Geri bildirim Bu Oyunun Aşırı Derecede Pahalı Olması Garip Değil Mi ?

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve D-O-D-G-E-V-İ-P-E-R tarafından 4 Nisan 2018 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. Şahsen burada yıllardır söylüyorum ama şuna değinmek istiyorum ve bu benim size son uyarım kendi bindiğiniz dalı kesmekten vazgeçin kendi sonunuzu hazırlıyorsunuz üstüne atesi körüklüyorsunuz.

Şimdi bigpoint GİŞ kurallarını neredeyse tamamını okudum 10 sene bu oyunu oynadım fakat artık bıkıp bıraktım sebebi ise şirketin kendi kurallarına uymuyor olması ve üstüne çok pahalı fiyattan satış yapmaları.

Şimdi GİŞ kurallarında hakaret , küfür vs gibi şeyler kesinlikle yasak , oyunda hile yapmak veya sunucu dengesini bozacak şeyler yine yasak fakat yapan ekmeğini döndürüyor.

Şimdi bann dalgası vs oldu fakat bunun bile tam yapıldığından emin değilim daha bir ton hile kullanan eleman var. Bu oyunda hile olmadığını iddia edene ben gören körsündür derim. Çünkü Javascript'te hile yazmak kadar kolay bir şey yok oyun zaten ağazına kadar bug dolu geliştirici ekip ne yapıyor bilmiyorum ama bence yatıyor...

Şimdi gelelim diğer mevzuya satış fiyat dengesine bana iddia edilen indirimli paket içeriği:

134 TL peki bu gemiyi fullemek için yeterli mi ? Tabii ki yetmez onun için vip , katlayıcı , indirim avantaj ve uridium çekmem gerek peki uridiumu en az kaç kere çekmem gerek 330.000 uridiumdan bahsediyorum x3-x4 kullansak bile düz fiyattan hesap edersek yaklaşık benim en az 500 TL yatırmam gerek sadece uridium parası ve indirimli hali. Peki vip , ıvır , zıvır vs hepsinin en sağlam olan paketlerini almaya kalsak ? 700 TL'ye dayanır fiyat.

Evet sadece ben gemimi güçlendirmek istiyorum ama 700 TL vermem gerek hızlı fullemem için.

Normal dükkan fiyatı;

Şimdi bu şekilde hesap edelim aşağı yukarı gemiyi orta sınıf bir hale sokmak için burada kafadan 1000 TL yatırmam gerekli...

Vip fiyatlarına bakalım;

Sadece vip ve indirim paketi bile aslında çok pahalı olduğunu gösteriyor.

Şimdi şunu diyeyim oyunda tonla bug var hadi bunu geçelim chatte küfürler havada uçuşuyor yönetim daha bununla başa çıkamıyor... Bu oyuna bu kadar para yatırmak ne kadar mantıklı ?

Şimdi Ey Darkorbit yönetimi sana son kez sesleniyorum hala geç değil 2018 ve 2019'u değerlendirirsen eski günlerine kavuşursun fakat bu tamamen sana kalmış bir olay ben burada sadece iyi olmanı isteyen eski bir üyeyim ben giderim başkası gelir fakat görüyorum ki sürekli kan kaybetmekten sarhoş olmuşsun aslına bakarsan bunları hak ettin...

Şimdi sana bir yol göstereceğim ama bunu başarman için bazı adımları atman gerekli.

1) Chatte küfürleri vs engelleyeceksin.

Kanser kitle işte bu...

2) Oyunda ki çok yüksek fiyatları aşağı çekmelisin.

3) Oyunculara iyi ve bugsuz bir oyun deneyimi hazırlamalısın.

3. Maddeyi biraz daha açayım hile , bug , ve donma olmayan bir oyun olmalı.

4) Buradan sonra steam'e gidersin. Fakat unutma ki bunları yapmadan gidersen Steam sana bir güzel tekmeyi basar çünkü onların kitlesinde kanser bir topluluk sevilmez yada çok pahalı fiyatlardan bir şeyler satıp iyi bir hizmet veremeyen şirketler onların gözünde yoktur.

5) Taraf tutma olaylarını vs engelleyeceksin.

Şimdi bir örnek verirsek ben neden bu oyundan bu kadar çabuk kurtuldum ?

Bir oyun ismi vereceğim;

Ben bunu originden sadece battlefield 4'ü yani 45 TL ye aldım ve ömür boyu bende olacak. Community team oldukça başarılı , arada sırada hile çıkıyor ama PunkBuster anti hile ekibi işini yapıyor hile kullananları bannlıyor. ESL oyuncuları yani turnuva oyuncularının oynadığı kapıştığı sunucudan çıkmıyorum ve genelde 1. oluyorum şimdi yakın zamanda ikinci diğer oyunu var aklımda onu alıp çanakkale haritalarında kapışacağım ve tahmin edersiniz ki yine burada ki fiyatlara oranla oyunun kendisi çok ucuz.

Şimdi bir de bu oyunun en iyi tarafı ise seviye atladıkça hediye veya sürekli oynadığın silaha göre yada iyi bir skora ulaştığında sana battlepack veriyor.

Nedir hocam battlepack ?

Battlepack'i şöyle özetlersek ben mesela sürekli Aegis oynuyorum iyi bir skor kazandım bana bir kutu veriyor bu kutudan Aegis ile ilgili veya diğer gemilerle ilgili özelleştirme ekipmanları veriyor.

Yani oyunda ben mesela Scar-h ile oynuyorum diyelim "silahın adı" skora ulaşınca bana dürbün , susturucu veya bunun gibi ekipmanlar veriyor.

Ve üstüne ücretsiz.

İsterseniz battlepack'te satın alabilirsiniz ama oyun bunu sana ücretsiz veriyor zaten.

Ayrıca premium üyelik olanların böyle oyun dengesini bozacak şekilde özelliklere sahip olmuyorlar yani bu ne demek ? Oyunun dengesi korunuyor. Ayrıca şunu belirteyim premium üyeliğe sahip olan kişilerin sadece community team'in yeni ekleyeceği genişleme paketlerini deneme yada oyunda ki yenilikleri deneyebileceği şekilde testter oluyorlar.

Hani sizde ki oyuncu testter ekibi gibi.

Fakat sen Darkorbit çok kötü hatalar yapıp ayağına sıktın oyuncunu kaybettin 1 oyuncu amaan ne olacak dedin ve şu an sunucularda kimse yok.

Aslına bakarsan bunları hak ettin.

Biraz şu amcayı örnek alın diyeceklerim bu kadar;

Hala anlamadıysanız buraya yazayım videolarda geliştirici ekibin hiç durmadığını görebilirsiniz işte bu gerçek bir başarı hikkayesidir.

Son düzenlenen: 4 Nisan 2018
    σхчɢεп bunu beğendi.
  2. Çok kısa yazacağım.

Emin ol bu oyunu oynayanlar sadece oyunu sevdiği için oynuyor.Darkorbit üst yönetimine güvenimiz olsaydı buglar çıktığı an hemen keserlerdi ve bir çok oyun düzenlemesini adaletli yapardı.

Dediğim gibi kısa yazdım bu oyunu oynayanlar sadece ama sadece sevdiği için oynuyor.

Kebirifai bunu beğendi.
  3. yönetimden kimsenin cevap vermemesi = umrumuzda değilsiniz diyorlar

4. GÖLGE

GÖLGE User

ah be dodge kardeşim..bu oyun çoktan bitti..boşver battı balık yan gidiyor..:)

lllecelll ve Kebirifai bunu beğendi.
  5. Kebirifai

Kebirifai User

Oyunun durumuna sadece bir örnek vereceğim.Diyelim ben bir yerde bu oyunu gördüm yeni başlayacağım.Uzatmayalım irisleri vs aldım.Girdim pvp'ye...Bu noktada oyunun başında ki arkadaşa soruyorum ben eğlenmeye mi geldim?Yoksa sağda solda aylarca silah yapmak için vaktimi harcamaya mı?Sen lf3 satmaya devam et...
    Dodge senin bu yazdıklarını herkes her yerde dile getiriyor ama kimsenin kulağına girmiyor.Sanırım bu oyunun başına çoluk çocuğu getirdiler.Çünkü başka bir şey aklıma gelmiyor.Oyuna baksana yap boz,yap boz....
    Boş ver dodge bilirsin bir söz var."Yırtık söküğe karışmış"diye.Binlerce oyun var başka oyunlara bak.

