Duyuru DarkOrbit 'in Çöküşü !

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve ST_LimVox tarafından 23 Temmuz 2018 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

1 ve 5 Arası Maddelerden Hangisi veya Hangilerine Katılıyorsun ?

Anketin kapanma tarihi 30 Temmuz 2018.
  1. 1

52,8%
  2. 2

58,5%
  3. 3

62,3%
  4. 4

58,5%
  5. 5

83,0%
Birden fazla oy kullanılabilir.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. ST_LimVox

ST_LimVox User

1 - 5-1 Haritasına girilmiyor. Ama Hangarı olan arkadaşlar çok güzel pala topluyorlar ( Lafım hangarı olan arkadaşlara değil ) Bunu çözmek DarkOrbit 'e düşerdi ama Oyuncularınıza verdiğiniz samimiyet ve önemi göstermiş oluyorsunuz. Çok Teşekkürler.
    Aslında Çözümü çok basitti 5-1 bakım vs. artık sorun nedir bilmiyoruz. 5-2 ye geçici portal açabilirdiniz. Hangarı olmayan dışarda kalan Oyuncularda DarkOrbitten soğumazlardı. Hakları yenmezdi.

2 - Serverlarda genel bi kasma, aşırı donma mevcut ancak açıklama yok. Hareket edilmiyor. Portaldan atlanmıyor , Pet açılmıyor vs. vs.. Server'a Reset atmak Bu kadar mı zor ?

3 - Bot dediniz onu dediniz bunu dediniz milleti banladınız. Zaten haritalarınız boş. Onuda geçtim Daha önce Bot kullanıp fullenenler hala oyunda. Yani HAKSIZ BİR BAN söz konusu.Bu botu yapan insanlar sizin açığınızı 2-3 saat içinde nasıl buluyor da botu tekrar Fixleyebiliyorlar ?
    Demekki Botu da sizin yapımcılarınız vs. piyasaya sürüyor ki Yazılım sadece sizin elinizde var.

4 - Oyunda yapılan yenilikler Yeni oyuncu getirmeye yönelik değil !
    - Silah tasarımı
    - Gemi tasarımı
    - Pet tasarımı
    Oyuncular sizden bunları istemez Haritalarınız boş yeni oyunculara yönelik bir tane yeniliğiniz yok.
    Oyuncular sizden
    - Yeni Harita
    - Yeni Etkinlikler
    - Yeni oyuna başlayanlar için ekstra Koruma vs.( Örn. yeni hesap açmış bir oyuncuyu DarkOrbit sistemine ait bir klana almış olsa ve Serverda bulunan bütün diğer klanlara İttifak olsa otomatik olarak.)

5 - Günde 1.5 / 2 milyon Lazer sıkılıyor Full+Full gemi ile buna 9.076 Semprom Ne kadar yeter 90 bin Sarı taş neye yetecek. Neden Güncelleyip Skylab ı 20 den 30 a Çıkartmıyorsunuz ?

Şuan aklıma gelmeyen bir ton şey vardır ama genel olarak durum bu.Konu başlığı biraz ağır olmuş olabilir ama bunu hak ettin DarkOrbit.

Çözüm basit ama ilgisizliğiniz boyunuzu aştı. Site Admin ve Mod arkadaşlar için diyorum Ne kadar baskı uygularsanız o kadar ilgi görürsünüz. Siz DarkOrbit ile Oyuncular arasında Köprüsünüz Lütfen işinizi düzgün yapmaya gayret edin.
    NOT : DarkOrbit Oyuncunu kaybediyorsun iyi uykular.!

2. Jackdaw

Jackdaw User

Dediklerinin hepsine tamamen katılıyorum. Büyük şirketlerin özellikle antivirüs şirketlerinin şöyle bir taktiği var, önce şirket ortaya bir virüs atıyor daha sonra önceden tasarlanmış virüs programını veyahut güncellemesini kendi virüsüyle başa çıkmak için satmaya başlıyor, aynısı şuan darkorbit için geçerli.
    -İşletmelerde yeni müşteri çekmek, halihazırdaki müşteriyi elinde tutmaktan daha masraflıdır, ama oyun sektöründe her ikisini çok kolay bir şekilde yapabilirsin, hem yeni oyuncu çekmek için yenilikler ve etkinlikler getirirken, hali hazırdaki oyuncuyu da kaybetmemiş olacaksın.
    -Korsan haritaları yaklaşık 1 aydır kapalı, etkinlik için sağa sola kapı açan sistem, bunu nasıl beceremiyor anlamıyorum?
    -Server problemi 2 gündür devam ediyor, hala çözülebilmiş değil, ayrıca bu süre zarfında insanlar vip, katlayıcı vs. paketlerini kullanamıyor, parası yanıyor, şirketin bu oyunculara hatta tüm oyunculara bir özür ve telafi hediyesi göndermesi gerekiyor, bakın hediye diyorum; etkinlik, görev falan değil. Çünkü getirdiğiniz görevler genellikle full+full oyunculara uygun. (Bir "x" şirketi "x" oyununda gece 02:00-06:00 arası yaptığı her güncelleme bakımı için oyunculara karşılıksız 5-10 TL değerinde hediye veriyor, bu hediye tüm oyuncular için veriliyor, bu sayede elindeki oyuncuyu kaybetmiyor.)
    -Seprom konusunda bir şey diyemem fakat skylab 25 level falan olmalı artık, tarih öncesinde kaldı bu skylab.

