Bug Kullanıcılarına Yönelik Cezai İşlem

Konusu 'Genel Konular' forumundadır ve KayıpRuh1453 tarafından 1 Ağustos 2020 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
 1. bakınız adminler sürekli olarak konuları kitliyorsunuz ediyorsunuz uğraşmamak için iyi hoş anlıyorum sizide uğraşmak istemiyor olabilirsiniz ama bizim aylarca emek vererek kastığımız uriyi tp şp yi adamlar gg bugu ile siz o gemileri cezalandırana kadar kastı tp şp leri silinmedi gelen uridyumlarla geliştirmeler vs vs alındı ve coğu kişi de daha benim gg ler duruyor diye orada burada paylaşım yapıyor.

  1.Olarak TP ŞP silinmemesi büyük yanlış kasılan tp şp ler yanlarına kaldı

  2.Olarak bu durum oyuna olan güvenimizi yerle bir etti. Kimse bu oyunda vakit geçirmek ya da para yatırıp güçlenip oyun oynamak istemiyor artık, umarım bu durumdan üst yetkililer memnundur.

  Bu oyunu var eden ayakta tutan biz oyuncularız umarım bizi kaybetmelerine değer bu uyguladıkları 1 haftalık ceza olayı.
   
  zalim, _DODGE_, SLıPIYY ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
 2. smoonrise

  smoonrise User

  Konu başlığı muhteşem . biz aylardır bu tür açılan tüm konulara cevap yazıp destek oluyoruz gönül ister ki aynı isimler değil farklı isimler gelip burada yani forumda bize destek olsunlar sayfa sayfa yazılsın bu istekler ve şikayetler . defalarca yazdım yine yazarım hiç üşenmem merkez yönettiğne göre oyunu bigpoint şirketinin darkorbit oyunu asla ve asla adil ve adaletli yönetilmiyor bu kesin bir gerçektir inkar edilemez gg bug için verilen ban bunu değiştirmeye yetmez , son bug banlamasının miktarı ve eksik cezalardan dolayı zaten oyuncuların tepkisini ve adaletli yöentmediği fikride çoğalmıştır. artık tavır alma zamandır ben derim ki özgür irade kullanıp N/A
   
  Moderatör tarafından en son değiştirilen: 1 Ağustos 2020
  SLıPIYY bunu beğendi.
 3. _-Thanatos-_

  _-Thanatos-_ Forum Moderator Team Darkorbit

  Merhaba,

  Öncelikle konu sahipliğiniz olduğu ve kitlenen bir konunuz bulunmamaktadır. Konu sahiplerinin talep etmesi veya tartışma ortamı oluşturması durumunda konular kilitlenmektedir. Forum Kanalı içerisinde gerekmediği sürece konular kilitlenmemektedir.
  İlk olarak GG bugu yapıp sisteme yakalanmayan bir oyuncu olamaz. Ancak belirtmiş olduğunuz bir durum mevcut ise Support Takımımıza oyuncu profilini iletebilirsiniz. İtham sonucunda haksız işlem talebinde bulunmamanız gerektiğini de hatırlatmak isterim.
  Verilen cezai işlemleri hakkında gerekli düzenleme talepleri Merkez Ekibe iletilmiştir.
  Oyuna para yüklemeniz tamamiyle kendi iradenize bağlı olan bir durumdur.
  Mesaj içeriğiniz tarafımca düzenlenmiştir. Forum Kuralları çerçevesinde fikirlerinizi belirte bilirsiniz. Ancak oyuncuları galeyana getirmek yasaktır.

  İyi Forumlar.
   
 4. -gemi2012-

  -gemi2012- User

  ben işe gidip çalışacağım para kazanacağım sonra akşam keyif için oyuna girecem ihtiyaçlarım için para vererek uri çekecem lazım olan malzemeleri yerine koyacam savaşacam zevk alacam
  bu kısım benim oyun tarzım
  sonra birileri oyun açığını bulup benim para vereek aldığım malzemeleri hiç bir sıkıntı çekmeden sahip olacak sonra haritada benimle savaşırken sınırsız yaptığı malzemeleri benim üstümde kullanacak ve üstüne chatten benimle dalga geçecek
  buda kendini uyanık zanneden aslında real hayatta hiçbir işe yaramayan oyuncu profili
  sonra yetkililer diyecek ki siz bu bugları yaparken malzemeleri birleştirirken çok yoruldunuz 1 hafta tatil yapın tatil dönüşü oyununuza kaldığınız yerden devam edersiniz
  şimdi merek ettiğim 1. profildeki ben gibiler sayesinde mi bu oyun ayakta duruyor
  yoksa 2. profilde ki N/A sayesinde mi
  şimdi gerçek bir yetkili gelsin bana bu soruların cevabını versin eğer sessiz kalırsanız buradaki birçok oyuncu bir sonraki oyun açıklarında 2. profildeki oyuncu olmak isteyecektir.
   
  Moderatör tarafından en son değiştirilen: 1 Ağustos 2020
 5. Herkes bu konuda gereken dersi aldı. Bir sonraki diyorum gerisini siz anladınız

  Ayrıca Hala daha teşvik, tahrik, tartışma ortamı vs. demeyi bırakın.

  Başından beri diyorum, eğer teşvik varsa, tahrik varsa, tartışma ortamı varsa bunun temelinde darkorbit yöneticileri var. Bunlara sebebiyet veren kendileridir.

  Burda oyuncuları cezalandırmak, konuları kapatmak hiç birşeyi değiştirmez. Aksine yönetimden yana tavır aldığınızı gösterir.

  Bütün sesleri bastırıp, susturup olayı örtmek ve zamanla unutulmasını sağlamak. Şuan moderatörler bunun gayreti içinde gibi. Belki niyetiniz bu değil ama bana ve eminim diğer oyuncularada böyle bir imaj oluşturuyorsunuz.
   
  Son düzenlenen: 1 Ağustos 2020
 6. _-Thanatos-_

  _-Thanatos-_ Forum Moderator Team Darkorbit

  Merhaba,

  Şöyle bir açıklama yapmak istiyorum; düzenli olarak belirtilen cezai işlemin durumunu raporladığımız için herhangi bir unutmak/unutturmaya çalışmak gibi bir durum bulunmamaktadır. İlerleyen süreçte belirtilen konular hakkında bilgi talebinde bulunabilirsiniz. Bu sizin en doğal hakkınızdır. Ancak belirttiğim gibi şuan da gereken cezai işlem uygulanmasa da ileride bu raporlar sonucunda yerinde ve gerektiği şekilde cezai işlemler sonucunda buna maruz kalan oyuncular "teşvik ve galeyana" getiren oyuncular yüzünden bu duruma katlanacaktır. Konuların kapatılma sebebini belirttiğimi düşünüyorum. Konu içeriği saptırılmadığı sürece konular açık kalmaktadır. Zaman aşımına uğrayan konular ise konu bütünlüğü açısından kilitlenmektedir ki bu ilerleyen süreç için geçerlidir.
  Belirtilen konuda sonuna kadar haklısınız, oyuncu olarak belirtilenlerin sonuna kadar arkasındayım. Ancak sistemin ilerleyen süreçte daha sağlıklı çalışacağı kanaatindeyim.

  İyi Forumlar Dilerim.
   
 7. _DODGE_

  _DODGE_ User


  Yalnız bu yıllardır olan bir şey yeni bir şey değil , sırf bu olaylarlardan dolayı 2017 gibi hesabı boşalttım ve dedim ki DO kendini düzeltmediği sürece BP oyunculara karşı kendi politikalarını (cüzdan odaklı oyun yönetimini) bırakmadığı sürece ben geri dönmeyeceğim dedim.