6. Eğer oyunda çevreniz varsa gayet de eğlenerek 5-6 ayda fullenirsiniz. Tek tabancayım diyorsanız bunaltıcı olabilir. Sağlam hades grubunuz varsa inanın bana Lf-4 leri fullerken zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.:)

7. lllecelll

lllecelll User

fiyatlara bakarmısınız korkunç :eek:

Kebirifai bunu beğendi.
  8. şimdi kebirifai kardeşim. sanırım sen de herkeste full yeni lf4 olsa oyundan çok zevk alacağını zan edenlerdensin.oysa asıl zevki güçlü- güçsüz varsa alırsın.peki napalım yeni başladık lf3 lerle ne yapabiliriz diyebilirsiniz.oysa 3-4 full lf3 lü goli grubu sanırım full hp lf4 bir goliyi halt edebilecek güçtedir.burda sorun lf3 lerde değil.sorun güçsüz oyuncu x4 bulmakta zorlanıyor.yani cephanede.lf3 le tek başına zor kapı yaparsın.eee x4 te kapılardan kolay elde edilebilen bişey.+ olarak ema,güçlendirici destek vs elde etmek lf3 lü gemi için zordur.bunlar olmadan darkta yaşam zordur.böyle düşündüğümüzde sorun yine cephane kısmında.+ olarak seprom zorluğu güçsüz gemiileri bırak artık güçlüler için bile zor hal aldı.halen darpane gibi seprom basan var sanki hiç bitmiyo.+ olarak yamalı bohçaya dönen ve her yamada daha da kötüleşen gemi dengeleme yamaları.güçsüz bir oyuncunun sayborg elde etmesi halen zorun zoru.bekle ki takvimden her 3 ayda bir 150 oil gelsin para yatıralım.9 ay gibi bir zaman diyelim kabaca.sayborgu almaklada bitmiyor bu aşamada.hp lf4 lü gemilere karşı kazanmak söz konusu.işte burdaki aslında en önemli sorun dengesiz gelen denge yamalarında.bir golinin bir sayborga kazanma şansı ''0'' gibi.vs öldü bu aşamada.2 güçlü goli kazanır.kazanıyoda.ama yine de halkalı güçlü bir sayborgu halt edebilirmi rahatça düşünülmeli.şimdi lf3 golili 3-4 oyuncu güçlü bir sayborgu halt edebilmesi için özellikten rahatça güç kazanabiliyodu.yeni gelen yamalarla oda epey zayıfladı gibi.oyunun öldüğü noktalar bunlar.halka alsan rahat edemiyorsun.halkaya karşı güveye güvenemiyorsun.(güvesever olarak güveyi kenera çekenlerdenim).yaz yaz bitmez.

9. Bencede Cok Ucuk fiyatlar size kısa bi hesaplama yapacağım
    1yıl Boyunca her ay vip çeksek 16 x 12 =192 TL
    1Yıl içinde toplam 6 aylıık inidirim paketi çeksek her ay için 5tane =26 TL 26 X 6 = 156 TL
    1Yıl içinde Gene aynı şekil katlayıcı çeksek gene 156 tl
    Toplam 6 Aylık İndirim 6 Aylık Katlayıcı Ve 1yıllık Vip Toplamı 504 TL yapıyor
    504 tl size az bi rakam gibi gelebilir fakat bu yıllık süreçte bu şartlarda bu paraya bu gemi fullenemez
    1tane Hiper Lf 4 almak bilee en az 10 gün sürer yeni başlayan için hatta 20 gün
    Oysaki Fiyatlar Şu Şekilde Olsa :
    İndirim 1haftalık 4
    Katlayıcı 1haftalık 4
    Vip Avantaj Paketi 7.90
    5.000 Uridium 4 TL
    15 bin Uridium 9 TL
    30 Bin Uridium 19 TL
    75 Bin Uridium 60 TL
    150 Bin Uridium 80 TL
    330 Bin Uridium 120 TL olsa bence herkez Bot hile bug yerine emeği ile alır oynar
    Hem Siz Oyuncu Kaybetmessiniz Hem yeni oyuncular coğalır hemde herkeze eşit bir sistem olur bu eşitlikten kastım
    Burda bizim gibi yaşı 18 üzerinde olmayan genç kardeşlerimiz var ve onlar öğrenciler cocuk her ay en az cebınden veya ailesinden
    1 ay katlayıcı 1 ay vip 1 ay İndirim için 68 tl almak zorunda hadi diyelimki inidirimi 1 aylık çekmedi urisini kasınca çekti en son 1 haftalık aldı ozman gene 47 tl yapıyor Orta Okula Liseye Giden Bir öğrenci her ay bu oyuna 50 tl atmak zorunda 50tl ile alınanlar da sen kasmayınca sana bi faydası olmayan şeyler bunuda unutmamak gerek.

10. Kebirifai

Kebirifai User

Arkadaşlar sizin yürüttüğünüz bu mantık en yakın 2010 yılında bitti.Bu görüşü bırakın.Güçsüz oyuncu bu oyunda porttan çıkamaz.Usta bir oyuncu senin bahsettiğin gemileri lordakia gibi keser.ALONE kardeş oyunun silahı geliştirmeli lf 4 değil.Kasılma ile nasıl gemi fullenecek akıl alır gibi değil.

xXCoNTRaVoLTaXx bunu beğendi.
  11. Oyunun silahı Hp lf-4. Tam elit gemilerin kaçında var peki? Standart tam elit geminin silahı LF-4'tür. Her şey sırayla, önce LF-4 fulleyeceksin ki diğer silahları fulleyecek güce ulaşasın. Bi de kasılmayla fullenmeyecekse paymentle fullenecek. Aklında illegal fikirler varsa bilemem tabi.

xXCoNTRaVoLTaXx bunu beğendi.
  12. Aslinda hp ile de bitmiyor buna kararsiz koyup 16 yapmayida ekleyelim min 16 gerekli cnku 20 adet bisiler basarmak ici

13. Kebirifai

Kebirifai User

Ben daha bunlara bir şey demiyorum.Ne halleri varsa görsünler.Oyun nereye gitmiş haberleri yok.Ben adama ne diyorum adamın bana cevabına bak.Aklımda illegal fikirler varsa bilemezmiş...

14. Kasılmayla fullenemez diyorsun. Ya payment kullanacan ya da illegal yollar. İllegal yollara da senin gibi sonuna kadar karşıyım Gemi fullemek icin de hiç kasılmadan bayağı para yatırmak lazım oyuna. Kasılarak fullenmek çok zevkli fakat doğru arkadaşlıklar lazım. Tek tabanca olduğun zaman bunaltıcı oluyor üstelik stres atmak için oyuna girerken daha da strese girip çıkıyor insan.

Son düzenlenen: 20 Haziran 2018
  15. Ekip oyuncuyu elinde tutmak için yıllardır tek bir politika uyguluyor. Bu politikanın en büyük yansıması insanları beklenti içinde tutarken oyuna katılmalarını sağlamak oldu. Şu LF-4'leri fuller isem çok güzel olacak, şu gemiyi alırsam daha iyi adam keseceğim vs... gibi bir algı oluşturulup tüm malzemeler bu yolla satıldı. Peki bu strateji neden tutmuyor? Bir kişi oyunda her şeye sahip olsa bile beklentilerinin hiçbir zaman gerçekleşmeyeceğini anladı. Bunu anlamasında en büyük yardımcı bot oldu. Bot kullanıp hemen fullenen kişiler oyundan bekledikleri tadı alamamaya başladılar. Çünkü oyun zaten sadece beklenti yaratıyordu. Beklentileri karşılamak gibi bir derdi yoktu.