ST_LimVox bunu beğendi.
  3. VALEYARD

VALEYARD Guest

Merhaba,

Herşey çok kolaymış gibi yazmışsınız. Bir resetle herşey düzelir. 5-2 ye idarelik kapı vs.. Bot konusunda taramalara yakalananlar ban yedi. Haksız bir ban söz konusu değil.

Seprom konusunda bir iyileştirilme yapılacağı hakkında bilgimiz var ama ne olduğunu bilmiyoruz.

En son ne güzel yazmışsınız siz köprüsünüz diye. Biz iletiyoruz, merkez ekip bu bildirimleri alıyor.

İyi forumlar.

4. Valeyard moderatörüm, kardeşim bak 3 gündür bu tr5 serveri böyle 1-2 aydır palaya girilmiyor habire iletildi iletildi diyosunuz icraat yok? Hani nerde 1 resetle herşey çözülüyor diyorsunuz hani nerde? Dün oldu sabah 6 da reset düzeldi oyun eyvallah ama bu gün yine bozuldu bu mu sizin herşey 1 resetle düzelir demeniz.
    Yok yani herkes oyunu bırakma noktasına geldi lütfen işinizi doğru düzgün yapın tabiki de lafım sana değil sen ordan birşey yapamazsın bizim gibi bi kullanıcısn fakat lafım üstlerine bilesin!

ST_LimVox bunu beğendi.
  5. donb00

donb00 User

Bot taramalarında yakalananlar ban yedi. Peki yakalanmayanlar ?. Siz şimdi adalet mi sağladınız ? Yakalanan yedi peki, ya yakalanmayanlar ? Onların yanına neden kar kalıyor ? Yıllardır 10 ar 15 er tane botla gemi fulleyenler ceza çekmesi gerekirken neden oyundaki garibanlar banlanıyor. Çürümüş sisteminiz hiçbir halta yaramıyor. Boş iş peşindesiniz.

6. ST_LimVox

ST_LimVox User

1. Benim lafım Mod lara deil yönetim ekibine :)
    2. " Herşey çok kolaymış gibi yazmışsınız. Bir resetle herşey düzelir. 5-2 ye idarelik kapı vs.. " Kişisel yorumların sende kalsın Modum
    3. 5-1 Hakkında bilgi verebiliyor musun ? ( Sanırım bu konuda bilgin yok )
    Teşekkürler Modum iyi Forumlar :)

7. sizce oyuna getirilen yeniliklerle oyun daha zevkli bir hal mi aldı? oyun sadece karmaşıklaşıyor ve bu yeni başlayanlar için oldukça olumsuz bir durum.
    oyunda normal olarak oynayan birinin hızlı gelişmesi için paladium topaması gerekiyor ki bu da pek zevkli bir iş değil. ve oyunu eğlenmek için oynadığımızı düşünürsek sanki bu durum da biraz sıkıntılı.
    oyunda gelişmek 2-3 sene öncesine göre biraz daha kolaylaşmış olabilir ama oyuncu sayısının ne kadar azaldığı oldukça bariz ve oyunu sadece daha da karmaşıklaştıran yenilikler geldiği sürece 2-3 sene sonrasını düşünemiyorum.

ST_LimVox bunu beğendi.
  8. Serbaz

Serbaz User

DarkOrbit Ekibi;

Kimlere İletiyorsanız İletin;

Oyuna biz para yatıyoruz indirim kuponu katlayıcı hemde aboneyiz zamanı geldi mi çat diye karttan çekiliyor, ama oyunu adam akıllı oynayamıyoruz hep verdiğimiz paralar boşuna, bunun karşılığında ne bir özür alıyoruz nede bizden kaynaklı oyunda bir problem yaşadınız katlayıcı ve indirim paketiniz tarafımızca şu kadar süre aksaklıktan dolayı uzatılmıştır gibi bir ibare almıyoruz . . .Böyle bir saçmalık mı var kime iletiyorsanız bir kere değil biraz elinizi vicdanına koyunuz, iletmeniz gerekleri sık boğaz edin problemi çözün böyle bir şey olabilir mi?

