Bot Kullanımına Kesin Çözüm

Konusu 'Güncelleme ve Fikir Havuzu' forumundadır ve 乃ØŁÐØ尺Ø乙 tarafından 21 May 2021 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

çözüm olur diyenler

1. evet

27,3%
  2. hayır

72,7%
  1. Arkadaslar öncelıkle benimki nacizane bir öneridir olumlu yada olumsuz yanlarını burada hep birlikte bulmak daha güzel bır sıstem halıne gelmesı ıcın sizler ile istişare etmek istiyorum

benım onerım sudur kı
    bu oyun temelde browser tabanlı bır oyun da olsa sonradan
    browserler uzerınden kalkıp ındırmelı bır oyun oldu

sımdı gelelım bot kullanan kısılerı bu oyundan nasıl uzak tutarız nasıl engellerız kısmına

öncelıkle bu oyun her oyuna gırıs yaptıgımız da kendi sistem saati ıle oyuna gırıs yaptıgımız saat ı we gırıs yaptıgımız harıtayı sıstemde kayıt altına alıyor

yanı ben x tarıhınde x saat de oyun a x harıtasından gırıs yaptıgım zaman sıstem bunu hemen kayıtlıyor

oyun ıcerısınde hangı bosu kestıgımı hangı gemıyı kestıgımı dahı kayıt altına alıyor

bızde bu sıstem ı kullanarak

oyun ıcerısınde

3d odeme sırketlerının kullandıgı
    sekılde bır sıstemın gelmesını ıstıyoruz
    ör:

ben oyuna gırıs yaptım
    tarıh saat bellı .
    oyun hemen kronometre seklınde bır gerı sayım baslatacak
    1 saat 3600 sn üzerınden yada sırketın kendı belırleyecegı bır gerı sayım modu ıle
    benım oyunda kı suremı saymaya baslayacak ben bu saat dılımı ıcerısınde

oyun bana bır dogrulama cekecek
    hanı bazen mesaj atarken yaptıgı gıbı ben robot degılım seklı ıle yada
    süreklı degısen rasgele kodları kucuk bır kutucuk ıcınde bana yazdırıp
    benım bot mu yoksa
    gercek bır oyuncu mu oldugumu dogrulayacak .

bu sekılde oyun ıcerısındekı bot kullanan herkezın
    patlaması demektır cunku bot sadece npc kesmek ıcın kodlanmıs
    gelen kutudakı dogrulama kodunu yazamaz

bu öneri min bır sıkıntısı da war bunuda bastan belırteyım

tam savas yapıyorsundur yada npc kesıyorsundur yada en can alıcı noktadasındır oyun ıcerısınde
    tam bu esnada dogrulama cıkması oyuncu ıcın sıkıntı olur
    bunun ıcınde benım cozumum

oyun ıcerısınde gemının hp sı yanı canı azaldıgı zaman bır uyarı werıyor
    aynı sıstemın
    dogrulama ıcınde olması guzel olur
    yanı standar 1 saat gectı dıyelım
    bu 1 saat sonunda oyun bır uyarı werecek
    3 dk ıcınde dogrulama yapılacak
    lutfen dıkkatlı olun gıbı
    bu uyarı sonunda
    her oyuncu dogrulamasını yapıp oyuna kaldıgı yerden dewam edebılır bu sekılde de kımse bır kazanc kaybına ugramaz

bu werdıgım onerı ıcın sayet oyun yazılımcıları da yapabılır ıse
    oyunun sag sol ust yada alt herhangı bır kordınatında
    oyunda dogruma ıcın baslatılan bır kronometre yı
    oyundakı gercek oyuncunun gorebılecegı bır gerı sayım saatı nın olması herkez ıcın guzel olur bu sayede oyuncu gerı sayım ıcın ne kadar kaldıgını ne zaman dogrulama olacagını bılır bu sayede de bır kazanc kaybı olmaz

Bu dogruma sıstemıne takılan bot ve harıcı prgram kullanan kısıler
    bu dogrulama ya takıldıgı zaman sıstem bu kısılerı anında oyun dısına atsın .

not :
    arkdaslar yazımda nacızane bır fıkır paylastım belkı yanlıstır belkı dogrudur belkı hataları olmustur
    benım amacım oyun ıcındekı haksız bır sekılde kazanc saglayan bot kullanan kısılerı temızlemek ıcın nacızane bır onerı daha ıyısı warsay yada duzeltılecek bır kısmı warsa lutfen destek olun

2. Merhaba,

Konunuzu bölüm kurallarına uygun olarak açtığınız için teşekkür ederim, şu andan itibaren konunuz arkadaşlarımızdan destek aldığı sürece bizler de raporlarımıza ekleyerek sizlere destek olmaktan mutluluk duyarız. Ayrıca konunuz an itibari ile Güncelleme ve Fikir Havuzu İndex konusuna da eklenmiş bulunmaktadır. :)

İyi forumlar.

3. Mineral

Mineral User

Diroitlerin hasar alması ortadan kalktığında hangi kitleye hizmet ettiği bariz şekilde ortadaydı.Bu kadar detaya bence gerek yok bile.

ZamanınEfendisi[TR] bunu beğendi.
  4. BaMbUlBeee

BaMbUlBeee User

kardeşim fikrine katılıyorum ama inanki 1 kaç güne arşive gidecek önerin bundan eminim ayrıca otoları şu çember sisteminde kutu toplatıyolar bu mevcut sistemde istense banlanır ama nedense banlanmıyolar bakıyorum 30daakkadan fazla sarıya çalar bi renk alıyo kutu toplamazlarsa oyuncu oyuna manuel girene kadar dönüp duruyo bu çemberi yapanlar devamını niye yapmıyolar önem li olan bu oyuna dönene kadar orda kaldığını biliyolar saatlerce 5 hak vereceksin toplamadımı banla gitsin onun için boşa zamanını har camışsın yinede tebrikler fikrin için zaman ayırıp yazmışsın fikrini saaygılar iyi forumlar

5. smoonrise

smoonrise User

Eminim ki mevcut bozuk ve adaletsiz düzen için fikir üretiyor herkez önerilerde bulunuyor fakat bunlara yerine hep beraber yönetimin yani merkezin giş anayasasına yazdığı gibi yani söz verdiklerini yerine getirmesini talep etmek lazım oyundaki illegla olan herşey için kalıcı ve ağır cezalar verilmesini sağlamak lazım yoksa azalan getiri güvenlik çemberi filan acayip acayip el emeği ile oynayanlarıda madur eden saçma sapan işler icat eder bu merkez

Sonuç kendi belirlediği kurallara uymasını ve uygulaması için sürekli ısrar ile talep etmek lazım tüm kanallardan ...

6. sekiz

sekiz User

metin tamamen imla kurallarına aykırı bir şekilde yazılmış ve hiçbir şekilde okunamıyor. (kontrol ettim, forumda bu yönde bir kural yok sanırım. niye yok?

oyum olumsuz çünkü;
    * bigpoint'in böyle bir altyapısı yok, bunu yapamaz.
    * en karmaşık sistemlerde dahi bu doğrulama kodlarını otomatik giren yazılımlar var (oyun için bahsetmiyorum, şu görsel puzzle vb. şeyleri çözen şeyler var)
    * sunuculara yük bindirir, ki bu bigpoint'in göze alabileceği bir şey değil. minimum masraf ile maksimum gelir elde etmek isteyen bir oluşum
    * bot kullananların oyunu bırakması = oyunun bitmesi çünkü ben bu kadar sorunlu bir oyuna vip vb. şeyler çekmiyorum ama onlar çekiyor.
    * bu konuyu açan arkadaşın Türkçe bilmiyor olması ise en büyük etken.

7. sersaks

sersaks User

Arkadaşim , bota kesin çözüm ; bu konuda irade gösterebilecek bir DO ekibidir. Şu anda bu irade yok. Sen en basit ve en kesin öneriyi de getirsen , uygulayacak irade olmadıktan sonra hiç bir kıymeti yoktur.

8. -333-

-333- User

eğer bu kesin çözümse bunu zaten yapmışlar daha neden yapılan bişeyi öneri olarak sunuyorsun anlamadım yoksa tez felanmı hazırlıyorsun.

ZamanınEfendisi[TR] bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş