Geri bildirim Botlara Verilecek Ceza

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve keskinniyo tarafından 4 Kasım 2020 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

Sizce Olması Gereken Bu Mudur ?

 1. Evet

 2. Hayır

Sonuçlar sadece oy kullanıldıktan sonra görülebilir.

 1. Hocam kusura bakmayın ama , botları bannlamakta çözüm değil , çünkü biz bu durumu 2012 yılında yaşadık, herkes botlar bannlansın dedi bannladılar sonuç ? Şu an herkes yine bot kullanıyor.

  Darkorbit oyunculara karşı olan oyun dengesi politikasını değiştirmek zorunda ister itiraz edin ister katılmayın ama bu bir gerçektir. Neden diyecek olursanız , oyunda çok dengesiz yenilikler geliyor ve bu yeniliklerin normalde 3 veya en geç 5 senede bir çıkması gereken yeniliklerken 1 sene içerisinde 6 ay arasına sıkıştırılıyor.

  Dağıtma sistemide geliştirmesiz ekipmanlar için işlevsel değil onuda belirteyim.

  Yapılacak tek bir şey var bugları , hileleri engellemek için sağlam bir şekilde oyun hatalarını gidermek için belli bir süre oyuna yenilik getirilmeyecek bu 3 ay olur , 4 ay olur 1 ay olur fark etmiyor bu süre boyunca eskiden kalan hatalar , buglar gibi konularla alakalı bir ton test ve hata ayıklama yapılmalı , güvenlik zaafiyetleri düzeltilmeli.

  Oyuncular ne yapacak diyorsanızda spaceball , istila , çılgın cubikon gibi saatlik etkinliklerle mutlu olurlar zaten Ice meteroid getirirsiniz , haritalara özel kutuları bırakırsınız bu terör kapısı etkinliğinde ki gibi , illa yeni bir şeyin getirilmesine gerek yok oyuna sorun burada Almanya bizi dinlesin artık.

  Bu bir kaç aylık süreç içerisindede easy anti cheat gibi yada punkbuster gibi anti hile servis sağlıyıcıları ile görüşme yapacaksınız başka çaresi yok yani bu işin oyun zaten artık indirmeli oldu olacak bu konuda bu adımları atmadığınız sürece ilerleyen yıllarda yine aynı döngüye gireceğiz.


  Güncel oyun sistemleri kendilerini bu anti hile sağlayıcı servisler sayesinde güncel bir şekilde koruyorlar ,oyun isimleri veririm sizlere normalde fakat GİŞ kurallarından dolayı telif yersiniz :D

  Kısacası yazılım sağlam olmadıktan sonra çok fazla hile hurda ile uğraşır durursunuz , olay oyuncu bannlamak olmamalı amaç sağlam düzgün bir şekilde yazılım alt yapısını geliştirmek olmalı , siz güvenli , sağlam bir yazılım alt yapısı kurarsanız zaten birilerinin sizin oyununuz için bot yazma çabasına bile girişmez burada biraz caydırıcıda olmanız lazım yani gidip internet üzerinde oyun dosyalarınızı satan sitelere dava açacağınızı belirtesiniz bu iş biraz daha ciddiye biner , amaç oyuncu bannlamak değil BOT yazılmasına karşı bir caydırıcılık oluşturmak olmalı.

  Epic games misal hile konusunda son derece titiz , Electronic Arts hile konusunda son derece titiz , Valve hile konusunda son derece titiz , hepside bir anti hile koruma servisi ile çalışıyorlar.

  Yani tekrar diyorum hile yazmayı caydırıcı hale getirmelisiniz ki ilerleyen dönemlerde millet hile yazmaya uğraşmasın , yazan varsada yasal süreçlerle davalarla işi bitirin.

  Bir yazılımcı olarak fikirlerim bunlar.

  Hani tekrardan botları bannlayıp reloaded deyip sonra tekrardan her şey sil baştan olmasın 2012'den sonra ki dönemlerde olduğu gibi. 2012'den sonra bot kullanımı yine arttı. Bunu kimse bana aksini iddia etmesin :) Çözüm bannlamak olsaydı şu an 2012'den beri kimse hile kullanmazdı :)