Bug kullanımı ve banlamalar.

Konusu 'Konuşmacı köşesi' forumundadır ve TheStormbreaker tarafından 5 Nisan 2023 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Tags:
  1. Merhabalar herkese iyi forumlar,

Arkadaşlar başta şunu söylemeliyimki season pass bugı ve tren kullanımından dolayı yapılan toplu banlamalarda bende banlandım. Oyuncu olarak şunu belirtmek istiyorum ki oyunda bug ve 3. yazılım kullanımı yasaktır yakalanırsanız her MMORPG de banlanrsınız. Darkorbitin yıllardır açıkları kullananları cezalandırmamasından dolayı bu bugları kullanmaz isem geri düşeceğimi düşünüp kullandım. Sonuçlarına da şeref 0 laması ve aldığım season pass ödüllerinin silinmesi ile katlandım. Üstünede 6 gün toplamda ban yedim. Bazılarının bu cezalar yetersiz dediğini duyuyorum. Buda bir bakış açısı daha fazlası oyuncuları üzer ve bırakmalarına sebep olurdu. Bir açıdan bu cezaların beni bot ve bug kullanımından caydırmakta başarılı olduğunu ve temiz bir şekilde oyuna devam etme kararı almamda da yardımcı olduğunu söyleyebilirim.

Şimdi ise adminlere yada yardımcı olabilecek yöneticilere birkaç sorum var. Ben belittiğiniz gibi banlama olaylarından dolayı forumu karıştırmaya yada burada size karşı bir kampanya başlatmaya gelmedim. Sorumlarım tamamen bilgi edinmek amaçlı.

1-) Seoson pass bugında olduğu gibi bir açığı kullanarak gemilerinin dgeliştirmelerinin tamamını yada bir kısmını fullemiş kişiler banlanıp edindikleri haksız kazançlar onlardanda alınacak mı ?

2-) Tren kullanımı ile alakalı şikayet ettiğimiz kişilerin gemileri 3 hafta olmasına rağmen hala açık. Üstüne üstelik bağlamaya ve üstünlük kurmayada devam ediyorlar. Bağladıkları gemilerde gözden çıkardıkları rütbesiz gemileri. Bunlarla ilgili olarak banlama gelecek mi supporta göndermeye devam etmelimiyiz.

Sayın adminim @TR|SUBUTAY beni pişman olmuş bir arkadaş olarak görüp düşmanca bir üslup takınmadan cevap vereceğinizi düşünüyorum.

Herkes bu konu hakkında banlanması gerektiğini düşündüğü konuları belirtsin. Yönetimden bunlar ile alakalı bilgi alalım arkadaşlarım.

Teşekkürler herkese iyi forumlar.

TR|SUBUTAY bunu beğendi.
  2. TR|SUBUTAY

TR|SUBUTAY Board Administrator Team Darkorbit

Merhaba,

Bu konuda bir çalışma mevcut şuan kalıyor gibi gözüküyor ama şuanlık böyle gözüküyor.

Evet banlamalar devam edecektir. İlk tren banlamasında kimsenin aklına bilet banlaması gelmemişti. Şuan yine farklı çalışmalar ve uygulanıyor.
    Göndermeye devam edebilirsiniz. Bizler bunları raporlayarak gözden kaçmalarına engel olacağız. Evet rütbesiz gemilerini gözden çıkardıkları hesapları kullanıyor gibi olabilirler şuan ama alışılmışın dışında banlamalar da yapılabilir.

Düşmanlığım bug veya hile kullanmış oyunculara değil yanlış anlamayın. Ban aldığı halde yapmadığı olay kalmadığı halde burada mazlum rolünü oynayarak suistimal eden kullanıcılara karşı. :)

Türkiye Takımı!

