Geri bildirim Darkorbit Bence Güvenlik Danışmanlık Hizmeti Almalı

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve D-O-D-G-E-V-İ-P-E-R tarafından 21 Ağustos 2019 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

Sizce ?

 1. Evet

  100,0%
 2. Hayır

  oy sayısı 0
  0,0%
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
 1. Arkadaş bunu taaa 2015'den beri söylüyorum bir firimayla anlaşıp oyun güvenliğini arttırmanın yolunu bulmak artık zor bir şey değil bir çok firima bu konuda ciddi anlamda danışmanlık hizmeti alıyor.

  Easy Anti cheat gibi bir ton firima var hileye karşı yada bir çok siber güvenlik firiması var saldırılara karşı nasıl korunucağınıza dair beyaz şapkalı hackerlar tarafından sistem yönetici ve mühendislerine çeşitli eğitim ve danışmanlık yapıyorlar.

  Hani bunu senelerdir söylüyorum gidip saçma sapan yenilik yapacağınıza buna önem verin demekten dilimde tüy bitti vallahi billahi yeter yav...

  [​IMG]
   
  Son düzenlenen: 21 Ağustos 2019
 2. -Star-

  -Star- User

  Bigpoint 2016 yılında yanlış hatırlamıyorsam 50-60 milyon dolara Youzu Interactive adlı firmaya satıldı.Firmanın hisse senedi değerleri de en kötü döneminin 8-8,5 kat üstünde.Ayrıca yıllık ortalama 2,2 milyar dolarlık hisse senedi satışı yapan bir firma Youzu Interactive.Kıyaslamak gerekirse bu tutar şuanki kurları göze alırsak ülkemizdeki otomotiv firmalarının yıllık gelirine denk düşüyor.Bu miktarda paranın döndüğü yerde güvenlik önlemleri alınmamış mıdır sence?Oyun içi satın alımları gayet güvenli,kullanıcının giriş bilgileri de olması gerektiği gibi korunuyor.Oyun güvenliğinden kastın botsa eğer bot mot palavra,olay tamamen gelir meselesi.Bot kullananların çoğu vip+indirim+katlayıcısız dolaşmıyor.Hadi birçok online oyundaki gibi bir anti hile programı getirdiler hepsi birden banlandı diyelim.Kim oynayacak bu oyunu? :D Yıllardır zorlaştıkça zorlaşan ama ödülleri çay kaşığıyla dağıtan,adam akıllı bir hikayesi olmayan,olsa bile hikayesiyle oynanışın alakası olmadığı bir oyuna kim saatlerini bağlayacak piyasada kat kat eğlencelileri,kat kat iyileri varken :D Anlayacağın konu güvenlik açığı falan değil,oyun kendi yağıyla kavruluyor sadece.Firma da sadece 0 ve 1 lerden oluşan gidersiz (personel maaşı,sunucu giderleri vs. vs. dışında) bir oyunda bildiğin rakam satarak para kazanıyor.
   
 3. dostum bence darkorbit veya bigpoint şöyle bir yer. birkaç tane kafası çalışna mühnedis var. bunlar bir oyun yapmışlar. bundan da iyi para kazanmışlar. şimdi bunlar lattelerini içiyorlar hergün. şirkette bir kaç tane görevli var maaşlı çalışna işte server aktif mi ödemeler de sıkıntı var mı ne bileyim yazışmalar vergiler bunalrı takip ediyorlar, sistem arızasını filan ikaz geçiyorlar. bunun dışında cafe kadar bir ofisten daha büyük bir data istasyondan tüm dünya butik bir online oyun sunuyorlar. meeeemır gibi ilgileniyorlar. yani bir market kadar kurumsal bir durum var ya da yoktur :D
   

 4. Valla hocam aldılarsa bilemeyeceğim ancak almadılarsa almalarını şiddetle öneriyorum. Çünkü sistemlerinde XSS zaafiyetleri bulundu bunu ben değil Bigpointin kendisi söylüyor ki XSS artık o kadar da bulunması zor bir şey değil günümüzde artık saldırıların %50'si database'e hasar verme amacı güdüyor sql injection felan yapıyor millet.
   
 5. -Star-

  -Star- User

  Dostum ben yazılımla pek ilgili değilim,dolayısıyla bu konuda senin kadar bilgisi olan biri de değilim :D Muhtemelen almışlardır,yoksa bahsettiğin gibi önemli bir zaafiyetse ortada şirket mirket kalmaz zaten.
   

 6. Hocam uyarmakta yarar var bakın facebook bile yakın zamanda yanılmıyorsam database üzerinde yeterli derecede güvenlik sağlayamadığından çok ciddi ceza aldıydı zuckerberg'e hakim soruyordu hatta şurada:
  XSS'i 10 yaşında çocuk bile yapıyor kaldı ki google'da bile bir ton XSS saldırı tipi mevcut.

  Hani XSS'de şey gibi düşünün bir ağ var balık ağı sizde balıksınız sitenin herhangi bir yerine konuluyor bunlar çeşitli tetikleyicileri var bunlar tetiklendiğinde sizin bilgisayarınızda arka kapı açılabiliyor , çerezleriniz çalınabiliyor ve daha bir sürü şey...

  Genelde ben javascript kodlarını devre dışı bırakıyorum öyle kurtuluyorum :D

  Yani şunu belirteyim kos koca facebook bile bu tip şeylerden dolayı başı ağrıyor. Ben yinede eski bir oyuncu olarak uyarımı yapayım dedim. ne olur ne olmaz hani sonra gümbürtüye gelmesin insanlar istiyorum.
   
 7. Minerva

  Minerva Guest

  Merhaba,

  Güncelleme ve Fikir Havuzu bölümü oyun içerisinde eklenmesini istediğiniz yeniliklerin paylaşıldığı bir bölümdür. Mesajınızda belirttiğiniz durum bir şirketin yönetilmesi ile alakalı şeyleri içermektedir ve forumdan bu şekilde bunun hakkında yapabileceğiniz bir şey bulunmamaktadır. Konunuz bölüme uygun olmadığı için kilitlenerek arşive taşınması uygundur.

  İyi forumlar.
   
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş