Geri bildirim Botlara Verilecek Ceza

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve keskinniyo tarafından 4 Kasım 2020 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

Sizce Olması Gereken Bu Mudur ?

1. Evet

2. Hayır

Sonuçlar sadece oy kullanıldıktan sonra görülebilir.
  1. Titan.

Titan. Guest

Merhabalar,

Bu güzel konu için ve bu kadar emek verdiğiniz için teşekkürlerimi sunuyorum. Sizlerinde bildiğiniz gibi bu konu tamamıyla merkez ekibe ait bir durumdur. Ben sizin için tekrardan (ki genel olarak bot söylemini raporluyoruz) özel bir raporlama işlemi oluşturuyorum. Ek olarak belirttiğiniz durumları da raporlarıma ekleyeceğimden şüpheniz olmasın.

İyi Forumlar.

keskinniyo bunu beğendi.

2. Sınırsız kapanırsa BP müşteri kaybeder :D :D

3. FurkanS53

FurkanS53 User

Ceza güzelde bu kadar ceza vermekle hesabı sınırsız banlamak arasında fark yok gibi :D en güzeli sınırsız banlamaları olur

4. BP banlamalar sebebiyle hiçbir zaman müşteri kaybetmedi. Bu güne kadar yüzbinlerce hesap süresiz kapatıldı. Gidenlerin yerine yenisi geldi. Gelmeseydi o kadar değişiklik yapılmazdı oyunda. 2010 ile şimdiyi bir kıyaslayın. Ne gemiler ne lazerler ne roketler ne modüller ne haritalar ne etkinlikler vs. eklendi oyuna. Oyun ite kakada olsa bir şekilde kendini geliştirip ilerliyor. Benim görmek istediğim tek şey düne kadar 6 gün bota salıp 7. gün kazandıklarıyla kapı yapan veya emeğiyle kasmaya çalışanların karşısında böbürlenen zavallı basit insanların `beni haksız yere banladınız, lütfen hesabımı açın... inlemelerini yalvarmalarını duymak ve görmek. İnşallah kısa zamanda hep beraber görürüz.

_-Thanatos-_ bunu beğendi.
  5. oben

oben User

çok değil 6 ay sonra lazım değil kapatılmasında kullanmayanlara bari extra bişeyler verinde yetişemiyoruz azıcık dengelensin demeye başlarlar buradan.yazık gerçekten çok yazık bir oyunun resmi forum sitesinde illegal kullananlara verilecek cezaları oylamaya sunmuşuz ve yeterlimi değilmi tartışıyoruz çok yazık..illegal kullananlara verilecek tek ceza süresiz kapatmadır gerisini bilmem.

6. Agır_TR

Agır_TR User

ama nasıl geldi banladılar oto olmasa gelmezlerdi bundan emin ol

7. 2009 yılında 3. parti yazılımların arşa çıktığı yıldı 2012'de bir temizlik yapıldı millet 2014'e kadar oynadı sonradan yavaş yavaş bıraktı sunucularda hep aynı kişiler dolaşıyor şu an yeni oyuncu yok , sunucuları neden birleştirdiler sanıyorsun ? Hem gereksiz maaliyet hemde oyuncu sayısı azaldığı için , google search trends'i analitik ve istatiksel verilerini inceleyebilirsin , 2006'dan günümüze kadar ayarlarsan tarihi arada ki arama farkının ne kadar düştüğünü görürsün.

Botlara ceza kesilsin kesilmesinede BP'nin ilk önce oyunculara olan politikalarını değiştirmesi gerekiyor , aksi takdirde 3. parti yazılım kullanımı devam eder.

Oyunun dahada kolaylaştırılmaya ihtiyacı var yani kimse aylarını yıllarını bir online oyunda ki gemiyi full yapıp savaşmak için harcamak istemiyor.

