Duyuru Bot hakkında

Konusu 'Konuşmacı köşesi' forumundadır ve ŞahFD tarafından 17 Ekim 2019 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. ŞahFD

ŞahFD User

Bu konulardan 100'lerce kez açıldı biliyorum modlarım adminlerim sıkıldınız, gerçekten çok iyi anlıyorum,

Ama son kez sormak istiyorum, Bakın azalan getiri getirmişsiniz, getirmişsinizde, bir başka konuda bir arkadaşın dediği gibi

'''Yahu kardeşim sen azalan getiri koysan ne olacak adam 10 da alsa 20 de alsa 50'de alsa kasıyor mu kasıyor!!'''

Evet kasıyor! Değişen birşey olmadan hemde,

1-Bu sistem farkettiğim kadarıyla 4-5'de işlemiyor ve artık oyuncuların çoğu gemiyi 4-5'e b***'a bırakıyor(bilerek sansürledim uğraşmayın birdaha :)
    2-Korsan haritalarında işlemiyor bu sistem, bu sefer'de 5-2'ye koyuyorlar ve 5-2 görevlerini yapmaya çalışanlara inanilmaz derecede engel oluyorlar,
    3-Hadi herşeyi geçtim adam deli gibi rp kasıyor yahu deli gibi!
    4-Hemen hemen gördüğüm tüm sıralama oyuncuları tümgenaraller generaller hepsi b*** kullanıyor, acaba biz mi gerçekten hata yapıyoruz, yoksa gerçekten darkorbit bu rütbeliler ne kullanırsa kullansın bannlamıyor mu?

Şahsen uzman yüzbaşılı 18 prometheuslu bir gemi'de bile sırf emeğim var diye, b**** kullanmaya korkuyor ve buna cesaret edemiyorsam(emeklerim gider diye)

Oyuna 10 binlerce belki 100 binlerce lira yatırmış, deli gibi, sıralama oynayan insanlar emek veren insanlar, nasıl hiç korkmadan gönül rahatliğiyla gemilerini b****'a bırakıyor??

Buradan şu sonuca çıkıyoruz'ki kusura bakmayın anladığım kadarıyla darkorbit bariz açık bir şekilde üst rütbelilere ve sıralama oyuncularına kıyak geçip bannlamıyor, başka bir şekilde açıklama bulamıyorum,

Biz elimizle kasıp hafta sonu 1-2 hades yaparız gemimizi geliştiriz diye düşünürken yeni oyuncular böyle düşünürken ***

Artik ne diyeceğimi bilmiyorum, bu oyunda sanırım adalet yok,

Gerçekten buna inandim, kullananlar ortada ap açık ortada belli,

x haritasına baskına gidiyorum, ortada gemi yok yani aslinda var ama!!!! Adamlar tabi b**** beni görür görmez birden 10 gemi porta koşuyor!!

Yazik günah yahu bunlar gerçek görülen şeyler, bunlara nasıl müsade ediliyor??

Bu bannlama ne zaman yapılacak????

Lütfen bunu gerekli yerlere iletin, artık hiçbir oyuncunun dayanacak gücü ve sabırı kalmadı, gerçekler, kullananlar, herşey ortada

ama ortada icraat yok!!

Daha fazla ne diyeceğimi ne anlatacağimi bilmiyorum, okuduğunuz için sağolun saygılarla..

Edit:Hayır birde şunu unutmuşum oyuncu kaybı olacak diye eğer bannlama olmuyorsa, o zaman herkes kursun yüklesin madem oyuncu kaybo olmasın diye korkulunuyorsa, anlamıyorum gerçekten anlamıyorum, ama umarım siz anlayabiliyorsunuzdur demek istediklerimi,

Evet oyuncu kaybı olmasın diye aylarca milyonlarca rp kasan uri kasan milyarlarca kredi kasan adam sırf oyuncu kaybı olmasın diye paşa gibi geziyor haritada vay be! :D

Neyse ben x7'ye gidim birazcık kris kristalon keseyim, azalan getiri uyarısı gelincede 5-2'ye gidim 1000 tane b**** arasında zar zor bir kaç canavar öldüreyim :)

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 17 Ekim 2019
  2. Armitage

Armitage User

Talonlari bosver. Bilgisayar muhendisi oldugunu soylemistin gel sektore girelim :DD

ŞahFD bunu beğendi.
  3. ŞahFD

ŞahFD User

Adımı kötü işlerle andırmak istemiyorum :D

Şu 23 yıllık hayatımda en sevdiğim en değer verdiğim şey olan darkorbit(Tek sevgilimdir)

Malesef beni üzüyor :(

4. Minerva

Minerva Guest

Merhaba,

Bu konunun defalarca sorulmuş olduğunu biliyorsanız bot banlamaları hakkında yetkinin yalnızca Merkez Ekip'te olduğunu da biliyorsunuzdur diye bu konu hakkında açıklama yapmayı geçiyorum.

Ancak, sıralama oyuncularına ve üst rütbelilere "kıyak" geçilmesi ve bu nedenle banlama yapılmaması gibi bir durum söz konusu dahi değildir. Yapmış olduğunuz çıkarım asılsız ithama girmekte ve kurallarca da yasak olan bir durumdur. Bu nedenle elinizde herhangi bir kanıt olmadan bu tip çıkarımlar yapmanızın size hiçbir faydası bulunmayacaktır. Düşük rütbeliler, sıralama oyuncuları olmayanlar 3. parti program kullanımı nedeniyle banlanırken daha üstlerdeki oyuncular banlanmıyor olsa idi çıkarımınızın düşünülecek bir tarafı olabilirdi ancak böyle bir durum da mevcut değildir.

Bot kullanıcıları eninde sonunda gerekli cezayı alacaktır. Merkez Ekip bu duruma kati bir şekilde karşıdır ve kökten çözümü adına da çalışmalarını yürütmektedirler. Azalan Getiri sistemini de bunun bir parçası olarak düşünebilirsiniz, her ne kadar pek çok oyuncu kendilerinin de etkilendiğini söylüyor olsa da. Bu sistemin değişerek/düzenlenerek ya da geliştirilip farklı bir sistem ile belki de artık 3. parti program kullanımlarının kökünü kazıyacaklardır.

Hatırlatmak isterim ki oyuna eklenen yeni içerikler olsun, indirilebilir istemci olsun, diğer pek çok şey olsun Merkez Ekip'in oyun ile ilgilendiği pek çok konu mevcuttur, bu nedenle de 3. parti program kullanıcıları ile ilgili yapılan çalışmaları somut olarak sık sık hissedemiyor olmanız doğaldır. Ancak bu konuda kesin bir çözüm getirilecektir.

Yukarıda da bahsetmiş olduğum gibi bu konuda kesin bir çözüm adına çalışmaktadırlar, oyuncu kaybından korkulması gibi bir durum yoktur. Korkuları bu olsaydı eğer çok eskiden kendilerine yapılmış olan resmi program teklifini kabul ederlerdi, ancak söylemiş olduğum gibi bu programların kullanıma kati olarak karşılar.

Ayrıca lütfen 3. parti program kullanımına teşvik edici olabilecek ifadeler kullanmaktan kaçının, yasak olan bu davranışı gerçekleştirmeniz takdirinde cezai işlem ile karşılaşabileceğinizi hatırlatmak isterim.

Umuyorum ki tatmin edici bir cevap olmuştur sizin için.

İyi forumlar.

.Paradoks. bunu beğendi.
  5. ŞahFD

ŞahFD User

Çok tatmin oldum konuyu kitleyebilirsiniz :)

6. Minerva

Minerva Guest

Merhaba,

Yardımcı olduğuma sevindim. :)

İsteğiniz üzerine konunuzu kilitliyorum. Ayrıca şikayetiniz de raporlarımıza eklenecektir.

İyi forumlar.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.