Bug ve Yardım

Konusu 'Teknik Konular' forumundadır ve buzmavi tarafından 6 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
 1. alibican07

  alibican07 User

  acık artırmada credim gitti iriste gelmedi
   
 2. Fooxel93

  Fooxel93 User

  Açık artırma yarım saat gecikmeli geliyor. İçiniz rahat olsun
   
 3. _KIYAMET_

  _KIYAMET_ User

  Arkadaşın dediği gibi
  Alışveriş bittikten bir süre sonra kredi veya ekipman hesaba aktarılıyor. Şu anda gelmiştir diye düşünüyorum. :)
   
  Fooxel93 bunu beğendi.
 4. -ttimsahh-

  -ttimsahh- User

  Modül bugu ndan haberdar mısınız veya böyle bir şey rapor edilmiş midir? Çünkü böyle bir durum oyunun acilen çözmesi gereken bir şey.Lazer slotları hariç her yere modül konulabiliyor.Link paylaşımına izin verseniz daha somut bir şekilde göreceğiz.

  Geçmiş olsun.
   
  agnostiklive bunu beğendi.
 5. şuan benimde gördüğüm miyonlarca darbe puanlı % bilmem kaç şp modülü takılan gemiler var hız 850 felan :D
   
 6. daha tutucudan haberleri yok adam milyarları kaldırdı
   
 7. -ttimsahh-

  -ttimsahh- User

  Gerçekten böyle bir sorun ile karşılaştığımda 'ben nasıl bir oyunda oynuyorum ya' diye sordum.
   
  Son düzenlenen: 2 May 2021
 8. .Paradoks.

  .Paradoks. Guest

  Merhaba, lütfen forumda sohbet bölümünde bir konu oluşturarak durumu detaylıca bildiriniz. İlgili bölümdeki konuları sadece görevliler ve konu sahibi, yani siz görebilirsiniz. Teşekkürler.
   
 9. Daha önceden vardı bu olay video çekilince patlak verdi :D :D :D

  Bakalım 1 ay sonra hangi bug çıkacak :)
   
 10. Merhaba,
  Benim birkaç haftadır şeref puanı kazanamama gibi bir sorunum var. Güncel şeref puanım=69,128. Şeref puanı kazanamanın yanında karşı şirketin gemilerine de saldırı yaptığımda sayılmıyor ama roket ve roketatarla saldırabiliyorum. Konuyla ilgili dönüşlerinizi bekliyorum teşekkürler.
   
 11. Reelim

  Reelim User

  Diroit düzeni olarak X Diroit Düzeni kullanıyorsanız bu durumla karşılaşmanız normal çünkü o diroit düzeninin eksi yönleri yaratık kestiğinizde şeref almıyorsunuz ve oyuncu gemilerine lazer hasarınız işlemiyor, sorun bu değilse supporta bildirin bu durumu.
   
 12. Teşekkür ederim problemim X diroit düzeniyle ilgiliymiş.
   
 13. JαbbαŔ

  JαbbαŔ User

  Gerçekten sorunun flash player, program yazılımları veya bilgisayar donanımıyla hiç alakası yok sorun tamamen oyunda. Ben bilişim teknolojileri mezunuyum programla ve yazılım üzerine kurs sertifikam var şuan diğer oyunlarda full ayarlarda 100fps altına inmediğim oluyor ama darkorbitte konfi değişirken bile takılma oluyor :d
   
  tryhardD bunu beğendi.
 14. _KIYAMET_

  _KIYAMET_ User

  Şimdi ortada bir gerçek var. O da flash player çok fazla RAM kullanıyor ve belli bir zaman sonra da tarayıcı kasmaya başlıyor. Bu tamamen şu veya bu nedenle demek çok doğru değil.

  Çünkü online bir oyun oynanıyor ve ayrıca tarayıcı üzerinden. Bu durumda bir çok etken devreye giriyior. Bilişim Teknolojileri mezunu birisi olarak normalde bunu benden daha iyi bilmen gerekiyor diye düşünüyorum. Sorunların belli bir kısmı oyundan , bir kısmı flash player nedeniyle , bir kısmı bağlantı kaynaklı , tarayıcı kaynaklı ( bazı tarayıcılar fazla ram kullanır ) vb gibi bir çok etken var.

  Tabi ki eski bir oyun olması nedeniyle senelerce üst üste binmeler vs nedeniyle sıkıntılar da katlanarak arttı. Ayrıca şu anda istemci denen tarayıcı'da hala flash player kullanılıyor. Bu aslında tarayıcıların engellediği flash player'ın bağımsız olarak kullanıldığı bir tarayıcı gibi bir şeydir.

  Henüz Unity Player'a geçilmedi. Diğer oyunlarda 100 fps altına inmediğini yazmışsın. :) Peki onlar hangi grafik motorunu kullanıyor ? Flash player mi ? Unity Player mi yoksa Unreal Engine mi ? Şu anda haliyle en çok tercih edilenler Unity ve Unreal var. Flash player kullanılırken eski oyunların bir çoğu bunu kullanırdı. Bazı firmalar ise Unity kullanıyordu.

  Kısacası tamamen şu bu demek doğru değil diye düşünüyorum. :)
   
 15. JαbbαŔ

  JαbbαŔ User

  Unity olayı tamamen hikaye çünkü geçen seneden beri konuşuluyor söyleniyor sadece zaman kazanmak için tamamen bir muamma hiç bir ümidim yok o yüzden bıraktım zaten oyunu ve oyunun kemik kadrosu tamanen bırakıyor oyunu bıraktı da, ben istemci üzerinden değil farklı bir tarayıcı kullanıyorum ve istemciden çok daha stabil ve sağlıklı çalışıyor. Flash Player konusuna hiç değinmeyeceğim çünkü epeydir kullanılan diğer oyunlarda da kullanılan bir video yazılımı ama neden Dark Orbit'te bu kadar kötü sonuçlar doğuruyor? Yazılımcı (developer) Dark Orbit'in içinde ki kişiler bug oyun açığı gibi şeylerin önüne geçemediği için bitti kısacası. Oyuna 1 gün ara verip sadece çözüm üretip serverlerlerin donma lag gibi sorunlarına yönelseler oyun hiç bu durumlara gelmezdi. 2008 yılında başladım Global Amerika 2 de daha o yıllarda bile aklımda şuan bir bug var yapılmış olan bugu hatırlıyorum taa 13 sene önceden sıra gelen bir şey. Kısacası kurtuldum :)
   
 16. _KIYAMET_

  _KIYAMET_ User

  Şimdi tamamen hikaye mi değil mi o şirketin bileceği şeydir. Yani para harcamak istemiyorsa unity ile uğraşmayıp şu andaki istemci sistemi ile götürebildiği yere kadar götürüp oyunu kapatabilirler. Diğer bir olasılık ise Unity hazır olana kadar şimdi ki sistem ile götürüp daha sonra ( 1-2 yıl vs ) unity'e geçebilirler.

  Fakat benim için çok önemli değil. Yani unity'e geçilmese de oynamıyorum geçilse de sadece meraktan bakalım unity'e geçilince ne fark etti nasıl oldu gibilerinden bir süre takılıp yine bırakırım. :) Çünkü her şekilde oyunun geleceği kalmadı. Oyun bitti uzatmaları oynuyoruz veya oynuyorsunuz. :D :)
   
 17. JαbbαŔ

  JαbbαŔ User

  Ben de bıraktım 2 ay oluyor ama unity'e geçince düzeleceğini sananlarla dolu zaten oyun zira oyun altyapı ve yazılımsal olarak düzelse bile adalet sağlanmadığı sürece oyun zaten oynanamayacak halde :)
   
 18. _KIYAMET_

  _KIYAMET_ User

  Ben 8-9 senedir lazer veya roket atmadım. :D :)

  Unity stabil gelirse veya gelip kısa zamanda stabil olması sağlanırsa flash player'a göre daha sağlıklı oyun imkanı sağlayacaktır diye düşünüyorum. İllegal kullanımlara vs gelince ise orası da artık Bigpoint veya Darkorbit'e kalmış bir şeydir. Çünkü Unity gelse bile aynı Kürsel server'da olduğu gibi sonu hüsran olursa Darkorbit'in daha fazla kalabileceğini düşünmüyorum.

  Dediğin gibi bir çok kişi unity'i bekliyor. Ondan sonra ne olacağı belli olacak. :D
   
 19. TaRR

  TaRR User

  lRqu denen şahsiyet plugin kullanıyor galiba bu adam yüzünden açık arttırmada bir şey alamıyorum benteklifd verdiğim de anında bir üst teklif geliyor ticketledim ama herhangi bir şey çıkmadı ve gece geç saatte olsun gündüz olsun 7 24 açık arttırmada olduğu için yazıytorum bunu oyundan sogudum artık
   
 20. fatih1949

  fatih1949 User

  N/A

  yazılar gözükmüyor bi cevap ı olan varsa çok sevinirim forumdaki yazılara baktım dediklerini yaptım genede düzelmedi
   
  Moderatör tarafından en son değiştirilen: 11 Temmuz 2021