Geri bildirim Cezalandırma işlemleri Hakkında

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve kıbrıslıdede tarafından 24 Kasım 2020 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

şeref silinmesinin tanında haksız kazanılan ekipman silinmeside olsun

 1. evet olsun bu bugcular adam akıllı cezalandırılsın

  97,7%
 2. ben bugcuyum kardeş umurumda değil şerefim silinsin ekipmanlarım bana yeter

  2,3%
 1. adama birtek şunu söylemek istiyorm maşallah sana hep böyle sömürün bu oyunu adminlerde öylece seyretsin hiç bişey yapmadan a biz ize sadece sümüklerimizi cekelim böyle

  P.S. bigpoint kendi koyduğu kuralları ihlal etmeye devam etsin / #RİP-GAME / güle güle N/A
   
  Moderatör tarafından en son değiştirilen: 24 Kasım 2020
 2. Eğer tanıyorsanız direk hesabı kapatılabilir hesap satışı ve bug kullanımı ki bence fazlası da yapılmış profil linki ile birlikte supporta bildirin kapatılmazsa foruma dönüş yapın bir yolunu buluruz :)
   
  Moderatör tarafından en son değiştirilen: 24 Kasım 2020
 3. .RiMuRuRu.

  .RiMuRuRu. User

  İYİ OKUYUN!
  Eğer bu bug kullanımına ban gelmiyorsa, ileride yeni gelecek bugları kullanmak için "cesaret vermekten" başka bir şey değildir bu durum. Bu sebepten dolayı, bundan sonra bug kullanılırsa, suçlusu tamamen ve tamamen DO'nun ta kendisidir. (Ara not: Gerçi, bu etkinlikte adam çatır çatır, korkmadan bug kullanma cesaretini gösteriyorsa eğer, bunu daha önce bug kullandığı halde -veya kullanan birilerini görmüştür- almadığı cezalardan dolayı yapmaktadır.) İstediğiniz kadar, bug veya hile kullanmanın sonuçlarından, GİŞ kurallarına aykırı davranmalardan bahsedin, hiç birinin etkisi olmayacaktır. İnsanlar lafa bakmaz, icraate bakar. Çok mu zor adamların oyun kayıtlarına girip, etkinlik başından beri sahip oldukları ve etkinlik bitince sahip oldukları itemleri kontrol etmek?

  İğneyi batırdık, şimdi sıra çuvaldızı kendimize batırmakta. Eğer bunları göre göre ve bile bile, hala oynamaya devam ediyorsak, suçun bir kısmı da bizde demektir maalesef. O sebeple, çok da bağırmaya, itiraz etmeye gerek yok. Etsek de vakit kaybından başka bir şey değildir bence. Üstte yazdıklarımla çelişmiyorum. Üstte sadece olaya açıklık getirmeye çalıştım, o kadar. Zaten bu olay çok canımı sıksa, oyunu kapatır, bir daha da oynamam. Bunlara rağmen hala oynuyorsanız, kızmaya da hakkınız yok bence. Oyununuzu oynayın gitsin. Adı üzerinde bu bir "oyun"!

  Okuduğunuz için teşekkür ederim.
   
 4. Aslında daha önce yapılan buglara da ban gelmemişti örneğin birleştirme bugu yapan oyuncular vardı geliştirmede dahil oyunun çoklu sunucu özelliğinden yararlanılarak yapıldı ama daha uyarı bile alan görmedim şeref puanı silinmesi yapıldı yapan oyuncular %25 beklerken %100 silindi :) merkez ekip yerinde bir hamle yaptı bence çünkü şuan şeref puanı kadar değerli bir şey yok geriye kalan her şey yapılabiliyor 3milyar 4 milyar civarı silinen şeref puanları var bundan ala cezamı olur :) Bir konuda haklılığınız var materyaller alınabilirdi.
   
 5. smoonrise

  smoonrise User

  Birden fazla konu olmasın diye ve konuyu açan arkadaşa ile konuya yorum yazan aynı fikirdeki oyunculara destek için yazıyorum .

  bigpoint yani merkezin bu para ve oyunun geleceği politikası ne olacak !!! Ne zaman adil ve hakkaniyetli bir oyun sunacak ! bakın dikkat edin son 1 hafta 15 gündür çektirdikleri çileden bahsetmiyorum bile donmalar koplamalar kasmalar diğer oyun içi sorunlar v.s . Nezaman adil olacak bu merkez onu soruyorum daha gg açığından ban alanların ŞP puanları silinmedi bunların listesi hesapları bellidir dimi neden hala ŞP silinmiyor ? af çıktı bizim mi haberimiz olmadı ? geliştirme bug yapanlar ban almadı ama üstüne herkezden önce 16 sv yapanlar için 20 sv geliştirme geldi ki bunlarıda bug ile yapanlar olduğuna dair söylenti var , hadi bunları yalan haber ve asparagas diyelim nerede buh ile bo3 ve pro lazeri yapanların cezaları ? aynı envanterleri bug ile 16 level yapanlara ban nerede ?

  Peki şimdi etkinlik de bug yapanların 1 hafta banları nerede ? neden bug sayesinde elde edilen envanter silinmiyor bug banlamarı sonrası ? bu elde edilenleri hakları ile mi elde ettiler ... GG bug dan sadece 1 hafta hesap kapama cezası verildi merkezde oyunu bilen oynayan yok galiba gg basma ile neler elde ediliyor açılan kapılardan neler elde ediliyor neden silinmiyor bu haksız kazançlar .
  Bu son banlamadaki hesap kapama cezası nerede ? buglardan elde edilen envanter neden silinmiyor ? nasıl adil bir kural uygulama cezası bu bu kurallar ve cezalar neden böyle esnetiliyor ?
  Yarın öbür gün olurda bir script ile geliştirme bugu yapanlar ceza alırsa haksız elde ettikleri bo3 ve pro lazerleride silinmeyecek mi ?

  Bu kadar para para para diyip herşeye payment herşeye para ile yüksel ilerle diyip birde adil ve adaletli yönetime sıra gelince kuralları kendi menfaatine esnetip esnetip kullanmak sadece oyuncu kaybına yol açar ki yasak denmesine rağmen zaten oyunu bırakanlar hesaplarını satıyor geride gelmiyor .

  Eğer raporlanacak ise bug banlamalarının tamamı için bir geriye dönük inceleme ve güncelleme lazım herşeyden önce eşit ceza sistemi lazım ek olarakta bu cezalara elde edilenlerin silinmesi ve katı kalıcı caydırıcı cezalar lazım uridium , Tp , ema - rsb - insta silme gibi ...
   

 6. Support bişey yapmıyor kaç defa supporta yazmalıyız bakıcaz bakıcaz diyolar birtek ama hiç birşey yaptıkları yok
   
 7. GG bugu yapılınca bişey yok bunda herkesin şp sini silmek mantıksız oyuncu kaybı, x3 x4 de kimse şp cekmez artık oyuna güven yok
   
 8. Titan.

  Titan. Guest

  Merhabalar,

  Öncelikle Sinirli olduğunuzu ve gerçekten bu durumun can sıkıcı olduğunu kendim oyuncu olarak söylemeliyim. İlgili durumlar hakkında İlk gördüğümde inanın şaşırdım desem yeridir. Merkez ekibin Şeref Kasan oyuncuların TP topladığınıda biliyordur. Sanırım ilgili Çalışma sıra sıra gelecektir. Çünkü bu durum Birçok oyuncuyu gerçekten rahatsız etmiş, yapılanlar yanlarına kâr kaldığını düşündürtmüştür.

  Konular hakkında ne yazık ki support ekibimizin cezalandırma işleminde parmağı olmadığının altını çizere belirtmek isterim. Tüm işlemler Merkez ekip tarafından yapılmış olup bizlere gelen duyuruyu paylaştık. Lakin Gerekli Şikayetlerinizi Forumda bu başlık altında belirtirseniz(lütfen yan hesap ile belirtme işlemleri yapmayınız, hem ana hesabınız hem de yan hesabınız banlanıp raporunuz yapılmayacaktır) Raporları tutacağız ve ileteceğiz. Bu başlık cezalandırma konusu hakkında ilk raporlama işlemim olmayacak. Bunu canı gönülden söyleyebilirim.

  Son olarak da belirtmek isterim ki, Bu konu hakkındaki düşüncelerinizi lütfen Support ekibimize yazmayınız. Buradan bizlere iletirseniz gerekli şekilde işlemleri uygulayacağız.

  İyi Forumlar.​
   
  kıbrıslıdede bunu beğendi.
 9. @Titan. öncelikle bu ve bu konuda acılan diğer konuları kilitlemezseniz seviniriz. Belirttiğimiz gibi yanlış banlamalarda söz konusudur. bununla ilgili de raporlama yapmanızı rica ediyoruz. etkinlik ilerlemesi için kapıya girip patlayıp cıktım sadece şuan şp puanım 0. Düzelmeden tek şp puanı kasmayacağım. Bu durumda olan arkadaşlarımızın hakkını savunun lütfen.!

  GG bugunda kimseye bir şey yapmayan yönetimin böyle sert bir karar vermesi oyuncu kaybından başka bir şey değil. %30 kes 50 kes ama hepsinin silinmesi cok ağır.
   
 10. AGABEY

  AGABEY User

  @Titan. peki haksız yere uygulanan şeref kesintileri ile ilgili açıklama varmı
   
 11. Titan.

  Titan. Guest

  Merhabalar,
  Haksız yere olduğunu belirleyen elinizde net kanıtlarınız varsa lütfen Support ekibimize iletiniz. Tekrardan belirtiyorum, net sağlam kanıtlarınız varsa iletiniz yoksa gene ben raporlama işlemi oluşturuyorum, içiniz rahat olsun.

  İyi Forumlar.
   
 12. Titan seyirde atlıyorum patlıyorum sürekli ama bu net kanıtmıdır bilmiyorum_? çünkü yani o buglu sıralamada ilk 150 de bile değildim çünkü yapmadım ama şuan şp puanım silinmiş durumda support ise form linki atıyor gerçekten emeklerimiz çöp oldu.
   
 13. Mr.User

  Mr.User User

  Şimdi, bu script benim hesabımın ŞP sini silmiş.

  Size açık ve net yazayım.

  Scripte sorun var.

  204 e kadar zar zor *2 vura vura gelen ben 25 - 26 kere kapıya girmiş bir kere bile *T10 almamışken scriptin benim hesabı tesbit etmesi hayatın doğal akışına aykırı...

  Supporta yazdık, bakalım ne olacak...
   
 14. _KIYAMET_

  _KIYAMET_ User

  Şimdi bu zamana kadar Darkorbit hep yapması gerekeni yapmış ama şimdi yapmamış gibi algılayıp o tarz mesajlar yazılmış gerçekten şaşırıyorum. :D :)

  Darkorbit çoooookkkkk uzun ama gerçekten çok uzun zaman önce yapması gerekenleri yapmayı bıraktı. Bu nedenle ya kafaya takmayıp kendi işinize bakıp iyi kötü oynamaya devam edeceksiniz ya da :) neyse işte :D :D
   
 15. Mr.User

  Mr.User User


  Dediklerine katılıyorum ama tuhaflık var. Bu hesapla alakalı bir yaptırım yapılmışsa sorun var demektır...
   
 16. _KIYAMET_

  _KIYAMET_ User

  Şimdi kendi birikimlerime göre derinlere girmek isterdim ama koşullar uygun değil. :)

  Kısaca senelerce yüksek rütbeli illegal program kullanıp hala oyunda olanlar varken düşük rütbeliler çok kısa zamanda cezalandırılıyor olması vb. şeyler sanırım açıklayıcıdır. :D
   
 17. Kounuyu açan arkadaş verilen cezalar az demek için açti bakiyorumda burda cezayi yiyen arkadaşlar daha çok bugu yaparken iyi Globel chette şeref atarken iyi bilmem 700 dalgaya çikarken bugla iyi Darkorbit yönetimi bence sizleri onurlandırmış az ceza vermiş size gemileriniz açik hala haritada uçuyorsunuz ben chetten adres verdim 14 gün gemiyi kapattilar siz neyin kafasını yaşiyorsunuz Ağlamak isteyen doğru İsraile gitsin Ağlama duvarı orda emeği ile oynayan tüm oyuncu kardeşlerime iyi oyunlar
   
 18. Kesinlikle malzemelerinde silinmesi lazım,tam adaletli olunması gerekiyorsa.
   
 19. Mr.User

  Mr.User User

  Kıyamet, Darkorbit veya Bigpointin kafasının nasıl çalıştığını iyi biliyorum. Sonuçta burası bir ticarethane.

  olayın özü şu,

  Şirket olarak haksızlık yapanı bannlama veya görmeme imkanına sahipsin. Bu bir tercihtir.

  Benim sadece dediğim konu şu; benim hesap bugüne kadar BOT veya haksız kazançla alakalı olarak 1 URİ bile kazanmamıştır.

  Bir adım öteye taşıyım konuyu, bu bilgisayara bir BOT scripti kurulmamıştır.

  Cezalandırmalarda sıkıntı var.

  Haksız kazançla gelişmiş hesapları bilmem ama haksız şekilde ceza alan hesapların varlığı kesin...

  saygılar.
   
 20. _KIYAMET_

  _KIYAMET_ User

  Ben haksız ceza alan hesap yok demedim ki zaten. :) Varsayım olarak Türkiye server'larında 500 hesap ceza aldıysa tahminen 200-300 civarı haksız ceza almış olabilir de olmayabilir de. Belki 150-200 tanesi haksız ceza almış olabilir bilemiyorum. Geçmişte hatalı işlem yapılıp daha sonra incelemeler yapılıp hatalı kapatılan vs yapılan hesapların geri açıldığı vs yapıldığını biliyoruz. :)

  Yani haklı olabilirsin ve hatalı ceza işlemi yapılmış olabilir. Çünkü illa hatalı işlemler olabiliyor.