Çözüldü - AMD ekran kartında istemci açılmama sorunu

Konusu 'Teknik Konular' forumundadır ve XXAX tarafından 28 Ağustos 2023 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
  1. XXAX

XXAX User

Merhabalar öncelikle bu sorun AMD ekran kartıyla istemci başlamama sorunu ile alakalı
    AMD driverini sürümünü değiştirince çalışıyor falan ama daha iyi bir yöntem buldum

DP kablosu yerine HDMI kabloya geçince sorun ortadan kalktı, istemci açılıyor oyuna giriyor ,
    driverim da güncel.

Not: DP kablosunda genel kullanımda siyah ekran hatası vs de alıyordum HDMI a geçince bütün sorunlar çözüldü. Zaten AMD DP kablolarla pek uyumlu değil.

Son düzenlenen: 28 Ağustos 2023
  2. smoonrise

smoonrise User

Ekran kartın hangi model bilmiyorum ama son 2 sürüm güncellemesinde istemciyi açıyor (benim kart Rx5700 ) 23.7.2 ve 23.8.1 sürümleri istemcinin kapanma sorunu çözülmüş durumda bu sürümler WHQL Recommended ise kullanılıp denenebilir , hdmı dp arası duruma yeniden bozulursa bakmak gerekir çok emin değilim ama sanki eski amdlerde dönüştürücü seçme sorun çıkarma gibi eksi yönleri vardı aynı şekilde bu sorunda olma ihtimali var bakma lazım .

Ben istemci oyunu açıyor olsa bile kötü performansı yüzünden tarayıcı üzerinden girmeyi hala daha mantıklı olduğunu düşünüyorum ve öyle yapıyorum , genel sorunlar dışındaki lag donma kasma çökme gibi çeşit çeşit sorunlar için sinir krizi geçirmek yerine tarayıcı ile devam etmek daha doğru ve sürekli nick şifre kayıt etmeside benim açımdan güvensiz bir seçenek istemci bir ayarı var mı bilmiyorum ama nick şifreyi sürekli silemem kusura bakmasın merkez .