Duyuru BSGO Kapanması ve Darkorbit

Konusu 'Konuşmacı köşesi' forumundadır ve D-O-D-G-E-V-İ-P-E-R tarafından 12 Mart 2019 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
  1. Herkese Merhabalar

Konuya geçmeden önce önemli konulara değineceğimi belirteyim.

Şimdi bu konuyu neden açtım onu belirteyim:

Battlestar galactica oyunu 2011 yılında piyasaya sürülmüş bir oyundu ve çok başarılı bir uzay dizisi olan battlestar galacticanın oyun haliydi diziyi bende izlemek istiyorum ancak maalesef ki bilgisayar mühendisliğine geçmek için kafamdan kıvılcım çıkarmak zorundayım paso matematik kasıyorum neyse konumuz bu değil.

Normalde benim konularımı inceleyenler bigpointi sürekli eleştirdiğimi görürler hayır bu konuda çok fazla eleştiri yapmayacağım en azından bu kısımda.

Şimdi bu oyun piyasaya sürüldüğünde ben Darkorbitte ki bot olaylarından bunalmış ve bu oyunu alternatif olarak görmüştüm. Oyun gayet başarılıydı Viper gemimle baya büyük işler yapabiliyordum ve oyun pay to win odaklı değildi o kadar. Yani oyuna yeni başlayan birisi kolayca gelişebiliyordu Darkorbitte ki alamadığım o aksiyon tadını onda alıyordum. Ancak taa ki 2014 yılına kadar ne mi oldu Bigpoint yine yapacağını yaptı oyunun mekanikleri rezalet olmuş grafikler desen rezalet olmuş arayüz rezalet... Çok iğrenç bir şey olmuştu ve bundan dolayı bir çok oyuncuyu kaybetmişlerdi.

Şimdi bunun kapatılması olayı çok basittir ki Darkorbit bigpointin amiral gemisidir ki ondada ben ve bir çok oyuncunun yalvarıp yapmayın etmeyin dediğmiz şeyleri inad edip kâr elde edemedikleri ve dahası kâr etselerde anlık hareket ettiklerinden oyun kapatıldı... Peki bu ne demek ? Amiral gemisini toparlamaya çalışmak demektir. Aslına bakarsanız şu an geliştiriciler hatalarının farkında fakat geriye gidemiyorlar neden ? Bu işe kendileri girdi ve ben defalarca uyardım bakın batacaksınız hatalarınızı düzeltin çok dedik peki şu an ne oldu ? Darkorbite can suyu verilmeye çalışılıyor ancak nafile... Yıllarca bu oyun yani Darkorbitte torpil ve daha kötüsü sen benim kim olduğumu biliyonmuculardan dolayı bu hale geldi.

Ben tam 2013'den beri söylüyorum tehlike yaklaşıyor dedim ve kimse kulak asmadı şu an Bigpoint BSGO'yu kapatıyorsa Darkorbitten yeterince gelir sağlayamıyor demektir.

Bunun sebebide saçma sapan HP LF4 MAGMA HAMMERCLAW gibi saçma yeniliklerden oldu. Onun yerine X2 yaratık ödül paketi çıkarıp ucuza satsalardı şu an zamlara bile ihtiyaç kalmazdı...

Kendi gemimi ben boşaltırken artık bunalmıştım ve bunu protesto etmek için yaptım ancak görüyorum ki bir arpa boyu yol alınmamış ve alınmayacakta !

Sizler oyuncularınıza değer verseydiniz şu an forumda reklam olmaz ve zam yapmak zorunda kalmazdınız. Bakın çok değil bu oyun 2-3 seneye bitecek. Oyun unity motora geçse bile artık geri dönüşü olmayan bir yola girildi ve çıkılması çok zor...

Kısacası o kuponların dağıtılması bile çok bariz şekilde oyunun zor durumda olduğunu gösteriyor. Ben burada siteye giriş oranlarını tarihle verirken bir yönetici arkadaşla tartışıyordum akabinde bana gıcık olup tartışmıştım benimle dalga geçiliyordu bann yedik en sonunda ancak bu oyunu sevmenin bedeli bu sanırım... Oyunu ne kadar seviyorsan o kadar bann...

