CPU "çalma"

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve ***KAŞIYICI*** tarafından 22 May 2022 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
 1. herkese selamlar,

  Son zamanlarda chatte gördüğüm tartışmalar üzerine yazmak istiyorum. Görüşlerime katılmayanlar olabilir burada tartışırız ancak yazıyı dikkatle okumanızı tavsiye ediyorum.

  Öncelikle her ne gerekçe olursa olsun bir oyun "eğlence aracı" için birilerine küfür etmek hoş ve etik değil.

  Bildiğiniz üzere şu anki etkinlik protogeit kesimi sonucu çıkan parçalarla cpu yaparak yaratık doğurmamızı ve bu yaratıklardan belirli bir yüzdeyle modül düşürmemize olanak sağlıyor.

  Ben cpu çalma gibi bir durumun söz konusu olduğunu kesinlikle düşünmüyorum. 1 tane mantıklı sebep yazan arkadaş olursada ikna olacağım.

  1- Darkorbit browser tabanlı bir savaş oyunu "savaş" bu pvp ve pve olmak üzere 2 ye ayrılır. Bu noktada bir oyuncu düşman şirketi kesme "HAKKINA" sahiptir. Harita farketmeden kendisine kırmızı olan düşman şirekt oyuncuları ve düşman klan oyuncularını istediği gibi kesebilir. Ödüllerini alabilir.

  2- Etkinliğin amacı zaten bu. Başka oyuncuların cpularını avlamak. Zaten öyle olmasaydı bunu sadece cpu sahibine verecek şekilde yapardı darkorbit ekibi. 14 gün sürecek ve "sınırsız cpu" kasacaksınız goli plusada durmadan modül çıkaracaksınız :). Zaten online oyuncu sayısı az olan bir oyunun pvp savaşlarını canlandırmak için yapılan etkinliklerden biri. Birileri çalmaya çalışacak birileri koruyacak. Klan savaşları dönecek. Oyun zaten artık bu aşamaya evrildi tamamen klan ve çıkar ilişkisi kimin klanı güçlüyse mindi stroku o döner.

  3- Eliyle kasanlara çok bir lafım yok yukardaki gerekçelerde onlara hitap eder. Ancak oyuncuların %90 bota atıp cpu kasarken gelip cpusu çalınca haram olsun hakkımı helal etmem demeleride çok saçma ve çocukça kime ne hakkınız geçti ? bota atıp kastıyorsunuz. Onu geçtim zaten sınırsız cpu var 15 günlük etkinlik 1 tane cpun çalındı diye ağlama bu kadar. Ayrıca elle oynayan oyuncular bile olsa bizim bunu bilip bilmeme gibi bir ihtimalimiz yok. duducu programıyla oyunun içinden geçiyorsunuz biz bir şey diyor muyuz ? Asıl hak yiyenler 3. taraf programlarla mindi kitleyen ve vslerde kendilerine üstünlük sağlayanlardır. (ben kullanmıyorum)

  4- ZAYIF GEMİLER. kardeşim bak senin havocların full değil proların full değil tek başına uberlon kesmeye çalışıyorsun hadi diyelimki kesiceksin (ben yardım etttim mesela) goli plusa modül çıkarsan bile goli plus alman çok zor o gemiyle. Bundan 1 sene önceki etkinlikte forumdaki arkadaş çok iyi yazmış;

  " full gemi olmayanlarda rahatlıkla oynayabilir. Sonuçta farklı haritalar ve cpular var senin gemin yeterli bir seviyede değil ama sen inatla daha fazla kazancam diye yüksek haritalarda takılıp normal veya ender değil de efsanevi cpu kasarsan zorlanırsın elbet."

  kaldıki etkinlik görevleri yaratık kes demiyo. Etknilik görevlerini yap savaş biletini al hedeflerini yap. Sana yaratığa hasar ver. Cpu kullan diyo. görev yapamıyoruz diyenlere hitaben.