  Eskiden bir istilaya girerdik o kadar zevk alırdım ki , bigboyum olsun , goliathım olmasın ben o istiladan kastığım ufacık 30-40 m kucurbiomlardan vs gelen milyonlarca credist ile baya baya eğleniyordum sonra ise bu botlar buglar ortaya çıkmaya başladı 2009 gibi tamam dedik. 2012 gibi bütün bot hesapları kapandı ve 2014 gibi reloaded dendi peki sonra ne oldu ? Açıkçası oyunda ki bir çok şey eskiden daha beter olmaya başladı. Bakın oyunun hikkayesi (eskiden bu eic , vru , mmo hikkaye sayfası vardı) açıkçası o hikkaye kısmını oyun ne yazık ki ve ne yazık ki para hırsına çöp etti yani mutiplayer olmak için tamamen bu hikkaye kısmını tamamen heba etti buda yetmedi bu bug ve bot kullanan oyunculara karşı alınan son kararlar açıkçası hakkıyla oynayan oyuncuları hiç bir şekilde tatmin ve memnun etmemekte yani bu yıllardır olan bir şey.

  Benim gibi bir çok eski oyuncu sırf bu sebeplerden dolayı oyunu bıraktı , forumda bu konular hakkında yıllarca tartıştık fakat her seferinde ya forum modlarınca şutlandık yada dalga geçilip bannlandık.

  En sonda oyunu bırakarak çare aldık fakat görüyorum ki aradan 3 sene geçmesine rağmen hala ve hala oyun yönetimi aynı hataları tekrar etmekten çekinmiyor... Üzücü , çünkü bu oyunun inanılmaz bir potansiyeli mevcuttu hele ki 2015 gibi pusat , hezarfen geldiğinde üstüne bunu ramazan bayramında getirdiklerinde bu oyunu çok fazla Türk oyuncu oynuyordu ve inanılmaz derecede oyuncu vardı fakat gel gör ki oyun sırf para için politikalarını çok katı hale getirdi.

  İşin olayı şu ki , botçulardan dolayı hınçlarını tamamen hakkıyla oynayanlardan çıkarıyorlar , bu kadar zam , bu kadar oyunda ki getirilen saçma ve dengesiz yenilikler tamamen ve tamamen bot ve bug kullananlar yüzünden fakat sorun şu ki bug ve bot kullanımının yasak olmasını caydırıcı yapmayan oyunun kendisidir. Bu konu hakkında şikkayet edenler , şikkayetlerini iletenler nerede olursa olsun susturulmuştur...

  Umarım açıklayıcı olmuştur uzun oldu yazım kusuruma bakmayınız...
   
 8. Aliens

  Aliens User

  Keşke merkez de sizlerin hassasiyetine sahip olabilse. EE istismarına verilen cezada gerçekten şok üstüne şok yaşadım. Hatanın üstüne çok geç ban geldiği için de kullananlar çok büyük bir kar elde ettiler ve kullanmayanlar tamamen kullananların karşısında ezildi. Şuan merkez kullanmayan dürüst kesimi kullanan kesim karşısında savunmasız ve mağdur bıraktı. Ben kendi adıma konuşacak olursam; aklımla dalga geçilmiş gibi hissediyor, bu durumdan çok büyük rahatsızlık duyuyorum.
  Haritalarda CC-C cephanesi ile seri seri NPC kesenleri görüyorum; içime dokunuyor. Kullanmayanların onca emekle bir şeyler yaparken kullanan kesim karşısında merkezin aklı selim olmaktan uzak uygulamaları sebebiyle mağdur olmasından artık yoruldum.

  Sitemim size değil; umarım anlamışsınızdır...
   
  Titan. ve X-YıldızSavaşçısı-X bunu beğendi.
 9. _DODGE_

  _DODGE_ User

  Bu arada uzun bir aradan sonra selamlar @Aliens

  Aaaahh ahhh.. Zamanında ben çok dil döktüm bu konu üzerinden bundan dolayı forumda alay konusu olurdum :) Ben sana yine söylüyorum , zamanında dediklerim bir bir çıkıyor :) Burada oyunu kötülemeye konuya dalmadım sadece oyuna yeniden başlamaya değer mi diye foruma girmiştim fakat girmemle kör olmam bir oldu...

  Aynı düzen daha beter bir şekilde devam ediyor , BP saolsun oyunda ki güzel her şeyi yok ediyor...
   
