Geri bildirim Cezalandırma işlemleri Hakkında

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve kıbrıslıdede tarafından 24 Kasım 2020 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

şeref silinmesinin tanında haksız kazanılan ekipman silinmeside olsun

 1. evet olsun bu bugcular adam akıllı cezalandırılsın

  97,7%
 2. ben bugcuyum kardeş umurumda değil şerefim silinsin ekipmanlarım bana yeter

  2,3%
 1. Viraaa

  Viraaa User

  kim co pilot kullandiysa kim oyun acigindan faydalandiysa tez zamanda gemisi kapansin.bu oyun anca boyle temizlenir.baska turlu olmaz.
   
 2. Titan.

  Titan. Guest

  Merhabalar,

  Support takimi 2 iş günü içerisinde cevap vermektedir, ek olarak da Genel bir açıklama yapılmıştır,

  https://board-tr.darkorbit.com/threads/oyun-aciklari-icin-ceza.155655/#post-1377502

  İyi Forumlar.
   
 3. ebedi kapıyı bugla yapıp üstüne ban alıp bide dalga gecer gibi satmaya kalkısmak nedir sarı sitede bütün banlanan botcu ve bugcular carlarını satmaya calısıyor bunlar tespit edilemiyor mu orda ıd leri bile var ayrıca neden sadece sp silme cezası herşeylerini ellerinden almak gerekiyor biz neden hakkımızla kasıyoruz nerde adalet?
   
  ƬƇ*SΛŔĪZĿĪ*ƬƇ38 bunu beğendi.
 4. Dün gmail'e gelen darkorbit kupon kodunu girmek için girdim siteye, hazır gelmişkende hem oyuna, hem foruma bakayım dedim. Malum 1 ay sonra flash playerın desteği sona erecek, darkorbit bu konuyla ilgili birşey yaptılar mı diye merak ettim. Oyuna girdim, x-7ye gittim ve otocular hala tam hız devam ediyor :)

  Foruma geldim, ve de sözde "haksız ceza" alanların konularını gördüm, biraz okudum, göz attım. Açıkcası kendi fikrim, hiç masum değil, oyun açığını bulup, bol bol yararlanıp, sonra şeref puanları silmeleri, sonrada gelip buraya "haksız ceza aldım, lütfen geri verin" vs. bak işte bu çok masum :) Yani Bigpoint'in oyun açıklarını kullananlara karşı ya direkt ban atması, yada rollback yapması lazım, diretk ban biraz overkill olabilir, ama çok etkili, en azından oyuncular açık kullanırken ban riskiyle yapar. Ama burada sadece şeref puanlarının silinmesi, ve kastıkları onca şeyleri ellerinde tutması, yani bu bir ceza mıdır, yoksa hediye midir, bilemiyorum açıkcası. BP oyuncularını banlamıyor, çünkü biliyor ki 2010 daki oyuncu sayısıyla 2020de oyuncu sayısında dağlar kadar fark var, oyunu oynayan taş çatlasın 10bin vardır yada yoktur, onları da kaybetmek istemedikleri için banlamıyorlar, senelerdir oto sorunu bu yüzden var. BP en başından çok sıkı karşı çıksaydı bugün böyle olmazdı, oyun böyle senelerdir kanayan yara olmazdı.

  Yapacak bir şey yok arkadaşlar, eğlenmeye bakın, günün birinde ya hakkıyla oynayan oyuncu kalmayacak, yada otoyla gemi kasıp oynayanlar. O günü bekliyorum, o güne kadar oynamayı hiç ama hiç düşünmüyorum
   
 5. besyo

  besyo User

  arkadaşım bilip bilmeden konuşma bot kullanmadım bug yapmadım şeref puanım silinmiş diyorum . tek istediğm böyle konuşanların benim duruma düşmeleri başka da bişey demiyom
   
  agnostiklive bunu beğendi.
 6. Bir gün seninde hesabın haksız yere ban yerse seni bulup aynını yapacağım şimdilik bak dalgana
   
  besyo bunu beğendi.
 7. selam
  benim şerefim nedensiz bir şekilde silindi sporta yazmama rağmen cevap veren yok 1 milyardan fazla şerefim silindi kim yardımcı olur
   
  besyo bunu beğendi.
 8. Karalı

  Karalı User

  Arkadaşlar. 10 yılı buldu bu oyunu oynuyorum. İki gemim var tr1 de. Daha haksız yere ne 1 uri ne bir TP nede Bir ŞP puanım silindi. Aynı kapıyı bende bug kullanmadan. doğrusu neyse öyle yaptım. Bir Şeref puanım dahi silinmedi. Arkadaşlar sözün kısası doğru yoldan sapmayanı çarpmazlar. Hakkıyla oynayın 2 ayda değil 2 senede full olun ama iş bitince elinizde gemi kalsın.
   
  PΘSΞΨDΘΠ bunu beğendi.
 9. hkmdr

  hkmdr User

  kardeşim burda show mu yapıyoruz senin silinmemiş olabilir ne güzel devam et ama haksız yere silinen admaın ne suçu var biraz empati yapın
   
  Mr.User bunu beğendi.
 10. Karalı

  Karalı User

  Suçu varki silinmiş onu demek istedim. Ancak Siz bunu show olarak nitelendirdiğinize göre anafikri anlayamamışsınız demektir.
   
 11. Mr.User

  Mr.User User


  Şerefi haksız şekilde silindiğini söyleyenler de bunu merak ediyor.


  Peki biz ne bekliyoruz...

  Mesela,

  Mr.User, hesabınızla ilgili olarak yaptığımız incelemelerden sonra gördük ki, Edebi kapıda Über kristalon'a 521.678.768 ile vuruş yaptığınızı belirledik. Bu vuruş ancak kapıda BUG yapılması sonucu elde edileceğini için;

  GİŞ kurallarının ilgili maddesi gereğince Şeref puanınızın silinmesine karar verdik.


  Denilir.

  Youtubede ilgili Bug'la alakalı videolar mevcut. Göreceksin NPC'lere nasıl vurulduğunu. DP puanlarını ve kalkan miktarlarını gayet net göreceksin.


  Neyse,

  Bazı kişilere ŞP'leri geri yüklendiği konusunda bir kaç oyuncudan bilgiler aldım. Doğrudur değildir. Şu an bunu bilemiyorum.

  Sonuç olarak,

  Bekleyeceğiz biraz daha...

  Saygılar
   
 12. besyo

  besyo User


  aga benimde 2 milyara yakın şeref silinmiş. ama bug falan kullanmadım. zaten 3 günde anca 200 e gelebildim. bu adalaetsiz şeref silinmesi nasıl düzeltilecek . bug yapsam üst sıralarda olurdum. dediğim gibi zor bele 3 günde 200 e kadar gelebildim.
   
 13. Aliens

  Aliens User

  Bu seferki BUG sanırım hatayla yapılabiliyordu. Bazıları da bir iki kere (milyonlarca hasara erişmeden veya aşırıya kaçmadan) farkında olmadan yaptılar ve onlar da beraberinde ceza aldı. Çünkü BUG'un yapılışını izledim. Hani kabul ediyorum, çok sık olacak bir şey değil ama hatayla olabilecek bir şey. Ve bende haberim yokken aynı şekilde bir kaç sefer desteklere tıklamıştım çabucak vereyim de gitsin diye. Allah'tan ne desteklerim de fazladan bir artma oldu nede BUG olmadığı için şerefimde silinme. Umarım haksız yere aldıysanız cezanız kaldırılır en kısa zamanda.
   
  trbey bunu beğendi.
 14. smoonrise

  smoonrise User

  Ben senin yazını gördükten sonra videosunu bulup özellikle izledim , yabancı dilde açıklaması vardı ama önceki bugların ifşa videolarından artık sadece izlemek bile yetiyor kaç tane oyun açığı videosu attım supporta ben bile bilmiyorum . Gelelim video ve bug yapılışına , kesinlikle birinin bilmeden yapması böyle bir bug düşmesi imkansız eski ve tecrübeli tüm oyuncular aynı fikirde olacaktır etkinkinlik kapısından x-1 düşen kimse x-8 harici bir haritaya geçmez geçti diyelim Bl dışındaki haritada portaldan atlarken defalarca etkinlikten gelen güçlendiriciye üst üste seri tıklama yapmaz tüm bunlar oldu diyelim bunlar rastlantısal oluştu kimse vuruşlarının milyon yada olması gerekenden misli misli çıktığını anlamaması durumu olmaz .
  Bu açık ile az kurnaz olan x1 lazeri ile abl miktarı kadar vuruş yapıp cephane tasarufu yapar sıralama değil malzeme kazancına bakar 200 küsürde patlardı yinede sistemin vuruşlardan çok olmaması gereken bir güçlendirici miktarlarınıda taradığını tahmin ediyorum ve ekliyorum bu bug ise merkez adil ve adaletli yönetim uygulayıp tüm cezalar arasında denge gözetip 1 hafta uzaklatırmada vermesi lazım tabii en önce gg bug yapanların hesaplarından ŞP silmesi lazım yoksa az kalan güvenirlik pırıltısını iyice kaybedecek ban vermeyim para azalmasın politikası ile ...
   
  trbey bunu beğendi.
 15. Aliens

  Aliens User

  Siz yazımı okumadınız sanırım. Milyonlarca hasara ulaşılmadığı sürece diye belirttim özellikle. Şimdi elbette niyetleri bilemeyiz ama herkesi de suçsuz yere direkt etiket edemeyiz. Bende desteklere birçok kez öyle çoklu (yani hızlı tıklamaktan kastediyorum) bastığımı bilirim. Şimdi amacım BUG mu? Hayır, farkında olmadan yapılabilir bir iki sefer. Lakin milyonlarca hasar vermeye başladığını fark ediyorsa ve yapmaya devamda ediyorsa tabii ki suçlu. Ama farkında olmadan bir desteğe iki kez kazandıysa da o kişiye de yazık yani.
   
 16. smoonrise

  smoonrise User

  Şimdi forumda uyarı yada ceza almamak için bug tarif etmiyecem fakat kimse etkinlik kapısı dışında özelliklede etkinlik güçlendiricisi menüsünden güçlendiricileri almaya çalışmaz hadi denedi defalarca üst üste denemez , zaten o güçlendirici menüsündeki seçenekler etkinlik kapısında tek sefer de tıklama ile alınıp etkin oluyor bunu normal haritada denemek başka arayışlar içerisinde olmaktır hadi denedim oldu kapıda fark ettin patla çık ama devam edip bu yüksek kalkan darbe vuruş hangisini yapstı ise onunla kapıyı devam ettirmek suistimaldir ve özelliklede bug yapılışını izledikten sonra masum ve iyi niyetli bug oluşması ihtimalinin olmamasından verilen cezaların haklı olduğunu ve hatta eksik cezalandırma ile 1 haftada hesap kapama eklenmesi lazım diyorum ki Şp silindiği halde konu başlığındaki gibi çok fazla envanter elde edildi ki onlarında silinmesi lazım maalesef merkezin eski dirayeti yok o konuda arge ema uri kredi silme gibi ceza vermiyor eskisi gibi oyuncu kaybına bağlı para zararı olacak diye .
  Yine belirtiyorum bug raslantısal ve tesadüfen oluşacak gibi değil art niyet veya bug arayışı dahi aynı kapıya çıkar video öncesi kapıda etkinlik kapısı içerisinde oluşan bir bug sandım , etkinlik kapısı içerisindeki portal atlayışı sonrası olsa bile yinde bir bug veya açık arayışı ve gerçekleşince kullanımı cezaya tabi olması gerekir .
   
 17. kendi adıma konuşmak gerekirse pingim yuksek oldugu için puan kullanırken 1 kere bastıgımda algılamıyordu bazen çift tıklıyordum
  2 puanımı 2 çı seçenekleri göremeden kullanmış oluyordum ama bugun benim dedgimin ek bir yapılışı var diye biliyorum
  (olumsuz bir bug )

  Allahtan bu direk bu şekilde yapılmıyodu yoksa benim şeref puanlarıda şuanda ''0'' idi .

  lagtan oturu bug oluştuktan sonra kapıyı imha etmek en mantıklısı olur ona ragmen devam etmek İntihar etmek gibi :D

  -bu tur bugların tekrar oluşmaması için 5 saniye soguma suresi eklenebilir puan kullanmaya ...
   
 18. Aliens

  Aliens User

  Sanırım siz laftan gerçekten anlamıyorsunuz. Kapısını devam ettirmeyenlerin de şerefleri silinmiş. Yani suistimal etmeye çalışmayan kişilerin de.

  Ama konu iyice çekişmeye dönüyor anladığım kadarıyla. Benim şereflerim silinmedi çünkü temizce kendim kapımı yaptım. Muhtemelen sizin de öyle. O halde yok yere tartışmaya gerek yok. Hak edene cezası hak etmeyene de şerefi verilir olur biter.
  Evet, bende düşünüyorum da; ya BUG olsaydı? Gerçekten de bazen tam olarak öyle değil ama saçma şekilde güçlendirici bastığım oluyordu. Bir girmiş olsaydı eksiye hapı yutacaktım. :D
   
  yılmazcan47 bunu beğendi.
 19. verilmiş sadakamız varmış
  Ping sorunu olan çogu oyuncu banlanma riski ile karşı karşıya kendi hatası olmadan :(
   
 20. smoonrise

  smoonrise User

  Anladığım kadarı ile sabit fikirli ve en doğrusu en mükemmeli benim dediğim kıvamında bir düşünce ve yetişme tarzın var ben senin hem yazdıklarını son derece iyi okudum hemde laf söz ve kelime den iyi anlarım edebiyat mezunu ve yeni nesil gibi asosyal bir çevre bir dönemde büyümedim sosyal yaşamda okul gibi öğreticidir tabi anlayana ondan faydalanmasını bilene bunlar genel açıklama sizin için yazdıklarınızı ve bunlarını ifade şekliniz için .
  Burada az çok yazılarımı okuyan varsa asla ama asla hiçbir konuda bigpoint tarafında olmadım olma imkanım da yok , oyuncu banlamak bir hizmet değildir gerekliliktir kural ihlalini engellemekte dahil buna burada para verenler ve para vermese bile üyelik açıp saatlerini verenler içinde aynıdır .
  Genel olarak söylenecek tek bişey var y.tubede bug ile alakalı video var açık net bug oluşabilmesi için özellikle bir bir takım adımların izlenmesi ve uygulanması lazım bunu miktarını az yapan çok yapan diye ayrılması mantık hatası . Örneğin : cromium bugunda ggsi urisi az diye kapı açamayıp daha az bo3 yapanlar ile full gemi peti dizenler arasında ceza farkı olması beklenmez beklenmemeli sözün özü bugdan az yararlanan ile çok yararlanan arasında fark olmaz ben 1 mil vurmadım da 300 bn vuracakken 500 bn vurdum demek son derece mantıksız .

  Umarı merkez birara eski bot banlamalarında yaptığı gibi geri adım atmaz verdiği cezanın ve kendi belirlediği kuralların arkasında olur hatta 1 hafta kapama cezası ile ileriye taşır GG bugu yapanlarında ŞP puanlarını siler .
  Seninde dediğin gibi modlar tarafından tartışma gibi algılanmasın diye bencede cevap yazmak doğru değil .