Geri bildirim BOT Banlamaları Oyuncu İstek Anketi

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve Aliens tarafından 28 May 2019 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

Tüm yasak yazılımlar için etkili bir ceza ve engelleme gelmeli mi?

 1. Evet, BOT oyunda bitirilmeli ve kullananlar cezalandırılıp denge sağlanmalı.

  72,5%
 2. Hayır, bu şekilde çok daha iyi.

  19,9%
 3. Kararsızım.

  7,7%
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
 1. .Kuasar.

  .Kuasar. Guest

  Merhaba,

  Mesajınızda bir hakaret yok yalnız uymanız gereken belli bir konuşma üslubu var bunun dışına çıkarsanız önce uyarılırsınız devamı halinde ise ceza alırsınız.

  Bu oyunu oynayan ve GİŞ kurallarını kabul etmiş bütün oyuncuları kastettim.

  Evet öyle. Forum kurallarının dışına çıkmadığınız sürece her türlü öneri ve fikri forumda sunabilirsiniz.

  Bizler forumda kimseyi tehdit etmiyoruz. Biz forumun düzeninden sorumluyuz ve bu düzeni bozduğunuz taktirde ilgili kural gereği ceza alacağınızı söylüyoruz yani bu bizim görevimiz. Hiç birimiz sizin foruma kayıt olurken kabul ettiğiniz Forum Kurallarının dışına çıkmıyoruz, lütfen biraz daha sakin yazınız.

  İyi forumlar.
   
  Moderatör tarafından en son değiştirilen: 11 Haziran 2019
 2. aLbAy_6¹

  aLbAy_6¹ User

  tamam peki sakin olalım ozaman.
  bu sorumluluğun içini doldururmusunuz nedir bu sorumluluklar..
  bakın konu nereden nereye geldi bu tartışmalar uzadıkçada konu maksadının dışına çıkıyor ya kilitlenmesini talep edin deniyor yada demeden kapatılıyorki ben bu konunun bu forumda olmamasını savunan birisiyim..
  Tüm yasak yazılımlar için etkili bir ceza ve engelleme gelmeli mi?

  bu nasıl bir sorudur allah aşkına bunun bir anlamıda botlar banlanmasın kullanmaya devam edelimdir..zaten oylama seçenekleride onu gösteriyor..
  Hayır, bu şekilde çok daha iyi.
  BU YAPILAN YALNIŞLARI ENGELLEMEK SİZİN SORUMLULUĞUNUZ DEĞİLMİ YANİ DİYOR KONUYU KENDİ AÇIMDAN KAPATIYORUM SADECE İZLEYECEĞİM..
   
 3. ONURBEY

  ONURBEY User

  Çok sevdiğim bu oyundan soğudum, forumdan soğudum.

  Şu forumda ne kadar saygılı olursam olayım, bir işe yaramadığını gözlemledim.

  2008 yılından beri forumda yazmaktayım ( FORUM kurallarının dışına çıkmadan ) fakat nedense bazı forum yöneticileri engelleme yoluna gitmişlerdir. Bunu anlamış değilim.

  Sayın Oyun Yöneticilerim;

  Sizin göreviniz, GİŞ kurallarına uyan oyuncuların haklarını korumaktır, öyle değil mi ?

  Canı yanan oyuncu size sığınıyor, ama siz böyle davranarak daha çok canını yakıyorsunuz.

  Hakkını aramak diye birşey yok ise, susmak sanırım en doğru çözüm olacak.

  Yazışmalarıma saygıyla başlar, saygıyla bitirir ve tek amacımın hakkımı aramak olduğunu düşünürdüm, yanılmışım, üzgünüm.
   
 4. .Kuasar.

  .Kuasar. Guest

  Merhaba,

  Size gereken açıklama yapıldı lütfen konuyu uzatmayınız. Siz forum kurallarına uyduğunuz sürece hiç bir görevli sizi forumdan engellemez.
  Ayrıca forum kurallarına her zaman uyduğunuzu söylüyorsunuz ama bunu yazdığınız konunun anketine bile birden fazla hesapla oy veriyorsunuz. Bu durumun yasak olduğunu bildiğinizi umuyorum ve bu konuda sizi uyarıyorum. Dediğim gibi forum kurallarına uyduğunuz sürece özgürce forumu kullanabilirsiniz.

  İyi forumlar.
   
