Öneri Boş Serverlar

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve GLADYATÖR tarafından 5 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

server kapatma olsun mu ??

Bu anket 5 Nisan 2031 19:33 tarihinde sona erecektir.
  1. Evet, kesinlikle DARKORBİT in öyle bir güncellemeye ihtiyacı var

75,0%
  2. Hayır, şuan ki hali çok iyi böyle kalsın

25,0%
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. GLADYATÖR

GLADYATÖR User

Arkadaşlar biliyorsunuz yeni server açılması için serverlerde aşırı yoğunluğun olması gerekiyor, eskiden serverlerde çok fazla yoğunluk olduğu için birçok server açıldı ama darkorbit bot kullanan milyonlarca hesabı kapattı ve birçok serverdeki haritalarda hayalet haritalarına döndü bana göre şimdiki oyuncu yoğunluğu olsaydı ne tr4 ne tr5 nede tr6 açılacaktı yani şuan bu 3 türk serverinin açılmaması gerekiyordu sadece türk serverlerinde değil diğer yabancı serverlerindede aynı sorun var bence sırf bot kapatmaları olduğu için darkorbit ekibi 1 kerekiğine mahsus üye sayısı az olan serverleri kapatsın ve o serverdeki hesapları 1 alt servere aktarsın aklımda 2 farklı dağıtma sistemi var hangisini beğenirseniz o şekilde yapsınlar
    (örneklendirme türk serverleri üzerindenyapacağım ama diğer serverlerinde bu güncellemeye ihtiyacı var )
    1.dağıtma sistemi :tr1 re ne kadar üye alınabiliyorsa tr2 den rastgele oyuncular gönderilsin tr2 de boşalan yere tr3 ten üyeler gönderilsin tr3 tende boşlan yere tr4 tr5 ve tr6 da ne kadar üye kalmışsa tr3 e gönderilsin eğer çok fazla üye kalmışsa tr4 te açık kalabilir

2.dağıtma sistemi (güncellendi): yada tr5 ve tr6 yı tr4 te birleştirebilirler hem bu şekilde diğer serverlere dokunulmamış olur

arkadaşlar belki başta belli başlı sorunlar olacaktır bazı arkadaşlar karşıda çıkabilir ama boş servede oynamanında kimse istemez değil mi
    eğer bu 2 dağıtma sistemide olmaz diyorsanız sizin bir fikriniz varsa onu söyleyin ona göre düzenlerim ama bu server kapatmaların olması gerekiyor bu fikrime katılıyorsanız oylarınızı bekliyorum arkadaşlar

bu arada böyle bir güncelleme olursa şuana kadar yapılan en büyük güncellemede olacaktır haliyle değil mi :)

Son düzenlenen: 6 Ağustos 2014
  2. Ancasin

Ancasin User

Bana 2. önerin saçma geldi. Nedeni ise; Tr1 ile tr4, tr2 ile tr5, tr3 ile tr6 eşit gibi düşünmüşsün ama her serverda full lf4 olanlar da var, hiç lf3 ü olmayanlar da var. Yani bence şu server güçlü bu server güçsüz diye değerlendirmek yanlış.

1. önerine katılıyorum. Üye sayısına göre düzenlenirse daha düzenli olur. Ama klan işi de olduğu için baya zor. Örneğin 50 kişilik bir klan aynı servera gitmek istiyoruz derse darkorbit ne cevap verecek? Bu önemli :)

Ama yapılabilirse haritalar dolar, iyi olur. +1 verdim ama önerin zor bence. İnşallah olur diyelim.

Bir de konuyu fikir havuzuna açsan daha iyi olurdu, daha çok kişi görür. ;)

3. GLADYATÖR

GLADYATÖR User

desteğin için teşşekkürler, dalgınlıktan olsa gerek yanlış yere açmışım acaba bir modum konumu doğru yere taşıyabilir mi yoksa yeni konumu açayım ??

4. Kardeş 2. olursa Tr1 de olay çıkar Tr4 kapanırsa tr4 teki oyuncular dağıtılırsa o an karışırtr1 tr4 te palladium um pvp den farkı yok söven sövene adam keselim diye palladiua gidiyor ki şu hali ile tr4 te palladium paylaşılamıyor biraz daha oyuncu eski sw lerde en az istenn şey bu olayın faydadan çok zararı olur rütbe fln ....

5. 1. önerin bana oldukça mantıklı geldi, böylece harita ve serverlar eski canlılığını kazanmaya başlayacaktır.
    2. önerin ise bana saçma geldi, bence 1. öneri daha iyi ve uygulanması lazım, oyum olumlu.

6. GLADYATÖR

GLADYATÖR User

2. öneriyi düzelttim arkadaşlar

7. Nefes

Nefes User

Merhaba

Konu uygun bölüme taşınmıştır.

