bot bildirimi ve ban

Konusu 'Yeni Başlayanlar' forumundadır ve Albay_Carrillo tarafından 11 May 2020 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. arkadaşlar haritada bi bot ile karşılaştım benim keseceğim yaratıkları kesiyordu biri ona sıkınca da direk portala kaçıp atlıyordu ve geri geliyordu bot olduğu bariz belli. Ben onun videosunu çektim supporta atacaktım ama bana onun videosunu supporta atarsan eğer bot değilse sen ban yersin dediler. Bu doğru mu böyle bişey var mı

2. uninstable

uninstable User

Hayır öyle bir şey yok, video çekin hatta video çekerken sizde sıkın size sıkmayacağı için kaçıp tekrar gelir tekrar sıkın. Bu şekilde onun bot olduğunun anlaşılması için videoyu anlaşılır yapmaya çalışın ve pilot profil linkini de göndermeyi unutmayın. :)

Albay_Carrillo bunu beğendi.
  3. darkSta

darkSta User

Oyun botlara bırakılmış durumda. Bir haritada aynı nickli ama önüne 1,2,3,4... diye numara konulmuş gemiler sürekli npc kesiyorlar. Onlarca bot bir haritada... Yeni gemiler-full gemiler, düşük rütbeli gemiler-yüksek rütbeli gemiler...

Soğudum, bıraktım oynamayı. Botlar banlanana kadar oynamayacağım bu oyunu.

Son düzenlenen: 11 May 2020
  4. aynen videoda herşey belli yalnız sosyal medya dark gruplarında, biz bu şekilde botları şikayet ettiğimizde onlara iftira atmış sayılıyormuşuz ve biz ban yiyormuşuz öyle diyorlar :D:D

bende bıktım bunlardan ve bunlara ses çıkartmayan korkak oyunculardan adamlar korkusundan şikayet dahi edemiyorlar.

5. Aliens

Aliens User

Asla öyle bir durumda yasaklanmazsınız.

Yalnız şunu da unutmayınız: BOT Yasaklamaları yalnızda merkez ekibin görevidir. Support bir ülke takımıdır ve gönüllülük esasıyla çalışır. Sizin gönderdiğiniz her türlü döküman merkeze raporlanacak ve ancak onlar bir yasaklama yaparsa banlanacaktır. Ülke takımları BOT Yasaklamaları konusunda yetkili değildir ve KESİNLİKLE işlem yapamazlar. O sebeple anında bir yasaklama beklemeyin, Support'a yönelik bir tepki vermeyin.

Luminous bunu beğendi.
  6. uninstable

uninstable User

Ne dedikleri beni hiç ilgilendirmiyor. :)
    Gördüğüm oto tıklayıcıları botları videoya almaya çalışıp gönderiyorum supporta. :)

7. çok komik oluyo botlar yaklaştığın anda kaçmaya başlıyolar :) kendimden belki 6 7 rütbe belki daha fazla yukarıdaki insanları çok rahat kestim hepsi bot kullanıyo :(

8. Luminous

Luminous Guest

Merhaba,

Öncelikle rahatlıkla söyleyebilirim ki, bot kullanımından dolayı bir kişiyi şikayet ettiniz diye herhangi bir ceza almanız söz konusu değil. Sosyal medyada ortaya çıkan bu tür söylemlere inanmayınız.

İkinci olarak, Support birimi bot banlaması yapamamaktadır. Bot taramaları ve banlamaları tamamen merkez ekibin kontrolündedir. Ülke takımlarına atılan videolar/bot şikayetlerine karşı bir aksiyon alınamamaktadır. Bu tür videoları support birimlerine gönderirseniz, support birimlerinin yetkileri olmadığından dolayı banlama yapamazlar.

İyi forumlar dilerim.

OLD_Darko-92BİT bunu beğendi.
  9. yok kardeşim tepki vermem zaten

supporta atınca merkeze iletiliyor zaten önemli olan bir şekilde ceza alması

10. Luminous

Luminous Guest

Merhaba,

Supporta ilettiğiniz kişiler merkeze iletilmiyor, bot taramaları ve banlamaları tamamen merkezin çalıştırdığı scriptler tarafından otomatik olarak yapılıyor. Herhangi bir kişinin müdahalesi bulunmuyor.

İyi forumlar.

OLD_Darko-92BİT bunu beğendi.
  11. her haritada bot var ama sistemden yakalıyamıyosunuz o nasıl oluyo

12. Luminous

Luminous Guest

Merhaba,

Sistemi biz kurmadık, biz yönetmiyoruz ve bilgilerini/ayrıntılarını göremiyoruz. Önceki mesajlarımda belirttiğim gibi, bu iş tamamen merkez ekipte.

iyi forumlar.

_Zeronix_ bunu beğendi.
  13. o zaman ben supporta boşuna video atmayayım

14. ℓαηeт

ℓαηeт User

turkiye ekibinin bot lara bann atmaya yetgisi yok onu bizde biliyoruz bu konuda ekibi suclayamam
    ama bide gercek var merkezinde bann atmaya hic niyeti yok oda kesin .DDD 3 sebebi var

ya islerine geliyor botlar vip indirim gibi seyler satiyor diye
    yada bu isden bir gelirleri var
    var yada bikdilar .DDD

yada bos ver diylrar .DDD

kendine darkobrit zarar veren seyleri izin versinlerki kac yil oldu yada oyuncu kayibimi ben aklima bundan baska sey gelmiyor :DD
    turkiye ekibin yapacagi birsey yok sen iletirsin onlar bildir
    ama eski oyunu ozledim gercekden eskisi Kadar oynamiyorum zaten bende gecen de dedim vip indirim bitti inan almiyorum eskiden olsa 1 senelik aliyordum hafta sonu kapilar ama simdi heves yok ben para verip kasiyorum adamlar pazartesinden cumaya botla farki kapiyorlar
    suan beklemedeyim Forum takip ediyorum

hayirli ramazanlar

15. .Hypnos.

.Hypnos. Guest

Merhaba,

Merkez ekipin banlama ve tarama sistemleri hakkında bilgimiz bulunmamaktadır. Fakat belirttiğiniz bir kaç yanlış düşünceyi düzeltmem gerek. Bigpoint'in botlardan yana bir geliri olmayıp aksine zararı vardır ve botların olması yapımcıların da işine gelmemektedir. Çünkü kendi botlarla kasan oyuncular itemlere para vermeyip botla elde etmektedirler. Bu durum da takdir edersiniz ki yapımcılara bir kazanç veya gelir sağlamamaktadır.

İyi forumlar.

16. oben

oben User

bota sıkıyormuşta bot atlayıp geliyormuşta bot olduğu bariz belliymiş insanın inanası gelmiyor.

17. ℓαηeт

ℓαηeт User

.Hypnos. sizde haklisiniz dedim ya size diyecek birseymiz yok sizde sonuc da Burda oyuncunuz bazen oluyor kiziyoruz bizde hakliyiz benim gemim kurmay albay di Adam rutbeyi benlen bot sayesinde Aldi Adam inkar da etmedi Chat yazdi bot sayesine aldim ve saatim gemiyi dedi adminin benim icin her yerde oyun var suan baska oyunlara takiliyoruz Boyle devam ederse normal oyuncu kalmayacak zaten suan milet ondan cesaret aliyor bakiyorlar kac yildir bannlama yok nasil olsa bann olmayacak diye bot tesfik ediliyorlar tslerde oyuncu yok nede olsa bot kasiyor diyor adamlar

benim 2009 basladim 4 aydir oyunla alakam yok siralama yada rutbe ben hafta sonu emekle kapi yapiyorum urimi cekiyorum Adam beni botla geciyor hadi botu gecdik direk yakaliyor :DD

dedim ya size lafimiz yok ama inanin Burda bu saaten sonra bannlama olmaz inanin diyorum size cunku oyunla ilgilenen yok bence hayirlisi olsun diyecek birsey yok eski darkobrit eser kalmadi

18. _-Thanatos-_

_-Thanatos-_ Guest

Merhaba,

Kabul ettiğimiz Oyun ve GİŞ kuralları gereğince hesap alışverişi ve Bot kullanımı yasaktır. Bir oyuncu oyun içerisinde Chat üzerinden böyle bir söylemde bulunması durumunda gerekli cezai işlemler yapılır. Bot kullanan oyuncuları tespiti ve banlaması gereken mercinin Merkez Ekip olduğunu tekrardan belirtmek isterimi ne yazıkki Ülke Takımlarının böyle bir yetkisi bulunmamaktadır. Sizi temin ederim ki bu tür bot kullanan oyuncular banlanacaktır.

İyi Forumlar.

19. bot videosu çekip atttın diye kimse ban yemez
    ama video ile de kimse ban yemez
    tarama üzerinden ban atıyorlar sistemden videolarla uğraşmıyorlar boşuna yorma kendini videolarla

20. sende bot kullanıyorsun heralde inanmıyormuş bide git bak haritalara hepsi aynı şeyi yapıyor, git bi tane bota sık benim dediğimi yapmazsa full+full çarımı sana vericem, N/A

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 12 May 2020
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.