Bot Kullanıcılarına Gelen Ceza

Konusu 'Konuşmacı köşesi' forumundadır ve _KIYAMET_ tarafından 9 Eylül 2020 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
  1. _KIYAMET_

_KIYAMET_ User

Yapılan duyuruda ;
    • 1 hafta askıya alınması kesin çözüm değildir.
    • Tüm şeref puanlarının silinmesi de çözüm değil ve ayrıca yeterli de değildir.
    Darkorbit'in yaptığı en büyük hata illegal program kullanları kaybetmeme korkusundan dolayı aşamalı ceza uygulamasıdır. Hadi aşamalı neyse desek bu sefer kesintiler çok yetersiz kalıyor.

Mesela açık kullananlar bir tek Şeref Puanı mı kazanıyor ? Bot kullananlar bir tek şeref puanı mı kazanıyor ?

Tabi ki hayır. Cephanesinden galaksiz enerjisine oradan ekipman'a onlardan tasarımlara derken Tecrübe puanı da kazanıyorlar.

Ama uygulanan ceza 1 hafta hesap kapatma vs ile geçiştiriliyor.

Aşama filan olmaması lazım ve Darkorbit'in çok uzun zaman önce aşama filan yok bam bam bam çat çat çat diye süresiz hesap kapatma hatta komple sistemden bu hesapları silmesi lazımdı. Ama senelerdir yapmadılar. Uzun bir aradan sonra bot kullananlar yine 1 hafta hesap kapatma ve tüm şeref puanı silinmesi ile siz çok yoruldunuz 1 hafta dinlenip sonra devam edersiniz demeye devam ediyor. :)

Haydi kolay gelsin. ;)

2. smoonrise

smoonrise User

Bugün itibari ile eğer yazılan yanlış değil ise bot banlanması olmuş sayın merkez tarafından bu konuda yine maalesef gariplikler var gibi .

İlk aşama diye bilgilendirilmiş peki ilk aşama olsada olmasada bot banlaması ise bu bug banlaması değil ise neden Tp puanları azaltılmadı veya silinmedi sürekli cezaları merkezin tutarsız mı olacak ? gg bug cezalarına hala Şp silinme uygulanmadı neden sürekli böyle tutarsız adalet dengesi garip ve bir o kadar anlaşılmaz ceza uygulaması oluyor ?

Neden eskisi gibi tesbit edilen ve ceza verilen boot kullanıcı hesap sayısı paylaşılmıyor , bununla ilgili merkezin bir gizleme gereksinimi neden var daha önce bundan büyük bir gururda duyarak sayı yayınlıyordu merkez şimdide bir sayı bilgilendirmesi ile oyuncuları aydınlatması gerekmez mi ?

Bot banlama cezası aşamaları sürekli değiştiğine göre bu konuda da oyunculara bir bilgilendirme yapması gerekir merkezin 1 aşama 1 hafta ban 2 aşama 15 gün ban 3 aşama sınırsız ban mı ? bot banlamalarında Tp cezası , uri kesilme cezası , gg kesilme cezası , elit silme cezası ema insta x4 v.s , arge silme cezası olmayacak mı ? merkez bot banlarındaki ceza aşamalarını güncelledi mi ? güncelledi ise değişiklikler neler ?

Tüm bunlar için oyuncuların aklında soru işaretleri oluşması normal ve bunlarıda açıklaması bilgilendirme yapması gerekir merkezin , siz TR ekibinin bu hususlarda merkez ile iletişim kurmasını bekliyorum bir oyuncu olarak .

3. _KIYAMET_

_KIYAMET_ User

Senden önce Konuşmacı Köşesine ben bir konu açmıştım :) görememişsin sanırım. :D

Başka bir şey demiyorum. :)

smoonrise bunu beğendi.
  4. smoonrise

smoonrise User

Sen eski yetkilisin dostum dikkat ettin mi bir şeye ? bot banlaması diyor bug değil ama ne uri , ne gg , ne tp , ne elitleri nede argeyi silmemiş ve eskisi gibi bot cezası verilen hesap sayısı belirtilmemiş . Aynen %50 şp çekin para verin yine eski rütbenizi kasın yada şp puanınızı diyor galiba bu banlamayı bug banlaması ile karıştırtı merkez sanırım . Kaç yıl oldu bot banlamayalı bu kadar zamandan sonra bu mudur ceza bu mudur caydırcılık ? arge banlaması sonrası son şans direk kapanır hesaplar dememişlerdi sürekli aşama ve cezalar değişiyor galiba . Zor bizim işimiz çok zor bu kadar nefes tükettik yıllardır sonuca bak .

Şimdi bende sana misafir oldum konuya yorum yazdım aynı anda yazmışız :) klavyene sağlık bu arada . Konuya bakan mod varsa benim konuyu senin konu ile birleştirebilir !

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 10 Eylül 2020
  5. Viraaa

Viraaa User

artik herkes farkinda.kim ne derse desin.bilerek banlanmiyolar.sadece gelecek olan paraya bakiyorlar artik.lütfen forum adminleri.kendi vatandasinizi alman yetkililere karsi azcik koruyun.onumuze somut delil koymadan yok en kisa surede vs vs die bizi oyalamayin.insafa gelinde gercekleri sizde soleyin artik.en azindan yanimizda oldugunuzu anlayalim.merkez ekibin elinde onuda biliyoruz.onuda soylemenize gerek yok:) hic tanimadiginiz insanlara karsi kendi oz vatandasiniza en kisa surede diyerek o ayibi yapmayin artik.en kisa surede diye diye kac sene gecti.cikin haritalara halini gorun.resmen komedi:) boyle bir oyunda yonetici olmak hosunuza gidiyormu gercekten?ama tabiki sunu diyebilirsiniz.suc oyuncularda kullanmasinlar.evet dogru en buyuk suc oyuncularda cunku goz gore gore hirsizlik yapiyorlar.emek hirsizligi.ama bu durumada bi dur diyen yok be kardesim.inanin bunlar banlansin.oyuncu kitlesi dahada cogalir.bu emek hirsizlarida oyunu birakmaz emin olun.

Son düzenlenen: 9 Eylül 2020
  6. _KIYAMET_

_KIYAMET_ User

Eyvallah :) denk gelmiş demek ki. :D Artık birleşir mi orasını bilemem. :D

Eskiden epey görev yaptım artık normal bir üyeyim. :) Farkındayım da bizim yapabileceğimiz bir şey yok maalesef. :( Sonuçta G.İ.Ş. kurallarında oyuna dışarıdan her türlü müdahale yasak. Oyun açıklarından faydalanıp kullanmak yasak. Gerisi belli işte ne kadar yasak ne kadar değil değişken. :)
    Ben sadece suç oyuncularda veya değil kısmına yazacağım. :)

Bir oyunda hakkıyla oynayanlar ile hakkıyla oynamayanlar varsa ve oyun sistemi hakkıyla oynamayanlara yaptırım uygulamıyorsa ki bu zamanla hakkıyla oynamayanların sayısını arttırır. :) İşte durum budur. :D

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 10 Eylül 2020
  7. bir banlama olacaksa muhtemelen hiç adaletli olmayacak

8. smoonrise

smoonrise User

Şu açıdan yazdım onu çoğu oyucuya göre bot banlaması aşamaları ve cezalarına aşinasın bu konuda bilgi sahibisin diye . Bir husus daha dikkatimi çekti burada yazamadığım ama bu ara moda olan ban alanların yayınlandığı siteden bakdım 6 adet TR sv. toplamda 3 hesap ban almış :) umarım yeni ban diye işlenmemiştir daha siteye eğer son 24 saat olarak baktım ama bu hali gerçek ise büyük fiyasko olur :)

9. Viraaa

Viraaa User

kendi oyun kurallari ile celisen baska bir oyun yoktur herhalde.su merkez ekiple tanismak cok isterdim.ama beni merkezle tanistiracak bir yetkilininde olduguna inanmiyorum.bence burdaki yetkililerde merkezi tanimiyor:)