8. GLADYATÖR

GLADYATÖR User

modum anket kaybolmamış :)

9. Bence 2. öneriyi tamamen sil, çünkü 2. öneriyi destekleyen yok zaten.

10. kesinlikle destekliyorum eski darkorbitten geriye pek bişey kalmadı zaten en azından eski aksiyonu geri getiririz :) de server kasmazmı ?

GLADYATÖR bunu beğendi.
  11. GLADYATÖR

GLADYATÖR User

sanmıyorum çünkü zaten bot kullanan milyonlarca hesabı kapattılar şimdi 2 serveri birleştirseler anca server dolar eski serverler dışında zaten diğerleri bomboş

12. **CoLa**

**CoLa** User

Bende kesinlikle destekliyorum Artik haritalarda sinek avlamaktan sikildim. :D

GLADYATÖR bunu beğendi.
  13. GLADYATÖR

GLADYATÖR User

desteğiniz için teşekkürler :)

14. TEHLİKE

TEHLİKE User

Serverların birleştirilmesi fikrine olumlu bakıyorum ama bu beraberinde gelişmeye çalışan diğer oyuncuları zora sokacaktır. Güçsüz gemilerin arada kaynamaması için alternatif kasılma yolları oluşturulursa kesinlikle güzel bir yenilik olur. Yalnız senin fikrinin şu kısmına katılmıyorum "tr1 re ne kadar üye alınabiliyorsa tr2 den rastgele oyuncular gönderilsin tr2 de boşalan yere" . Rastgele oyuncular gonderılsın demişsin, ben belki tr2deki klanımla birlikte oynamak istiyorum? belki benim arkadaşlarım bu serverda? Bu rastgele değilde tüm server toptan seçilecekse ve yazımın en başında belirttiğim gibi diğer gelişmekte olan oyuncular için alternatif yollar sunulacaksa harika bir yenilik olur elbette. +1

GLADYATÖR bunu beğendi.
  15. bencede bi birleşme güzel olur ve bunu başka oyunlardada sayısı azalan server lar için uyguluyorlar.lakin birleştirme yaparken diğer server ların açılış tarihlerine göre bir düzenlenme yapılması gerekmekte , mesela tr6 da albay 3m istiyorsa tr1 için 5m dersek(tam bilgim yok puanlar ne kadar) tr6 da albay olan gemi tr1 de acemi albay olur anca bu diğer rütbeler içinde geçerli . bunu önlemek içinde birleştirmeden önce bi 15 gün veya 1 ay belli bir şeref ve tp güçlendiricisi verilebilir birleşicek serverlara böylece fark biraz kapanmış olur . Veya başka bir alternatif ise yakın tarihli serverları birleştirmek , örn : tr1 ve tr2 ,tr3 ve tr4,tr5 ve tr6 birleşebilir . birde bazı arkadaşlar paladan vs. bahsetmiş oyuncu sayısı artsın haritalar dolsunda pala vs. önemli değil yoksa 3-5 kişinin oynadığı serverda full pala yapsan nolur yapmasan ne olur.

GLADYATÖR bunu beğendi.
  16. GLADYATÖR

GLADYATÖR User

inşallah dediğin sorun ortaya çıkmaz ama zaten şimdide güçsüz gemiler arada kaynamıyor mu adam hesabı açtığı gün bakıyor ortalıkta kendi gibi biri yok 1-2 kez patladıktan sonra sayfayı kapatıp bir daha girmeyi düşünmüyor bence bu birleştirmede onlar içinde olumlu olacaktır en azından kendisi gibi güçsüz gemileri daha fazla görecektir.2. kısmı düzeltmeye çalışacam
    haritalar canlandıktan sonra rütbeler düşse bile kimsenin itiraz edeceğini düşünmüyorum belki sıralamadaki adamların işine gelmez ama onlarda serverler canlandığı için bir şey demeyecektir bence

17. matdil

matdil User

açıkcası bu konuya pek olumlu bakmadım çünkü bi server taşınacaksa hep birden taşınmalı hiçbir server aynı zamanda kurulmadı şöyle bir olay getirilebilirki eğer getirilirse İSYAN çıkar.mesela tr4 tr1 e-tr2 tr3 e-tr6 da tr3 e.Ve tr1-tr2-tr3 deki oyuncuların rütbeleri düşürülmeli böylece rütbeler eşitlenmiş olur tabikide generaller fln elbette isyan eder.

18. COK GELİŞTİRİLMELİ -1

BlackGhost™ bunu beğendi.
  19. hemen klandasın aile gibi diyelim peki server seni direk alsa habersiz tr 5 dam tr4 atsana nasıl olurdu sence ?

20. Bence de...

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.