Öneri Ceza sistemi

Konusu 'Teknik Konular' forumundadır ve **_¶_PİRİ_REİS_¶_** tarafından 15 Aralık 2019 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
  1. Merhabalar..
    Herkesin bildiği üzere oyun içerisinde belirli cezalar var (pushing,bott,3.parti yazılımlar vs vs)' burada değinmek istediğim nokta pushing'dir rütbeli bir gemide oynuyorum (ALBAY) ve gemimde savaşmak için haritaya çıktığımda ise oyuncular tarafından tacize uğruyorum(pushing yapılmaya çalışıyorum) "PUSHİNG" geçtiğimiz yıllarda haksız kazanç elde edilmesinden dolayı ağırlaştırılarak karşımıza geçmiş bir ceza sistemidir,haklıda bir sebeptir fakat oyuncular bu sistemi kendi lehine kullanarak çok kolay şekilde insanların emeklerini düşünmeden rütbeli veya rütbesiz farketmeksizin pushing yapma peşinde koşturup duruyorlar.. Oyun içerisinde zaman geçirdikçe oyuncuların nekadar boş işlerle uğraşıp sistem ile mücadelerini görmeye maruz kalıyoruz örnek verecek olursak (gemiyi farklı şirtkette 6-7 kez kestirdikten sonra pushing yaptırılacak geminin şirketine geçirdiklerinde kendi oyuncusunu kesmiş olarak gözüküyor ve ceza alıyor)' bu sistemin daha adil bir şekilde düzenlenmesini talep ediyorum uzun yıllardır darkorbit oynuyorum ve oyunda biraz adalet istiyorum.

Rüzgar1 bunu beğendi.
  2. D4Y1*

D4Y1* User

güzel yazmışın emeğine sağlık da ! boşuna adalet arıyorsun biliyorsun dark burası parası olana her yol paris....

3. Pushing sisteminden bütün oyuncular şikayetçi en azından gemisi sağlam olanlar şikayetçi. Eğer ezik gemilere dokunulmaması isteniyorsa koruma sistemi tarzı bir şey getirilir ve ezik gemilere saldırmak mümkün olmaz. Şu anki sistemin elle tutulur mantıklı hiçbir yanı olduğunu düşünmüyorum. Savaş oyununda savaşamıyoruz.

4. oyunun formatı değişmiş durumda oyun bir noktada kısıtlar oldu artık

5. Regulus

Regulus Guest

Merhaba,

Öncelikle Pushing Sistemi S.S.S konusunu baştan şöyle bir ekleyeyim. Pushing sistemiyle alakalı bir çok eleştiri var bunun farkındayız, sistemin bu şekilde olmasından bizde rahatsızız gereken raporlamarı her seferinde her geri bildirimi ekleyerek yapıyoruz. Ben şöyle bir tavsiye verebilirim, pushing sistemini şöyle bir baştan aşağıya göz gezdirip olunabilir şekilde her yanıyla her şekliyle düşünüp taşınıp şöyle olmalı şeklinde bir fikir yazıp Güncelleme ve Fikir Havuzu'nda paylaşarak veya Güncelleme ve Fikir Havuzu İndex'ini inceleyip bu konuyla ilgili mevcut fikirlere destek vererek(ki bu konuda bayağı bir rahatsızlık söz konusu olduğu için dikkat de çekecektir) bizim bunu rapor olarak iletmemizi sağlayabilirsiniz. Diğer konulardan farklı olarak şöyle olmalı şeklinde yorumlar illaki gelecektir onunla beraber fikir daha da zenginleşir ve ortak bir fikre varılabilir, bu oyunda değiştirilebilecek bir şeyler varsa da yine o oyuncularımızın geri bildirimleri gelişmesi için düşünmüş oldukları fikirler değiştirecektir. Böyle olduğu takdirde bende o konuya fikrimle ve oyumla beraber destek vereceğim. Hepimizin ümidi odur ki bu sistemin oyuncularımızı daha rahat keyif verici bir hale gelmesidir.

İyi forumlar.

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 15 Aralık 2019
  6. Sistemin daha da adil olabilmesi için bu gibi açıkları da kapatması şart.