Duyuru CM başvurusu

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve hayri tarafından 7 Şubat 2020 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. hayri

hayri User

daha önceden oyunda admınlerın sıkca bahsettiği cm alımları konu baslıgı altındakı lınklere tıklayıp cm basvurus ıcın gereklı butun soruları kımlık fotorafına kadar herseyı yolladım ama krıterlere uygun değilsiniz diye gerı bıldırım mesajı atıldı aradıgınız özellıkler yaş şartlar vb tum herseyı uygun oldugum halde daha öncede cm lık yapmıs bırıs olarak şimdi neden kabul edılmedım çok merak edıyorum bunun açıklmasını ıstedım ama support ekıbı gerı donus yapmadı acaba tam aradıgınız özellikler nelerdir

2. keskinniyo

keskinniyo User

Daha önce cm lik yapmış olmandan reddedilmiş olabilirsin çünkü kaç yıldır oyundan olsun forumdan olsun takip ederim gidenin geldiğini pek görmedim. Yada sadece elektrik alamamışlardır :D

3. .Paradoks.

.Paradoks. Guest

İlk olarak eski görevli olduğunu belirtmemeniz gerektiği ile başlayayım. Takımdan ayarılmış olsanız dahi takım içerisinde öğrendiğiniz bilgilerin gizliliğini korumakla yükümlüsünüz. Başvuruda sadece ilgili konuda yazılan şartlar değil başka bir çok hususta inceleniyor. Bunları karşılamadığınız için başvurunuz kabul edilmemiş olabilirsiniz.

4. zalim

zalim User

Eskiden cm sıkıntı olmazdı chatte sürekli aktif olurlardı ama şimdi cm alımı falan hikaye gibi gece 1,2,3 küfürlerin haddi hesabı yok. Tamam cmlerde insan ama bir eksiklik var mesela raporlama sistemi, cm lerde eğer oyuncular ise o sistemin işe yaramadığını biliyorlardır çünkü bir sürü fake hesap açıp küfür ediyorlar sen istediğin kadar raporla.

5. CM eksiği var oyunda çok belli ama almıyorlar veya tanıdık biri olsa alabilirler.

6. _DODGE_

_DODGE_ User

Dostum kusura bakma ama zaten ne geldiyse tanıdık birilerinin alınmasından geldi hep başlarına...

Şimdi şöyle bir mevzu var , Chat adminler bundan 2 sene önce bir çok şeyi ifşa ettiler ve bunu youtube'da paylaştılar açıkçası iç çatışma desem yeridir.

Bunun sebebide basit oyuna kendilerini aşırı derecede kaptıran , görevini ihmal eden , mafya vari sistemler kurup bir çok şekilde yandaşlara yediren arkadaşlar olduğundan cm'lerin kökü kazındı.

Yani bu yeni bir şey değil JPA'larda yapılan hileler ile neler neler kazanan vardı bu sadece görünen ufak bir kısmı. Sonra JPA'yı kaldırdılar.

Yönetimin oyun içinden oyuncular içinden CHAT ADMİN , MOD SEÇMEMESİ GEREKLİ.

Bunu neden mi söylüyorum ? Sebebi basit: Adam gidiyor klanına neler olacağını anlatıyor , açıkları paylaşıyor siz nasıl bu klanların bu kadar fazla geliştiğini sanıyorsunuz ? Toplantı yapılıyor adam süpürge gibi istihbaratı topluyor.

Artemise bu konuda çok fazla öneri sundum ancak ne yazık ki olumlu bir dönüş alamadım.

Kısacası iş içeride oluşan PARALEL YAPILARDA...
    (Paralel yapıdan kastım oyun yönetimine sızan kötü niyetli insanlar yanlış anlaşılmasın :D Aklınıza başka birilerini getirmeyin siyasetle alakası yoktur.)

Geçen yıllarda misal support adminlerinden bir kaçı kullanıcılardan şifre vs istemişti bunun gibi skandallar yaşanmıştı.

İşte siz oyuncular içerisinden yönetici seçmeye çalışırsanız olacağı bu... Paralı görevli almanız lazım şimdi diyeceksiniz bu adamlar zaten para almıyor mu ? Almıyorlar bu tamamen milletin uydurması. Oyun içide bir şey almıyorlar. Eskiden verilirdi ama bu dediğim çok eskidendi tabii sonra bu skandallar çoğalınca kaldırdılar diye biliyorum.

Chatte küfürü engellemenin yolu çok basit kapalı bir sistem kurulacak burada ki cm'ler kimse ile iletişime geçmeyecek oyun içerisinde arada oto mesaj atabilirler ama kimseye cevap vermemeleri gerekli.

Kaldı ki hiç bir şekilde oyuncular arasından seçilmemeli...

Bu yönetim içerisinde bulunan kötü niyetli insanlar sadece TR ekibinde yok bunlar her sunucuda var.

Burada yanlış anlaşılma olmasın ben DO yöneticilerine kötü demiyorum içeride ki kötü niyetli insanları kast ediyorum.

Ki muhtemelen bot bannlamalarının olacağı zaman bu tip arkadaşları ön sahnede göreceğiz işleri kızıştırmak için bir çok şekilde olaylar çıkaracaklarını görmemek zor değil...

Raporlama sistemi geldi ancak çok yavaş çalışmakta , zaten yavaş çalışmasının sebebi chat odalarına bakan yöneticilerinin sayısının az olması artık. Eskisi kadar fazla yönetici yok dediğim olaydan sonra CM ve CA'ların çoğu atıldı.

Bunlar benim fikirim tabii ki bunlara kulak asıp asmamanız sizin bileceğiniz iş ben kimseyi şöyle yapacaksınız böyle yapacaksınız diye zorlayamam hakkımda yoktur. Ancak fikir isterseniz herkes bir şey koysun ortaya eleştirmekle olmuyor iş.

Şahsen fikir çok ama uygulamakta önemli ;)

Son düzenlenen: 8 Şubat 2020
  7. Dark9878

Dark9878 User

parelel yapı falan dedinde aklıma birşey geldi neyse silivri soğuktur şimdi :D

_DODGE_ bunu beğendi.
  8. _DODGE_

_DODGE_ User

Dostum o ayrı bir mevzu :D Hemen aklına siyasi şeyler gelmesin paralel yapı dedim diye :D :D

Fakat bu dediklerim ne yazık ki doğru oyunda çok fazla hile yapıldı , oyun açıkları ifşa edildi , bu bilgiyi toplayan klanlar yıllarca kullandı.

İşin daha kötüsü 2006'dan 2015'e kadar topluluk yöneticilerinin direk hesabı kapatma yetkileri vardı ve bu çok kez kötü niyetle kullanıldı ve bundan dolayı yetkileri kısıtlandı.

Kısacası oyun sisteminin baştan aşağıya değiştirilmesi gerekli , yönetimden oyun sistemine kadar. Oyun neredeyse sıfırlanmalı desem yeridir.

Chat adminlerin kaldırılmasının bir sebebide yine bu dediğim oyun ekibi içinde oluşan mafya vari yapıların kötü niyetli davranışları. CM'ler , Oyun yöneticileri hepsi objektif ve tarafsız olması gerekirken belli klanların bekçiliğini yapan Cm'ler vardı.

Ben bunu söylediğimde "DODGE SEN NE ANLARSIN SUS VELED HEBELE HÜBELE BLA BLA BLA" derlerdi.

Eee ne oldu şimdi ? Bütün dediklerim tek tek çıkıyor yani , görünen köy klavuz istemez.

Her seferinde çok uyardım , öneride bulundum ama işte yapacak bir şey yok :D Ben bunları iddia ettiğim için bile ceza yedim vay efendi sen yöneticileri zan altında bırakıyorsun vs...

E tamamda adamların yaptıklarını söylemek suç mu yani ? Adaletli bir oyun istiyoruz , milletin küfürünü , klan kavgalarını global chatte görmek istemiyoruz , Chatte klan bekçiliği yapan cm'ler istemiyoruz. 3. parti yazılım kullanılmayan bir oyun istiyoruz.

Aslında olması gereken şeyleri istiyoruz fakat ne yazık ki tam tamına 11 senedir bu beklenti boşuna çıktı...

Son düzenlenen: 8 Şubat 2020
  9. Minerva

Minerva Guest

Merhaba,

Bu gibi durumlarda siz yine de /report sistemini kullanınız. Kural ihlali gerçekleştiren oyunculara gerekli cezalar verilmektedir ve tekrarlı kural ihlallerinde de cezaların süresinde artma olmaktadır.

Lütfen dezenformasyon yaratabilecek yanlış bilgileri yaymaktan çekininiz. ICM'lerin kısıtlanmış herhangi bir yetkisi bulunmamaktadır. Chat Adminleri de mevcuttur ve görevlerini yerine getirmektedirler.

Hiçbir CM oyun içerisinde kendini ifşa edemez ve kişisel kazancını destekleyecek işlemlerde bulunamaz. Her görevlinin görevliyken ve oyuncuyken yaptığı işlemler titizlikle değerlendirilmektedir. Ayrıca oyuna eklenecek yeni içerikleri önceden öğrenmeleri gibi bir durum da söz konusu değildir. Moderatörler de oyuncularla eş zamanlı resmi duyurusu gerçekleştirilince öğrenmektedirler.

Mesajınız içerisinde de belirtmiş olduğunuz gibi bu söylemleriniz sizin 'iddia'larınız, asılsız ithamlar olmaktan öteye gitmemektedir. Geçmişte de ceza almış olduğunuzu belirttiğiniz bir kural ihlalini ceza almak istemiyorsanız tekrarlamamanızda fayda var.
    Konuya gerekli cevaplar verildiğinden kilitlenmesi uygundur.

İyi forumlar.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.