En sevdiğiniz diğer oyunları düşünün hatta dünyanın sevdiği oyunları bir düşünün. Neredeyse hepsi yetenek ve versus tabanlıdır. Yani oyun sana hemen bir silah verir ve sen bu silah ile oyunu oynarsın. CS, HL, L4D, CoD vs... illa beklenti oluşturmakla oyuncu elde tutulmaya çalışılmaz. Oyunda insanların zevk alması gerek. Oyununuzda daha insanlar anlık olarak istedikleri itemi ve gemiyi bile kullanamıyor. Hep siz ve sizin engelleyici sisteminiz. Zaman kazanmaya yönelik uğraşlarınız.

Ben oyuna girip istediğimi yapıp çıkmak isterim. Saatlerce ve günlerce bir oyuna takılabilecek ne param var ne zamanım var.

Spinaci, Duck▲ ve Kebirifai bunu beğendi.
  16. iyi güzel yazmışşınız da niye darkorbit team den kimse bir savunma yazmamış.sus pus olmuşlar merak ettim..

17. Bir Yönetici bu posta gelip bunun nedenini böyle böyle diye anlatır mı acaba?! Anlatmaz tabiki oyun para kazanmak üzerine açılmış ama oyuncusuna değer vermeyen bir platforma dönüşmüş.Başı boş bir halde oyun evrenin sonsuzluğuna gidiyor.Darkorbit team Oyuna öyle bir yenilik getirmeli ki eski darkorbit geri dönsün.Ayrıca TR team'de bize bilgi ve düşünce versin Ne yapacak bu Son oyuncularınız onlarda mı bıraksınlar oyunu,işsiz kalacaksınız haberiniz yok!

18. Dark orbitin son çırpınışı, server birleştirmeleridir.
    Hades diye bir kapı çıkardınız, hafta sonu indirim paketi %50 buster almaya mahkum ettiniz milleti.
    Tamamen rütbe kasmaya yöneldi oyun formatı. Grup bulamayan oyuncu sv yi terk edip bıraktı oyunu.
    Eskiden 1-2 ayda bir hesabı oynanır hale getirebilen oyuncu, para harcamazsa 1 senede ancak gelişiyor.
    Anladık oyunda olsa bu bir ticaret, ama bu fiyatlar bu oyuna değmez bu kadar sorunlu bir oyuna değmez.
    Küfür kıyamet, bug, hile tamamen serbest olmuş. legal olarak oynayan oyuncu ya aynı yola başvuruyor yada oyunu bırakıyor.
    İlk on olan oyuncular bile bug-hile kullanmaktan çekinmiyor.
    Oto clicksiz youncu yok, spacebool da oyun 1.si radyasyonda ema attığım halde harita dışından yakalıyor beni :)
    Şimdi ben böyle bir oyuna niye devam edeyim, küfür yemek içinmi? hile kullananlara sürekli patlamak içinmi? üstünede paramı vereyim :)
    Adil oyun ortamı oluşturamayan bigpoint, bakalım ne zaman aklın başına gelecek :D

Kebirifai ve lllecelll bunu beğendi.
  19. camcuba11

camcuba11 User

Bir şeyi unutmuşşun yıl olmuş 2018 bizim tr sunucuları hala ülkemize gelmedi diye biliyorum oyunun donmaları müdahale edilme işlemlerini kolaylaştırmak için en iyi çözüm yollarından biri sunucuların taşınması ama bahaneler bahaneler Darkorbit

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 20 Haziran 2018
  20. GÖÇEBE

GÖÇEBE Guest

Merhaba,

Dün buna benzer başka bir konuya cevap yazdığımdan, bu konuya yazmak istemedim ancak burası da birçoklar tarafından farklı görüşleri tartışır duruma gelmiş, bu yüzden birkaç satır yazma ihtiyacı hissediyorum.

Öncelikle yukarıda bir üyemiz (Tatlı_cadı86) güzel bir açıklama yapmış, basit bir şekilde kalem kalem açıklamak istemiş. Burada küçük bir parantez açıp şunu eklemek isterim: Toplu alım yöntemleri kullanıldığında ( 12*1 ay yerine 1*1 yıl ViP gibi ) daha ucuza geliyor, ayrıca bir oyun stratejisi üretip aynı fiyat daha etkin kullanılabilir. Ya da boşverin, 500 TL olsun.

