Duyuru BOT Kullananlar Sınırsız Banlansın

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve Prophecy tarafından 3 Ağustos 2018 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

BOT kullananlar sınırsız ban almalı mı?

1. Evet

80,6%
  2. Hayır

19,4%
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. Prophecy

Prophecy User

BOT kullanan oyuncuların cezası kesinlikle hafif olmamalıdır. Sınırsız ban almalarını öneriyorum.
    Verilen cezalar kesinlikle yeterli değil.

Eksi verenlerin yaptığı savunma da hiç doğru değil.
    Ya bu botçular sınırsız kapansın, ya da tüm uridiumları ve bot sayesinde elde ettiği ekipmanlar, argeleri silinsin.

@Zodyak ?

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 3 Ağustos 2018
    Menes97 bunu beğendi.
  2. Zodyak

Zodyak User

Selam Prophecy,

Bu oyunu çok uzun süredir oynuyorum bot kullanmayan bir oyuncuya henüz rastlamadım yada bana denk gelmedi, eğer böyle birşey olursa darkorbit oyuncularının yarısından fazlasını kaybeder, zaten bot diye birşey olmasa kimsenin katlayıcı gini ürünleri alacağınıda düşünmüyorum bu konunun elle tutulur bir yeri yok boş yani :)

Syg,

whipper1 bunu beğendi.
  3. Prophecy

Prophecy User

1) Moderatör uslubu yasak uzun süredir burada takılsan bilirsin.
    2) Kurallara aykırı davranan banlanır, kullananları korumak büyük saçmalık.

4. Zodyak

Zodyak User

Merhaba Prophecy,

Sana ve konuya verdiğim önem sebebiyle cevabıma merhaba ile başlayıp Saygılarımla ile bitiriyorum bundan daha doğal ne olabilir, ek olarak form kurallarını okudum benim yaptığımda herhangi bir sakınca yok bence,

Sence oyuncuların başka seçenekleri var mı ? oyuna yeni başlayan bir oyuncunun iyi bir şekilde oynayabilmesi için milyonlarca uridiyum gerekiyor ve bu uridiyum çok pahalı ne yapmalı bir oyuncu maaşını oyuna mı yatırsın ? ne yapsın tek tek tüm gün kutu mu toplasın ? ne yapsın sabahtan akşama kadar yaratık mı kessin işleri var güçleri var kimi oyuncunun günlük 1 saat oynama fırsatı bile olmuyor açıkçası bu konu bom boş bir konu,

Bu konuştuğunuz konunun konu başlığı, bot kullananlar sınırsız ban alsınlar değil, Bot kullananlar neden kullanıyor? Bu oyuncuları bot kullanmaya ne itiyor ? Bot kullananımını azaltma ve ortadan kaldırabilmek için oyunculara altarnetif birşey sunulamaz mı? gibi birşey olsaydı o zaman arkanda olurdum ama bu şekilde sonuç alacağını düşünmüyorum,

Saygılarımla,

Son düzenlenen: 3 Ağustos 2018
  5. Zan-zun

Zan-zun User

Burdan ne koy ne kasaba olur :)) gis yada diger seyler lafta var

zamaninda o Kadar uyardik burdan milet bot kulaniyor diye o zamanlar onune gecmis olsalardi oyun bu hale gelmezdi ama bunlar ne yapiyor vip indirim katlayici satilmadimmi ses cikarmiyorlar oda ne oluyor herkez kulaniyor bu sefer ne oluyor uri satamiyorlar bu seferde geciken bann atiyorlar

yemin ederim benim buraya en ufak guvenim yok olmayacakda cunku bann atiyorlar 2850 hesap yuzde yuz bann hakli ama sonra siralama gemilerini parali bot Alan gemileri aciyorlar

buranin neyine guveneceksin size bir ornek verim dikkat edin gelen etginliklere bakin 1 yilda ayni

korsan avi
    nufus sayimi
    hitac
    hakimiyet
    4,4 top
    2,2 deki samandira
    :DD

sonra hersey sans oldu

eskiden turuncu etgligi gelirdi birlestirmeye gelirdi guzel etglikler vardi sen uri ve etglinleri kesersen oyuna kimse oynamay zaten oynayan da kalmadi sonu hayirlisi olsun

6. VALEYARD

VALEYARD Guest

Merhaba,

Forum yetkilisi kalıplarını kullanmayınız ceza alırsınız.

İyi forumlar.

KoruyucuPeri bunu beğendi.
  7. Zodyak

Zodyak User

Ok.

8. Yaklaşımınız mantıklı sorun tespit edilip sorun üzerinde çalışılmalı. Sorunun neden olduğu sonuçları çözmeye çalışmak boşa kürek çekmektir. Oyunda bota neden bu kadar ilgi var onu iyi analiz edip ona göre ilerlemeli ama işin ucu çok farklı yerlere dokunuyor. Bir oyuncuya full bir hesap verdiğinizde oyundan sıkılması 1 ayı geçmiyor. Buradan çıkan sonuç şu ki oyunda oyuncuların uzun süreli kalma sebebi gelişirken ki kurdukları hayallerin motivasyonu ile devam etmeleri. Bu oyunun yapısında full diye tabir edilen hiçbir hesap olmamalı yani sistem öyle bir tasarlanmalı ki oyuncular sürekli oynamalarına rağmen sona ulaşamamalı.

Normal konuşma üslubu neden forum yetkilisi üslubu oluyor? İnsanlar birbirine merhaba diyemezler mi?