  5- Yan çarlar yan gemiler. millet yan hesaplarını bota atıp cpu kasıp kendi gemisine modül çıkartmaya çalışıyo ben en az 10 kişiye denk geldim böyle bununla alakalı daha 2 gün önce konu açılmış detayına girmiycem bu oyuncuları kesmek ve modüllerini çalmak zaten çok normal ve olağan bi durum ve bot-emek olduğunu anlayamdığınız gibi kişinin bunu yapıp yapmadığınıda kesmeden anlayamazsınız.

  6- senin gemin zaten full modüle ihtiyacın mı var diyenler evet "VAR" nasıl bi 8 iris geminin havoca proya ihtiyacı varsa droit tasarımına ihtiyacı varsa full + full bir gemininde modüle ve kararsız parçaya ihtiyacı var. Başka kasacak bir şey yok zaten pusat plus geldi millet 7 10 hız çıakrdı 750 800 gidecekler belki bunlara nasıl yetişeceğiz ? ayrıca hali hazırda olan modülleride geliştirmek ve stabilize edilemsi gerekiyo stabilizsayon isteyen 5 tane goli p modülm var 40 parça 20 parça istiyor gökten mi düşecek bu parça ?

  7- burada ki cpusunu kaptıran arkdaşların sitemi şöyle haklı olabilir. cpsunu alan kişi kendi şirketindendir. Bu durumda karşı taraf - şeref yer oyunun kendisi zaten bunu cezalandırıyorki yüksek rütbeli gemiler için gerçekten korkutucu ve dikkat edilmesi durumdur -400m yiyen gördüm. Sırf bu yüzden düşman klanalr gemileri bota atarken klandan çıakrıyor yada cpu keserken çalmasınalr diye :) . Bir diğer haklılık sadece cubikon cpuda oalbilri çünkü diğer cpular kullanım hakkı sınırsız kasarısn tekrar. Ancak cubikon cpu 1 tane. Fakat yukarıda ve aşağıda anlattığım nedenlerde yine bu hakkı veriyor.

  8- Özetle başka bir oyunuyu keserek cpusunu almak "Etik" bir davranış olmayabilir. Ancak bir oyuncunun buna hakkı vardır. Oyuncu başkasına yardım da edebilir cpsunuda alabilir kendi seçimidir. Bir oyuncu sizin cpunuzu aldı diye ona chatten küfür etmek yada din sömürüsü yapmak adamın size yaptığından daha büyük bir ayıptır.

  CPUNUZU düşman bir oyuncuya "KAPTIRMAMAK" istiyorsanız. güçlü Bir klana girin yada kendinize arkadaşlar bulun. Portta gidipde tek başına uber kirs açan arkadaşlar yanlış yapıyor. eğer illaki tek kesiceksiniz 4-4 gibi büyük haritalarda tenha saatlerde yada millet bottayken farklı haritalarda şansınızı deniyebilirsiniz. dp linkiniz speromunuz desteğiniz x4 ve rsbinz emanız instanız hazır olsun. yoksa illaki biri gelip alır.

  Biz modül kaptığımız kadar da yeri geldiğinde modülde kesiyoruz hediye ediyoruz kendi arkadaşlarımıza. Fikirlerinizi merak ediyorum.

  Tr1-5
   
  Son düzenlenen: 22 May 2022
 2. Amiral34

  Amiral34 Guest

  Merhaba,

  Konunuzu kilitliyorum lütfen tekrar konu açınız.

  Açtığınız konuda oyunculara taraf olduğunuz şeyi kavga ortamına girmeden yapın. Ayrıca birçok konuda size katılıyorum oyun savaş ve strateji oyunudur. Strateji nedir açıklama yapmak istemiyorum lakin dediğimi unutmadan tekrar belirtmek isterim. Oyuncular ile tartışma ortamına lütfen girmeyiniz.

  Saygılarımla,

  Amiral34.
   
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.