Geri bildirim Botlara Verilecek Ceza

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve keskinniyo tarafından 4 Kasım 2020 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

Sizce Olması Gereken Bu Mudur ?

1. Evet

2. Hayır

Sonuçlar sadece oy kullanıldıktan sonra görülebilir.
  1. keskinniyo

keskinniyo User

Sevgili modlar değerli arkadaşlar, Hepimiz uzun zamandır bot illeti sebebiyle muzdaribiz. Lütfen artık bu soruna bir çare bulunsun. Oyuncular suyunu çıkartma derecesine geldiler. Sıralamadaki Ablaylar, Kurmay Albaylar, Tüm Generaller gece gündüz gözümüzün önünde bot kullanıp uridium kasıyorlar veya 5-3 haritasında Galaksi Kapı enerjisi kasıyorlar. Forumda bile çok aktif olan bazı arkadaşları ne yazıkki bottayken yakaladım hatta fotoğraf bile çektim ama modlarımız tarafından kişiyi itham ettiğim için kaldırıldı. Yönetimin oyunu şuan Unity motoruna geçirmeye çalıştıklarını düşünüyorum o yüzden botlarla ilgilenemiyor olabilirler.

Birgün bot kullananlara yönelik büyük bir banlama dalgasının geleceğini düşünüyorum. Ama o gün geldiğinde verilen ceza bir hafta hesap kapatma %30Tp ve Şp Silme olacaksa bot kullanmadığıma lanet ederim.

Eğer banlama dalgası olacaksa;

• En az bir hafta hesap kapatma
    • En az %50 Tecrübe Puanı silinmesi
    • Bütün şeref puanlarının silinmesi
    • Bütün Uridiumların silinmesi
    • Bütün Galaksi Kapı enerjilerinin silinmesi
    • İmha edilen npc puanlarının tamamının silinmesi (Çünkü bazıları x6, x7 ve 5-2 haritasında bot kullanıp kazandıkları uridium u saymıyorum bile, korkunç rakamlarda npc imha puanı kazandılar)
    • Yetenek Ağacı sıfırlama maaliyetine bakılmaksızın Varsa hesaplarındaki uridium ile yoksa sistem tarafından sıfırlanmalı
    Belki ekipman silinmesi bile yapılabilir.

Şıklar çoğaltılabilir ama Moderatörlerimizden rica ediyorum raporlamalarınıza bu konuyu veya oyuncuların böyle bir talebi var deyip bu istekleri rapolayabilirseniz faydası olacaktır diye düşünüyorum. Selametle...

2. Kesinlikle cezalara katılmıyorum. Bot ve program kullanmanın cezası SÜRESİZ HESABIN KAPATILMASI olmalıdır.

• En az bir hafta hesap kapatma - 1 haftayı gereksiz buluyorum sınırsız olmalı
    • En az %50 Tecrübe Puanı silinmesi - mantıklı lakin üdtünlük dengesizliğini çözeceğini düşünmüyorum
    • Bütün şeref puanlarının silinmesi - bunu göz önünde bulunduracaklarınıda sanmıyorum
    • Bütün Uridiumların silinmesi - olabilir ama buda dengesizliği gidermeyecektir çünkü o adam kasacağını kasmıştır zaten
    • Bütün Galaksi Kapı enerjilerinin silinmesi - bu olabilir
    • İmha edilen npc puanlarının tamamının silinmesi (Çünkü bazıları x6, x7 ve 5-2 haritasında bot kullanıp kazandıkları uridium u saymıyorum bile, korkunç rakamlarda npc imha puanı kazandılar) - bu rütbe vs etkiler oda çok az etkilediği için takıcaklarını düşünmülyorum
    • Yetenek Ağacı sıfırlama maaliyetine bakılmaksızın Varsa hesaplarındaki uridium ile yoksa sistem tarafından sıfırlanmalı - mantıklı olur. lakin oyuncuları engellemeyecek şeyler. daha önce açıklamamı yapmıştım nasıl olması gerektiiği hakkında hakkında. darkorbit oyuncu kaybetmek istemiyor ama buunda bir yolu var şayet herkes kabul edecekse çözümümü. alt alta yazdık forum kuralları gereği sıkıntı olabilir ama böyle daha anlaşılır oldu sanki :D

3. NoName45_

NoName45_ User

Hilenin büyüğü küçüğü olmaz, hile hiledir. Hileden kurtulmanın tek yolu, katı kurallar koyacaksın (Kullanırsan hesabın uyarı almaksızın kapatılır gibisinden) ve kullananların hesabını da süresiz olarak kapatacaksın.

Olur da aynı kişi bir daha yakalanırsa IP ban atacaksın :)

4. ben sanmıyrum böyle bir uygulama olacağına. mantıklı düşünelim oyuncu kaybetmek istemez. bu yüzden ıp ban asla yapmazlar. şöyle hesaba süresiz ban kesinlikle atılmalı diğer kriterlere işte şp kesmekmiş gibi vs şeylere gerek yok bu azaltmaz botu. basıcaksın süresiz banı ha oyuncu kaybetmek istemiyorsa onunda bir yolu var dediğim gibi

5. keskinniyo

keskinniyo User

Arkadaşlar siz durumun ciddiyetinde değilsiniz sanırım. Oyunda şuan aktif olan gemilerin %85 i bot. Yönetim sınırsız hesap kapatma yaparsa oyunu kim oynayacak ? Ben, zaten sahada kaybettik bari masada donumuza kadar almasınlar diye çalışıyorum :D eğer dediklerim gerçekleşirse botçular emek vermeden gemilerini fullemiş olmak dışında bize başka kazık atamamış olacak :):p

6. Sen tabi eskiyi bilmediğin için bunun mümkün olamayacağını düşünüyorsun , kendince haklısın. Fakat ben ne albaylar ne generallere süresiz ban verildiğini gördüm. 8-10 yıl kadar önce bir ban dalgası geldi ki oyunda oyuncu kalmamıştı haritalar boşalmıştı. Eee ne oldu darkorbit yine devam etti hiçbirşey kaybetmediği gibi üstünede koymaya devam ediyor. o zamanlar atıyorum bir serverde 10000 oyuncu vardı ama az ekipman az etkinlik az malzeme az gemi vardı bununla orantılı olarak yine misal veriyorum ayda 5000 dolar getirisi vardı şirkete. Şimdi belki serverde oyuncu sayısı düştü ama gemiler ekipmanlar malzemeler o kadar çeşitlendi ki belki ayda 15000 dolara çıktı getiri.
    Yani hiçbir zaman DO oyuncu kaybetmez. Sen gidersin ben gelirim, ben giderim başkası gelir. Yeni etkinlikler yeni platformlar oluşturulur eski oyuncuların esamesi okunmaz.

7. sorun bu zaten kardeş gemilerini fullemiş olmaları. oyunda güç dengesizliği yaratması bunu nasıl kabul edebiliyorsun anlamıyorum??

8. hay yaşa arkadaş dediğin gibi ne adamlar ban yedi zamanında. ama önemli olan ban atmak değil işte tarihte atalar ne demiş; bir yeri fethetmek mesele değil orayı muhafaza etmek mesele. banı atarsın eyw ama tekrar kullanımı engelleyeeksin biizm zmanlardan bu zmaada gelen hata bu işte bunu yapamıyorlar

***S.T.E.A.L.T.H*** bunu beğendi.
  9. keskinniyo

keskinniyo User

Bunu kabul etmiyorum ama koşullar onu gerektiriyor biz şimdi ne yaparsak yapalım hiçbir şekilde sınırsız ban almayacaklar çünkü neredeyse herkes kullanıyor oyuncu kalmaz benim derdim ise, madem öyle bari mümkün olduğunca haksız kazançlarını alalımki en azından rütbeler falan düzelsin.

Ve arkadaşlar rica ediyorum bu konuda tartışma ortamı yaratmayalım belki bi faydası olur botçuların banlanmasında.

