Darkorbit Barış Günü

Konusu 'Güncelleme ve Fikir Havuzu' forumundadır ve muh722 tarafından 7 Nisan 2019 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

Sizce Barıs günü olmalı mı

1. Evet,olmalı

62,1%
  2. Hayır ,olmamalı

24,1%
  3. Farketmez.

6,9%
  4. Kararsızım

6,9%
  1. muh722

muh722 User

Merhaba arkadaşlar sizce oyunda barış günü olmalı mı ? Yani şöyle diyeyim Dünya Barış günü 1 Eylül ve 1 Eylülde'de oyunda barış günü olmalı mı ? Hiçbir şirket oyuncusi birbirini kesmese herkes istediği haritada rahatça dolaşabilmesi yaratıklara karş birleşip grupça çok iyi kaşılanabilinir.(Oy verirken hayır diyen arkadaşlar büyük bir ihtimalle ileri düzey oyuncularsınız,sizde bir zamanlar oyuna yeni başladığınızda çok kesiliyordunuz sizin kasan oyuncuları unutmayın, ve bu durum bizim ne kadar savaşa aç olduğumuzu gösteriyor,1 günlük Darkorbit Barışına karşı çıkıldı ya ne diyeyim yanim) birde hayır diyen arkadaşlar neden dediklerini yorumlarda belirtebilirler mi ?

Son düzenlenen: 14 Nisan 2019
  2. Neden Dünya Barış Günü?
    Ben Marslıyım! Kabul etmiyorum! Hem Venüslü arkadaşlar da bu konuya sıcak bakmayacaklardır.

JohnShepard ve *FastMonster* bunu beğendi.
  3. Lyngvia

Lyngvia Guest

Merhaba,

Bölüm kurallarına uygun konu açtığınız için teşekkür ederim. Fikriniz diğer oyuncular tarafından yeterli desteği gördüğü takdirde bizlerin de konuyu raporlarımıza ekleyerek merkez ekibe ileteceğimizi belirtmek isterim.

İyi forumlar.

muh722 bunu beğendi.
  4. muh722

muh722 User

Şöyle diyeyim bende Marslı'yım , oyuna yeni başlyan birisini düşün ,bu ona oyunu daha çok sevdirmez mi ve aynı zamanda oyundaki orta düzey oyuncular ve yeni başlyanlar haritalarda bayağı bir kesiliyor.:(Yani bir günlüğüne kafamız rahat etsin .Birlikten kuvvet doğar etkisiyle daha iyi kasılınabilir. Bazen birkaç defayı buluyor ,aynı oyuncu tarafından ve aynı haritada.Mesela ,zaten o gün cephane düşman oyuncuya hasar vermeyecek başka şirketlerle kasılanlara %50 tp ve şp desteği falan .Yani etkinlik kapsamında düşün.

Demek istediğimi yanlış anladın ben orda Dünya Barış günü 1 Eylül'de Darkorbit'tede 1 Eylülde Barış günü gelmeli mi ? (adı Barış günü olsun mesela.)

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 14 Nisan 2019
  5. 1 eylül de sembolik olarak olabilir güzel de olur.Bir zamanlar tr serverlerinde vefat eden abilerimiz için kimsenin kimseye sıkmadığı geceler olurdu.Hep birlikte o gün o serverdeki oyuncuların yüzde 90 civarı haritaları gezerdik 3 şirket, düşman klanlar bile vefat eden büyüğümüz hatırası için o gece savaşmazdı.Darkorbit ekibi de sembolik olarak 1 eylülde dünya barış gününde barış ilan edebilir bu yüzden oyum evet.

6. Bu haliyle bir mantığı yok gibi geldi bana açıkçası yani etkinlik önerisi sunmuşsun ellerine sağlık ama sadece 1 günlüğüne böyle bir etkinlik kimseye bir şey kazandırmayacaktır. Süre uzatılırsa eğer bu sefer de çok kısıtlık gün aralıklarında oyunu oynayabilen oyuncular sıkıntıya düşer. Ne kadar değinmek istemesem de malesef oyunda bir de bot sorunu var ve neredeyse her fikrin önüne engel olarak çıkıyor malesef aynı şey bu konu için de geçerli savaş olmadığı takdirde bunu engelleyecek çok da bir şey kalmıyor. Düşünce güzel ancak o gününü daha farklı değerlendirmek isteyen oyuncular için bir etkinlikten ziyade bir kısıtlama olacaktır. Etkinlik olması için mesela farklı bir harita gelir ve bu haritaya girildiğinde daha rahat kasılınabilecek bir ortam sağlanır ayrıca bir de bu haritada bot kullanımının da önüne geçmek zorundalar sırf 1 gün için de bunca zahmete girileceğini sanmıyorum hatta girilse bile yine aynı eforun farklı bir şeye harcanarak çok daha güzel bir şey yapılacağı kanaatindeyim.

muh722 bunu beğendi.
  7. muh722

muh722 User

Reis benim demek istediğim bu , konuyu gören bir sürü insan var cevap veren yada ankete katılan yok 1 kişi 1 beyin ,5 kişi 5 beyin var burada ben konuyu genel hatlarıyla ele aldım ,o kısmınıda Darkorbit yönetimi ele almalı ,yada tartşmaya katılan sizler .Mesela birgün olur bir haftaya bedel olur,%520 tp şeref desteği grupça kasılana.kişi sayısı arttıkça da bu artar.O güne ait bir kapı olur low ve hades dışinda grupça tamamlanan bir kapı olur.Normalde grupça öduller bölüşülüyor biliyorsun kişi sayısı arttıkçada yaratık kesmede kişi başına 2 kat destek gelir.7 kişi olursa 14 kat fazla ödül alırsın.O güne özel diroit tasarımları görevler falan olabilir.Görevlerin isimleride şöyle başlayabilir:Uzaylılar birlik olup sektörlerimize saldırmaya başladılar.Bunun için şirketler arası bir antlasma imzalayıp 24 saat içinde bunları temizlemeye karar verdik.Sana ihtiyacımız var pilot mesela.

8. Viraaa

Viraaa User

kardesim bu bir sanal oyun vede sanalda baris olsa ne olur savas olsa ne olur :) ustelik bu bir savas oyunu:)

9. muh722

muh722 User

dostum kendi açindan düşünüyorsun.Yazıyı en başindan beri okumanı düşünüyorum.Büyük bir ihtimalle tam elitsin.
    Bu etkinliğin sağladığı faydalar :
    1 ) Oyuna yeni başlyan oyunculara yardımcı olmak.
    2)Oyunun aktifliğini arttırmak
    3)Grupların önemini arttırmak
    4)Toplumsal bir sorun olan savaşa dikkat çekmek.

10. Viraaa

Viraaa User

dostum bu bir savas oyunu ve zaten insanlar kesecek oyuncu bulamazken boyle birsey bana garip geldi.oyuna yeni baslayan bir oyuncuya 1 gunlugune neyin yardimini yapacaksin.oyunun aktifligini arttirmak diosunda.insanlar savasamadiktan sonra oyuna girmezki.gruplarin onemi hep var zaten.bunda ne demek istedin anlamadim.toplumsal bir sorun olan savasa dikkat cekmek.tabiki savasa karsiyiz ama bu bir oyun dostum.:) hatrin icin ben seni desteklicem ama bu baris gununde inan cok uye aktif olmaz.

11. muh722

muh722 User

İyide capture de beacon ,spaceball 1 gün bile sürmüyor hangi saatler arasında olduğu oyunun ana ekranında sağda yazıyor.Hem ben fikir attım saf haliyle ortaya geliştirilebilir.Dostum benim dediklerimin birçoğu mesela ile başlıyor farkettiysen ,böyle bir şey olsa bile benim fikrim direkt alınmayacağı için ,Darkorbit yönetimi forumlarda tartışılan konuyu direkt almıyor .Zaten moderatörler aracılğı ile iletiliyor .Fikrim çok eksik ve hatalı bunu bende biliyorum,benim gönlüm olsun diye katılma.O yeni başlayan oyuncular için şeyini de açarsam hani şirketlerin x1 x2 haritası dşında her haritada ben ilk başladığım zamanlar kesiliyordum gına gelmişti ,1 gün huzurlu olsun insanlar şurdan da düşman gelir kaygısı taşımasın farklı etkinliklerin gelirse daha iyi olur diye düşünüyorum.Capture the beacon,Ultimate Battle Arena (UBA) aktifliği azaldı,uba için çok uzun vakitler sıra bekliyorum aynı şekilde Capture the Beacon içinde artık sarmıyor eskisi kadar.

Hep olan etkinlikler yerine oyuna farklı etkinlikler gelmeli,bu dediğim eyde 1 Eylül'de başlayıp 1 hafta sürse millet sıkılır.Bu amaçla oyunun aktifliği arttırılabilir.

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 18 Nisan 2019

Sayfayı Paylaş