9. Eyuplu3

Eyuplu3 User

İsteniyor ki yeni başlayan 2 günde full olsun. Ama darkorbitte full olmak diye bir şey yok. Full olunursa oyun biter.
    2006 da çıkan oyuna o günden bugüne birçok yenilik geldi. Yeniliklerin yanında birçok kolaylık geldi.

Yok efendim yeni başlayan bot kullanmasın da ne yapsın. Cevap basit: Hiç oynamasın.
    Bu sayede insanların emeklerini gaspetmemiş olurlar.

Oyuna gereken tek şey güç dengesi. Güçsüz geminin karşısına güçlü gemi çıkmayacak. Güçsüz gemiler kendi aralarında savaşacak güçlü gemiler kendi aralarında savaşacak. Yeni oyunculara kasılması için daha fazla kolaylık sağlanacak...

Ben kasılamam onu yapamam bunu yapamam diyen de para verip kazanacak. Bu oyun su ile dönmüyor. Günlük 1₺ ile gayet güzel bir hesap toplanabilir.

10. Oyunun tek düzeliği oyuncuları bot kullanmaya itmekte ancak bu kadar fazla kullanılmasının sebebi de verilen cezaların hafif kalması bir banka soygunundan 100milyon lira çalan bir kişiyi 10bin lira karşılığında salı vermek gibi bu cezalar. Bu yüzden önüne gelen bot kullanıyor konuyu sonuna kadar destekliyorum bot kullanan oyuncular süresiz yasaklanmalılar. Başka türlü botlardan kurtulmak mümkün değil. Sana da hak veriyorum çok tek düze ve zor ulaşılabilir bir içeriğe sahip ama buna çözüm bot kullanmak olmamalı.

harami52 bunu beğendi.
  11. Mr.User

Mr.User User

Gecen gün bir TV tartışma programı moderatorü aynen sunu söyledi.

Bu ülkede ne çekıyorsa kurallara uyanlar çekıyor.

100 kurala uyarsın bir gün yeter be kardeşim der ve bir alış verişte vergi ödememek için bir kaç numara yapar ve yakalanırsın.
    yıllarca sonra uğraş dur.

ama vergisini vermeyenler 2-3 yılda bir af olunur veya yapılandırılır sanki onlar ödüllendirilir kurallara uyanlar ise cezalandırılır bu ülkede.

İşte bizim BOT durumuda bu.

Yıllarca BOT kullanırlar. oyunun keyfini çıkarırlar.

Adamların derdi sıralama değildır.

Sepromları güclendırıcıları lazerleri olsun yeterlidir onlar için.

Bannlanırsa hesap keyif aldım der yeni bir hesap yapar ve kurallara uyan kişilerin üzerinde olmak baskı yapar dururlar.

Bu durumda oyuna adalet getirmesi gerekenler o meşhur admin gemilerine girip BOTcuları tespit edip banlayamazlar.

Neden Almanya banlıyor diye.

Ama şunu yapsalar kim onlara ne der.

Bot hesabı görür ve savaş haritasına atsın.

bunu bile yapacak yetkiniz CESARETİNİZ yoksa orada oturmanın anlamı ne?

Paramı: Artemis dışında maaş alan yok diye biliyorum.
    URİ mi: alacağınız uriler acaba burada kurallara uyanların ahlarına değer mi?
    Toplumda saygınlık mı: Yolda yürürken Polis sizden kimlik istedi mi DARKORBİT de yetkiliyim demek size ayrıcalık sağlamaz:)

neyse yııllardır yazıyorum buralarda ama değişen tek şey BOT güncellemeleri :)

Klavyenize kuvvet ha gayret bannlanacaklar devam devam :)

Saygılar:)

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 27 Aralık 2018
  12. VALEYARD

VALEYARD Guest

Merhaba,

Bot sorunundan herkes bıktı artık. Geçtiğimiz ban dalgasında yeni bir ban dalgasının geleceği de söyleniyordu. Umarız kısa sürede yapılır.

Biz burada mod olduğumuz için övünmüyoruz veya havalara girmiyoruz neticede bizler bunu gönüllü olarak yapan oyuncularız. Bu mesajlarınızı, isteklerinizi, şikâyetlerinizi bildiriyoruz ki hepimiz güzel keyifli bir oyun oynayabilelim. Elimizden daha fazlası gelse emin olun yaparız. Borçluların cezalarını TR ekibi olarak verebiliyor olsaydık en ağır cezayı almalarını sağlardık. Ancak bu cezaları merkez ekip dediğimiz Almanya belirliyor. Taramanın ne zaman yapılacağına onlar karar veriyor.

Bende artık ikinci ban dalgasının gelmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu konuyu daha önce rapor etmiştik. Bu hafta tekrar raporlara ekleyeceğiz. En kısa sürede taramanın gelmesini umuyorum.

Saygılarımla.

Mr.User ve Manitu bunu beğendi.
  13. SiMSeK53TR

SiMSeK53TR User

Bunun oylanmasına gerek bile yok. Bot zaten yasak değilmi? Haksız kazanç elde etmenin dışında bu yolu kullanmayan oyuncuyada haksızlık olacağından kesin net sınırsız şekilde banlama yapılmalı.

14. Manitu

Manitu Guest

Merhaba,

BOT BANLAMALARI:
    SİSTEM TARAFINDAN RASTLANTISAL BİR ORAN İLE TARAMALAR YAPILIR.
    TARAMADA YAKALANAN HESAPLARA OTOMATİK OLARAK YİNE SİSTEM TARAFINDAN GEREKEN CEZA VERİLİR.

Buna ek olarak konunun aktifliğini yitirmiş olması nedeniyle kilitlenip arşive taşınması uygundur.

İyi forumlar.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.