıyoruz gemiler arasındaki eşitsizlik var

Son düzenlenen: 18 Eylül 2020
  7. aynen savaşlardan zevk alamyınca da bu sefer npc kesimiyle gereksiz zaman öldürmeye çalışıyoruz. böyle olunca da pvp savaşlarında dediğiniz gibi r gözüküyor haliyle.şimdi şöle bir bakınca bigpoint bizi pvp ye yönlendirmeye çalşıyor oyunun akibeti açısından.ama diğer yandan bu şekilde baktığında pvp yi öldürüyor.yani yapmak istediğinin tersine eylemelerde bulunuyor.yani kendi yapmaya çalıştığını kendi hiç ediyor.ksusura bbakmayın ama bu durumda size slk bunlar denmesinde bi sakınca yok.haklı söylendiğinde kızacağınıza kendinizi düzeltin.gurur yapmayın.yada sakil sakil kendinizi yormayın oyunu düzeltmeye.boşa uğraşıyonuz çünkü.bu da slk ya girer.oyunu sadece grup savaşlarına çevirmeye çalışmak yanlış ozaman sadece klan üyelerini beklemek lazım haritalara inebilmek için.tek başına inmeye korkar hale getirmeye çalışşıyonuz bizi.

the-Godfather-KaaN™ bunu beğendi.
  8. Richie

Richie User

O zaman siz savaşmayı bilmiyorsunuz. Ben o kadar yüksek hasar vererek savaşırım ama daha 2 tane lazer sıkıp savaşı bitirdiğim olmadı. Savaşı uzatan unsurlar, ema , insta kalkan, dp link, specturum yeteneği, berserker yeteneği, solace yeteneği, savaş tamir robotu 2, kalkan yüklemesi 2, kamuflaj, petten kalkan çekme, dlb , gemi modülleri, osmium ile kalkan güçlendirmesi yani bunları yapan gemilere 2 tane lazer sıkıp patlatabiliyorsan ya hile yapıyorsundur ya da bunları kullanan gemiyle karşılaşmadın.

9. sanırım sen oyuna son 1 yıl içinde başlayanlardansın. ben 2010 dan beri oynuyorum. o zamanlar savaşmanın tadı bir başkaydı. daha uzun sürerdi. üzerinde 500k görmezdin. şimdi bütün kozlarını kullansan bile zor dayanıyorsun. ha ben yine de 2-3 kişi ile savaşabiliyorum ama yine de zevki eskisi gibi çıkmıyor. oyuncunun kendi yeteneğine bağlıydı eskiden. 1-8 deki hangara düşman gelirdi 20 kişinin arasına girerdi şimdi imkanı yok giremez saniyesinde imha olursun.

Deleted member 268334 ve ZAHİЯ bunu beğendi.
  10. Richie

Richie User

Dediğin zamanlar çok iyi biliyorum aynen bk gibi zmanlardı acayip saçmaydı. O kadar kişinin saldırıp da alamaması. Şu an olması gerektiği gibi. Savaşmayı bilirsen savaşırsın yoksa da pratik yapa yapa öğrencen bu kadar basit. 2010 senesinden beri oynuyorsan bunu dert etmemen gerekir zaten.

11. şuan gemim full youtube a bi ton savaş videosu atmışlığım var. 3 kişi arasından kaç defa adam almışlığım var. senin düşüncene de saygı duyuyorum. fakat eski oyuncuların yüzde 90 o eski yılların geri gelmesini istiyor bu kadar kişi yanlış düşünüyor olamaz.

ZAHİЯ ve Deleted member 268334 bunu beğendi.
  12. smoonrise

smoonrise User

Bence tamamen haklısın oyun kasıtlı yada farkında olmayıp bireysel oynayan yada az sayılı klan oyuncularını yenilikler ile oyun keyfinden savaşma arzusunda uzak tutuyor . Eskiden kalabalık savaş arayanlar şirkte savaşı için 4-4 çıkar yada spaceball ile bu keyif yaşardı , bu zamanlar haricinde bireysel baskın atıp x-6 x-7 de savaşırdı .Şimdi bu imkanları pro lazeri geliştirme v.s diye vuruş yükseltip azalttı ayrıca sv birleşincede çok kalabalık tsler klanlar oluştu kimse tek gezmiyor sürekli 1 ' e karşı 3-4 kişi kalınıyor ki bu bile çoğu zaman olmuyor birde vuruşların yüksekliği eklenince karşıdaki x4-rsb karıştırmayı bilmese bile büyük savaşçı usta oyuncu efsana oluyor 5 kişi ile 1 kişi kestiği için :) Oyuncuları bir klan yada ts nin hükmü altına bırakıyor taraf seçme ve bir belirli bir ts nin üyesi olma zorunluluğu olmuş oluyor , kimsenin iç savaş sebebine dahil olmadan oynamak isteyenler ne olacak , belkide milletin küfürleşmesinin savaşına ortak olmak istemiyordur bazı oyuncular yada egolarının kaprislerinin sebebi olan savaşarın dahili olmak istemiyor tek başına savaşamıyor diye bu tür klan ve tslerin üyesimi olmak zorunda . Az sayı ile oynayan hatta tek takılan kendi halinde oynayan kişiler için gelişen oyun oldukça dejavantajlı .
    Bir diğer konu hangara girip 10 kişi içinden çıkanlar full gemilerden değil güçsüzlerden kesiyordu yada çiftsiz gemi yakaladıklarında çoğuda x-1 videosu yada yeni gelen yenilikleri sonrası olaylar havoc sonrası lf4 geliştirme sonrası tamamlamamış olanları kestikleri yada güve öncesi 8 irisi zamanı herşeyin kalkana etki ettiği dönem .Benim kişisel düşünce vuruşların düşürülmesi yada savunma yönlerini arttırmak lazım bunun için aslında ellerinde imklan vardı ama yine saldırıyı çoğaltacak modüller çıkdı yada dp etki edecek erimesini sağlayacak modüller , aylarca gruptan gelen güçlendirici azaltılması için burada yazdık 8 kişi aynı haritada olan ölümsüz oluyordu vuruşu ölümcül savunması aşılmaz neyseki düzeldi , şimdi düzeltilmesi gereken yine bu aşırı vuruşlar yaratık için modüller ile çözüm bulunur ama vuruşlar azaltılmalı bireysel oyuncular için .

13. ZAHİЯ

ZAHİЯ User

bak mesela test server açıldı 2 gün önce gece saat 12 gibi eski lazer atışları geri getirilecek bigpoint de yavaş yavaş anlamaya başladı oyundaki kritik güncellemeler oyuncu kaybettiriyor bunu ben demiyorum almanya tabanlı oyun firması olan gameforgenin ...... adında bir oyunu var adamlar diyorki biz en çok oyuncu kaybını yapılan güncellemelerde yaşadık bunu bigpointin anlaması lazım oyunun savaş zevkini bozan güncellemeler oyuncu kaybetirir yeni haritalar yeni bosslar uzay zindanları getirebilirler bunu bende isterim saygılarımla

14. Titan.

Titan. Guest

Merhabalar,

Konunuzu daha uygun bir başlık bölümüne taşıdım böylece diğer oyuncularla seviyeli bir sohbet içerisinde devam edebilirsiniz.

İyi Forumlar.

15. ZAHİЯ

ZAHİЯ User

daha çok şey var
    teşekkürler modum

16. aynen aga çoğumuzun temennisi o yönde. eskiye özlem var hem daha zevkli hem de daha adaletliydi :)

17. kırılma noktasını ben hp, magma lazerlerinin çıkmasında görüyordum ama yanılmışım ve onları da elde etmek çok kolay değil. ne zaman prometheus lazerleri geldi asıl kırılma orada başladı. bu lazer sadece yaratığa etki etse daha iyi olurdu. iki kişi bonus vuruşa denk getirip sıkınca 1 milyon hasar alıyorsun. ben bunu pro lazeri ilk çıktığı zamanlar 50 defa söyledim forumda ama biz oyuncuları kimse dikkate almıyor ne yazık ki.

18. smoonrise

smoonrise User

Birçok senaryo olabilirdi magma sonda hp geliştirme getirip pro getirmemek , proların etkisini sadece Bl haritası ile kısıtlamak , ekstra vuruşu sadece yaratıklarda geçerli olması v.s yada bo3 lere çok daha fazla kalkan gücü vermek %90 absorbe etmesi gemilere daha fazla dp verilmesi . Merkez taleb ederse birçok eski oyuncu birçok konuda fikir beyan eder ama ben nasıl daha fazla para alırım oyunculardan yenilik =para diye oyundaki her envanterden para almayı hedeflerse ayarı kaçar ve oyuncu kaybı başlar oda doğal olarak para kaybı olur verilen hizmet karşılık para az gelir ise iflas kaçınılmaz olur . Eğer herşeyi düzeltmek için beklediği client ise merkezin bir an önce tüm kaynaklarını kullanıp client geçmeli tarayıcı ile bağını koparıp oyuunun ve olması gereken oyun içi dengeyi geri sağlamalı yoksa kaybettikleri kazandıklarından fazla olacak , Çok daha fazla rütbe ve haftanın hergünü gg etkinliği sürekli %50 şp çıkarmakla kurtaramaz durumu oyun içi rütbe egosu bir yere kadar işler zevkini alan albay general geminin bırakır gider oyunu .

19. kesinlikle katılıyorum.

smoonrise bunu beğendi.
  20. Viraaa

Viraaa User

bu oyun ne zaman hileyi hurdayi kaldirirsa.o zaman eski gunlerine donmeye baslar.insanlar haritada kasilamiyor bile yaratik bulamiyor.cubi kesemiyolar.cunku co pilotlar her yeri sarmis.adam oyuna bi giriyo.salliyorum kristallon kesecek.co pilotlar yuzunden kritallon bulamiyor.hadi diyor boss kris kesiyim.ee onuda co pilotlar kesiyor.hadi diyor cubi keseyim.ee ordada ayni co pilotlar.yaf olmadi korsan mapina gidim.orasida ayni.adam diyorki bari pala toplim gg kasiyim.orasi dahada beter.yahu diyorki kamufle alim kutu toplim bari pvp de.ordada galaktik cekisme var.yaf son bide bl ye bakam diyor.invoke impulse kesem.bide bakiyor ordada durum ayni.simdi soleyin bana bu insanlar nerde oynucak??yav inanin bana aurus kasacam.adamlar co pilota atmis bide petlerini acmis.benim elle kestigim yaratiktan dusen auruslari bile benim pet toplamadan onlarin pet topluyor.ocak ayini bekliyorum neler degisecek oyunda diye.degisen bisey olmazsa bu cok sevdigim oyunu bende birakmak zorunda kalicam.

Son düzenlenen: 19 Eylül 2020