10. Ben oyunu rolantiye aldım bu aralar ve sağlam bir ban gelmediği sürece ne etkinlikler ne yeni şeyler umrumda değil sıkıldım çünkü oyun tamamen pay to win e döndü. Saatler önce konu açtım invoke kesince göreve işlemiyor diye ama ne bakan var ne ilgilenen. Bir süredir oyunda ciddi hatalar olmaya başladı ama halen düzeltilmedi. Taş beslemesinde sorun, kapıdan atlamada sorun, pet açınca sorun, diroit düzeni değiştirmede sorun sorun sorun... (he benim oyun oynayıp oynamamam DO nun umrunda değil dersiniz ama öyle değil işte, biraz oyuna girmeyince hemen mail gelir `bir süredir oynamadığınızı fark ettik`vs. diye)

•Snowflake• bunu beğendi.
  11. bansız ve adil bir oyun herkes tarafından tercih edilir öyle değil mi? 100 kaybedecekse eminim 1000 kazanacak. Ayrıca tarşıldığı daaha iyi güncel kalır konu

***S.T.E.A.L.T.H*** bunu beğendi.
  12. Bak bundan 5 yıl önce bir yılda 20.000 den fazla hesabın kapatıldığı yazıyor. Yani isteyince oluyormuş. DO oyuncu mu kaybetti bu banlamadan sonra ? Tabi ki hayır.

•Snowflake• ve NoName45_ bunu beğendi.
  13. NoName45_

NoName45_ User

Öyle bir şey olacağını bende zannetmiyorum ama olmalı. Oyuncu kaybetme konusuna gelince de elbette bunları banladıktan sonra kaybedecekler fakat bu oyun da ilk çıktığı günlerde/aylarda binlerce oyuncu oynamıyordu. Günümüzde bütün online oyunların sorunu da hile değil mi zaten? E sen hile ile mücadeleni ısrarla sürdürürsen ve bunun da reklamını çok iyi yaparsan o banlanan oyuncuların kaç katı yine senin oyununa geri gelir. Ayrıca bu oyunu bırakan bir çok oyuncunun ana sebeplerinden birisi de başını alıp giden bot kullanma oranları. Onlar bile geri dönecektir bu sistem uygulandığı taktirde.

Hemen yukarıda dediğim gibi o %85 gittikten sonra biz 1-2 ay hadi olsun 5 ay beraber oynarız ve sonrasında da hem yeni gelenler hem de eskiden oyunu bırakan oyuncular tekrar sahayı dolduracaklar. Dediğim ve düşündüğüm gibi, bunların hepsini süresiz banlayıp, hile konusunda güzel bir emek sarfedip ardından güzel bir reklam ile tekrar istemediği kadar oyuncu çekebilir.

14. aynen katılıyorum size

15. keskinniyo

keskinniyo User

20.000 oyuncu DarkOrbit için neki. 50.000 veya 100.000 oyuncu banlansın farketmez ama eminim hepsi şuan bot kullananların yarısı bile etmiyordur. Sınırsız banlamada oyun birdaha kendine gelemeyecek biçimde zarar görür ve bende sevdiğim oyunun başına bunun gelmesini istemem.
    Ne yazıkki işler öyle yürümüyor. Bu kadar büyük bir kalabalığı siz bot kullandınız sınırsız ban aldınız deyip banlamak oyunun bitmesi demek reklamla veya yeni gelenlerle düzelecek iş değil başka oyudan bahsetmek yasak sanırım ama örnek olarak veriyorum Metin 2 nin reklamlarını arada hala görüyorum ama bugün kaç kişi oynuyorki ?

16. Benim verdiğim örnek onlarca banlama dalgasının sadece birisiydi. Bir dalgada onbinlerce hesap kapatıldı ve bu güne kadar belki banlanan hesap sayısı yarım milyonu bulmuştur. Ama halen oynanıyor bu oyun zarar gördüğü veya kapandığıda yok yani bunu demek istedim. Kendine gelemeyecek sanıyorsun ama 10-12 yıl önceki videoları aç malum siteden izle. Oyun nereden nereye geldi yüzlerce yenilik onlarca gemi tasarımlar lazerler roketler haritalar vs. Oyununa hiçbirşey olmaz merak etme :p

•Snowflake• bunu beğendi.
  17. yıllar geçti hala botlarla uğraşıyor oyun gülsem mi ağlasam mı bilemedim yaşladık da durdurun artık :D

18. *mhmtaykn*

*mhmtaykn* User

Bot ve bug ban cezaları ne zaman gelecek 2020 yılına özel büyük cezalar gelmedi. Adminler bu konu hakkında bilgi verir misiniz?