Geri bildirim Bot ve 3. parti Programlar Hakkında

Konusu 'Genel Konular' forumundadır ve ProjectTR tarafından 14 Şubat 2022 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
  1. ProjectTR

ProjectTR User

Yardımcı programlar artık oynayan oyunculara engel olmaya başladı. Uzun süre oyuna ara vermiştim. Yakın zamanda tekrar başladım ancak oyunu oynayabilmek pek mümkün değil. Botlar yıllardır oyuncular tarafından yaygın olarak kullanılıyor. Ancak gördüğüm kadarıyla yardımcı programlara level atlatmışlar. Gemileri birbirine bağlayarak senkronize şekilde hem savaşlarda, hemde Mindfire Behemont yaratığında gruplar dolaşıyor. Özellikle BL haritalarında bu özellik çok fazla kişi tarafından kullanılıyor. Bu oyuncularla savaş olsun, sıralama, rütbe olsun oynayabilmek mümkün değil. PvE sunucusunda durum daha da kötü.

Şikayet üzere genel merkeze rapor göndermek yerine admin gemileriyle bizzat bu işin takibinin yapılması mümkün değilmi? Değil ise bu admin gemilerinin olayı nedir?

Görevli admin arkadaşlar kusura bakmasın ama oyun kör düğüm olmuşken chat ve forumun düzeni sağlanmış hiç bir önemi yok.

UCB bunu beğendi.
  2. Amiral34

Amiral34 S-Moderator Team Darkorbit

Merhaba,

İlgili durumları bizlerde biliyoruz ve aynı sorunları çok fazla yaşıyoruz. Direk bir oyuncu olarak söylüyorum bu durumu merkez ekibe ilettim, gerçekten savaşlardan inanılmaz önce geçiriyor ve bununla ilgili bir şeyler yapılması şart diye bilgi düştüm.

https://discord.gg/darkorbit sunucusuna gelerek general_en sunucusuna ingilizce düzgün bir üslupla yazarsanız farklı adminler ile de görüşme şansınız olacaktır.

Forum ve chat düzeni hakkında bizler elimizden geldiğini yaptığımızı gösteriyoruz.

Saygılarımla,

Amiral34.

3. Zan-zun

Zan-zun User

general_ ne olacak konusursak isler duzelecek mi hemen .DD güldürmeyin bizi ya 2015 den berli ayni yazi ayni olay gis diye diye oyunda adam birakmadiniz ilgili birim diye bir yer kalmadi adamlar 3 cu partin porgamlardan kazandigi parayi hic birsey den kazanmiyor mileti kandirmayin bence artik daha edebi kapi bugculara ban atamiyorlar

4. _KIYAMET_

_KIYAMET_ User

Ben en başından beri esnek davranmalarına , yok aşamalı yok kademeli cezalar vermelerine hep karşı çıktım. Olması gereken neyse onu yapmaları gerekiyordu. Fakat zamanında işi sıkı tutmadılar ve ipin ucu kaçtı. Eskiden kutu toplayanlar vardı. Sonra saldırmaya , savaşa yarayanlar ( Hasar attırma , otomatik tutma vs ) çıktı. Derken kapı yapanlan vs çıktı. Derken şimdi halka yapıp 5-6 vs sayıda gemi tek gemi gibi hareket edip davranıyor. Bugları saymıyorum bile...

İllegal progamlarda GİŞ'te belirttikleri kurallara uymamaya başladılar ve aynı şekilde buglarda da durumlar aynı. Gelinen noktada yaşanan oyuncu kayıplarını ve pek yeni oyuncunun gelmemesini şayet gelen olursa da çok fazla oyuna devam etmemesini göz önüne alırsak eldekileri de gerektiği şekilde cezalandıracaklarını sanmıyorum.

Çünkü eğer GİŞ kurallarında belirttikleri yaptırımları uygularlarsa oyunda server başına 20-30 gibi ( tahmindir ) yani çok az oyuncu kalır. :)

5. Zan-zun

Zan-zun User

_KIYAMET_basda bot vs tutuclar ses cikarmadilar oyuncu gelsin diye simdi ise bas edemiyorlar oyunun her yeri hile sene 2015 den berli adamlar bot tutucu kulaniyorlar zaten serverlerinde en son edebi kapi buglarindan sonra kimse kalmadi suan tr1 tr5 de 3,4 klan her aksam savas yapiyor sen bug yapanlar bot kulananlara kayip etmeyin diye ban atmasan elindeki oyuncu kayip edersin bende tr1 de cok klan ts giderim sohbet etmek icin suan her gittigin ts bos kimse girmiyor oyuna böyle dahami iyi oldu ben merkez yada birim olduguna inanmiyor neymis ben gidip genaral konusacakmisin vs vs niye gidim sebep o isini yapmiyor sa benmi demem gerek benm icin dark bitmisdir forum bakiyorum iki lak lak edip cikiyorum al sana ornek

[​IMG]ĐΘĜU[​IMG]Orgeneral[​IMG]17,504,282,971
    2[​IMG].::27.CADDE_ASİL__亗[​IMG]General[​IMG]14,603,226,541

bunlari normal oynayan oyuncu gecme sansi yok bunular gibi kac tane var

genarala sunu soylemek isterdim tbr ederim oyunun icine ettiniz demek isterdim :DDD

6. joetly

joetly User

benzeri bir yazı yazmıştım geçen ölümsüz birlik etkinliği geri dönüşümünde. adminlerden ricam (bende yapabilirim elbette ama malum evdeki pc biraz eski zaten fps çok kötü kayıt etmem bir hayli zor) bu arkadaşları video'ya kayıt edip şikayette bulunmaları. resmen illallah ettirdiler.

hayır yarın öbür gün bu hızla devam ederlerse kendi başlarına çalıp kendi başlarına söyleyecekler. bir kişi bulamayacaklar düzgün.

gitmişsin server'ın en üst klanlarına girmişsin full item ve full gemiler. hala daha bu yolla anca çıkabiliyorsun etkinliğe. bu kadar aciz tipler.

edit : doğu klanı, nova klanı, ekip vs. dolu.

7. Zan-zun

Zan-zun User

joetly arkadasim kanit yollasan degisen bir sey olmaz bak yokar da yazdim sene 2015 hala oyunda bot var oyun satildi dan sonra bu hale geldi belki almanyada olsaydi en azidan bu duruma gelmezdi suan sen yada baska yaz sa degisen birsey olmaz yeterki hile yapsin diyorlar ama alis veris en azindan vip ceksede faydasi var diyorlar chat takip et anlarsin 4 yildir butun cikan etkinler bot uzerine cikiyor fark etmedinizmi sizi bizi bot almaya zorluyorlar etkinler yakinda yazida yazarlar cikan etkinler botlar icin diye :D baksana oyun da gorev yapan bile kalmadi adamlar gorev birakdi .DD yakinda saz ekibi kuracaklar .D

8. titans___

titans___ User

discorda hiç girmedim yayınlar varken haberim olmadığı için katılmadım , farklı adminlerle burda olan sorunlarla ilgili anca internet deki çeviri programlarıyla ordan çevirip yazarım ancak, bu çok zor olucak benim için hem denileni çevir de discordda nasıl olur ben burda bot kullananlarla alakalı çok yazdım, bir beklenti yokta bari anlatıyım dedim neticede forum adminleri ne yapabilir bu 3üncü parti yazılımları adından bahsetmek de yasak, bu durumlar kötüyken bahsedilmesi yasaklanması yapanlar var farklı yönetim yerlerinde olanlar bu olan gerçekleri değiştirmiyor, sade beni etkilemiyor , adamın bot kullandığı belli diğerlerine kullanmayın diye yazıyor TR 3 de itham edip suçlamamak için de bilenler anladı zaten kimlerden bahsettiğimi aynı gemiyi oyun da 5 dakka farkla kesebiliyorsam aşa yukkarı aynı hasar modülleri var, 5 dakka sonra gemisi mi değişiyor aynı gemisini kesebiliyorum, bilmem anlatabildim mi ?

Zan-zun bunu beğendi.
  9. Mineral

Mineral User

Kendi kanununa kendi uymayan sistemler kendi başına kalır.

10. Yapay zeka günümüzün gerçeği yapacak bişey yok demek ki

11. _KIYAMET_

_KIYAMET_ User

Bigpoint'in zamanında neden işlem yapmadığını az çok tahmin ediyorum. Zira 2016'daki satış için mantıklı bir hareket. :) Oyuncu sayısı ve aktif gözüken oyuncu potansiyeli için gerekliydi. 2016'da Bigpoint'i komple Çinli YooZoo firmasına sattılar. Şimdi bu firma da işlem yapamıyor. Çünkü o kadar para verdiler aldılar. İşlem yapsalar bu sefer ellerinde pek bir şey kalmayacak. :)

Sayfayı Paylaş