Geri bildirim Chatte Sövenlerin Gemileri Kapatılmalı !

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve D-O-D-G-E-V-İ-P-E-R tarafından 11 Haziran 2018 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

Sizce ?

1. Evet

78,6%
  2. Hayır

21,4%
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. Bu kadar edepsizlik olmaz ! Yaklaşık 1.5 senedir chatte anlık müdahile yok.

Bu durum oyuncular arasında çatışmaya neden olmakta ve oyunu siber zorbalığa aracı etmektedir.

Benim önerim küfür edenlerin gemileri kapatılsın.

0 - 5 seviye arası gemiler chate giremeyecekler ve buda yeni hesap açıp sövmeleri bitirecektir.

5-12 seviye arası gemiler küfür edince ilk başta uyarılacak ve ceza olarak 10 gün chatten uzaklaştırılacak tekrar ederlerse gemileri süresiz kapatılacak.

12 ve üstü gemilerde ise küfür edildiği tespit edilen kişi ilk uyarılacak ceza olarak şeref puanının %50si kesilecek 30 gün chatten uzaklaştırılacak tekrar küfür ederse oyun hesabı kalıcı kapatılacak.

Yoksa bu başka türlü çözülmeyecek...

Son düzenlenen: 13 Haziran 2018
    Biçocukxp, Spinaci ve İSOTCHU bunu beğendi.
  2. İSOTCHU

İSOTCHU User

kesinlikle daha önce de söylemiştim. ya vereceksin her hakarete 1 sene chat ban ya da 1 ay kapat gemisini bak bakayım yapabiliyor mu. nasıl olsa 1hafta ban alırım tsdeyim diyerek sıralama gemisiyle küfür ediyor.

3. Arsemia

Arsemia User

Chat eskisinden bin kat kötü durumda şuan yoldan geçeni chatta admin diye almışlar oyuncuların ettiği küfürü geçiyorum chatteki görevliler bile küfür edene değil küfür yiyene atıyor ban.
    Sport ise zaten ya chat bozuk göremiyoruz diyorlar ya da gözden kaçmış yanlışlık olmuş deyip geçiştiriyorlar.
    Oyuncuların forumda konu açıp görüş bildirmesini dahi engelliyen konuları kilitleyip silen bu dipte takım gitmediği sürecede bunların düzeleceğini sanmıyorum.

4. Oyun bitmiş,bitkisel hayata girmiş hepimiz şikayetçiyiz bu durumdan.

5. Her evet bir adimdir adminler guncellemehe koymus fikiri iyi olmus kendilerine tesekkur ediyorum.

6. Merhaba,
    Biz malum kişiler kapatılsın diye 1 yıldır bas bas bağırıyoruz sen sövmekten bahsediyorsun. İdealist birisin bu yönünü tebrik ediyorum, bence enerjini daha yapıcı işlere yoğunlaştırman lazım.
    Türkiye Takımı eskisi gibi geniş yetkilerle donatılmış değil. Gemi banlaması sadece merkez ekip tarafından yapılıyor. Siyasi içerikli nick olursa ona karışamam o konuda sonuna kadar yanındayım. Ama chat sohbetlerinden dolayı gemi banlaması ütopik geldi. :)
    Saygılarımla.

7. Prophecy

Prophecy User

Kesinlikle, chati gören insan ''bu kadar terbiyesizlik olabilir mi? Hem de bir oyunda.'' diyordur. +1

8. Oyunda oyuncu yok sorun orada işte.

Bak elli kere diyoruz hatalarını söylüyoruz ama yok abi yok yani olmuyor dinlemiyorlar.

TR Adminleri desteklesede Almanya direkten döndürüyor.

Bak ben bunu yaşadım Artemise chat filtre fikri verdim gitti Almanyaya raporladı sonuç ? Almanya red etti.

Yani şimdi şu var ki bu kadar saçma bir düşünceyle oyunu idare etmeye çalışıyorlar. Yenilik desen yok , gelişim desen yok bir oyun ileri gitmeyi hedefler Darkorbit 10 sene geri gidiyor.

9. Fikrine olumsuz yaklaşmak değil de. Küfür edenler için bu çok fazla ağır bir ceza değil mi? Onun yerine 2 hafta veya 1 ay süreyle kapatılması daha iyi olur diye düşünüyorum..

Sonuçta gerçekten fazlasıyla ağır bir ceza ama ben yinede evet diye oyladım.

10. +1 Ama bir kaç önerim olacak.

Öneri 1 - Chatten küfreden oyuncunun leveli 7-11 Level aralığındaysa 1. uyarı : 1 ay ban 2.si ve devamı halinde Hesabının sınırsız kapatılması.

Öneri 2 - Chatten küfreden oyuncunun leveli 12 - 20 Level aralığındaysa 1. uyarı : 1 hafta ban 2. uyarı : 1 ay ban tekrar ve devamı halinde Sınırsız ban.

Öneri 3 - Chatten küfreden oyuncunun leveli 21 - 26 Level aralığındaysa 1. uyarı : 1 hafta ban 2. uyarı : 1 ay ban 3. Uyarı : chatinin sınırsız bir şekilde kapatılması.

Uyarısız hesap kapatılmaz bunun için uyarılması şart çünki o hesabı bot değil emeğiyle yaptıysa ve karşısındaki ona küfredip kışkırttıysa hesabı uyarısız sınırsız bir şekilde kapanması çok ama çok kötü chatteki küfürler konusunda tamamen haklısın ama dediklerimide anlayışla karşılayacağınıda biliyorum ;)

11. Bence ağır felan değil herkes edebini bilecek ana avrat sövmek yok öyle...

Bende küfür ederim fakat ortaya söverim çok sinirlenirsem sinirlendiğim kişiye söverim fakat şu gerçek ki gerçekten hoş bir şey değil şahsen sevmem pek.

Yani oyunu düzelteceklerse buradan başlanmalı. Chatte öyle her gelen geçen ana avrat sövüyor samimiyetsiz ortam doğuyor insanları ayrıştıran bir etmen olmaktan öteye gitmiyor.

12. Manitu

Manitu Guest

Merhaba,

Chat sistemindeki cezalama sisteminin yeterli olması ve konunuz arkadaşlarımızca yeterli ilgi ve desteği görmemiş olduğundan kilitlenerek arşive taşınmıştır.

İyi forumlar.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.