Bug / Oyun hatasi Confi değiştirince Donma ve Kasma

Konusu 'Teknik Konular' forumundadır ve ⭐ṜĀPŦŌṜ⭐[ƘURƬ] tarafından 31 Aralık 2021 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

Oyun Ne halde ?

1. Her geçen gün kötüye gitti artık gidecek hali de yok...

oy sayısı 6
    75,0%
  2. Yok ya her şey çok güzel haberin yok mu ?

oy sayısı 2
    25,0%
  1. Sistemlerim üst düzey ve internetim 100 megabit fiber o yüzden girmeyelim o konuya.

Şimdi...

Daha paradoks admin stajyer moderatör iken ben oyunda kraldım. 2008 yılında başlayan birisi olarak oyunun doğumu ve ölümünü gayet iyi biliyorum.

En son 3 yıl önce bırakmıştım ve indirilir sistem gelecek şöyle böyle diye bir sürü saçma sapan boş hikayeler sundular...

Botu bitirmemişler... İndirilir sistemde tam ekran olmuyor... Konfi değişildiğinde ufak bir donma ve kasma bilinirdi ama bu sefer kalıcı ve net olmuş.

Yazık cidden... Yeni bir kaç tane gemi getirmişler kullanan yok yine...

2. Napim.

Napim. User

3. Amiral34

Amiral34 Guest

Merhabalar,

Konunuzu daha uygun bir bölüme taşıdım.

O zamanlar yukarıda bahsettiğiniz tüm durumlar bildirilmiştir, ek olarak bahsi gecen tüm durumlar merkez ekibin elindedir. Bizler raporlamakla yükümlüyüz, inanın elimizden başka bişi gelse yapacağımıza emin olabilirsiniz.

Mutlu Yıllar.

4. sistemin üst düzey olması çok anlam ifade etmiyor malesef. bir ton etken var flash player performansını etkileyen.
    en basitinden eski bir windows sürümünde eski ama güçlü bir işlemci ile oyunda daha az kasmayla oynandığına şahidim. en büyük etken flash player ın artık yeni işlemci / ekran kartı/ işletim sistemi (yeni büyük güncellemeler çoğu durumda yeni bir işletim sistemi sayılabilir flash player gibi bir platform için) hepsi performansı etkileyen şeyler. fps i artırmanın bir sürü yolu var.

grafikleri 3d+max yaptığında minimum+2d den daha yüksek performans alabilirsin ekran kartını kullandığın için en azından gpu nun güçlü olduğu durumlarda (özellikle 3d kullanmadığımda nvidia denetim masasının neredeyse devre dışı kaldığını düşünüyorum).
    sistem oyunu basit bir işlem olarak gördüğünden çoğu durumda ne işlemci ne ekran kartı saat/bellek hızlarını artırmaz doğal olarak yine kasmalar yaşatır, bu ikisini tam kapasite çalıştırmak gayet mümkün biraz elektrik israfı olsa da. bir çok oyuncunun farkında olduğu konu intel işlemcilerde oyun daha iyi akıyor, sebebi genelde intel oluşu değil tek çekirdek performansının genelde amd den yüksek oluşu.(örneğin laptopumda 4.2ghz gücünde bir işlemci var amd nin, desktopta ise 3,6ghz. bariz bir şekilde oyun laptopta daha rahat oynanıyor. desktop nerden baksan 2 kat cpu 4-5kat gpu gücünde olmasına rağmen)

oyundan (server lardan yani) kaynaklı sorunlar dışında yıllardır oyunum kasmadı hiç tabi her oyuna döndüğümde 15-20 dk lık bir ayar sürecinin ardından.. çılgın cubi zamanlarında da +50 fps stabil alıyordum şimdi de.. maks performans için bir rehber düzenlenebilir ama güncel bir bilgisayarı max %10 düzeyinde zorlayan bir oyunda bunu yapmak komik kaçıyor, her ne kadar yapmadığında sorun yaşıyor olsan da.

onlarca etken sayabilirim, oyunun mevcut durumunda bu etkenlerin hepsi için ayrı güncelleme yapmaları imkansız ötesi. flash player ın kendisini kodlamaları gerekir. ölmüş bir platforma darkorbit değil en zengin firma bile yatırım yapmaz.

+not nvidia denetim masasında program bazlı değil genel ayarlarla oynandığında oyunda takılmalar yapabilir. bazı ayarları oyun/flash desteklemiyor ama sürücü buna zorluyor, oluşan kararsızlık uzun süreli takılmalara yol açıyor. "15-20 dk lık bir ayar süreci" nden kastım bu tür kararsızlıkları test etmek zaten.

-UZMAN_ADAM-, ŞahFD ve Amiral34 bunu beğendi.
  5. BUKANN

BUKANN User

bu konfigürasyon işini çözemediler, muhtemelen çözülemeyecek de. savaşta özellikle de vsde konfi değiştirmek imkansız. kazara ya da refleksle elin değerse bittin :D kaldır ellerini ve hangarda doğmak için ekranın gelmesini bekle. :D artık konfi değiştirmeyi sadece kapı yaparken ödül almak için kullanıyorum.