 5. Bana sorarsanız bir oyuncu bot veya başka bir yasağı çiğnesin o hesabın tamamen banlanmasına karşıyım.Neden mi? Nedenini bu konunun birinci sayfasında bir arkadaşım açıklamış.Banlanan bir hesap oyuncusu bir daha yeni hesap açıp bu oyunu oynar mı? Arkadaş ! oyun almış başını gitmiş sıfırdan gemi yapmak ne kadara patlar ? Orada 20 milyon uridium yazmış.Bana sorarsanız yirmiyide geçer.Mesela ben bu oyuna yeni başladım diyelim.Nereden ve kaç ayda gemiyi fulleyipte haritaya çıkarım ? Bu nasıl iştir ? Bu oyuna başlayacağım ve yıllarca gemiyi fullemekle uğraşacağım.Yani zengin bile olsan buraya gelipte savaşamassın.Hesap satışıda yasak !
  Bununla birlikte şunuda artı bir anektot olarak noktalıyorum. Darkorbit bitti,bitti diyen oyunculara ve yıllarca giden kötü gidişe Mindfire Behemoth ile bir virgül koymuştur.Oyun devam ediyor
   
 6. Se7en

  Se7en User

  botları banlayın artık her yer bot kaynıyor..
   
 7. Ya arkadaş eski haritada görev için yaratık kesemiyorum botlardan yenide de durum aynı bunun altı üstü varmı giş te de yazıyor eee daha ne bekliyor bu merkez demekki banlama yok gittiği yere kadar diyorlar bundan sonra sistem böyle bu konuyu uzatmanın alemi yok yazıyoruz yazıyoruz boş kendi kendimize didişiyoruz ama şu an botlar çatır çatır kasıyor hatta haritaları kazıyor bende girip besleme yapıyorum artık ama o da gitti 1 milyon üstüne çıkılmıyor nedense açık kapatmak böyle oluyormuş demek.
   
 8. Evet sayuın Moderatör ve admin arkdaşlar öylesine konuya ve foruma girip cevap vermek ve günlük ödül almak için girim dedim. Öncelikle bu konu açıldığı zaman ben bot banlamarı olur diye ümitlendim 3-4 gün oynadım vs ama hiçbir şekilde ne ban nede uyarı metni paylaşıldı. Bende oyunu şu an bıraktım dediğim gibi bu konuya cevap yazmak ve günlük giriş almak için giriyorum tr5 de 50 sırada bir albayım. Benim 1haftada yaptığımı adam yarım günde yapıyor oda yetmez bug ve hiile kullanımı var. Buna bir çözüm bulunana kadar oyunu bırakmış bulunmaktayım size tavsiyem başka oyunlara yönelin vip uri çekmeyin BOTCULAR kendileri arasında oynasın. 1 kuruş dahi haram olsun boğazlarından geçmesin. Merkez ekip gereken ilgiyi oyunda göstermiyor kaç aylar yıllar geçiyor ve hala ne ceza ne ban nede Forumda uyarı yapılmadı. Gidin başka şiretlerin oyununu oynayın en kötü gidin kısaltması 3 harf olan ünlü oyunu oynayın bundan 4 bin kat daha fazla zevk alırsınız. Gereken uyarılar cezalar yapılmadığı sürece ben ve klan arkadaşlarım oyunu bıraktık iyi günler haksız kazanca gz yuman adminler ve merkez ekip.
   
 9. sindbadmoscow.

  sindbadmoscow. Community Team Team Darkorbit

  Merhaba,
  İşte bizim bir turlu anlatamadığımız ve maalesef sizin gibi on yargılı arkadaşlarımızın da bir türlü anlamadığı olay burada aslında. BOT banlamaları ile ilgili biz ne kadar birşey yapmak istesekte yapamayız. Çünkü BOT banlamaları herhangi bir ülke yöneticisinin karar verme yetkisi sınırlarında değil.
  Şayet baksa idiniz bu oylamayı benim de desteklediğimi görebilirdiniz.
  Şimdi kim neye göz yumuyor tekrar düşünmenizi rica edeceğim. İnsanlara klavye başında oturarak iftira atmak size kolay gelebilir ama hiç hoş bir davranış biçimi değil bu söylemeliyim.
  Ayrıca bir iftira kanıtlanmadığı sürece TCK ya gore 2 ila 4 yıl arasında hapis cezası ile son bulur.

  Bu söylediklerimden cımbız ile lafları tekrar alacağınızı düşünerek tekrar etmek isterim. BOT banlamaları herhangi bir ülke yöneticisinin karar verme yetkisi sınırlarında değildir.
   
 10. sindbadmoscow.

  sindbadmoscow. Community Team Team Darkorbit

  Sevgili anket sahibi ve ankete katılan diğer üyelerimiz,
  Katılımınızdan dolayı sizlere teşekkürü Türkiye Ekibi adına ben etmek isterim. Bu Anket link ve ekran görüntüsü ile birlikte gerekli mercilere iletilmiştir. Umarım haklı isteminiz onların nezdinde de aksiyon bulur.
  Gerekli mercilere iletildiğinden konuyu kilitliyorum.

  İyi günler dilerim.
   
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.