Tata ve TheStormbreaker bunu beğendi.
  3. İyi forumlar adminim cevaplar benim için yeterli. Umarım full 20 açığını kullananların ayırt edilmesi ve gerekli işlemin yapılması için bir yol bulunur. Açıkça bir üstünlük sağlıyor. Tavrınızdan dolayı ayrıca teşekkür ediyorum.

TR|SUBUTAY bunu beğendi.
  4. TR|SUBUTAY

TR|SUBUTAY Board Administrator Team Darkorbit

Merhaba,

Her bug'a er geç işlem geliyor. :)

Türkiye Takımı

TheStormbreaker bunu beğendi.
  5. kasap51277

kasap51277 User

Sayın moderatör ilk ban dalgasında banlandım haklı bandı ama sonrasında uyarıyı dikkate aldık hiçbir illegalite yok hesapta seyirinden tutun savaş videosuna kadar deliller mevcut elimde ya hesabı inceleyin ya da gelen banı kaldırın ben ispatlayım seyir ve video paylaşımı ile
    sunucu tr3
    74430238 (id)
    yanlızca savaşmak için giriyorum oyuna o da kalmadı gemi temiz olmasına rağmen uçtu ama sizler adminsiniz inceleyin dediğim gibi bir illegalite yok o hesapta banı kaldırın.

6. JagerBg

JagerBg User

Benim de durumum pek farklı değil, tren banlarından sonra mindfire temizlendi düşüncesiyle mind dönmeye karar vermiştim oyuna girdikçe fakat haberimiz yokken ansızın bir gece rütbemize dayandılar (rütbe de teğmen-üsteğmen aralığında oynuyordu yorum sizin).

Kimilerine göre mindin orada dolandıysam ban yemem haklı görünecektir ama etrafımdaki gemiler hileyse ve ben orada zoraki bir şekilde kutu düşürebildiğim hâlde çok sorgulanıp araştırılmadan "bu gemi buradaysa bottur bu" diyip çaat diye ban atmak garip. (Eğer işler bu şekilde devam edecekse riskli haritaları belirtin oyunculara da o harita veya yaratıklara yanaşmayalım bir daha)
    Her ne kadar bunun script olduğu yönünde ayrıca geri dönüşünüz fakat kendim bir adminden duydum bunu, ID toplayıp kenara kaydediyorlar, emin olun script ile yapılsaydı bu banlamalar çok daha adaletli olurdu.

7. Banlamanin olması çok iyi oldu tr4 tr6 da oyuna yeni girenler olmuş

8. Supporta mesaj at hesabını incelesinler kaldirirlar

9. Muhsebeci

Muhsebeci User

Sayın adminim @TR|SUBUTAY benim hesabım kapatıldı ilk defa kaç yıldır oynarım ve ilk defa ban yedim tren botu kesinlikle kullanmadım ekipmanlarım hesabı inceleseler o kadar aktif olmadığım görülür zaten saatlerce online de değildim eternal cpu bile çok az var hesbaımda silhlarım bile 20 level değil yani o kadar kullanan oyuncular varken beni banlarmaları çok yazık ben o görevleri yaparken neler çektim ama haksız yere bir çırpıda silinecek şimdi şeref puanları lütfen doğru ve adaletli bir inceleme yapılsın.
    İyi günler kolay gelsin.

10. Muhsebeci

Muhsebeci User

Ben kesinlikle tren botu kullanmadım yıllardır oynadığım hesap ilk defa ban yedi. Hesabımı incelerseniz online süremden çok net görürsünüz. Ayrıca hesabımdaki cpu olsun malzemeler olsun çok az haksız yere hesabım kapatıldı ID: 161030148 inceleyin lütfen emeklerim boşa gitmesin

11. kasap51277

kasap51277 User

Mesaj attım gelen cevap küfür gibi: Merhaba,

Biletiniz için teşekkür ederiz.

Bu konuda gerekli resmi açıklama yapılmıştır. Lütfen forumda yer alan konu başlığını inceleyiniz:

https://board-tr.darkorbit.com/threads/tren-botu-kullanan-oyuncular-ban-dalgasi.163719/#post-1422051

İyi günler..

Saygılarımla,
    kopyala yapıştır yapıyorlar inceleme yok, nerde adminler ne yapıyorlar ispat ederim hesabın temiz olduğunu açın ispatlayım siz incelemiyorsanız @kaptan34

12. Hacı yanlış anlama düzgün mesaj atın okunabilir anlasilabilir

13. Şöyle mesaj at = ........tr3 teki kullaniciyim bot kullanırken 1.Ban dalgasına yakalandim de.ama 2.Ban dalgası gelmeden önce bot kullanmıyordum. Sistemsel bir hata ötürü gemim banlandi lütfen banimi kaldirabilirmisiniz diye mesaj at

14. kasap51277

kasap51277 User

Gemi id , global id kullanıcı adı paylaşarak mesajlarımı iletiyorum, ve üstüne basa basa yazıyorum gemide ilk bandan sonra hiç illegal aktivite olmadı onlar neyden ban yediğimizi bile söyleyemezken ben diyorumki; bot tutucu tren 3.parti yazılım hiçbirini kullanmamaktayım klanım kendime ait tek başımayım 1-2 arkadaşım var onlarda benim gibi servere savaşlar.
    support kopyala yapıştır mesaj atıyor inceleme yapmıyor. Diyorumki açın hesabı seyiri gün gün ben size atayım videolarımı paylaşayım ama haksızlığı ortadan kaldırmak istemiyorlar.
    @kaptan34

15. Internet: www.verbraucher-schlichter.de bu linke mesaj at mahkemesiz çözüyoruz diyorlar ama ben bu bigpointe guvenmiyorun .adam gibi çalışmıyorlar umursamıyorlar onlar görecekler hacı internette bir sürü site var onlara mesaj atip şikayet edebiliriz bir kişi almanyaya gitmiş adam bigpointin bulunduğu yere girmek istemiş ama müsaade etmemişler burdan gidin demisler bu adamlar bisi ceviriyorlar

kasap51277 bunu beğendi.
  16. kasap51277

kasap51277 User

kral adamsın - bir turda oraya yazayım teşekkürler.
    ingilizce veya almanca fark eder mi?

17. Türkçe at

kasap51277 bunu beğendi.
  18. kasap51277

kasap51277 User

bu işi beğendim avrupa ve almanyadaki ara bulucu ne kadar yer varsa hergün bir mail atmayı düşünüyorum demin yolladım bir tane :D
    Cc'ye bugpoint de ekledim, mailin içeriği olarak haksız ban karşılığı bir tazminat veya hesap iade edilmeli yazdık. İlk mailden işimin çözüleceğini sanmıyorum ama bir iki mailden sonra bu tazminat sesleri çok güzel gelecek kulağa çünkü hesabım 2011 den beri kaç bin saat oynamış ortada haksız banlama var hahahah. Düşünsene sağlam bir yer bunun peşine düşüyor ne gülerim çok hoşuma gidiyor şimdiden, herkese yazarız durumu. Sayın adminlerim sizleri de cc ye etiketleyim isterseniz, merak etmeyin ne kadar ilgili ve çalışkan olduğunuzu mailde anlatıyorum umarım en kısa sürede hak ettiğiniz maaşlar sizden tazminat olarak bize gelir. Hiç sanmıyorum ama kulağa hoş geliyor bulduğum her yere mail atıp ne olduğunuzu anlatacağım merak etmeyin.
    @kaptan34
    @TR|SUBUTAY
    çok çalışkan supporta attığım ticketların hepsinin dönüşü kopyala yapıştır mesajı olup soruya yanıt vermemektedir.
    tüm adminleri etiketleyin support çalışanları varsa bilhassa onları.
    sunucu tr3
    74430238 (id)

Siyaksares. bunu beğendi.
  19. s.a beyler illegal bi program kullanmadıgım halde neden hesabıma giremiyorum hatada vermiyo ama girmiyoda oyunda o kadar hile kullanan varken ben kullanmadıgım halde neden giremiyorum

-TRASNFORMERS- bunu beğendi.
  20. Dünyada ve Türkiye'de olduğu gibi yetkili kişiler hep bazı şeylere göz yumarlar, susarlar. Bu göz yumma ve susma suçluları her zaman cesaretlendirir. Tutucu ilk çıktığında chate birisi bunun ssni attı bende bunu hemen supporta yolladım, support hemen ilgilenceğini söyledi ve muhtemelen 2 3 yıldır halen tutucu var ve halen supporttan bununla ilgili cevap gelmedi. Bunda subutay kaptan vesaire kimsenin suçu yok yıllardır buglar var deluxe, eternal, sezon bileti, 20seviye geliştirme, obsidyen, gg, seprom ve daha yüzlercesi. Bu bugların tümü yapıldı yapanlar çok büyük haksız kazançlar elde etti ve kimisi cezalandırıldı kimisi cezalandırılmadı. Yapmayanlar rakiplerine karşı geride kaldı ve bu yüzden bot, bug, tren, tutucu kullanımı fırladı. Türkiye takımının burada ki görevi banlamaları koşulsuz şartsız kabul etmek değildir oyuncuların haklarını savunup bu banlamaların doğru yanlış olup olmadığını da incelemektir. Şahsen ben binlerce defa bug, açık, tren, puşing, haksız kazanç bildirimi yaptım ve çoğunda da bir faydasını görmedim. Son 1 yılda 1 milyar şp kastığım ve son 1 yılda 700 saat online olan albay gemim banlandı? En son 10 yıl önce npc kesmiş Klan başkanı gemi kapandı? Gemilere girip bakılsın kaç eternal yapılmış kaç ebedi cpu var bakılsın? Bu gemiler de cpu yok, asla trene vagon olmamış, 20 seviye geliştirme yok, bug kullanımı yok vesaire birisi çıksın açıklasın? Buradan size gelen açıklamayı çevirip paylaşmakla olmuyor. Tungsten diye bir youtuber var yayında eternal buglu şp buglu gemiyi açıyor halen banlanmamış ? Ve Ban aldığı halde yapmadığı olay kalmadığı halde burada mazlum rolünü oynayarak suistimal eden kullanıcılara karşı tavrınızın olduğunu söylüyorsunuz bu dil ötekileştirir ne üsten bakan bir tavır ne biz mazlumuz ne siz bolu beyisiniz tavırlarınız hiç hoş değil burada bir suçlu varsa yönetimdir burada suçlu varsa yıllardır sorunlara göz yumanlardır. Sizde üslubunuzu değiştirin karşınızda maraba yok mazlumda yok bu oyuna emek verip para harcayıp zaman ayırıp haklı ya da haksız bug yapmış ya da yapmamış insanlara karşı saygılı olun bir ithamda bulunurken gerekçeniz haklı bile olsa düşmanca bir tavırda olmayın. 3 4 gemim kalıcı olarak silindi albay gemim tekrar açılacak daha önce ki banlamalarda da(1 gemiye sezonbiletibugu yapmıştım o hariç) hiç tepki vermedim umursamadım haklı haksız farketmeden ama ithamlarınızı kabul etmiyorum ve sizde yönetimde yalan söylüyorsunuz hatalı çok fazla banlama oldu ve kimsenin umrunda değil. İnsanlara, emeklerine, zamanlarına, harcadıkları paralara biraz saygınız olsun. Oyuncular sizin marabanız da değil mazlum da değil sizde bolu beyi değilsiniz. Bundan sonra bu oyunu oynamayacağım ama forumu ve duyurularınızı takip edeceğim. Dediklerim hoşunuza gitmediyse de banlasanız da ısrarla yazacağım ta ki siz özür dileyene kadar. Kolay gelsin iyi forumlar.