BYERLEY_TURK Kimdir ?

Konusu 'Kim kimdir? Oyuncu' forumundadır ve NoFlexZone tarafından 31 Temmuz 2020 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
  1. NoFlexZone

NoFlexZone User

Öncelikle başta DarkOrbit Türkiye ekibini ve DarkOrbit oyuncu camiasını en içten dileklerime selamlıyorum.

DarkOrbit Serüvenine 2006 beta çıkışında katıldım. O zamanlar yeni liseye başlamıştım. Eğitim ve öğretim yılı boyunca sanal alemi iyisiyle, kötüsüyle öğreten bu oyunu halen daha oynamaktayım. Oyunu ciddiye alan ve tatlı rekabet unsuru ilke edinmiş Lisansı bir E - Spor oyuncusuyum. Bu durumda DarkOrbit dışında da farklı online oyunları oynadığımı söylemek isterim.

DarkOrbit, olgun yaş kitlesine sahip MMO oyunudur. Bu durum, oyun içi sıkı dostluklara, bir o kadar da kötü niyetli kişilerle tanışmaya itmiştir. Gençlik yıllarımda eve kapalı ve asosyal olan benliğim, oyun sayesinde sosyalleşmeden insanı tanımaya ve davranış bütünlüğümü oluşturmaya yol göstermiştir.

Yüksek Lisans Mühendislik Fakültesi mezunuyum. Şuan bir firmada Sibel Suçlar ile ilgili çalışma yapmaktayım.

BYERLEY_TURK

Neden böyle bir Pilot İsmim var ?

Atlara olan merakım çocukluktan geliyor. Byerley Turk İngiliz yarış atlarının atası olarak kabul edilir.

Bu at, bir Osmanlı zabiti olan sahibi ile 1683 yılında II. Viyana kuşatmasına katılmış. Daha sonra Buda Kuşatmasında Avusturya ve müttefiklerinin Buda'yı geri alması sonucunda esir düşen seyisi ile birlikte, Yüzbaşı Robert Byerley tarafından alınıp, İngiltere'ye götürülmüş. Yaşamının yaklaşık ilk on yılını savaştan savaşa tehlike içinde geçiren bu atın, doğumundan itibaren onun bakımını yapan ve ona sevgiyle özen gösteren seyisi hep yanında olmuştur. Robert Byerley'in bu atı seyisi ile birlikte alıp götürmesinin sebebi ise Türk atlarının dayanıklılığı, hızı, akıllı oluşunun yanında inatçılığı ve seyisi ya da binicisi dışında kimseyi yanına yaklaştırmadığını biliyor olmasındandır. Seyisi bir yıl kadar Byerley Türk ile birlikte İngiltere'de kalmış sonra ortadan kaybolmuştur. Bu kısa süre zarfı içinde İngilizler ondan atın sevgiyle nasıl terbiye edildiğini öğrenmişler ve ata saygı gösterilmesi gerektiğini anlamışlardır. Adının ne olduğunu bilinmeyen bu seyis o bölgede diktiği ceviz ağaçları ile günümüzde hâlâ anılmaktadır. Byerley Türk seyisinin ortadan kayboluşundan sonra haftalarca dünyaya küsüp, bir matem içine girmiş olması Yüzbaşı Byerley'i endişeye sevk etmiş olsa da zaman içinde Byerley Türk'ün güvenini kazanmayı başarmıştır.

BYERLEY_TURK, dünyanın en dayanıklı, en hızlı, en cesur, en akıllı at ırkı olarak kabul edilir. Sahibine bağlılığı ile ün salmıştır.

yılmazcan47, NexoNeoNow ve Luminous bunu beğendi.
  2. Luminous

Luminous Guest

Selam, aramıza hoş geldin. Bahsettiğin hikayeyi de ilk defa duyuyorum. :D Paylaştığın için teşekkürler. Umarım forumda bol bol keyifli vakit geçirirsiniz. :)

3. foruma hoşgeldin geç kalmış bir konuydu :)

4. gofret_vru

gofret_vru User

hoş geldin

5. Evvet hoş geldin :) Veterinerlik okuyorum , yaban hayvanları seçmeli dersinde bu attan bahsedildiğini hatırlıyorum ama hikayesini bilmiyordum , teşekkürler :)

Luminous bunu beğendi.