Bugcuların yaptığı yanına kâr Kalacak Mı?

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve istanbulcopy34 tarafından 14 Temmuz 2020 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. Adamlar milyar seprom, milyon gg kasmış. İvedilikle milyonun üstünde beslemesi olanlar banlanmalıdır. Log kayıtlarına bakarak, bir gün içinde bir kaç binin üstünde gg üretmiş olanlar banlanmalıdır. Obidyene girmiyorum bile.

Ciddi bir haksız kazanç durumu mevcuttur.

2. Banlayacağız falan deniyor ama hadi hayırlısı :)

3. Oyun kurallarını çiğneyip oyun açıklarını kullanan kullanıcıların yasaklamalarını kendi çabalarıyla oyunu oynayıp zevk almaya çalışan her oyuncu ister. Ama şu anda DarkOrbit merkez ekibi bot kullanan oyuncuların hesabını kapatırsa sunucudaki oyuncuların %85 lik kısmını yasaklamış olacak, yani dolayısıyla kendi topuğuna sıkmış olacak bu yüzden bu yasaklamaları yapacak gücünün olduğunu düşünmüyorum. Buna çözüm olaraksa kendi görüşüm oyun açıklarını kullanan hesapların kapatılması yerine herhangi bir açık kullanmayan oyuncuların tespit edilip onlara yönelik oldukça zengin içerikli bir kod verilmesidir. (Bu paketin içeriği o kadar zengin olmalıdır ki hile yapan oyuncuları pişman etmelidir.) Ama DarkOrbit yönetiminin böyle bir çalışma yapacağını da düşünmüyorum. Açıkları kullanan oyuncuların hesabı kapatılmadan yapılabileceklere yönelik önerim ise:
    • Seprom açığını kullanan oyuncuların hesaplarındaki tüm sepromlar silinecek ve 3 ay süreliğine güçlendirme bölümü kapatılacak.
    • Şeref puanı açığını kullanan oyuncuların hesaplarında, [Açıkla kasılan şeref puanı/10] şeklinde hesaplanacak ve - rütbe puanı olarak etkileyecek.
    • Bot, otomatik tutucu gibi programları kullanan oyuncuların hesaplarına geçici süreliğine erişimi kısıtlanacak ve hesapları açıldıktan sonra bot kullandığını belli etmesi açısından ünvan bölümünde "Haksız Kazanç" yazacak. Bu yazı değiştirilemeyecek ve bu yazı olduğu sürece %10 hasar azalacak, kazanılan şeref puanı %50 düşecek. [Bu yazı 6 ay sonra kalkacak ve gemi eski haline dönecek]
    • Pushing yapan oyuncuların bu sayede yaptığı görevlerin ödülleri hesaplarından düşülecek ve bu yolla kestiği tüm hesaplar - rütbe puanı olarak hesabına eklenecek.
    Bu gibi seçenekler mevcut, yeter ki DarkOrbit yönetimi bir şeyler yapmak istesin. Bu yazı da daha önce yazılmış pek çok yazı gibi değerlendirmeye alınmayacak ve sonuç vermeyecek. Sadece botlar yasaklansın diyen oyuncular için neden direk yasaklanmadığını açıklamış olayım. Herkese sağlıklı günler dilerim.

4. bekçi27

bekçi27 User

onları geçtim haritalarda kasılan btcıları banlasalar saten millet kafası rahatlar ben ona bile razıyım ağa bir aydır bir tane cubi yakalıyamıyom görev yapamıyoruz bunların yüzünden

5. Dediğinde çok haklsıın Cubikion görevimi yapmak için diğer şirketlerin haritasına gidip oradaki bot kullananları kovalayıp kendi oynayan oyuncularla savaşmak zorunda kaldım. Daha Cubikion benim ekranımda gözükmeden bot direk tutup sıkmış oluyor ve görevi yapmak çok zor bir hale geliyorç

6. bekçi27

bekçi27 User

adamlar bl haritasına bile bt bırakıyorlar biz bunlarla nasıl yarışalım bizim bir günde kazandığımız uriyi adamlar bir bir saate kasıyorlar ama neyse bu kadar karışıklık varsa ve parados admin bir yerde yazısını gördüm bu tür haksız kazan elde edenlere karsı bir yaptırım uygulanacak diye ama ne kadar doğru ne kadar yanlış onu zaman gösterecek artık inşallah dediklerini yaparlar

7. Yaptırımı mutlaka olur ama ama yıldızlı oyunculara dokunmazlar gene sıralama değişmez, düşük seviyeli oyunculara karşı bir yaptırım olur ancak.

8. bekçi27

bekçi27 User

valla orası belli olmaz tr3 birincisi ases hakanın gemisini 4 5 onun gibi gemileri kapatmıslıkları var bir sene etmedi daha kapatıldı darkobit yönetimi bir bardak rakı almadan oyunun işlerini yapmaz o zaman aklı kimi keserse onu yapıyorlar :D:D::D

9. smoonrise

smoonrise User

Güzel öneriler daha geliştirelebilir , kapsamlı hale gelebilir ama maalesef bunların merkezin kabul etmeyeceği kesin . zaten kendi kurallarını bile uygulamıyorlar ; yanılmıyorsam 2011 - 12 de büyük banlama oldu neredeyse %80-85 hesaplara ceza verildi ve bundan sonrakiler kalıcı hesap kapaması alacak denildi . ondan sonrada banlama oldu zaman zaman ama tamamen hesap kapanmadı . yani kendi alıdıkları kararı bile uygulamadılar oyuncu = para olarak gördükleri için .
    zaten bugdan hesap cezaları başlasa oyun yarısı geçmiş buglardan gelen cezalar ile çoktan kapanması lazım buda neerdeyse oyunda %25 kadar oyuncu topluluğu kalır.
    Şimdi herkez semprom galaksi açığına itiraz ediyor . yakın tarihten gelen buglar o kadar fazla ki bu sebeden işin içinden çıkamıyor merkez.
    birkaçını sayayım size aklınaza gelsin . Oil açığı oldu oiller kaldı hesaplarda geliştirmede yapan o hesaplar buglu oilleri kullandı , low kapısı duvardan geçtiler ve yan hesap ile asıl hesaba uri ve tp şp kastılar , magma hp sonda lf4leri bug ile yapdılar , geliştirmede pro ve bo3 bug , birleştirmede bl lazeri rsb v.d bug , gemi modüllerini ait olmadığı gemide kullanbilme bug , görevleri 1 den fazla yapma bug , semprom ve gg bug ve belki daha unuttuklarımız .Tüm bunları merkez banlamadı bundan sonrakileri küçük cezalar ile geçiştirmek oyuncuların emeklerine adaletsizlik olur . Bütün bu bugların cezaları verilse oyuncu kalmaz . ve son olarak '' Geç gelen adalet , adalet değildir ( buna maduriyetin sonlandırılması )

CØMPĀ₦ЄRRØR ve thelordd3858 bunu beğendi.
  10. Bence en son bugun ve sonrakilerin cezalandırılması yeterli olur

11. adama bak yapmış bol bol ve satıyor gemiyi vayu adminler buna bir dur demenin zamanı gelmedimi artık sizce siz hala neyin peşindesini bana bi söylesene ??

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 14 Temmuz 2020
  12. okan

okan User

kardeşim adam ekmeğinde oyun yetkilileri ilgilenmiyolarsa adam napsa haklı adalet ceza varsa vardır yoksa kargaşa olusur

13. _-Thanatos-_

_-Thanatos-_ Guest

Merhaba,

Gerekli incelemeler adına belirtilen hesapları Support Takımımıza iletebilirsiniz. Belirtilen hesaplar da raporlanabilinir. Onun dışında cezai işlemlerin uygulanacağından emin olabilirsiniz.
    Merhaba, belirtmiş olduğunuz cezai işlemler önerisinin oldukça mantıklı olduğunu düşünmekteyim. Ancak katılmadığım husus ise oyuncuların %85'inin oyundan banlanacağı ve DarkOrbitin oyuncu kaybedeceği görüşüdür. Şöyle açıklamak isterim; önceki zamanlarda bot kullanan bug yapan oyunculara karşı düzenli işlemler yapılmaktaydı. Son birkaç senedir bu işlemlerin yapılmadığının sizler de bizlerde farkındayız. Ancak bu yarın olmayacağı anlamına gelmemektedir. Oyun kuralları açık ve net olduğundan dolayı bu tür haksız kazanç yapan oyunculara: banlarsa oyuncu kaybeder o yüzden banlayamaz fikrini yüklemeyelim. Bu mantık ile ilerleyen oyuncular her zaman zarar etmiştir. Bundan önceki bot banlamalarında belirttiğiniz gibi bir çok farklı yöntemler kullanılmıştır; TP-ŞF puan düşüşü, geliştirme sıfırlanması Ar-Ge sıfırlanması gibi pek çok örnek zamanında görülmüştür. Bence bu tür yöntemlerden çok oyuncu oyundan hak ettiği cezayı alması ve uzaklaştırılması gerekmektedir. Bu şekilde oyunun daha iyi bir ortamda oynana bildiğini göreceksiniz. Umarım ki en kısa sürede gerekli işlemler yapılır.
    Bende oyuncu olarak aynı durumdan şikayetçiyim. Bunun adına düşman haritalarında görevlerimi ilerletmeye çalışıyorum.
    Resmi açıklamalar Forum Kanalında ve Discord kanalında sabitlenmektedir. Çoğu yalan/yanlış paylaşılan açıklamalar olabiliyor. Lütfen resmi olmayan ve görmediğiniz yazılara itimat etmeyiniz.
    Yapmış olduğunuz açıklamaya Takım Liderimizin yapmış olduğu açıklamayı alıntılamak isterim;
    Umarım bu cevap tatmin edici olur. Durum ile alakalı onun dışında yapacağım açıklama ne yazık ki yeterli olmayacaktır.
    Önceki yapılan buglar ve işlemler haksız işlem değil miydi? Bütün Bug ve Bot kullanıcılarına gerekli işlemlerin yapılması gerekmektedir. Lütfen bu tür konulara bu şekilde yaklaşınız. Önceki yapılan buglar da adeletsiz bir ortam yaratmıştı şimdi kullanılmış olan buglar da adaletsiz ortam yaratmıştır.
    Merhaba, belirtmiş olduğunuz oyuncu profilini Support Takımına iletmeniz gerekmektedir. Onun dışında Forum Takımı olarak bu tür sorunlarda işlem yetkimiz bulunmamaktadır.
    Bu düşünce tarzı da yanlıştır. Oyun kurallarında hesap ticareti yasaktır. Oyuncunun hesabına gerekli cezai işlem uygulanmalıdır. Yetkililer ilgilenmiyor diyebilirsiniz. Ancak gerekli raporlamaları yaptıktan sonra gerekli işlemleri yapması gereken merci Merkez Ekiptir.

Samimiyetimle konu içerisinde sizlere cevaplarımı vermeye çalıştım. Umarım açıklayıcı olmuşumdur. Sağlıklı günler dilerim.

İyi Forumlar.

smoonrise bunu beğendi.
  14. Adminim sizce de geç kalınmadı mı öncekileri banlamak için? Yıllardır bot kullanan kişiler var onların hepsi "Bigpoint göz yumuyor" bakış açısıyla bakılıyor bence şu son bugu yapanları banlayıp "Bot kullanırsanız sizin de başınıza aynısı gelir" demek yeterli bir çözüm. Böylece göz yumulmadığını anlayıp kullanmazlar ama bir anda yapılan banlama ters tepebilir. Gelecek tepki "Eeeee yıllardır yapmadınız da kafanıza şimdi esti" olacaktır o yüzden son bugu yapanlar banlanıp bot kullananlara da uyarı yapılması en etkili çözüm olacaktır bence.

15. smoonrise

smoonrise User

Benim iki konuya aslında dikkat çekme amacım vardı ilk olarak cezaların bug lar ve diğer harici kullanılanlara verilmeyen cezalar . ikincisi ise en ağır ceza diye tanımlanan cezalar %25 tp şp arge sıfırlama geliştirme sıfırlama unutulmaması gerek bu cezlar kaç yıl önce verilen cezalar ki o dönemde olanlar iyi bilir kayıplarını geri almak çok uzun sürmedi o zaman ki ceza alanların argeler geliştirmeler v.s şimdi gemilerin o zamana göre daha güçlü ve kazanılacak urinin daha çok olması sebebiyle mütekabiliyeti derecesinde 2020 koşulları ile ağır olacak cezalar istiyorum . çift kat günlerinde sabahlara kadar kapı yapıp yapıp birkaç ayda eski durumuna gelmesini istemiyorum eminim ki benim ne amaçla konuya yorum yazdığımı anladınız ki olumlu yaklaşmanızdan bu gerçekleşmese bile aynı fikirde ve düşüncede oluyor olmak çok önemli hayırlı mesaiiler dilerim .

16. _-Thanatos-_

_-Thanatos-_ Guest

Merhaba,

Kullanmış olduğunuz üsluptan dolayı gerekli cezai işlem tarafımca uygulanmıştır.

Belirtmiş olduğunuz mesaj içeriğine sonuna kadar katılıyorum katılmadığım kısmı ayırmak isterim;
    Bence bu tür uyarıların Ülke Takımımız tarafınca defalarda yapıldığından dolayı artık bir uyari limiti yoktur. Kuralları oyuncu arkadaşlarımıza hatırlatınca yukarıdaki "oyuncu" gibi belirtilen hakaret işlemlerine maruz kalıyoruz. Gerekli açıklamaların artık yapılmasına gerek olmadığına cezai işlemlere geçişlerin başlamasının gerektiğini düşünüyorum. Belirttiğim gibi Takım Liderimiz bu tür bugların tespit işlemleri için gerekli raporları düzenli olarak Merkez Ekibe iletmektedir. Umarım ki en kısa sürede emeğimizin karşılığını alırız.
    Tekrardan belirtmek isterim ki benim belirtmiş olduğum "basit" bir örnektir. @ιяяєѕιѕтιвℓє[ωαя] oyuncu arkadaşımızın belirttiği gibi yaptırımlar olabilir bug kullanıcılarına karşı. Ancak bug işlemlerine ceza olsa da Bot kullanıcılarına - Tutuculara gerekli banlama işlemi yapılması taraftarıyım. Veya hesapları açık kalabilir ancak içi boş bi kutu olacak şekilde. Daha önceden Sayborg gemisinin bugunu yapan oyunculara karşı; gemilerini hesaplarından kaldırıp birleştirden birdaha yapamama gibi cezai işlemler uygulanmıştı. Seprom bugu - geliştirme - birleştirmede kullanılan diğer buglarda da benzeri işlemleri görebiliriz. Ne yazık ki kesin bir bilgi olmadığından dolayı ne tür işlemler yapılacağını kestirmek oldukça zor.

İyi Forumlar Dilerim

thelordd3858 bunu beğendi.
  17. Dediklerinize katılmamak elimde değil adminim. Umarım bu bug problemi yapanların bir daha bug bulunca suistimal etmemesine sebebiyet verir

_-Thanatos-_ bunu beğendi.
  18. Sayın Modum öncelikle oyuncu kaybetme korkusu olmasa neden yasaklamadan çekinilsin ki? Şu an sıralamada deyip imrenerek baktığınız gemilerin tamamı bot gibi programlarla yapılmış, otomatik tutucu gibi programlarla da klan savaşlarında dengeleri değiştirmektedir. Bu hesapların büyük kısmında da çeşitli oyun açıklarından yararlanılmıştır. Bir anda bu gibi oyuncuların yasaklandığını düşünün, bu oyuncular oyun kurallarında net bir şekilde belirtilmesine rağmen kurallara aykırı şekilde hesap satın alım-satımı yapan kişiler bunlardan çok büyük ses gelecektir.
    En son bot taraması yanlış bilmiyorsam 2015 ya da 2017 senesinde yapılmıştı(Yanlışlık varsa düzeltirsiniz). Neden bu kadar süredir tarama yapılmadığıyla ilgili Merkez Ekipten bir açıklama gelmedikten sonra bu tarz şikayetler artarak devam edecektir.

19. _-Thanatos-_

_-Thanatos-_ Guest

Merhaba,

"Gelecek olan sesler" diye bir konu açıp hesabının haksız olarak banlandığını düşünen oyuncuları konuya yönlendirme işlemini gerçekleştiririz :) . Kuralların açık ve net olduğunu bildiklerinden dolayı belirtilcek oldukları her türlü mesaj içeriği askıda kalacağını da sizler de biliyorsunuz. "Sıralamada ki oyuncular" demiştiniz. Şimdi belitmiş olduğunuz hususta ^"Forum Moderatörü olarak mesajınızın asılsız bir itham ve kanıtlarınız var ise Support Takımına iletmenizi talep ediyorum. Tekrarında böyle ithamlarda bulunmayınız."^
    Belirtmiş olduğunuz hususta gerçeklik payını ele aldığımız durumunda; Sıralamaya ve gelmiş oldukları konuma bireysel oyun yeteneğinden çok bot ve 3. parti yazılımlar olduğundan dolayı belirtilen oyuncu arkadaşlarımızı da "Sıralamadaki Gelecek Olan Sesler" adlı konu açarak bu konuya yönlendiririz. Belirttiğim gibi oyun içerisinde bu tür bot - bug kullanan oyuncuların ban alması durumunda "haksız işlem yaptınız vs." diye konular açmaları Support Takımına şikayetlerini iletmeleri tamamiyle yapacağımız işlemlerin en kolay kısmıdır buna emin olabilirsiniz :). Umarım ki en kısa sürede belirttiğimiz konuda konuşmaları yaparız.

İyi Forumlar Dilerim.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.