10. _KIYAMET_

_KIYAMET_ User

Bilgim var ve çok değişti cezalar. İlk zamanlar 3 aşamaydı daha sonra aşamasız yani çok sağlam bir temizlik yapılmıştı ve o zaman herşey iyiydi. Sonra tekrar 2 aşama yapılmıştı yanılmıyorsam ve derken uzun bir ara banlama vs olmadı. Şimdi konu açılmış yine bence yetersiz. :D
    Sanırım DO değişiklik hakkını sık kullanıyor. :D Kurallarla çelişkiler bu nedenle oluşuyor. :D :) Merkez ekiple doğrudan veya dolaylı tanışma herkes için olacak şey değil ama belli kademeler bir şekilde görev ve yetki gereği tanışabiliyor. :)

11. smoonrise

smoonrise User

Hadi gözümüz aydın birleşti konularımız :) merkez herhalde '' değişmeyen tek şey değişimdir '' sözünü ilke edinmiş ama az biraz amacını aşmış bu öyle bişey değil birilerinin bunu açıklaması lazım merkeze :)
    Buradaki konular ile ilgili bilgilendirme bekliyoruz sayın modlar.

12. FurkanS53

FurkanS53 User

Sıralamada değişiklik gören oldumu? Yada 5.3 paladiumu kontrol eden?

13. Se7en

Se7en User

ban geldi ama banlanan yok çok ilginc:)

14. bekçi27

bekçi27 User

bende bakıyorum da hiç bir değişiklik olmamış sıralamada

15. tryhardD

tryhardD User

Haritalarda kısmen tenhalaşma olduk ki bu açıklamadan önceki 4 günlük süreçte başlamıştı bu tenhalaşma acep birileri haber mi uçurdu onlara bu 1.
    Seneler önce de aşamalı cezalar uygulanmıştı ki merak da ediyorum 3. aşamaya ulaşabilen olmuş muydu? Olmamışsa bile şu cezayla ulaşmış olması gerekmez miydi :) bu 2.
    Kendi GİŞ kurallarına uymadıkları sürece hiçbir oyuncunun güvenini kazanamayacakları gibi herkesi de yanlış yollara iteceklerinin (mantık söylüyor bunu eğer GİŞ kurallarını çiğneyenleri sürekli ufak tatillerle (afedersiniz CEZA :) ) geçiştirirlerse ) farkına varmaları için daha kaç sene geçmesi gerekecek bu 3.
    Bu haberi chatte aldığımda acaba bu sefer dinlendik mi diye merak ve sevinçle foruma girdiğimde gördüğüm manzara sonucu hislerimi OLABİLECEK EN KİBAR şekilde ifade etmeye çalıştım yine kuralları (?) çiğnediysem kusurabakmayın...

Son düzenlenen: 9 Eylül 2020
  16. CHOCOLATE

CHOCOLATE User

nerde banlama göremedik :((((

17. nerede görecektin tüm serveri biliyonmu tek tek saymış gibi ne bekliyordun serverin ilk 1000 banlanacak sende sabaha tüm general olacaksın gibimi bekliyordun.

yaw yok be agalar ne banı milletin gazını almak için duyuru yayınlattırıyorlar son 24 saatte tüm oyunda banlanma sayısı 11 boşuna milletin günahını alıyormuşuz bunca zaman meğerse bot kullanan neyin yokmuş haaa..

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 9 Eylül 2020
  18. CHOCOLATE

CHOCOLATE User

:))))

19. smoonrise

smoonrise User

Merkez deniyor sanırım oyuncuları , olmayan güveni daha ne kadar azaltırım hakkımdaki adlı bot banlaması çalışmasıyla :) daha ne kadar güveni azaltıcak bakalı ilerde . Pek bot banlamasına benzemiyor ama zaten gün geçtikçe oyunda hiçbirşey hiçbirşeye benzemiyor diyecek bişey yok zorla ve inatla dayatıyor oyun işte oyunculara ya devam et yada bırak oyunu düzen bu şekilde diye .

20. CHOCOLATE

CHOCOLATE User

1 nisan da gecelei baya oldu :)))))