Bir kurtuluş var ancak bigpointin bunu yapmayıp klasik pay to winden devam edeceğini biliyorum.

Beni dinleyen olacaksa özelden bir yönetici yazabilir fikirlerimi belirtirim gerisine karışmam. Her zaman fikirlerimi verdim ancak çok sağlıklı değerlendirilmedi... AGB 5 senede yapıldı 3-4 saatlik iş yani...

Neyse benden bu kadar BSGO güzel bir oyundu gerek asteroidlerden maden cikarmak gerek yaratik kesip rasgele ekipman vermesi dehşetti...

Ancak oda gitti...

Eh bigpoint eleştirince kızıyorsun fikir belirtinc düzgüne değerlendirmiyorsun şu an bu haldesin hadi bir şekilde düzelt bakalım bunları...

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 12 Mart 2019
    FlamesLordTR bunu beğendi.
  2. Dediklerine katılmıyorum Battle Star Galacticayı bende oynadım. Pay to win bir oyun değil lakin, Göz yakıcı anlam veremediğim grafik efekleri vardı. Geminin kullanılması çok zordu. Zaten fazla tutulan bir oyun değildi. Bigpoint bence 3 ana oyunu var Darkorbit, Seafight, Deepolis. Senin isteğim botun resmi olması ben buna karşıyîm onun yerine iyi bir banlanma gelse daha güzel olur her haritada yaratık kesen botlar var gerek 4-5 korsan haritaları x7 ler ve x6 x5 ler bir tek BL haritalarında yok. Su an botun resmileşmesi bizim gibi emeği olan şimdiye kadar para vermiş tüm oyuncuları silip atmak demek bude daha çok kaybettirir.

3. Hileye karşı savaş açamazsınız bir insan hile kullanıyorsa oyunun çok fazla para istemesindendir ki artık günümüzde bir çok oyunda oto kasılma sistemi getirilmiştir.

Oyununuz ucretsiz ve pay to win degilse acarsiniz ancak pay to win ise maalesef ki herkes kullanacaktir bu sizin zarariniza olur zaten oyunu bu hale getiren bot bannlamalari ve pay to win oldu...

Battlestar galacticayı 2012 de oynasaydınız grafikleri ve mekanikleri on numara olan bir oyun gorurdunuz isin ilginc yani eski grafikleri yeni halinden on kat iyiydi...

4. bsgo oyununu bende uzun süre oynadım gerçekten çok güzel bir oyun darkorbitle birlikte oynuyordum ondan sıkılıp ona ondan sıkılıp ona atlıyordum şimdi kapatılacağını duydum gerçekten üzüldüm dediğinin büyük bir kısmına katılıyorum oyun gerçekten para kazanç yönünden ilerliyor bu da doğal olarak botları piyasaya çıkarıyor malasef

5. Ben ve arkadaşlarım çok uğraştık oyunda fair play olsun , pay to win olmasın o kadar uğraştık ki günlerimizi verdik ama ben hala pişmanım buraya verilen zamana keşke matematik kassaymışım...

Şu an zor durumlarda olmazdım. Neyse gidene üzülmeyeceğiz önümüze bakacağız...

6. bende öyle düşünüyorum da bilmiyorum uzun süre oynamayınca insan oyundaki arkadaşlarını özlüyor sohbetleri bazen buluşmaları özlüyor şuan oyunda bir sürü arkadaş edindim aynı şehirde olmasak bile konuşup sohbet ediyoruz şimdi bile arkadaşın derdini çözmeye çalışıyoruz kız arkadaşı var eniştesi sıkıştırıyor çocuğu :D böyle şeyler de oluyor oyun oynamasak ta matematik çözer miydik bilmiyorum bu arada beni de tanırsın GEMİDE•SOPA•VAR benim 2 sene ara verdim tekrar başladım resim albümünde iyi konuşmadık senle :)

7. Valla ne kadar arkadas edindiysem bu oyunda arkamda vurdular beni 1-2 tane adam gibi adamla karsiladim o kadar :D Gerisi yalan.

Darkorbitin remixlerini arıyorum bulursam bir gün güzel olacak :D

8. _ALPHA_

_ALPHA_ User

Merhaba,

Bir oyunun sona ermesinin birçok sebebi olabilir, sonunda ise maliyetlerinin gelirinden fazla olması problemi ortaya çıkar. Bu sona gelindiğinde ise zamanında emek ve para harcamış oyuncular mağdur edilmemek adına bir şekilde telafi edilmeye çalışılır ve bahsettiğiniz bonus kod da bunun bir ürünüdür.

Zamlardan söz etmek gerekirse, bunun ana sebebi ülkemizdeki kurdur. Az çok bu durumun farkında olduğunuzu düşünüyorum, bunun yanı sıra sanırım doların bir ara 2 katına çıktığını da fark etmişsinizdir. En basitinden markette 1 liraya aldığınız çikolata bile artık 1.5 lira.

Oyun ekibi her zaman oyuncu görüşlerine açık olmuştur çünkü zaten bu oyunu oynayan ve devamlılığını sağlayan bizleriz. Bazı önerilerin hayata geçmesi zaman alabilir, bazısı ise farklı sebeplerden tamamen askıya alınabilir ama bu, oyun tasarım ekibinin oyuncu görüşünü hiçbir şekilde dikkate almadığı anlamına gelmez. Bu sebeple fikir havuzunda kurallara uygun olarak konu ve anketinizi oluşturarak önerilerinizi ve taleplerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Biz de iletmek için elimizden geleni yaparız. Forumda çoğu konuşulan durumu/konuyu her hafta raporlarımıza eklemekteyiz.

İyi oyunlar.

9. Zamlar yapıldı ama kur düşsede indirim olmuyor niyeyse ? Daha kötüsü her şey pay to win olmuş 2 sene önce sövüyordum ama pişman oldum bu günleri göreceğimi bilseydim hammerclaw alır ses çıkarmazdım..

10. _ALPHA_

_ALPHA_ User

Merhaba,

Zamlar da farkındaysanız tam kur hesabıyla yapılmadı. :) Yani zam yapıldığı tarihte, olması gerekenden daha düşük bir zam yapıldı.

İyi oyunlar dilerim.

11. RobinKudin

RobinKudin User

herkez bu konuda kendini yiyior sakalımız mı yok ne ? acil bir destek ve teşvik lazım yolunuz yol değil ekibimiz

saygılarımla

12. Yinede bu oyunun dahada pahalı olduğu gerçeğini değiştirmez bonkör olsa şu oyun çok güzek olacsk ama kaşıkla verip kepçeyle almayı çok seviyor şu anda kaybediyor kendi ayağına sıkıyor ne yapalım...

13. _ALPHA_

_ALPHA_ User

Merhaba,

Sizi ilk cevabımda ikinci paragrafa yönlendirmek zorundayım. :) Açıklamasını yapmıştım..

İyi forumlar.

14. Oyunda yapılan saçma yenilikler ve aşırı pay to win olmasına ne demeli peki ?

15. RobinKudin

RobinKudin User

Çıldırdık Çıldıracaz yeni payment gemiler vs. kötü görünüyor demekki ihtiyaç var

16. Eski bsgo oyuncusuyum.Beşiktaşlı birkaç klandan başka Türk yoktu.Global olarak da oyuncu sayısı azdı kapanmasına çok aşırı üzülmüştüm.Fakat düşünüyorum da Darkorbit'in de öyle aşırı online oyuncusu yok.Şuan oynarken beni gören "la bu oyun hala yaşıyo mu?" tepkisini veriyor.Yani darkorbit'in de kapatılabilmesi çok imkansız gözükmüyor

17. Sayîn admin bir ban dalgası bekliyoruz. Lütfen en kısa sürede gelsin

18. Bannlansa ne olacak adam bannlaniyor tanidiksa bir sekilde hesabi aciliyor bu yillardir olan bir şey...

Tosun paşa örneğini vermeme gerek yok heralde adam kaç defa bug kullandi hesabi acildi normalde sinirsiz yemesi gerek...

Ayni seyleri ben yapsam sürgün yemiştim...

Son düzenlenen: 13 Mart 2019
  19. Mr.User

Mr.User User

Şu paneli bana 1 saatliğine verin ben hepinizi kurtarım :)

ZONGULDAKLIM bunu beğendi.
  20. Bana oyunu verin sizi tamamen kurtarayım pay to winden :D