Ancak buradaki asıl sorun bence dövizin Türk Lirası karşısında kazandığı değerdir. Unutulmamalıdır ki, bu fiyatlar "oyunun genel anlamda oynandığı kesim olan " Avrupa bölgesinde bizim 3de-4de birimize ( kendi para birimleri düşünüldüğünde) tekabül ediyor. Ayrıca son gelen zam ( geçen sene gelmişti) sadece TR ve Çek oyunculara, mevcut kur hareketlerinden ötürü gelmişti. Şöyle düşünelim, en basitinden 330.000 uridium hatırladığım kadarı ile 82 €, hadi 100 € olsun. Yukarıda yine Tatlı_cadı86 isimli üyemiz de eğer 330.000 uridium 120 TL olsa, alınabilir durumda olur demiş. İşte birçok Avrupa ülkesi için fiyatlar hayallerimizdekiler. Yani çok basit bir ekonomi bilgisi düşünelim. Fiyatları asgari ücrete göre kıyaslayalım. ~1500 € & 100 €, ~1600 TL ve 270 TL. Fark ortada.

Öte yandan şunu da göz önünde bulundurmak gerekiyor ki, bu firmalar alanlarında uzman kişilerce yönetiliyor. Duruma bu şekilde yanaşmak gerek diye düşünüyorum. Ekipte çalışanların yazılımcısıda uzman, ekonomisti de uzman, analisti de, mimarı da vs. Dolayısıyla konuya hakim oldukları kesin, ekonomik verileri yönetme anlamında bizden daha uzmanlar diye düşünüyorum, yani konuya bir de bu yandan bakalım.

Şimdi bence burada eleştirilmesi gereken konu bence yine bazı üyelerimiz tarafından dile getirilmiş. Örneğin [_K€NS€İ_] güzel bir şeyler söylemiş. İlla ki bir şeyleri eleştireceksek, bu konuları eleştirmeliyiz diye düşünüyorum. Burada da herkesin kendi fikri olduğu gibi, benim de şahsi fikirlerim var ve yukarıdaki parafı bu anlamda yazdım, herkes alanında uzman ve ne yaptıklarını bildiklerini düşünüyorum.

Ayrıca şunu söylemeliyim, yine bazı arkadaşlarımız, örneğin ...VENÜSLÜ... , -Alayına_Gider-ŞEF , bizleri burada bir şey yazmaya davet etmiş. Bu satırları yazmamın asıl sebebi sizlersiniz arkadaşlar. Ancak lütfen unutmayın, burada sizler gibi bir oyuncuyuz, oyun dışında bir maaş almıyor, böyle bir beklentiye girmiyoruz. Darkorbit'in koruyucusu değiliz. Sadece düşüncelerimizi söylüyoruz. Ben sizlerden sadece bir şey rica ediyorum, sesini duymadığınız, ismini- yüzünü bilmediğiniz, jest ve mimiklerini göremediğiniz bir kişiye ne kadar güvenebiliyorsanız bana da o kadar güvenin. Çünkü inanın, Türkiye ekibinde gördüğüm, görüştüğüm, erişebildiğim her kişiyle yıllardır kavga ediyorum bir şeyleri olumlu anlamda değiştirebilmek adına.

Son olarak, hayatımda kimseye kefil olmama gibi bir huyum vardır. Gördüğümü söylerim sadece. Bu anlamda şunu söyleyebilirim ki, Artemis. bir şeyler yapmak için uğraşıyor. Yaptıkları, yapabildikleri, yapacakları, yapabilecekleri ayrı bir konu. Ama ramazan bayramında haritalara gelen avantaj kutuları, sizlerin bağırmalarınız, anlamayanların kafasına vururcasına her yerde söylemenizle gerçekleşti, zira 23 nisan ve 19 mayıs tarihleri atlanmıştı. Bu da kısa bir hatırlatma olsun.

Konu açık kalacak, görevli arkadaşlarım kilitlemeyecek ki buradan sorularınızı sorun, söylemek istediklerinizi söyleyin.

İyi forumlar.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.