Şu an fullemek eskiye göre biraz daha kolay ancak hala kolaylaştırılması gerekiyor. Oyunun pay to win mantığından kurtulması lazım ilk önce sıkıntı orada.

Oyunun ilk çıktığı zamanlar aslında fullenmek daha ucuz ve kolaydı oyunda şansa dayalı bir sistem yoktu zaten bu oyunun patlama yılları o zamandı , Darkorbit geliştiricileri şunu kaçırıyor , insanlar basitlik istiyor , basit uzun saatler verip gemiyi güçlendirmek için Dünya kadar para çekmeden geliştirmek istiyor.

Eski oyuncular bilir 2006-2010 yılları arasında şans faktörü yoktu , x-2'de kasılarak bile bir şeyler elde edebiliyordunuz credits o zamanlar değerliydi , Uridiuma alamadığımız şeyleri ihaleden alıyorduk şimdi ihale sistemi bile eskidi sıkıntı burada çeşitlilik yok oyunda.

Son düzenlenen: 5 Kasım 2020
  8. Program kullananların süresiz hesabının kapatılması fikrinden rahatsız olanlar var. Açık açık demeseler bile dolaylı yoldan başka cezalara yönlendirmeye çalışıyorlar. Bir deyim vardır yarası olan gocunur diye.

9. Viraaa

Viraaa User

dostum demeyin soyle seyler ya.emek hirsizlari ne zaman musteri olmus.musteri olsalardi adam gibi oyunlarini durustce oynarlardi.bu oyunun bu hale gelmesine vesile olmazlardi bizlerde bu tarz konularda konusmuyor olurduk.bu oyun hicbirsey kaybetmez.inan bana o co pilotlarin hicbiride oyunu birakmaz.

10. Bence en güzeli eskiden bir banlama olmuştu onun gibi yapmaları argenin yarısını götürmüşlerdi tp şeref bişeler gitmişti birde en önemlisi gemideki tüm ekipmanın geliştirmelerini sıfırlamaları gerek %50 tp şeref silinebilir güzel olur arge sıfırlanır birde geliştirmeler sıfırlanır cephaneninde %50 sini sildimi mis gibi olur bence :D

11. Google trends'de arat bakalım eski yıllarla şimdi ki zamanı karşılaştır günlük arama bazı ne kadar düşük gör.

DO yeterince oyuncu kaybetti zaten , şu an oyunda çoğu kişi hile kullanıyor , fakat bunun sorumlusu bigpointtir , 5 yılda gelmesi gereken yeniliklerin hepsini ışık hızında 6 ayda oyuna sokuyor sonra millet neden bug , bot kullanıyor.

Kusura bakmayın ama burada ben oyuncularada hak veriyorum prometheus için rinuks kasmak zaten uğaştırıcı birde üstüne bo3 için uğraşıyorsun , geliştirmesiydi ıvırıydı zıvırıydı zaten en aşağı senin 6 ay vermen lazım.

Senelerdir diyoruz ki oyunda ki mevcut sorunları çözmeden yenilik getirmeyin bakın yapamıyorsunuz , her yenilikte tonlarca bug ve sorun geliyor oyun bozuluyor diyoruz ama anlatamıyoruz bunu söyleyincede suçlu biz oluyoruz.

DO çok fazla kan kaybetti , sunucuda hep aynı kişiler var yıllardır , 1 tane yeni yüz göremedim 2009'dan beri aynı tipler var oyunda.

Oyuncularda en nihayetinde insan 7/24 oyunda olmasını bekleyemezsiniz fakat oyuna gelen yenilikler 7/24 oyunda olmasını istiyor. Ben bota yıllarca karşı durdum halada öyleyim fakat botlar ceza almadan önce BP'nin politikalarını bilhassa oyunculara karşı olan tutumunu değiştirmesi gerekiyor.

12. smoonrise

smoonrise User

Biz oyuncular açısından bakınca çok basit ve kolay çözüm (Öncelikle bir açıklama ile ceza sistemi açıklanmalı ) ;

1 - ilk banlama = 15 gün uzaklaştırma Uridium , gg , ema , rsb , kredi , lazer cephanesi ve roket cephanesi silinmesi , arge silinmesi , geliştirme silinmesi , Tp-Şp % 50 silinmesi .

2 - ikinci banlama = 1 ay uzaklaştırma Uridium , gg , ema , rsb , kredi , lazer cephanesi ve roket cephanesi silinmesi , arge silinmesi , geliştirme silinmesi , Tp-Şp hepsi silinmesi .

3 - üçüncü banlama = Sınırsız hesap kapama cezası .

13. Viraaa

Viraaa User

dostum ben bu dediklerinin hepsini elimle kastim.prometheuslarida elimle kastim bo3 leride elimle kastim hibrit alasimlarida elimle kastim.tam 8 ay surdu.eee ne olmus .8 ay surecek die co pilot kullanmam mi gerekecek ?? yani bi yenilik gelince hemen oyuncularin buna sahip olmasimi gerekiyor?6 aydada yaparsin 8 aydada 3 senedede.adi ustunde oyun.ve uzun vadede bir oyun.insallah tez zamanda hepsi banlanir.tertemiz bir oyun kalir.ben bu oyunun gecmisinide biliyorum emin ol.benim gemim full.7/24 de oyunda degilim.gunde 10 saatte calisiyorum.he kimisi 3 ayda yapar kimisi 6 ayda.ben 8 ayda fulledim kardesim.gemi fullemek uzun surecek diye co pilot kullanmam gerekmiyor.

14. Bu oyunu 2007'den beri oynuyorum , bot kullan diyen yok , oyunun şartları bot kullanmaya itiyor diyorum , oyuncular sürekli gelen yeniliklerden ve aşırı derecede paraya dayalı sistemden bıktıkları için bug ve bot kullanıyor. BP'nin bu açıdan politikasını değiştirmesi gerekli diyorum.

Şöyle bir durum var , bu oyunda albaylar , generaller otoya atıyorsa millet diyor bu adamlar koyuyorsa biz enayi miyiz diyorlar. Haklılar , burada ki tüm suç aslında BP'nin gereksiz yenilik çıkarıp oyunculara sürekli yeniliklerle boğması.

Uzun vadeli oyun diyorsun , uzun vadeli ise şayet neden 5-3 senede adım adım sırayla gelecek olan yenilikler neden 2-3 ayda geliyor ? Sorun burada. Prometheus 20 LWL ve B03 20 LWL olmasına ne gerek vardı şimdi ? Kimse şu an daha 16 seviye yapamadı proları , bo3leri.

Sorun burada oyun sadece ilk 1000 sıralamaya yönelik etkinlik çıkarıyor. Herkesin faydalanacağı etkinlikler yenilikler çıkarsa neysede , çıkarmıyor sorun orada.

15. Viraaa

Viraaa User

insanin icinde emek hirsizligi varsa o onu yapar.oyunun sartlari diyorsun.madem insanlari zorlayan sartlari var madem zorlaniyorsun neden oynuyorsun?Ev gecindirmek ne kadar zor biliyormusun?3 tane cocuk okutmak.ne yapayim gidip disarida hirsizlikmi yapayim?oyun yeniligi getirir kardesim.yapabildigini yaparsin yapamadigini sonra yaparsin.ne yani bp millet co pilot kullanmasin diye yenilikmi getirmicek.?Bp nin tek sucu var.kendi giş kurallarini kendi uygulamiyor.sorun bu dostum.

Son düzenlenen: 5 Kasım 2020

16. İşi Aileye yıkmak ne alaka onu çözemedim , yani oyunla ev geçindirmenin ne alakası var ? Madem ev geçindirmek zor oyunda oynamazsın değil mi ?

Neyse konuya gelelim , geliştiriciler elbet yenilik getirecek fakat bir anda bu kadar gereksiz yenilik getirerek hem test etmeyerek test sunucusu açmadan normal sunucuda ki oyun akışı sıkıntıya giriyor. Misal ebedi kapı geldi bu gün test edilmeden oyuna eklendiği o kadar belli ki , kapı 100. dalgadan sonra uridium vermiyor , x1'e atıyor gibi gibi şeyler sıralanabilir , oyunculara anket doldurupta biz bu yeniliği getirmek istiyoruz fikiriniz nedir olumlu veya olumsuz bir feedbackte yapılmıyor forumlarda (etkinlik gelmeden önce) , geliştiriciler kendi kafasına göre oyuna yenilik getiriyor sen zannediyor musun geliştiriciler DO oynuyor alakası bile yok çoğu başka oyunlar oynuyor. Oyundan bir haberler.

Bak sana ne göstereceğim:

Bu 3 görsele iyi bak , 1. görselde 2004'den bu güne kadar google üzerinde günlük arama raporları , 2009'da ki patlamayı hiç bir yıl yakalayamamış oyun o zamanlar aktif , 2015'e kadar sürmüş bu durum ve sonra yavaş yavaş oyuncular oyunu bırakmış arama dahi yapmıyorlar. Google trends üzerinde bir kaç ayarla bu tabloya erişebilirsin herkese açıktır.

2. Görselde oyunu en fazla Dünya genelinde aratan ülke Türkiye google üzerinde sonrasında slovakya , macaristan , çekya , bulgaristan geliyor.

3. Google'da Darkorbit ile alakalı neler aratılmış bunları görüyorsun N/A

Şimdi sana şunu diyeyim , BP oyuncusunu düşünmüş olsaydı bugları erken fark etmek için debug takımları kurar , oyuncular arasında CTE yani community test envoirment , Türkçe meali ile topluluk test ortamına ağırlık verirdi fakat yapmadılar. Adminlere bug arama konusunda oyuncular arasından takımlar kurdururlar bunlara göre görevler verilirdi.

Oyun yönetimi bir kere oyuncusunu düşünmüyor ki ? İlk 1000 sıralama için yenilik getirelim tamam diyorlar , yenilik gelmeli fakat bu şekilde değil , kararsız LF4 geldi , sonra 3'lü LF-4s serisi geldi ve en sonunda LF-4'ler çöp oldu yani biz bunları kullanamıyoruz bile full olan gemilerin envanterinde çöp olarak duruyorlar , buna karşı bir geri dönüşüm sistemi bile oyunda yok misal belli bir miktar indoctrine oil verebilir ama yok yani getirmiyorlar neden ? Çok basit indoctrine oil için ya gidip karantina yapacaksın ki TR-3 gibi DO'nun en kalabalık sunucularından birinde oynuyorum burada karantina grubu yok yani hiç kimseyi bulamadım yada X4'de uridium çekecen sürekli indoctrine oil için 300 TL'lik paketten alacaksın.

Şimdi madem diyorsun ya hani Aile geçindirmek çok zor biliyon mu diye ? 300 TL bir pakete öğrenciler nasıl versin ? O zaman Aile geçindirmek zorsa hiç kimse oynamasın abi oyunu ? Sorun burada paymentten Dünya kadar millet uri çeksin dertleri bu , oyunda ne denge bırakıyorlar nede düzgün bir oynanış deneyimi sunuyorlar.

Oyuna bir yenilik geliyor paso lag var , oyuna bir şey ekleniyor ertesi gün bir ton seprom bugu bulunuyor millet milyonlarca seprom yapıyor eee şimdi yıllarca hakkıyla oynayan oyunculara haksızlık değil mi bu durum ? Balık baştan kokar BP bu politikalarını değiştirmediği sürece biz daha böyle çok tartışırız , adamlar oyunun dosyalarını bile internette satıyor belli başlı forumlarda bu 3. parti yazılımlar nasıl yapılıyor sanıyorsun kaç kere supporta verdim , kendi oyuncusunu zamanında davalarla tehdit eden adminler gidip bunlara hiç bir şey demediler.
    En azından BP'nin bu forumların kurucularına gidip baskı uygulaması gerekir , burada hak ihlali var bizim yaptığımız şeyi siz kopyalayarak para kazanıyorsunuz diye ama yapmıyorlar.

Bot konusuna gelirsek , müşteriyi zaten gördüğün gibi 2012'de ki bann dalgasından sonra kaybetti ve bu yıllar boyu gelen dengesiz yenilikler serisi ile şu an dibe vurmuş bulunmaktayız.

Tekrar söylüyorum BP'nin oyunculara karşı olan politikası değişmeli , oyunu yeniden E-spor tarzı , jackpot arenalı , para ödüllü bir oyun haline getirmek istiyorlarsa başka yapabilecekleri bir şey yok. BP'nin sürekli pay to win tabanlı politikası değişmeli yoksa bu botlar türemeye devam eder , a bot gider x bot gelir değişen bir şey olmaz.

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 8 Kasım 2020
    CzRєкѕoℓo™[11LF4] bunu beğendi.
  17. Viraaa

Viraaa User

dostum isi aileye dokmek degil maksat.o baglantiyi kuramamissin.herneyse...

18. Zan-zun

Zan-zun User

guzel konu acmisin da sorun merkez suan uri alimi satislardan memun kisaca aylik N/A yillardir hic akliniza gelmiyormu :D N/A :DDD kisaca oyunculari N/A baska hic birsey degil simdi ben gercekleri yazdim ya kisa yolldan bann atarlar yine isde gercekler bunlar arkadaslar bende dun konu acdim ayni konu sayilir birde

bakin bannlama olsun gerci olmaz da olsa bile inanin 3 gun sonra gemileri geri acalar yanlik oldu diye ben bunlarin daha verdigi hic bir sozu tutunugunu gormedim en guzel ornek adamlar siralama catir catir bug yapti kime ne oldu .DD o yuzden buraya bu saaten sonra N/A bence N/A

bu oyunu bu hale getiren merkezdir iyi gunler

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 8 Kasım 2020
  19. keskinniyo

keskinniyo User

Cevabınız için teşekkür ederim modum. Açıkçası, botçuların yaptıklarının yanlarına kar kalmasından biraz endişeleniyorum.
    İçimi rahatlattınız :)

20. _-Thanatos-_

_-Thanatos-_ Guest

Merhaba,

Bu yönde Merkez Ekibe raporlanması adına konu oluşturmanız; oyuncuların görüşlerini belirttiği bir içerikl anlamına gelmketedir. Sorunları dile getirmediğimiz sürece sorun olmadığını kabul ettiğimiz bir durum olur. Bu sebepten ötürü bu tür konular bizim için önemli olduğunu düşünüyorum.
    Aslında yeni oyuncu var ama oyunda yaşanan sorunlardan dolayı devam etmeyen kişi sayısı daha çok.
    Bunun yerine direkt banlamaya gitmeli. Bu dediğinizi doğru bulmuyorum.
    Full oyunculara yönelik etkinlik içerikleri bu kadar sorun olmamalı. İçerikler zaten kalıcı olarak geliyor. Yeni oyuncuların da gelişmesi için birçok içerik oyun içerisinde bulunmaktadır. Takvim sayesinde bir oyuncu kendini her ay daha da ileriye atabiliyor.
    Kasılan bir oyuncu veya etkinlikleri takip eden bir oyuncunun oyun içeriğini satın alma gereksinimini duyduğunu zannetmiyorum. İçerikler tabi ki içerik olarak satılması gerekiyor. Her oyunda böyle bir durum var. Bence bu bir sorun değil.
    Yani bu durumda açıkca bende açıklama yapmaktan yoruldum. Merkez Ekibin almış olduğu kararlar arasında en yanlış olanı da bu sanırım. Sorunları çözmeden yeni bir içerik eklemeye devam etmesi. Raporlama işlemini düzenlik olarak yapıyoruz. Pandemi sürecinin de etkisi olarak Teknik Ekibin çalışma düzeni İçerik Ekibinden geri kalıyor.
    İçerik açsından ihale sistemini kullanan oyuncular genel olarak yeni oyuncular oluyor. Yeni eklenmesi gereken birçok içerik de var aslında. Gelişmesi gereken bir sistem ama kendimden örnek vermek isterim ki kullanmadığım bir sistem. Oyun süresince bence zaman daha değerli olduğundan Uridium ile almak benim işime daha çok geliyor.
    Aslında oyun şartları bot kullanmaya itmiyor; oyuncularımız hemen içerik çıktığı anda full olmak istiyor. Hırsdan dolayı oyundan zevk de alamıyorlar. Kendi emeğin olmayan bir içeriği nasıl değerlendirirsiniz? Bence oyuncular oyundan zevk almaktan çok hırsına değer veriyor.
    Farklı bir örnek daha vermek isterim; bir oyuncu kendi el emeği olmadan kesmesi beni sıkıntıya sokmaz umrumda da olmaz. Hatta o durumda eğlenmem bile. Çünkü sonuç etken şartlar ile çoktan belirtlenmiş bir durumda. Ancak gerçekten el emeği ile savaşan oyunculara hayranım. İki taraftan birisi patlasa bile sorun yok sonuç; iyi savaştı eline sağlık gibi bir durum. Kesin bir içerik açıklamadan anlaşılabilir olmuştur umarım :) .
    Rütbeye göre değerlendirmeyin. Rütbeli kapanan çok oyuncu vardı sonuç olarak. Onları referans alarak oynarsanız yine oyundan zevk alamazsınız. El emeği ile oynayan sıralama oyuncusu gerçekten çok var. Ancak biryerden sonra onlar da aynı kefede olduğu düşünülüyor.
    İçerik açısından oyuncuları geride bırakacak bir etkinlik mi? Evet katılıyorum. Herkesin full olmadığı bir oyunda bu yönde içerik çıkartmak olabilir. Ancak çıkartılan içeriği bir etkinlik olarak sunmak kesinlikle yanlıştı.
    Bugları oyunculardan önce fark eden bir takım olarak raporlamalarımız çook daha öncesinden başlamaktadır. Ancak yapılan raporlamalara göre işlemlerin uzun sürmesi Merkez Ekibin suçudur. Teknik ekip bu bug sorunları başlamadan çözmesi gereken ekip olduğundan dolayı Bug ekibi olması yanlıştır. Böyle bir ekip varsa sorun olur.
    Aslında halen oyun stratejisinde etkili bir rol oynayan lazer toplarıdır. Karasız ve LF-4 içerikleri de başlangıç oyuncuları için erken dönem kurtarıcısı olarak görülmektedir.
    Geliştirme seviyeleri dağıtma ile alınıyor. Ancak içerik iadesinden bahsettiğiniz bir durumdan bahsediyorsunuz.

Ondan sonraki içerikler kendini tekrar ettiğinden dolayı yeterli cevap olduğunu düşünüyorum.
    Gerçekten böyle bir konuda böyle bir içerik olması can sıkıcı bir durum. Oyuncular kişisel görüşlerini belirtirken itham içeriği oluştumanız(!) İthamlarınızdan dolayı cezai işlem uygulanmıştır.

Konu içeriğinde sorun oluşturabilcek görsel eklentiler tarafımca kaldırılmıştır. Yorumlarınız için teşekkür ederim. Kurallar dahilinde konuşmalar sorun belirtmeniz gerçekten iyi bir durum. Konu raporlara eklenmiştir.

İyi Forumlar.