Geri bildirim Darkorbit Easy Anti-Cheat İle Anlaşma Yapmalı

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve _DODGE_ tarafından 2 Ağustos 2020 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

Sizce Olmalı Mı ?

 1. Evet

  77,8%
 2. Hayır

  22,2%
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
 1. _DODGE_

  _DODGE_ User

  Merhabalar ,

  Oyunu uzun yıllar oynamış birisi olarak , oyunun bu düştüğü durumdan açıkçası üzüntü duymaktayım. Yıllardır bot kullanan hesaplar kendilerini güçlendirirken elleri ile oynayan hakkıyla oynayanlar ne yazık ki ve ne yazık ki bu konuda hep bu hilecilere karşı ezilmiştir.


  [​IMG]


  Easy-Anti Cheat nedir ?:

  Easy-Anti cheat , büyük veya küçük oyun geliştirici şirketlerine ve bir çok simulasyon , sanal gerçeklik gibi destekleri olan dev firimalara anti-hacking , anti-cheat hizmeti veren bir kuruluştur.


  Bize Ne Gibi Faydası Olacaktır ?:

  Bu şayet olursa oyunun bir çok açıdan hile konusunda ciddi anlamda darbe vurulacağına ve bu konuda ciddi bir ilerleme kaydedileceğini düşünmekteyim. Kısacası oyunda bot mot kalmayacak. Daha adil ve daha güvenilir bir ortam oluşacak , oyuncular artık yıllarca bu süren bot konularından dolayı başları ağrımayacak.


  Sadece botta değil , PVP savaşları için kullanılan illegal hasar arttırıcı , hız arttırıcı , çeşitli bug kullanımına neden olan 3. parti yazılımlarda engellenecektir. Ayrıca sunuculara karşı yapılacak olan bir çok saldırı tipide bu güvenlik hizmeti sağlayıcısı ile çözümlenmiş olacak yani kısacası oyunun sunucularına DDOS atıldıysa (şiddetine bağlı) bu zarar vermeden sönümlenebilecektir.

  Peki Bu Nasıl Olacak ?:


  BP'nin gidip bu kuruluşla konuşması gerekiyor , çeşitli alt yapı geliştirmeleri ve değişikliklerinden sonra olabilitesi yüksek. Fakat şirket politikaları konusundan dolayı BP'nin ne yapacağını bilemem.


  Elleriyle hakkıyla oynayan oyuncular , sizler günlerinizi , aylarınızı , yıllarınızı verdiniz belki sabahladınız , uyumadınız gemim güçlensin diye fakat bazı uyanıklar ne yazık ki kolaya kaçarak hem kendi güvenliklerini hemde oyunun dengesini bozdular bu sorunu bitirmek bizlerin elinde ! Sizden ricam arkadaşlarınıza bu konun linkini onlara paylaşmanız.  #hilesizbirdoiçinelele
   
  Son düzenlenen: 2 Ağustos 2020
  ülkücügenclik26 bunu beğendi.
 2. bişey desem asılsız itham diye ceza yiyeceğim için demiyorum ama şüphe uyandırdı suistimal diye bi laf vardır ya hani bp ekibinin de botçuları suistimal etmesi çok şüphe uyandırıyoreeee..
   
  ülkücügenclik26 bunu beğendi.
 3. Oyun hala tarayıcıda iken bunun yapılabilmesi mümkün mü? Eğer mümkünse çok güzel olur bir an önce yapılması. Umarım bu fikri görürler
   
 4. _DODGE_

  _DODGE_ User


  Açıkçası tarayıcı platformundan çıkılması gerektiğini düşünmekteyim , çünkü tarayıcılar doğaları gereği manipüle edilmeye müsaittirler buna en çok imkan veren javascript dediğimiz script dili ile yapılan işlemlerden kaynaklıdır. İşte bu yüzden oyunun tamamen desktopa indirilebilir ve oynanabilir hale getirilmesi gerektiğini düşünmekteyim.

  Hem browser hemde bilgisayardan oynamak arasında pek bir değişen bir şey yok şu an , hatta şunu söyleyeyim , DO indirilebilir versiyonuda aslında C# form uygulaması ile yapılmış gömülü bir browser sadece başlangıç sayfası DO olarak ayarlanmış o kadar size şu videoyu izlemenizi tavsiye edeceğim:

   
  ülkücügenclik26 bunu beğendi.
 5. Hilesiz bir oyun için destekliyorum.
   
  _DODGE_ bunu beğendi.
 6. _DODGE_

  _DODGE_ User

  Teşekkür ederim :)
   
 7. _KIYAMET_

  _KIYAMET_ User

  Darkorbit ücret ödeyip bir firma ile anlaşacak ? :D Hakan cidden buna inanıyor ve umudun var mı ? :) :D vBulletin'den XenForo'ya ne için geçtiler ? :)

  Ayrıca kodlama hakkında az çok bilgin var. Gerçekten tespit edemeyeceklerini mi düşünüyorsun ? :D :) Ben senin kadar kodlama bilgim yok ama gerçetken isteseler sağlam bir kodlama ile düzgün bir script yapsalar eminim yakalarlar ve gerçekten isteseler o hesapları komple kapatırlar. :D

  Konu şu ; oyuncu potansiyeli en azından aktif emeği ile oynayan azaldı. Otomat olarak çalışanlar her server'da çoğunluğu oluşturuyor. Geç kalınmış her adım bugünlere zemin oluşturdu. Şu anda bir şey yapıp gerçekten banlasalar yabancı server'ları bilemem ama TR server'larında her şirkette tahminen 30 civarı normal player kalır. :D :)

  Bu anlaşma işi yaş iş bence çok umutlanma derim. :D :) Ama belki bir umut olarak flash player desteği biteceği ve yapılan son açıklamalarla Web Unity Player'a geçileceği için belki bir takım tedbirler alınır. Zaten her hangi bir önlem vs alınmaz yine aynı tas aynı hamam olursa bir çok kişinin devam etmeyeceğini düşünüyorum. :) :D
   
 8. _DODGE_

  _DODGE_ User


  Umut fakirin ekmeğidir :)

  Ben yine söylüyorum söyleyeceğimi isterlerse yapmasınlar , geleceğine yatırım yapmayan ister şirket ister kişi olsun tarihin tozlu sayfalarına gömülmeye mahkumdur. İstiyorlarsa yapmasınlar oyunu kimse oynamayacak eninde sonunda.

  Bot tutma konusu şöyle sıkıntılı , şöyle ki bu adamların kullandığı yazılımı reverse engineering ile analiz edebilecekleri bir takımları olacağını sanmıyorum çünkü şöyle bir mevzu var , adamlar clienti direk C# web formda gömülü bir browser olarak yapmış bunu yurt dışında liseye giden bir elemanda yapıyor zaten kolaya kaçıyorlar. Süreklilik isteniyorsa kusura bakmasınlar ama kesenin ağazını açmak zorundalar lamacimi yok yada kendileri oturup kafa patlatacaklar ki oda ne kadar güvenilir olur tartışılır. Easy anti cheat konusu bir çok dev oyun firimasına destek vermekte yani adamlar bu işin ehli. Ondan dolayı önerdim.

  Unitye geçtiklerinde ise bam başka bir alt yapı ile karşılaşacaklar , kısacası tökezlememeleri için ben sadece öneride bulunuyorum.

  İsterlerse yapmasınlar keyifleri bilir , yazılımda şöyle bir şey vardır: Çağın gerekliliklerine sahip olmayan elenir veya sıralama düşer :)
   
 9. _-Thanatos-_

  _-Thanatos-_ Guest

  Merhaba,

  Konu talebiniz üzerine kilitlenip arşive taşınmıştır.

  İyi Forumlar.
   
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş