Bug / Oyun hatasi Citadel Plus Gemisinin Hız Yeteneği Arızalı

Konusu 'Teknik Konular' forumundadır ve KruelSiege tarafından 23 Ocak 2024 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. KruelSiege

KruelSiege User

Citadel Plus gemim var. Geminin hız özelliğini kullandığımda hızda herhangi bir artış olmuyor. Özelliği kullandığımda grafiksel olarak bir değişim gözlemliyorum, geminin arkasından efekt çıkıyor ama oyun içindeki "Gemi" penceresindeki hız göstergesi aynı. Sorun sadece bende mi? Citadel Plus'ı olan oyuncuların ve moderatörlerin geminin hız özelliğini test etmesini rica ediyorum.

2. .Hakan.

.Hakan. Guest

Merhaba,

@SELGAE takım arkadaşım gerekli kontrolleri yapacaktır. ;)

İyi forumlar. :)

SELGAE bunu beğendi.
  3. SELGAE

SELGAE Guest

Merhaba,

Citadel Plus gemisini kullandığımda ben de aynı durumu tecrübe ediyorum. Yalnız fark ettiğim bir şey var. Hızınız sayısal olarak artmamış olarak gözüküyor fakat aslında artıyor. Bunu aynı hıza sahip başka bir arkadaşınızı yanınıza çağırarak deneyebilirsiniz.

Eğer deneyimlediğim şey görsel bir illüzyon ise bunun için üzgünüm :(

Diğer arkadaşlarımızın da cevap verebilmesi adına konuyu açık tutuyorum.

İyi forumlar :)

4. KruelSiege

KruelSiege User

@.Hakan. ve @SELGAE, yanıt için teşekkür ederim. Selgae de bir hata olduğunu doğruladı. Bu hatanın grafiksel ya da teknik olması şu an için çok mühim değil. En nihayetinde düzeltilmesi gereken bir durum mevcut. Bu durumu raporlarınıza ekleyip merkeze iletmenizi rica edeceğim. Tabii bu sorunu rapora eklemeden önce sorunun grafiksel mi yoksa teknik mi olduğunun tespitinin de en doğru şekilde yapılması lazım.

5. SELGAE

SELGAE Guest

Merhaba,

Talebinizde haklısınız. En nihayetinde görsel de olsa, istatistiksel de olsa bu bir hata. Elbette bunu raporlarımız arasına ekliyoruz ve ileteceğiz.

Bu sorunu yaşayan birçok oyuncu olduğunun farkındayız.

Nezaketiniz için çok teşekkür ederiz.

KruelSiege bunu beğendi.
  6. Aliens

Aliens User

Citadel Plus'un o özelliği normal Citadel gemisiyle birebir aynı. Citadel oyuna 2012'de eklendiğinde hızı arttıran hiçbir faktör (Teknoloji, Çark Uçuş Düzeni ve Modüller) yoktu, dolayısıyla maksimum hızı 540'ın altındaydı. Bu özellik 540'a çıkartarak Goliht gemileri ile aynı hıza sahip olmasına yarayarak fayda sağlıyordu. Ama hız arttıran öğeler eklendiğinden beri bu azami hız limiti olan 540 arttırılmadı ve yetenek sadece yavaşlatıp donduran nesnelerin etkisini yok etmek haricinde bir işleve sahip değil. Yani geminin özelliği çalışıyor, anlaşılmamasının nedeni 540 hızının altında doğru düzgün geminin kalmamış olması. Bunun etkisi olması için bir azami değer yerine temel hızı üzerinden (Şimşek'in Muavin Yakıcı özelliği gibi) bir bonus vermesi gerekiyor.
    Sizin gözlemlediğiniz şey sunucu gecikmesi. Aynı anda aynı hızda iki gemi ile bir yarış yapınız, ikinizin de kendi ekranlarında öndeki gemide farklılıklar göreceksiniz.

KruelSiege bunu beğendi.
  7. oben

oben User

bu durum diğer citadel yeteneklerindede aynıdır bunu daha önce dile getirdim ama önceki fm ler normal olduklarını söylediler nasıl normal oluyorsa bende anlamış değilim.

8. SELGAE

SELGAE Guest

Merhaba,

Bu sorunu ilgili yerlere iletmek üzere raporlarımız arasına ekledik.

Geri dönüş yapıldığında mutlaka size ileteceğim. :)

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.