 10. N/A Premium üyelik dahil oyuna bir krş para yatırmayacağım.
   
  Moderatör tarafından en son değiştirilen: 2 Ağustos 2020
  smoonrise bunu beğendi.
 11. Sayın Türk ekibi.Tepki olarak birşey yapmayı düşünüyor musunuz?Hep bizim yanımızda olduğunuzu söylüyorsunuz da eylem yoksa kazanımda yoktur.Yada bizlerin ne yapmasını önerirsiniz?Teşekkür ederim.
   
 12. smoonrise

  smoonrise User

  kimseyi galyana getirmiyorum ben 1 senedir bu ticaret firmasına doğru düzgün hizmet vermediği paramın karşılığını vermediği için para vermiyorum ve diyorum ki böyle düşünen herkez rütbe sıralama v.s gibi kandırmacalara kanmasın parasını hak ettiği şekilde hizmet alamadığı sürece bu oyuna vermesin , nezaman doğru dürst ve adil hizmet verilir para harcanmayı hak ederbu kdara basit herşey.
   
 13. Titan.

  Titan. Forum Moderator Team Darkorbit

  Merhabalar,

  Mesajınıza gerekli sansürü uyguladım lütfen bu gibi durumlardan kaçının. Gerekli işlemlerimi uyguluyorum.
  Açıkçası merkez ekip yüzünden sizlere çok fazla mahcup oluyoruz. Gerek banlama işlemi olsun gerek eşyaların silinmemesi olsun. Bu konular için çok fazla baskı yapıyoruz lakin bu yolladığımız mailleri sizlerle paylaşmamız yasaklanmıştır. Sizlerden tek isteğimiz bizlere güvenmeniz ve sabırla beklemenizdir.

  İyi Forumlar.
   
 14. Açıkçası merkez ekip yüzünden sizlere çok fazla mahcup oluyoruz. Gerek banlama işlemi olsun gerek eşyaların silinmemesi olsun. Bu konular için çok fazla baskı yapıyoruz lakin bu yolladığımız mailleri sizlerle paylaşmamız yasaklanmıştır. Sizlerden tek isteğimiz bizlere güvenmeniz ve sabırla beklemenizdir.

  İyi Forumlar.[/QUOTE]
  Sayın
  Titan.

  Ben 8 sene aradan sonra 2 senedir tekrar oyuna başlamış en eski oyunculardan olarak tek bir pozitif kazanımı göremediğim için maalesef sizlere pek güvenip inanamıyorum.Bunun için lütfen kusuruma bakmayın.Ha varsa söyleyin şunu sizin için talep ettik, bastırdık ve aldık sizlerin ama herkesin değil ,gerçek madurların haklarını aldık,böyle bir olay varsa söyleyin inancımız artsın.Bir 2. si de sabrın sonu selamettir ama geç gelen adalet te adalet değildir.Misalen oyun biterken verilecek cezadan bana ne kardeşim.Evet olaylara biraz duygusal yaklaşmanızı doğal karşılıyorum ama bu sistemde duygusala yer yok sanıyorum.Hani bir atasözümüz vardır."Ya bu deveyi güdeceksin, ya da bu diyardan gideceksin" diye.Ben ve benim gibi düşünce sahibi olan oyuncular da diyoruz ki:"Biz niye gidecekmişiz, Deve gitsin"!!Bilmem anlaşılıyor muyuz?
   
 15. _DODGE_

  _DODGE_ User


  Açıkçası titan modum biz bu cümleleri yaklaşık 10 senedir yani vbulletin zamanından beri duyuyoruz , fakat şöyle bir gerçek var ki bu oyun youzuya satılmadan önce daha iyiydi en azından oyun oynanabilir haldeydi... Youzu aldı daha beter oldu , gemi tasarımları berbat halde açıkçası son gelen gemi tasarımları gerçekten berbat , kağıttan maket gibi , eski venomlara bakıyorum cidden hoş ve efsane güzel tasarımlara sahipler.

  Oyunda artan bug ve botlara karşı tepkimi zaten cümle alem biliyor ve bundan dolayı ruh hastası olarak anılmaktayım, küfürde yemekteyim :) fakat umurumda değil :)

  Diyeceğim şu ki Artemis bile ICM'likten istifa ettiyse bu demektir ki Almanya ciddi anlamda sadece ve sadece oyuncunun cüzdanından ne kadar para alabiliriz diye bakıyor başka bir şey değil. Botlar vip ,katlayıcı , indirim çekmeselerdi iddiaya varım 1 haftaya kapatmışlardı o hesapları...

  Bilerek göz yumuluyor bunun başka bir açıklaması olamaz. Oyuncu sayıları iyice azaldı , hakkıyla oynayan uridium çeken yok neredeyse oyunda ve forumda 3 senedir reklamlar var önceden bu forumda 5-6 seneye yakın reklam yoktu ne olduda birden reklam geldi ?

  Sunucuları birleştirdiler aslında bırakan o kadar oyuncu vardı ki , sunucular boştu ve gereksiz masraftan kaçınılmak için sunucular küçülmeye gitti. Peki şimdi şöyle bir gerçek var bu oyun yıllardır Dünya kadar para kazanmadı mı ? Kazandı peki bu oyuna daha dengeli yamalar çıkarılsa , gemi çeşitliliği her savaş alanında korunsaydı bir sıkıntı olur muydu ? Bence olmazdı...

  Söylenecek daha çoook şey var... Fakat aradan tam tamına 5 yıl geçti :) 2015'den beri botçular ve bugcular için her türlü önlem alınmalı dedim fakat geç kalındı :)
   
  Son düzenlenen: 2 Ağustos 2020
  smoonrise bunu beğendi.
 16. bekçi27

  bekçi27 User

  valla böyle giderse fazla yaşamaz bu oyun çünkü sıralama oynayan adamlar soğumaya başladılar artık çünkü bu adamlar sayesinde rütbe puanları baya yükselmeye basladı adamlar 2 ayda acemi albaydan kurmaylığa kadar yükselenler var böyle giderse millet saten bezmiş bu konuda her gün yaprak dökümü oluyor buna bir an önce çözüm getirin artık çok zor telefon numaralarını verin biz arıyıp anlatak artık başka çare kalmadı gmailden msj atmak le olmuyor artık bu işler eskisi gibi değil oyunu kapanmasına kadar yolu var modum fazla kimse kalmadı oyunda
   
 17. uzayl80

  uzayl80 User

  baylar size tavsiyem ara sıra girin oyuna ben öle yapıyorum rahatım 1-2 saat oynayıp cıkıyorum eskiden sabahtan aksama kadar kasılırdım gg kapıları icinde pasoo pala toplardım bu oyunda hileci botcu sahtekar bisürü bişeyler var biz alın teriyle yapıyoz adamlar botlarla hileyle yorulmadan yapıyor bende zmanında bu oyuna para yatımışdım ama şunu unutmayınki hangi oyun olursa olsun elit olmak icin paraya ihtiac yok bence en iyi zevki vakit gecirerek para harcamadan biryerlere gelmekdir
   
 18. kesinlikle katılıyoyorum en azından %10 bile olsa tp şp kesintisi yapılmalıydı bug yapanlara. sadece hesap bi hafta kapandı diye hiçbirşey olmadı yani
   
 19. zalim

  zalim User

  Bizler bug, hile şöyle yapılyor deyince milleti oyun açığı kullanmaya teşvik etmiş oluyoruz. Ama merkez ekip bu "Bug yapıp herşeyden milyonlarca alanlara şaka gibi 1 hafta tatil verince" bizleri bug' a teşvik etmiş olmuyor mu.? Ben bunu anladım çoğu kişi Tatil bile almadı bizimle dalga geçiyorlar "Darkorbit ekibine güvenerek açığı kullanmayarak" nasıl söylesem afedersiniz N/A durumunu düştük. Teşekkür ederim..!
   
  Moderatör tarafından en son değiştirilen: 4 Ağustos 2020
  ●ĎĔČČÁĹ● bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş