Botlar hakkında

Konusu 'Genel Konular' forumundadır ve Kazvanos tarafından 8 Kasım 2019 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
 1. Kazvanos

  Kazvanos User

  Derdim her zamanki gibi bot kullanan oyuncular pardon yanlış oldu parazit aşağılık kan emiciler demeliydim. Zaman geçtikçe oyun zorlaşıyor. Son güncellemeyle tamamiyle ful olmak imkansız gibi bir şey oldu. En azından temiz 2 sene sürer. Bot kullananlarda durmuyor tabi her x6 haritasında cubikon kesen botlar kaynıyor. Anlamadığım şey şu bu botları haritalarda gezinirken kör bir adam görse koklayarak bot olduğunu farkeder ama gelin görün ki DO adminleri ya da bu durumla ilgilenen yetkililer her kimse her halde Osmanlı cellatları gibi sağır dilsiz hatta bazıları artı olarak kör de olmalı ki durumu sağlıklı bir şekilde kavrayabileyim.

  Sorun bot kullananların her hafta sonu çatır çatır destek indirim çekiyor olmasıysa benim gibi bot kullanmayan hakkıyla gelişmeye çalışan, şu oyunu zevk alarak oynayıp kafa dağıtmayı amaçlayan insanlarda bunu yapıyor. Ve de şunu söylemeliyim illegal programlara oyuncuların harcadığı para DO da harcadıklarının 2-3 katı falandır. DO kendisi bir bot yapsa boş zamanlarda çarlar kendi kendine haritalarda yaratık kesse daha mantıklı olur, iş o raddeye geldi. Bu sorunu çözemeyeceğiniz çözmeyi beceremeyeceğiniz çok fazlasıyla aşikar. Ben bu oyuna ilk çıktığı zamanlarda başlamış biri olarak gelinen noktayı bir felaket olarak görüyorum. Artık eskisi gibi oyuncu çekmiyor DO. Bu bir gerçek. Her geçen gün azaldığını kurucuları da görüyordur fakat buna rağmen bir tepki vermiyor olmaları aşırı derecede şaşırtıcı.

  Uzun zamandır bu sorundan yakınıyorum ben gibi bir çok oyuncu daha yakınıyor fakat çözüm tabiki sağlanmıyor. En azından dost ateşinde eksi şeref gelmesi durumunu ortadan kaldırın biz temizleyelim. Bu en uygulanabilir çözüm gibi duruyor.
   
  ŞahFD bunu beğendi.
 2. ŞahFD

  ŞahFD User

  Her zamanki gibi bir bot konusu her zamanki gibi bir isyan, ve herzamanki gibi klasik darkorbit yönetimi,

  Banllamıyorlar,

  Banlamıyorlar, banlamıyorlar,

  Banlamıyorlar, :D

  Yüzüklerin efendisinin bir sahnesinde hobbitler mağara, bir adamı kuyudan düşürdükten sonra, gandalf ölen bir cücenin günlüğünü okuyordu ya

  ''Kısılı kaldık ve bize saldırdılar, ölmüyorlar, ölmüyorlar, ölmüyorlar''

  Bu da aynısı, bannlanmıyorlar, bannlanmıyorlar, bannlanmıyorlar :D

  İşin ciddi tarafı düşünsene oyuna yeni birisi başlıyor, oyundan zevk alıyor, tam böyle bağımlısı olacak, böyle iyice oynayacak botları görüyor, bune l... böyle diyecek, oynamıyorum diyip çıkışa basar :)
   
 3. öteki yazdıklarına bişey diyeceğim yok haklısın da.birçok konuda açıldı.işine geldiğinde banlıyolar banlamasına ama sonra yine açıyolar banları anladığım kadarıyla.neyse tırnak içindeki yazına değinmek istiyorum:
  oyunda hemen tamamiyle full olmak zorunda değilsin.oyuncular arasında biraz güç farkı olabilsin ki oyunun tadı çıksın.1 lvl gelişmiş lf4 ler en üst seviyeye ulaşana kadar senin için epey yeterlidir sanırım.örneğin önce lazerlerini geliştireceksen bo3 için acele etmeyebilirsin.mekela geçmişten kalan 16 sv kalkanların varsa şayet; sen lazerlerini 16 sv yapana kadar hayli hayli idare edicektir.bu zaman zarfında b03 lerini fullersin.b02 lerin veya geçmişteki itemlerin yeni malzemelerle geliştiriliyor olması kötü olmuş.b03 ,prometus ve gelişmiş lazerlerden ayrı tutulmalıydı bunnlar.eski sistem geliştirmede (yani uride) kalmalıydı benim düşünceme göre.hata yapılmış yani.bo3 ler hp ler gelişine kadar b02 ile idare edebilmeliydi oyuncu.birde kalkanı düşük jeneratörlerin bazıları %85-90-95 absorse edebilrdi hasarı.zaten kalkanı düşük bi de absorse düşük kimse kullanmak istemez haliyle.direk bo2 bo3 elde etmeye uğraşır haliyle yeni oyuncu da.bu da şikayetlerin artmasına sebep olur haliyle.(inşallah).
   
  Kazvanos bunu beğendi.
 4. Regulus

  Regulus Guest

  Merhabalar,

  Öncelikle kullanmış olduğunuz üslup konusunda sizi uyarıyorum. Daha sonra biz ne sağırız ne dilsiziz ne de körüz. Bahsetmiş olduğunuz durumları forum üzerinde defalarca konusu açıldı ve defalarca cevap verildi. Bunlara verdiğimiz cevapları herhalde okumadınız ya da görmediniz, gayettekin olabilir. Şu konuda kesin ve kesin emin olabilirsiniz, bot banlamaları konusunda ülke takımlarının yetkisi olmuş olsaydı bizler o botları sonsuza dek kalkacak şekilde temizlerdik banlamasını yapardık. Bizim üzerimize düşen sadece raporlamak, elimizden gelenin bu kadar kısıtlı olmasından dolayı defalarca ve defalarca geri bildirimlerinizi raporlarınızı iletiyoruz. Gözle görülmeyene inanmak biraz zor gelse de işin aslı böyle. Bizlerde bu oyunu oynuyoruz, bizler de sizler gibi haritalarda dolaşıyoruz, bizler de sizlerin yaşamış olduğu bütün sıkıntıları yaşıyoruz. Sizlerin bildirdiklerinizle beraber bizlerde görmüş olduğumuz hatalı yanlış olan şeyleri düzeltilmesi için raporluyoruz. Takım arkadaşlarımın hepsinin sizlerin bu konudaki hassasiyetinizin farkında ve biz bunları göz önüne alaraktan raporlamalarımızı gerçekleştiriyoruz. Sizlerden ricam bu konuda düşüncelerinizi belirtirken bizlerin bu durumda banlama yapamadığımızı göz önüne alaraktan düşüncelerinizi belirtmeniz. Fikirleriniz ve düşüncelerinizi belirtmek hakkınız ve bot konularında şikayetçi olmanız yakınmanız konusunda çok haklısınız. Fakat biz sizlerin daha iyi oyun oynayabilmesi için, oyundan daha iyi keyif alabilmeniz için elimizden geleni yapıyoruz. Bu konu biz sizlerin hassasiyetinizin farkında olduğumuz kadar sizlerinde bizlerinkini bilmenizi rica ediyorum.
  Konuya gereken cevabın verildiğinden ve raporlanacağından dolayı kilitlenmesi uygun görülmüştür.

  İyi forumlar.
   
  Kazvanos bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş