Bugcular Artık Cezalarını Alsın

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve genealelal tarafından 22 Aralık 2021 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. Global avrupa 1'in ilk 9'u komple değişmiş...Serverden servere değişiklilik gösteriyor sanırım bilgin olsun diye söylüyorum

2. YARGU

YARGU Guest

Merhaba,

Banlama olduğu gözler görülür bir şekilde var ama bu dediğim gibi kademeli olarak gidiyor gördüğümüz kadarıyla hemen bir anda onlarca hesap kapanmıyor yavaş yavaş belirli serverlerden başlanıyor ve karma bir sistemle kapanıyor.

Oynadığınız server içerisinde henüz görmemiş olabilirsiniz veya olmamış olabilir ama olan serverler var. :) TR Serverinde bugün olmaması yarın olmayacağı anlamına gelmiyor. Global Avrupa da olması sadece oraya özgü olacağı anlamına da gelmiyor. Tespit edilen büyük gemiler zaten duruyor ama bunlar hep duracak diye bir duyuru yok. Bir çalışma var ve gözle görülüyor şuan. Öfkeyle hareket etmeyelim sadece.

İyi Uçuşlar!

heatcontrol bunu beğendi.
  3. genealelal

genealelal User

TR4 6 dan 18 gemı kapandı suanda

4. tryhardD

tryhardD User

Bakın anlamıyorsunuz ya da anlamak istemiyorsunuz (almanyadakiler)... O 20 lvl bugunu yapanlar da anahtarları da buglayanlar da bot kullananlar da seprom bugu yapanlar da ... (daha da uzar) AYNI OYUNCULAR! Bizimle alay etmek yerine cidden GİŞ kurallarını uygulamaya başlamanızı öneriyorum. Yok uygulamaya dair bir niyetiniz yoksa da bunu dürüstçe yazın da biz de ona göre hareket edelim. Hala süreli cezalardan bahsedilmesi resmen aklımızla alaydır...

Dontforgetme bunu beğendi.
  5. Tpehlevan

Tpehlevan User

Herkes hatayı aynı derecede istismar etmedi, bu nedenle de birkaç aşamalı cezalar uyguladık bu nedemek anlayamadim bu işi azda yapsan giş kurallari ne diyor uygulamak varken az ceza olurmu ben aylardir bu kapıya girmiyorum bugcular yüzünden ceza verim diyine bu işin azi çoku olmaz yapmişsa verecen odunu kapatacan hesaplarini bu elamanlarin sayin moderatörlerim ilgili mercilere raporlarsaniz sevinirim

6. #DisLİke

#DisLİke User

böyle sacmalık olmaz ozaman bende gıdıp sıfırdan gemı acıp o bugu yapsaydım ve 27 level olana kadar eternal yapıp dunyaca rınusk takıp alsaydım 600 mılyarda tp olsaydı sız bunun %30 %50 hatta ve hatta %70 keseceksiniz öylemi alayını suresiz banlayın kardeşim biz kerizmiyiz ne demek o Herkes hatayı aynı derecede istismar etmedi, bu nedenle de birkaç aşamalı cezalar uyguladık bu nedemek

Son düzenlenen: 22 Aralık 2021
  7. YARGU

YARGU Guest

Merhaba,

Kimin süresiz veya süreli banlandığını nerden biliyorsunuz veya çıkarıyorsunuz? Bunu bilmeden neye göre bu şekilde konuşuyorsunuz?

Cezai işlemler yapılan ihlallere göre değişmektedir. Pushing için kademeli, eternal bugu için sınırsız atılmış oyuncular var. Kimin ne süreli aldığını belirtemeyiz ama ihlal durumuna göre bu değişiyor. Yapılan duyuru içindeki konuyu farklı bir konuya çekmeye kimse çalışmasın.

Banlama yapılıyor ve bu durumda yapılacak tek durum izleyip görmek. Varsayımsal bir şekilde teoriler üreterek ortalığı velveleye vermeye gerek yok.

İyi Uçuşlar!

8. Mr.Salt

Mr.Salt User

Kimileri eternal bugundan sınırlı kimileride sınırsız ban yedi Bazı oyuncuların sınırlı ban yiyen oyunculara göre daha az istismar yapılmış. Bu cezaları neye göre veriyorsunuz? Yani kısaca özetle sınırlı veya sınırsız ban atılmanın özellikleri nedir

Son düzenlenen: 22 Aralık 2021
  9. Tpehlevan

Tpehlevan User

Yapılan duyuruda Pushing demiyor benmi yanliş okuyorum burda da velvele yaratmiyoruz insan gibi forum kurallar gereği yazimizi fikrimizi belirtiyoruz atara gidere gerek yok yapılan duyuruyu bence iyi bir oku biz forumu takipteyiz iyi görevler

10. int7 20 sıralama yukarı çıktım umarım devamı da gelir :)

11. Bende yeni farkettim yaklaşık 30 sıra çıkmışım yukarı. Bu demek oluyorki sadece eternal bugu yapanların ufacık bir kısmında banlama olmuş. Botçularda banlama yok. Yoksa ilk 100 e girerdim kesin. :)

ALUCARD-BeRsErK bunu beğendi.
  12. TR1-5 te 30 sıra çıkmışım ben de. Sanırım ban dalgası geldi. Umarım adalet tamamen sağlanır. Ellerinize sağlık bu arada.

***S.T.E.A.L.T.H*** bunu beğendi.
  13. Mutlu haberler gelmeye başladı:)).Az gelmesi daha iyi arkadaşlar.Her gün acaba sıra bana da gelecekmi diye ödleri kopacak.:))Ve ben de her gün onların yaptıklarıyla kafa bulup OOOOOOOHHHHHHHH çekeceğim.Sizde öyle yapın.Biraz da biz eğlenelim bakalım onlarla.Eyvallah YARGU ve ekibi..Çok eğleneceğim çoookkk:)))

14. KZORBA

KZORBA User

Merhaba arkadaşlar, biraz sizlere bilgi vereceğim yazılım ve oyun dünyasıyla alakalı ve geçmişe gideceğiz mutlaka sonuna kadar okuyun keyif alacaksınız.
    Öncelikle uzun uzun okumak istemeyen arkadaşlar için direk konuya gireyim emin olabilirsiniz ki herkes banlanmıyor, kesinlikle emin olabilirsiniz bundan.

Şimdi konuya girelim oyun yanlış ilerledi en başından beri yanlış gitti herşey, seafightda da yanlış işler yaptılar aynı formattı zaten DO ile, olmayacak dostlar artık eski DO olmayacak nedeni şu, bu temel kıstastır unutmayın; oyuna başlayan insan sayısı oyunu bırakan insan sayısından az, yani oyunu stabilize tutamıyorlar oyuncu hergün gidiyor, artık ellerinden kayıp gidiyor oyun kurucuları için oyun.
    Bunun bilincinde olduklarından büyük zamanlar harcamıyorlar oyuna, günü kurtarmaya bakıyorlar yani saatlerce yazılımlar yazıp açık ve bugları kullananları veya bot kullananları tespit etmek istemiyorlar veya etseler bile bilerek banlamıyorlar ki sebebini yukarıda açıkladım.

Bundan nasıl emin olabiliyorum, nasıl bu kadar kesin konuşabiliyorsun diyorsanız, eski ve güçlü bir klan üyesiydim DO'da sene 2010 felandı o zamanlar DO popiler kime sorsan bilir, herkesin ''Leanovu'' var, tasarımlar az ve değerli zaten başka oyunlar da olmadığı için oyun acayip patlıyor, gerçek hayattan kaçanlar oyuna sığınıyor ve burada heveslerini alıyorlardı.

Fakat birşey oldu, çok kötü birşey eğer içinizde eski oyuncular varsa ve o zamanlar bir klandaysa bunu bilecektir (2011-2012 civarı).TR'deki bütün klanlar ve oyuncular bir araya toplandı bir ts adresinde ve eyleme geçtiler ben de o oluşumdaydım klanımla.
    Çok kalabalıktı 800-1000 kişi vardı, Almanya serverinde 1-2 den 1-1 e atlama portunda buluştuk ve portta dönmeye başladık bu da oyunu kastırdı ve herşeyi yavaşlattı ve chata herkes aynı anda bi slogan yazdı haliyle Almanyadan oyun kurucuları müdahale etti ve tsye geldiler TR adminleriyle beraber.

TR deki oyuncuların yaşları ve meslekleri o zamanlar baya iyiydi 45-60 yaş aralığında çok insan vardı ve nüfuzluydular TR adminlerini davalık etmeye kadar gidecekti mesele yani ciddiydiler sonra zaten başka şeyler de oldu...

İsteklerimiz şunlardı oyunda sıkıntılar olduğunda cm veya adminlerle diyalog kurmakta çok zorlanıyorduk mesela oyuna para yatırdık ve istenileni alamadık diyelim bunu bildirdiğimizde gelen cevaplar sertti ve sende sert cevap verince hesabın banlanıyordu, daha çok örnek var mesela bot kullanan oyuncu o zamanlar azdı ve bot kullananı tespit etmemize rağmen adamı banlatamıyorduk ve sonradan öğreniyorduk ki o kişiler adminlerin koruması altındaymış... felan.

Sonra o kişilerin çoğu oyunu bıraktı ve klanımda dağıldı.Özlüyorum o günleri güzeldi be forum, o zamanlar çocuktum da...
    Sanırım TR adminleri ve yetkileri değiştirildi o tarihten sonra, yanlış hatırlamıyorsam TR adminlerinin o zamanlar hesap banlama yetkileri vardı bu kısıtlandı yada kaldırılmış olabilir, bilgilendirebilirsiniz bu konuda beni.

Sonra arkadaşlar oyuna bir anda bot dalgası yayıldı inanılmaz ama herkes neredeyse bot, o zamanlar bot kullanmasın kimse ve bunların önlemini alın diyen kişiler haklıydı ve sonra bence güzel birşey yaşandı ve büyük bir banlama dalgası geldi çok oyuncu o dalgada oyunu bıraktı neredeyse oyunun yarısı gitmiştir rahat çünkü sonrasında svler boşaldı ve svler birleştirilmek zorunda kalında...

Günden güne iyi oyuncular büyük insanlar gitti, aslında hile kullanan kullanmayan herkesin ortak noktası şuydu ''abi yenilikler çok fazla içerik ve zaman istiyor'' işte bu hile kullanımına itti insanları ve kullananlar da banlandı o zamanlar, tabi şimdi öyle değil, göstermelik banlar, ucundan sopa göstermelik...
    Olması gereken şuydu en başından beri, eğer sen Bigpoint olarak para kazanmak istiyorduysan oyunu zevkli yapmalıydın insanları koyun gibi farma odaklamamalıydın, insanlara daha fazla savaş alanı ve savaş heyacanı yaşayacakları etkinlikler ve sıralama olayları sunmalıydın, sen ise hala farmda inatçıydın ve bu da sonun oldu zaten.

Çok net söyleyeceğim geçen bir arkadaşımla buluştuk oyun nickini vermeyeceğim 2019'dan beri bug kullanıyor ve hala kullanıyor tek bir hesabında sadece 45m var gemiyi görseniz gülersiniz nasıl yani bu gemiyle nasıl olabilir? ve o bugların hepsini biliyorum tabiki :) fakat bildirmedim adminlere zaten biliyorlardı da son yenilemede kapattılar çoğunu, hepsini değil...
    Ama o oyuncular banlanmadı abi banlanmadılar, oradalar! çünkü banlarlarsa gidiyorlarrrr!!! adamlar oyunu bırakıyorlar, bunu iyi biliyor DO ekibi, iyi ders çıkardılar ama yetersiz.

Şimdi siz burada kızıyorsunuz bug kullanıyorlar diye ama siz farkında mısınız oyunun artık diğer oyunların çok gerisinde kaldığının ve artık oyuncu kaybetmeye tahamülünün olmadığının... tabii kızın haklısnız ben de sizinleyim, yumruklarımız bir! ama suç oyuncularda değil oyunun farm sisteminde, oyun parayı tasarımdan kazanması gerekirken farmdan kazanmaya çalışıyor işte bu da onları kısır bir döngüye sokuyor hep aynı terrane, içerik getir gemileri güçlendir ve onlar güçlenirken paralarını al! artık olmuyor be, çünkü artık oyuncu kaybetmeye toleransın yok, bunu biliyorlarsun knk, biliyosun.

@YARGU gibi adminler, iyi insanlar eski adminlere göre inanın bana, şimdi bırakıyor olduğunu gördüm ve biraz burkuldum, son mu geliyor dersiniz forum, bitiyor mu artık?
    25 yaşında adamım duygulandım be, sanırım artık benim de kesin bir şekilde veda etmem gerekiyor, hazır olduğumda oyunu bırakacağım, artık daha fazla farm yapmaya vakit harcayamam yaşım geçiyor ve hayat akıp gidiyor...
    Buraya kadar okuduysan çok şey öğrenmişsindir, hile yapılmamalı ama insanları çaresiz de bırakmamalı, bu dengeyi korumalı, sevgiline şiir okumak gibi...

Teşekkür ederim, iyi akşamlar.

Son düzenlenen: 23 Aralık 2021
  15. tahir_47

tahir_47 User

agalar bu duyuru nerde ben göremedim ama habere çok mutlu oldum. fakat 4-6da herhangi bir değişim yok umarım sabaha banlanmış olurlarda sıralama ve rütbemize tekrar kavuşuruz

16. titans___

titans___ User

bende var 20 sıra birden yukarı çıktım kısım kısım araştıra araştıra olabilir bu eternal bugu dediğiniz Stroke kesip oyunu kapatıp ertesi gün tekrar açmak değil mi ben hile işlerine çok uzağım hatta bende düşman bulucu yokken adam istasyondan vur istasyonunda ben de portdan haritaya yeni gitmişim ordan buldu çakıyor dedim bu düşman bulucu fena bir şey evde tse kullanamıyorum ses rahatsız ediyor gece kimle konuşuyon diye sorun oluyor millet de ts eye gelmeyince kız falan sanmışsa şaşmam zaten bizim servırda iç savş muhabbetine casuslar gönderirler diğer klanları nerde olduğunu bulup keserler di grv yaparken falan ben onların klanına girmedim başka klandayken onların tsesini kullandık da ortak savaşlara gitmedik hani çağırdılar gitmesen olmaz penbe dizi tadında kim kimle eskiden olanlar falan birbirlerine söylenen laflar oyun bu o kadar abartacak ne var ses kaydı alıp onları keserken ki konuşmaları you tube atmalar benim de az bir sesim var napıyım gece kaptırıyorsun sesin çok çıkınca gecenin bir yarısı olay oluyor evde malesef de gelemem deyince de millet eski savaştıkları falan sanyorlar ha ebedi bugundan kasıt o heralde bir kere uber proları kesdim bitti net gitti ertesi gün aynı yerden açtım bu stroke da da oldu da benim ki toplasan 5 defa etmez de ondan soruyorum bu eternal bugu ile puanlara yetişebilemedim para yatırıp çiftim olmadığı için hades kapılarında ki gruplar almadı özelden al gruba gel dediler dedim senin için alamam millet buluyor hileleri yükseliyor onunla mı uğraşıcam stres atmak maksat .

17. tryhardD

tryhardD User

KZORBA, lütfen o hileye bulaşmış insanlar oyunu bıraksınlar. Onlar yüzünden hileye bulaşmayı, bilgisayara bilmedikleri programları indirmeyi ve risk almayı reddedip oyunu bırakmak zorunda kalmış olanların suçu neydi? Evet oyunun gözünü cidden para bürümüştü haklısın ve herkesin buna harcayacak vakti yoktu. Ancak bu durumda başvurabilecekleri başka yollar da vardı en azından program kullanmaktan daha masumdu. Sonuçta bu oyun bir MMORPG, ciddi vakit emek ve yeri geldiğinde para harcaman gerekiyor ve bigpointin de harcanan emeği koruması gerekiyor. Ama asıl sıkıntı burada. Bigpoint hiçbir zaman GİŞ kurallarını tam olarak uygulamadı. Gerek vaktinde çalışmış olan kötü niyetli adminler sebebiyle gerek kendi çıkarları sebebiyle ve bugün bu haldeysek sebebi bu GİŞ'in uygulanmamasıdır. Kurallar her uygulanmadığında 10 iyi niyetli insan bu oyunu bıraktıysa 2-3 tane de kötü niyetli insan bu oyuna geldi ve bugünkü durumda iyi niyetli insan kalmadı neredeyse herkes kötü niyetli. Sürekli niyetleri 'Nasıl buglasam' , 'Gemiyi nereye salsam' , 'Acaba ben de mi mekanik kol taksam gemi kesmeye üşeniyorum...' vs. Bu düşünce kalıplarında olan oyunculardan para kazanamazsın 1 lira kazansanız sizi arka planda 10 lira zarara sokarlar.

KZORBA bunu beğendi.
  18. KZORBA

KZORBA User

Çok güzel yorumlamışsın olayı, son cümlen çok iyi bir tespit olmuş.

tryhardD bunu beğendi.
  19. Ben 2007-2011 arası oynadım. Dediğin gibi o dönemlerde adminlerin hesap banlama yetkisi vardı ve bir admin bunu kötüye kullanarak kendi klanına savaş açmış klandaki hesapları kapatmışlardı haksız yere. Hatta o adminin İstanbulda bir yerde eczacılık mı ne yaptığını gidip bulacaklarını söylüyorlardı. Yek klanıyla ittifaktık o dönemde bizde. Ve herkes almanya serverinde hesap açıp phoenix ile serveri talan etmiştik. Eskiden çok güzeldi oyun klanca buluşup piknik yaptığımız bile oldu, hatta şapkalara gemimizi bastırmıştık hatıra olsun diye.

20. Daha kötüsünü yapanlar da oldu...Bu kişiler tarihin tozlu sayfalarına karıştı..İsim vermicem 1-2 hafta sonra forma damlar ve yeniden 5-6 yıldır oynamadığı oyunu kötülemeye devam eder :)

***S.T.E.A.L.T.H*** ve BUKANN bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş