darkorbit donma sorunu

Konusu 'Teknik Konular' forumundadır ve FULLELİTTEGOLİ tarafından 13 Mart 2022 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
  1. öncelikle selamlar darkorbitte takılmalar yaşıyorum
    sistem özelliklerim;
    i3 10100f işlemci
    1x8 gb ddr4 2666 mhz ram
    2 gb ddr5 gt 1030 ekran kartı
    500 gb hardisk
    Darkorbit uygulamasında donmaları engellemek için ne yapmam gerekli?

2. Arada bir oyunu kapatıp açmak lazım, uzun süre açık kalınca donmaya başlıyor.

3. Amiral34

Amiral34 Guest

Merhaba,

Sizinle alakalalı bir durum yok. Oyun İçerisinde lag problemleri var

Saygılarımla,

Amiral34.

4. Merhaba,

Sisteminiz gayet yeterli fakat ben yine de bazı şeylerin sizden kaynaklı olabileceğini düşündüğümden dolayı konuya ekleme yapmak istiyorum. Oyun içerisinde çerez durumları v.b birikmelerden dolayı bu yaşanabilir. Öncelikle çerezlerinizi temizleyip ardından Bu yöntemi deneyiniz ;

C:\Windows\SoftwareDistribution\Download İçerisindekileri sil .

Arama kısmına '' çalıştır '' yaz enter .
    - %temp%
    - temp
    - Prefetch
    - Recent
    İçerisindekileri sil .

İstemci önbelleğini temizleyin kapatıp tekrar deneyin .

bunlar olmaz ise ;

Arama kısmına '' cmd '' yaz enter .
    - ipconfig /release
    - ipconfig /renew
    - ipconfig /showclassid
    - ipconfig /setclassid
    - ipconfig /displaydns
    - ipconfig /flushdns

Başlat>çalıştır>inetcpl.cpl>gelişmiş>sıfırla>kişisel ayarları sıfırla tik at
    sonra sıfırla

Eğer cmd komutlarını bilmiyorsanız internetten cmdnin nasıl kullandığını araştırıp öyle yapınız.

Hala takılmalar yaşar iseniz bana geri dönüş yapınız.

5. _KIYAMET_

_KIYAMET_ User

Oyun epey eski ve eklemeler sürekli mevcut sisteme yapıldığı için bir karmaşa var diye düşünüyorum. Bu karmaşa da kullanıcılara yansıyor. Oyuna her yeni eklenen şey çakışma yaparak eski mevcut olanlarda da sorun meydana getiriyor. Unity Player'e geçilecek deniliyordu fakat 2 sene geçti henüz beta versiyon ortada yok. Eğer unity player geçilirse daha stabil olacağını düşünüyorum.