Bot Kullanımı

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve βŁЦ£¤МДИ tarafından 30 Haziran 2019 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. Merhaba

Evet arkadaşlar bununla ilgili sayısız konu var, ben farklı bir noktaya değinmek istiyorum..

Bot kullanıcıları artık öyle bir hal aldı ki oyun içersinde chat'e çok rahat bot kullandıklarını yazabiliyorlar ve sıkıntı şu ki siz bunu supporta resimli bildirdiğiniz halde, Size verilecek cevap şu ,'' bizim banlama yetkimiz yok, bir geminin bot kullanıp kullanmadıgı belli algoritmaya göre hesaplanır ve banlanır...'' ve bilet kapatılır size cevap hakkı tanınmaz

Yani bir insan bot kullandıgını kendi hesabından dile getirebiliyorsa, banlamak için algoritmaya gerek var mı daha ? Hakikaten insanın aklıyla dalga geçiliyor. En azından kardeşim banlanılmayacak bu programlar yasal deyin herkes gönül rahatlığı ile kullansın ne bu saçmalık ?

2. Bende artık bunaldım ve oyunu bıraktım. üzelene kadar sene sonu na kadar düzelmese daha oynamıycam

βŁЦ£¤МДИ bunu beğendi.
  3. .Kuasar.

.Kuasar. Guest

Merhaba,

Destek birimi bahsettiğiniz durumda, gerekli incelemeyi yaptıktan sonra konuyu merkez ekibe iletir ve konu hakkında onlar gerekli işlemleri yapar. Oyuncu her ne kadar bot kullandığını kendi hesabından ifade etse de, ülke takımları bot cezaları ile ilgili hiçbir işlemi yapmaya yetkili değildir. Yalnız bu demek değildir ki oyuncu ceza almaz, bot kullanan ve haksız kazanç sağlayan her oyuncu geçmişte olduğu gibi hak ettiği cezayı alacaktır. Bu konuda sizlerin sabırlı olması ve doğru yoldan ayrılmaması gerekir. Şimdiden anlayışınız için teşekkür ederim.

İyi oyunlar.

4. Tekrardan Merhaba
    Hocam anlatamadıgım nokta şu support ekibine ben tarih saat detaylı ekran görüntüsü atmama ragmen, belli algoritmaya göre tespit edilir deniyor . İstediğiniz takdirde bilet numaralarını atabilirim . Yani anladığım kadarıyla support hiç bir mesajımızı okumuyor, üstü kapalı bakıyor bot yazısını gorunce algoritma mesajı atıp kapatıyor bileti. Yani görev tanımlarını bilmiyorum ama erkenden gelen mesajları bitirip yan sekmede farklı yerlerde mi takılıyorlar anlamadım .. Aksi halde support ekibi yetersiz kalıyor

Bot konusunda resmi açıklama yapılmadığı takdirde ben de oyunu bırakmayı düşünüyorum . Zira artık baş edemiyoruz, Bot kullanıcılarını tatmin etmek için giriyoruz oyuna

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 30 Haziran 2019
    ABREK bunu beğendi.
  5. BSYO

BSYO User

valla 10k görev bitene kadar banlamayında sonrasında ne uapıyorsanız yapın ge 5 de şu rekt ve svs özellikle ban alması gereken ilk iki klan olaya bide görev açısından bakın bunlar olmasa görev nasıl bitecek

6. Hocam bir kısmı kullanıp bir kısmı kullanmayınca aşırı bir dengesizlik oluşuyor, 24 saat durmadan kasan bir gemiye karsı oynanmaz .
    Sıkıntı şu bot kullanmak yasak mı ? Değil mi ?... Yasaksa neden itiraf olmasına ragmen banlanma olmuyor .. Yasak değilse neden kullanıma musade edilmiyor .. Yani bir zıtlık yok mu ortada

7. the_flood

the_flood User

ben konuya değişik bir yönden yaklaşayım..
    Sn.modlarım ;
    sürekli bahsediyorsunuz geçmişte olduğu gibi bugün de cezasız kalmaz diye.Peki bu eski dediğiniz ne kadar eski allah ınızı seversiniz. tr5 te 2.5 yıl oldu hesabım daha banlama göremedik.Siz hangi zamandan bahsediyorsunuz?

8. 2012 demi 2013 te mi ne banlanma olmuştu çok büyük bir banlanmaydı öyle hatırlıyorum, o banlanmadan söz ediyorlar sanırım

9. the_flood

the_flood User

dostum 2008 den beri oynuyorum o banlamayı bildiğimden mod lara da sordum bakalım en eskisi kaç senelik diye de cvp alamayacağız sanırım.hepsi yeniyse demek ki o_O

10. .Kuasar.

.Kuasar. Guest

Merhaba,

Size söylediğim gibi destek birimi bu konuda şikayeti iletmekten başka bir şey yapamaz. Şikayet ettiğiniz oyuncunun gerekli yerlere bildirildiğinden emin olunuz ama söylediğim gibi bot konusunda bütün insiyatif Merkez Ekiptedir.

En son bot konusunda 19.07.2018 tarihinde tarama yapılmış ve 2,724 hesap gerekli cezayı almıştır.

İyi oyunlar.

11. Niyazi yavaş at sonra o hesapların bir kısmı geri açıldı yanlış banlamar vs ye diye adam gibi ban dalgası gelmedi daha geleceğede benzemiyor.

the_flood bunu beğendi.
  12. the_flood

the_flood User

O göstermelik olan... :cool:
    Sonrasında dediniz ki yok program hatası yok sistem hatası yanlış banlandı geri alınacak alındı vs...bunları geçin.
    bunun haricinde gerçeği ne zaman yapıldı siz onu söyleyin.
    Siz bir tarih araştırması yapın bence o_O

13. ABREK

ABREK User

Farkettiyseniz bunlar kalkıp bot/hile kullananlar er geç cezasını çekecek gibi söylemleri yazamıyorlar, şu rezil durumu tarif edecek usturuplu kelime bulmak epey zor.

Ellerinde kalan oyuncular bot kullanmış, hile yapmış, bug yapmış, pushing yapmış, chatten soy sop bırakmamış saydırmış vs. hiç birinin önemi yok, hala anlamayanlar varsa bir zahmet anlasın artık. Oyuna az çok para veren kimsenin banlandığı ve banlanacağı yok. Belki yine göstermelik gözden çıkarılabilir kitleden seçilerek uyduruk bir banlama daha yapılır. Banlayıp geri tıkır tıkır açtıklarını da, nasıl kem küm etiklerini de iyi biliriz.

Özet: Fiyasko

the_flood bunu beğendi.
  14. aynen kardeşim gemiye yüklü miktar para yatırmadıytsan epsotan düzgün okunmuyor düzgünü geçtim bazen hiç okunmuyor admin oradan kopy face yapıp cevaplıyo hadi yallah diyor kanıtlarım bile var ben admine e postada profil atıyorum çette küfürden dolayı bana lütfen oyuncunun profili ile şikayet ediniz ytazısı atıyor cevap veriyorum zaten postada profili attım size die gelen cevap dahada komik dioki lütfen aynı konuda 1den fazla tikıt açmayın daha kötülerinide yaşadaım 7 senede ama neyse fazla uzatmıycam bununda tek çözümü profesyönel bir ekip oturtulması supporta gönüllülerle yada ayda 1mil urile felan olmuyo

meriçeri bunu beğendi.
  15. .Kuasar.

.Kuasar. Guest

Merhaba,

Üslubunuza dikkat ediniz bu konuda tekrar uyarılmayacaksınız.

Doğrudur hesapların bir kısmı %100 olarak bot kullandığı tespit edilemediğinden geri açıldı yalnız bu küçük bir kısmıydı. Sizi anlıyorum ve tekrar söylüyorum bot kullanan her oyuncu gerekli cezayı alacaktır. Bu konuda sizlerin şikayetleri her hafta iletiliyor lütfen biraz anlayış ve sabır gösteriniz.

İyi oyunlar.

Se7en bunu beğendi.
  16. ABREK

ABREK User

Biraz derken kasıt kaç sene acaba merak ettim fakat cevap beklemiyorum, saçma cevaplar çok sinir bozucu olabiliyor.
    Biraz sabır diye bana cevap yazılsa, size kaç ON yıl lazım derim. Pazarlık söz konusu mu, üç beş seneye yarısını halletsek felan. Bpyi takdir ettiğim tek konu forumu idare etmeye çalışan arkadaşlar nasıl ikna ediliyorsa artık, buraya biraz sabredin sonra hallolacak diyebiliyorlar. Belli ki inanıyorlar hallolacağına, tebrikler bp. Bilmiyorlarki bekleye bekleye emekli prim gün sayımın yarısı dolmuş, bir bu kadar daha sabredersem emekliyim, ordan sonra stres yapmadan beklerim zaten : P

17. Önce kendi konuşma üslubunuza dikkat ediniz Kuasar admin gerekli yerlere kanıtları ile şikayet edicem sizi

18. .Kuasar.

.Kuasar. Guest

Merhaba,

Tabi şikayet edebilirsiniz. Buradan destek birimine ulaşabilirsiniz.

İyi oyunlar.

19. Haklısınız, Support ekibi mesajları yeterince okumuyor veyahut okuyamıyor(atılan mesaj ve bu mesajları okuyan personel sayısını bilemediğim için) bu yuzden ustunden geçip hazır cevapla geçiştiriyor. Aslında amaç herhangi bir cevap yazıp bileti kapatmak değil meseleyi çözmek olmalı çünkü mesele çözülmediği takdirde farklı bir bilet daha acılacak.

Support ekibinin bu tutumunu derecelendirmede 1 yıldız vererek değerlendirebiliriz. İstatistiklere illa ki bakılıyordur..

Arkadaşlar konuyu açarken bot kullanan oyuncuların çok vurdumduymaz oldugunu, ulu orta her yerde bot kullandıklarını yazdıklarını ve bundan Dürüst oynayan insanların rahatsız olduğunu, buna rağmen hiçbir işlem yapılmadığını dile getirmek istedim.

Neticede benim anladığım kadarıyla Almanya'daki Destek Ekip demek istiyor ki: ''Bot kullanabilirsiniz ama belli bir vakte kadar o vakit geldi mi banlanabilirsiniz.''

Ben de Destek ekibe diyorum ki:''Siz bu botları banlayana kadar dürüst oyuncular da bot kullanmaya başladı, başlayacak. Yarın bot kullananları banladığınız takdirde oyunda tek bir oyuncu bile bulamayacaksınız. Çünkü dürüst oyuncuların bir kısmı oyunu bırakırken diğer bir kısmı bot kullanmaya başladı''

Geciken adalet adalet değildir.

Konu Kilitlenebilir

20. .Kuasar.

.Kuasar. Guest

Merhaba,

Konu isteğiniz üzere kilitlenmiştir.

İyi oyunlar.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.