Duyuru Bot Sorunu

Konusu 'Konuşmacı köşesi' forumundadır ve ONURBEY tarafından 13 May 2019 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
  1. ONURBEY

ONURBEY User

İyi Akşamlar;

Burada bazı tespitlerimi anlatacağım; BOT un hem normal oyunculara hemde oyuna zararlar verdiğini, herkes ( normal oyuncular ) kabul edecektir.

Uzun zamandan beri; görevlerin sadece yaratıklarla ilgili olanlarını bitirmeye çalışıyordum, daha kolay ve sorunsuzdu. Fakat nerdeyse yaratık görevleri bitmek üzere, yavaş yavaş gemi kesme görevlerini almaya başladım.

Şimdi tespitlerimi sıralamaya başlıyorum;

- Haritalarda canlı yani gemisinin başında olan oyuncu bulmak çok zor, geriye İllegal gemiler kalıyor, işin zorluğu burada başlıyor, ilk önce gemi otomatik mi, yoksa değil mi onu bulman gerekiyor. İkisi de sıkıntılı,

Çünkü; "kesme beni ben bot değilim" diyen gemiyi bırakıyorsun, sebebi harita da 100 gemi varsa çok azının başında oyuncu olabiliyor, o kadar illegal oyuncu varken, git onları kes, diyor.

Aynı hareketi bende yapıyorum.

O zaman geriye illegal gemiyi bulup kesmek kalıyor.

Burada da bazı sorunlar var,

İlki PUSİNG yememek için çok dikkatli olman lazım, Nedense bu durum çok rahatsız edici, Çözüm yoksa, bırakın normal oyuncu, irisleri patlayıncaya kadar kessin, bu BOT ları, Pushing yapıldı diye önünüze şikayet gelirse, elbette bulursunuz, irisleri patlayan geminin İLLEGAL oynadığını ?

İkincisi ise benim asıl değineceğim konu;

- İlk önce SAYBORG le denedim, gemi kesme görevlerini maalesef başarılı olamadım,

Neden mi;

İllegal gemiler, Limitlerin üzerinde bir donanıma sahipler,

Müthiş bir hıza sahipler, ÇARK la yakalayamadım.

Baktım olacak gibi değil, PUSAT ı donatmaya karar verdim.

Bir nebze olsun hız sorununu çözmüştüm.

Fakat sorun bitmemişti, düşman haritasına girer girmez, hepsi portlara doluşuyordu, yine yakalamakta zorlanıyordum. Ben haritada durduğum sürece onlarda portlarda duruyordu, koskoca Rütbeli gemiler, anlamsız hareketlerle portta benim haritadan çıkmamı bekliyorlardı.

Pusat ve Şimşek Çark la illegal bir gemiye yetişip kesemiyorsa, :(

YANİ BU İLLEGAL PROGRAMI KİM YAPTIYSA, DARKORBİT İN TÜM SİSTEMİNİ ÇÖZMÜŞ ÜSTÜNE DAHA FAZLA YETENEK EKLEMİŞ :( :( :(

DARKORBİT İN KENDİ YAPTIĞI OYUNUNDA, İLLEGAL DAHA YETENEKLİ GEMİLERİN OLMASI TUHAF BİR ÇELİŞKİ :( :( :(

Bu durum son zamanlarda o kadar yerleşik bir şeye dönüştü ki, 2-3 illegal gemi kesiyorsun, hemen korumaları geliyor, seni kesiyor. TUHAF !!!

ŞİMDİ ŞU SORUYU SORMAK GEREKİYOR;

Bu oyunda dürüst oynamaya çalışan, emek veren, para yatıran ve en önemlisi GİŞ KURALLARI na uyan bir oyuncu bu durumda ne yapmalıdır
    . ???

Saygılarımla.

Not: Önemli olan burada konuyu kapatmak değil, birlikte çözüm bulmaktır.

İşine geliyorsa tarzında, sürekli aynı şeyleri yazarak, konu geçiştirildiği zaman, yanlış anlaşılmalara sebebiyet vereceğinden lütfen bunu yapmayınız !!!

Artık kesin bir çözüm olsun, RİCA EDİYORUM :( :( :(

-ÇOTANAK28_UĞUR- bunu beğendi.
  2. .Paradoks.

.Paradoks. Guest

Merhaba,

Bot kullanıcıları hem siz değerli oyuncular ve emek vererek oynadığımız DarkOrbit oyunu için bir sorun, zarar teşkil etmektedir.

Bot kulalnıcıları illegal yöntemler ile gemilerini fullemekte ve kısa sürede görevlerini bitirmektedir. Ve bu durumun siz cesur pilotlar için nasıl haksız bir oyund eneyimi oluşturduğunun farkındayım.

Tespitlerinizin bir kısmı ile hemfikir olduğumu belirtmeliyim.

Lakin şahsen ben yüksek rütbeli ve sıralama oyuncuları bot kullanırken yakaladığımda İrislerini alana kadar kesiyorum. Nedeni belli bu kişiler beni Pushing'den şikayet ederek, hesaplarının ceza alamasını göze alamaz :D

Pushing sistemi o kadar hasas bir durumdaki, yapılacak iyi yönde bir iyileştirme hiç düşünülmeyen sorunları, istismarları ortaya çıkaracaktır. Bu nedenle sizin belirttiğiniz gibi bir çözüm üretilmesinin pek mümkün olduğunu düşünmüyorum.

İllegal program geliştiricileri ne yazik ki, oyun işleyişi üzerindeki yazılımsal değişiklikler ile normalde olmaması gereken bazı özellikleri bu yazılmlara eklemeyi başarmış. Bu nedenle siz daha bot kullanan düşman gemisini görmeden, bu gemi porta doğru kaçıyor. Ve siz uzaklaşmayana kadar da portalda Saldırıya Korumalı Bölgede bekliyor :(

Sizin yetenek olarak belirttiğinzi şeyler bir yazılımdır ve bunlar oyunun orijinal tasarımında olmayan acı gerçeklerdir.

Bu sorunuza cevap olarak, sadece sabırla beklemenizi önerebiliyorum. Bu kişiler banlandığında haksız şekilde kazandıkları tüm içeriklerin hesaplarından silineceğinden emin olunuz.

Kesin çözüm ne yazık ki, merkez ekibin elinde ve onlarda bu konuda çalışmalarına devam ediyor.
    Hep birlikte beklemek zorundayız.

İyi forumlar.

-ÇOTANAK28_UĞUR- bunu beğendi.
  3. ONURBEY

ONURBEY User

Sayın Paradoks Adminim;

Zaten sizlere güvendiğimiz için sabırla bekliyoruz. Umarım tez zamanda bu bot sorunu kökünden çözülür.

Bu arada; PUSAT la gemi görevleri gayet güzel devam ediyor. Cayborg kaçmayan gemiler için ideal, pusatta kaçan gemiler için ideal. :)

Saygılarımla.

.Paradoks. bunu beğendi.