Öneri Bot sorununa çözüm önerisi

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve Thriller tarafından 13 Kasım 2019 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

Captcha sistemi gelmeli mi

 1. Evet

  oy sayısı 3
  100,0%
 2. Hayır

  oy sayısı 0
  0,0%
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
 1. Thriller

  Thriller User

  Merhaba arkadaşlar, biliyorsunuz ki botlar darkorbitin kanayan yarası ve hepimiz bundan şikayetçiyiz. Darkorbit yönetimi bu sorunun önüne geçemiyor gibi gözüküyor çünkü bakıldığında 2 yıldır bot banlaması yapılmıyor ve sayıları gerçekten çok arttı.Belki de oyun bu 3. Parti programı tespit edemiyor bilemiyorum orasını ama benim önerim oyuna captcha sistemi getirilmesi. Bilmeyen arkadaşlar için captcha sistemi sitelerin sizin robot olup olmadığınızı anlamak için size sordukları kolay sorular. Örneğin 1 saat aralıksız npc kestikten ya da kutu topladıktan sonra ekranın herhangi biryerinde fazla değil 4 sayıdan oluşan bir kod sorulsa ve onu girmeden vurduğumuz her vuruş rakibin insta kalkanı varmışçasına yapılan vuruşların yüzde yüzü ıskalasa veya kutulardan yalnızca 1 credits verse ve kodu girdiğimizde bu etki kalksa bot kullanımını bir nebze de olsa azaltır diye düşünüyorum. Tabii siz ne düşünüyorsunuz sizin de fikirlerinizi duymak isterim. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
   
  Son düzenlenen: 13 Kasım 2019
 2. Emin ol botlar bu sistemide aşacak şekilde yapılabilir. Kesin çözüm 7/24 tarama ve hesap kapatma
   
 3. Thriller

  Thriller User

  Emin ol asacak sekilde yapilamaz zaten bu sistem yalnizca insanlarin gecebildigi bisey oldugu icin bu kadar yaygin.
   
 4. Mr.User

  Mr.User User

  Yıllar evvel daha bu oyunun adını bilmeyen ama şu aralar Kralcılık yapanlar yokken o dediğin sistem bu oyunda kutu toplamayla alakalı entegre edildi.

  Ne oldu biliyor musun?

  O pencere açıldı kapanmasını sağlayan alternatif programlar cıktı.

  ve fiyatlarıda tahmin edebileceğin gibi kaç kullanımlık olsun diye farklı farklıydı :)

  100 pencere
  500 pencere
  1000 pencere gibi :)


  Bu duruma el atacak Türkiye'de 1 kişi var ve oyuncu sorularını kaale almıyor. Foruma yazı bile yazmaya tenezzül etmiyor...

  Belki tanıdıkları sorarsa cevap verecektir.


  Saygılar :)
   
 5. uninstable

  uninstable User

  Bu daha önce uygulandı ve hiçde hoş olmadı çünkü b"ot yapımcıları bunu da aşmayı başardılar ve olan eliyle oynayanlara oldu. Tekrar gündeme gelmesi imkansız.
   
 6. Bunun çözümü çok basit. Yaptıkları programlar görselleri taratıyor ve üzerine tıklamasını sağlıyor. Kutular her seferinde farklı renkte olursa ve arka görüntü siyah olmazsa program çalışmaz. Başka yerlere tıklama yapar ve düzenli ilerlemez. Çoğu programın 2D görüntü seçeneğinde çalışma sebebi budur. (YouTube ortamında görüyoruz!) Her kutu farklı renkte olsa ve sürekli değişse, program bunu çok ama çok zor algılar.

  Bu kod için sayıları kullanmak mantıklı değil. Küçük görseller kullanmak daha mantıklı olacaktır. Bize "1000" adet farklı görseller hazırlasınlar ve bu görseller içerisinden sorular gelsin. Mesela: "Balina" görseli gelsin ve biz yazılı olarak o şıkkı seçelim. "Balina" görselinden sonra "Saksı" görseli gelsin. Bu şekilde olursa daha mantıklı olur. Sürekli aynı sıra ile soracak olursa, çok kolay çözerler. Sürekli sırası değişerek gelecek sorular ve her ay güncellenecek bir görsel veritabanı gerekiyor.

  Bu yazdıklarımı yazılım ile ilgilenen bir dostum ile sohbetimizden alıntılar yaparak ortaya çıkardım. Kişisel olarak yazılım ile ilgilenmiyorum.
   
 7. .Paradoks.

  .Paradoks. Guest

  Merhaba,

  Bölüm kuralları arasında yer alan ve daha adil bir ortam sağlanmasına vesile olan, ''tek seçeneğin seçilmesi, oy verenlerin gösterilmesi'' gibi maddelerin seçilmesi zorunlu tutulmuştur. Fakat konuyu açarken bunları göz ardı ettiğinizde şu an açılan ankete oy veren kullanıcılar denetlenememektedir. Bu nedenle konunuz kilitlenip arşive kaldırılmıştır, lütfen buradaki bölüm kurallarına uygun olarak tekrar konu ve anket açınız.

  İyi forumlar.
   
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş