Geri bildirim Cezalandırma işlemleri Hakkında

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve kıbrıslıdede tarafından 24 Kasım 2020 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

şeref silinmesinin tanında haksız kazanılan ekipman silinmeside olsun

 1. evet olsun bu bugcular adam akıllı cezalandırılsın

  97,7%
 2. ben bugcuyum kardeş umurumda değil şerefim silinsin ekipmanlarım bana yeter

  2,3%
 1. Ne gibi bir kanıttan bahsediyorsunuz. Bunun nasıl kanıtı olabilir bilmiyorum.
   
 2. Mr.User

  Mr.User User

  Gerçekten bu kanıtı bende merak ediyorum.
   
 3. titan mod kanıt diyorsunuz da neylerin kanıt olarak geçerli olduğunu söylemiyorsunuz söyleyin ona göre kanıt yollayalım giden şeref geri gelsin kanıt yollayın demekle işin içinden çıkılmıyor adamlar gitsin baksın 1 kere 250 gelmişim 1 kere 149 gelmişim 3. seferde 265 yapmısım bu script nasıl bir scrpitte beni bug yapmakla suçluyor bunu yazılan scriptin anlamsı gerekmezmi ben ne diyim supporta kanıt oalrak kuran çarpsın bug yapmadımmı onlar araştırsın bulsun madem her şeyi bulabiliyorlar bug yapmadığımı da bulabilirler bu etkinlik sıralarında 4 veya 5 adet görev bitirdim ve 600 küsur milyon şeref kastım tahminimce beni bug yaptı sanıp şerefimi sıfırladılar ama seyir defterimi incelerlerse bug yapmadığımı görevlerden gelen şerefler olduğunu eminim ki göreceklerdir ha eğer bug yapmıssam sadece şeref sıfırlaması da değil komple hesabın kapatılmasını göze alıyorum peki yanlışlık yaptıklarını gördüklerinde support benden veya haksız yere şerefleri gidenlerden çıkıp özür dileyecek mi ?
   
 4. Reelim

  Reelim User

  Haksız yere şerefi tamamen silinen veya bir miktar silinen klan arkadaşlarım var çok merak ediyorum hakkıyla kasıp yüksek dalgalara çıkan insanları bug kullanmış diye nasıl tespit edip banladınız? Tebrikler.
   
  ŚФŁΦ¤ŦuгK™ bunu beğendi.
 5. Oyunda her türlü hata, bug dönüyorken yapılan banlamanın doğruluğu tartışmaya her zaman açıktır. Bug yapılıp yapılmadığı hakkında da herhangi kanıt sunulabilmesi mümkün değildir. Bunu yalnızca merkezin detaylı incelemesi sonrasında tespiti yapılabilir.

  Ayrıca şeref puanı silinenlerden biride benim yaklaşık 8 milyar şeref puanım vardı. Zaten imzamdan da rütbe puanımın ne kadar olduğunu görebilirsiniz. Şeref puanımının silinmesiyle rütbe puanım 8 milyonlara indi.

  Bug ile dalgaları çıkanların dalgaları silinmişti. Benim dalga sayımda silinmedi. Ama ne göreyim bütün şeref puanı tamamıyla silindi. Ben bunu bugun yapılabildiği tarihlerde bitirmiş olduğum görevlerden ve mind den elde ettiğim yüksek miktarda tecrübe puanından kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Bütün desteklerim vardı ve çok fazla tecrübe kazanmıştım. Bugun yapıldığı sıralarda bunları yaptığımdan kaynaklı sistemin yanıldığını sanıyorum.

  Tekrar inceleme olmazsa oyuncu arkadaşlara tavsiyem emeklerinizin heba olduğu bir oyuna paranızı zamanınızı harcamayın sonunuz bizim vaziyetimiz gibi olabilir
   
 6. :) :) Üstad valla yazdıklarınızı görünce daha çok gülesim geliyor. Ben 13 aylık oyuncuyum sadece 21 levele yeni geldim 9 milyoncuk şerefim vardı toplam. Bu sıralam dediğiniz şeyden haberim bile yok :) En fazla çıktığım 102. dalga o da hesapta ne kadar elit varsa kullanarak zar zor yani. Prolarım bile full değil :) Sonuç benimde şerefi silmişler :) ha ha haa :) sinirden gülüyorum şu an kusura bakmayın
   
 7. A-BL türü lazer cephanesinden 1.512 adet aldın.
  1.266 Rinusk aldın.
  1.039 Black Light Takipçisi aldın.
  148.803.462 Tecrübe Puanı kazandın.
  Sana 26.784.624 Şeref Puanı eklendi.
  122.821.904 Credits kazandın.

  Bugün daha 1 saat önce 300. dalganın son npc sinden aldığım ödüle bakın. Hala patlamadım 400-450 çıkmayı hedefliyorum. Full ve oyunun her türlü mekaniğini bilen biri için bu dalgalar çıkabilmek mümkün.

  Bitirirken ephonda almıştım.
   
  ŚФŁΦ¤ŦuгK™ ve .RiMuRuRu. bunu beğendi.

 8. altına imzamı atarım kardeşim benim hesabında 265. dalgadaydım en son madem bug yaptığım söylenerek şerefimi sildiler sıralamayıda silmişlerdi ilk sefer burda neden silmediler ama şuan ne desek boş yazdık bekliyoru kanıt konusunda yukarda yazdım kuran çarpsın bug yapmadım diyecez :)

  yapılacak tek şey gülmek kardeşim valla ne desek ne yapsak boş :D
   
 9. Seni Tr3 serveri zamanından biliyorum üstad taa eskilerden o zamanlar az kesmemiştin beni :) oyunu bırakmıştım çok oldu hesabın şifresini falanda unutmuştum. Yeniden başladım 13 ay önce ama durum bu. Şerefin silinmesi rütbesiz olmam falan inanın umrumda değil. Benim yapım geregi haksızlığa tahammülüm yok ( sırf bu huyum yüzünden 10 kere iş değiştirmişimdir ). Senin o seviyelere hile yapmadan rahatlıkla gelebileceğinden zerre şüphem yok. Ben beni banlamalarına gülüyorum. Hesaba girip baksanız gülersiniz yok artık bu adamıdamı banladınız dersiniz. Ne cephane var ne tp ne şeref ne başka başka itemler. Dediğim gibi o kadar uri çektikten sonra bir şeyler yapmaya başlamıştım ki bu banlama trajikomik bir durum oldu. gülermisin ağlarmısın.
   
  Son düzenlenen: 24 Kasım 2020
 10. .RiMuRuRu.

  .RiMuRuRu. User

  Merak etme, o şeref puanını geri kazanmanın bir yolunu da bulurlar. Hem de fazlası ile. O kadar mühimmat ile, çok kısa zamanda telafisi olacaktır.
   
 11. yav işte konu bu hacım bug yapsam şeref puanım silinse inan gam yemeyecem vallahada billahada zaten bug yapıp buraya yazmam ama haksız yere gidince insana koyuyor umarım anlatabilmişimdir kendimi
   
 12. titan modum konu ortada anket ortada umarım müşteri hizmetleri olarak bu konuyu iletimini sağalrsınız :)
   
 13. üzüldüm dostum umarım bir an önce duzeltilir bir hata mevcut ise

  Açıkcası çok fazla kişi bug yapmadan şp sinin gitigini savunuyor rutbeye oynuyorum kaç aydır oyundan sogutucu bir sebep olarak onume çıktı .
   
 14. bircan21

  bircan21 User

  1.si oyun açığından kimse perma ban yemez.
  2.si sadece şeref puanı silmek inanılmaz derecede manyakça. Ben yüzbinlerce uri milyonlarca rinsk kasıp fullenince modülleri dizince zaten sadece şeref kasmaya odaklanacağım yani boş çar açıp o bugu yapsaydım ne mutlu bana olurdu.
  3.sü yemin ederim çok kıskandım yapamadığım içim kimse de anlatmadı nasıl yapılacağını. Yapabilsem yapardım oyunun açığının cürmünü biz çekmeyeceğiz koskoca anayasalar da bile açık oluyor o açıklar sayesinde nice davalar kazanılıyor siz kime ne anlatıyorsunuz. Ha ama adeleti mi istiyorsunuz anayasanın açığını script ile kapatırsın belirlediğin insanların gemilerini event başlangıcında nasılsa o ana döndürüsün böyle efendim biz ceza verdik şeref sıfırladık ayağına insanların gözünü boyamazsın. Bu ceza keşke ben yapabilseydim dedirtti bana çünkü bu ceza falan değil.
   
 15. Teorim şu şekilde : TP ve ŞP silinmesi bir anlam ifade etmiyor. Herkesin Acemi Uzay Pilotu olması da bir nevi Bigpointin bilerek yaptığı birşey diye düşünüyorum. Belli bir süre oyunculardan gelecek tepkilere bakacaklar ve oyuna para harcayan oyuncuların rütbe yüzünden oyuna para yatırmayı bırakıp bırakmayacağına dair veri topluyorlar. Bir değişiklik olmazsa Bug ve botla kasılanların TP ve ŞPlerini silecekler. Öbür taraftan Bigpoint bu oyuncuların Topladıkları ekipmanları mermileri modülleri silmeye cesaret edemez çünkü para yatıranların %99u bot kullanıyor bu da maddi yönden şirketi olumsuz etkileyecektir.
   
 16. haksız yere banlananların hakkını ödeyemezsin darkorbit. benim için bu oyun bitmiştir. Albay gemim çöp oldu teşekkürler. GG bugu yapsam banlanmazdım hiç değilse, yapmadığım şeyden ban alıyorum. tek yaptığım 25 cpu harcamak için kapıya sürekli girip patlamak!!!
   
 17. Mr.User

  Mr.User User

  Şöyle bir senaryo dolaşıyor ortalıkta.

  Savaş bileti görevlerinde olan "25 kere kapıya girme" görevini içeri girdikten sonra patlatmak suretiyle yapıldığı ve bunu sistemin Bot olarak algıladığı yazılıp çiziliyor.

  Kendi adıma söylemek gerekirse,

  16 kapıda bir kaç kere 102 diğerlerinde ise 153+154+203+204 dalgaya geldiğimde patlatıyordum kendimi veya patlıyordum oyun kasılmasından. Kalan 9 biletimi de içeri girip mordonları keserken kendimi patlatarak geçtim.

  25 kere kapıya girmeyi böyle tamamladım. kaldı ki 1. dalgada patlat kendini veya 102 de, fark eder mi?

  (Farz etki sıkıntı bu, Göreve şart koyarsınız ve örnek 10. dalga tamamlanmadığı sürece göreve yazılmaz derdiniz olur biterdi.)

  Tıpkı,

  Midefireye tek başıma sabah 5 de kimseler yokken (çünkü kimseyi yaklaştırmıyorlar) verebildiğim kadar hasarı verip patladıktan sonra Portta doğup, tamirim bittikten sonra yine aynı şekilde vur-patla (Ema+insta+gemi yetenekleri+Pet DP) mantığıyla bitirdim... 20-30 kere patladım bu şekilde.

  Kapıya girip kendini patlatmak oyun kurallarına aykırıysa, midefireyede kendini bile bile patlattırmak aynı şey olmuyor mu ? :)

  Veya

  GG basarken kapı tamamladıktan sonra hala GG ye basmaya devam etmekte bann sebebi olması gerekmez mı :)

  Ne de olsa GG leri boşa harcıyorum Darkorbite göre ... :)

  Durum buysa en kısa sürede hangi hesaplara ŞP sıfırlama uygulanmışsa düzeltilmesi gerekir.


  saygılar.
   
  Son düzenlenen: 25 Kasım 2020
 18. ben bug bug yapmadım yattıgım yerden oynayan bır oyuncuyum ne kadar kıl omrum kaldı bılmıyorum ama benımhakkımı yıyenlere hakkımı helal etmıyorurum onuda bılsınler
   
 19. Aynılarını yaşadım bir farkla ben henüz 10 kez kapıya girdim ve uri vermediği için 102. dalgada bilerek patladım çünkü ben sıralamaya oynayacak kadar gelişmedim henüz. Aynı şekilde mindfire görevi günlerimi aldı sabahın köründe gire gire. Eğer dediğiniz gibi bundan dolayı şeref silinmesi olduysa yuh artık derim.
   

Sayfayı Paylaş