Saygıdan hiç bir zaman ödün vermiyoruz ama sınırları artık zorluyorsunuz. . .Eğer bu işi beceremiyorsunuz klavye delikanlıları gibi pc başında oturup bizlere cevap vermeyin gidin işiniz ne ise yapın bize problemi çözdük diye cevap verin. . .

Saygılarımla;

Serbaz

ST_LimVox bunu beğendi.
  9. VALEYARD

VALEYARD Guest

Merhaba,

Bizimde sizler gibi oyuncu olduğumuzu biliyorsunuzdur. Bizde bu durumlardan rahatsızız. Bu sorunların düzelmesi için elimizden geleni yapıyoruz ancak yetkimiz bu sorunları/konuları iletmekle sınırlı.

Birçok oyuncu bu konuları açıyor. Aynı konular olduğu için birden fazla iletmemize gerek yok çünkü sorun merkez ekibe iletildi zaten. Şuan için beklemekten başka çaremiz yok.

İyi forumlar.

10. Bence hatanız sadece bir kere iletmek. Sanki sorunu sadece bir oyuncu yaşıyormus gibi. Biz burada ne kadar konu açıyorsak, sizde o kadar iletmek ile görevlisiniz! Şuraya bak resmen rezalet. Bir kere iletiliyor ama binlerce kez cevap alıyoruz ilettik diye... Her zaman ki gibi hiçbir şeye çare olamıyorsunuz... Biz sizi ne kadar sık boğaz ediyorsak, sizde aynısını yapın. Sonuçta iletmek ile görevlisiniz!

ST_LimVox bunu beğendi.
  11. ben herzaman söylüyorum darkorbit anca kendi çıkarlarını düşünsün oyuncunun fikriymiş düşüncesiymiş onlar için ne önemi var yav arkadaş insan gerek müşterisi olsun veya oyuncusu olsun hiç mi oyuncunun fikrini benimsemez arkadaşın dediği gibi yenilik getirmeyi iyi biliyonuz bide şu haritaların durumuna baksanıza ADAM KALMADI ADAM sorsan bottan gitti derler HAYIR! sizin o saçmalıklarınız yüzünden, artık çoğu kişi bu oyunu oynamak istemiyor.benim şahsen bu son ban olayında gemim banlanmadı çünkü hiçbir zman bot kullanmadım belki size komik gelecek ama milletin emeğine saygım var.darkorbit bot konusunda'da yanlış yapıyor aylardır belki yıllardır tarama yapma (ki meğerse yapılabiliniyormuş) sonra bir gün hopp tarama yap milleti banla; madem bot yasak herzaman yasak olsun her hafta taramasını yap canının istedği zaman değil. ayrıca bazen botçulara hak veriyorum o kadar fiyata bu kadar uridum almak bence ahmaklık, kimbilir belki darkorbit uridium satışları azaldı diye bot satışına geçti (katlayıcı bot v.s) uzun lafın kısası biz değil sen kaybediyorsun darkorbit.

ST_LimVox ve Jackdaw bunu beğendi.
  12. Jackdaw

Jackdaw User

Baskı kurmadıkça bu iş olmaz, koskoca şirket 1 tane serveri düzeltemiyorsa yazıklar olsun. Çok kolay değil diyorsunuz da bir programcı çalışmıyor bu şirkette, siz 1 kez iletseniz de defalarca üst yönetime sorunun çözülmediğini ve şikayetlerin çığ gibi büyüdüğünü iletmeniz gerekiyor.

ST_LimVox bunu beğendi.
  13. adam haklı beyler bazı durumlar insanı aşar adam iletir ancak, yapıp yapmamaları yönetime kalmış ki oda ne kadar umurlarındaysa artık!

ST_LimVox ve VALEYARD bunu beğendi.
  14. _Seyyah_

_Seyyah_ User

Tamam , mod arkadaş kendince haklı eyvallah , ama bu oyun ücretli ! yani bu oyuna para veren herkes verdiği paranın hesabını çatır çatır sorma hakkına sahip !
    Moderatör arkadaş senin de bizler kadar yetkin varsa sen bu başlığa hiç cevap yazma , yetkili kimse o gelsin yazsın bi zahmet..
    Bu kadar vurdum duymazlık olur mu yaa ?
    Eğer biz bu oyunu daha fazla sürdürmeyeceğiz , başka oyunlara ağırlık vereceğiz diyorsanız o zaman gelin ufak bir açıklama yapın.. Bizler de burada enayi gibi oyun düzelecek diye zaman ve para harcamıyalım , LÜTFEN..

15. Herzaman ki gibi sıkıcı açıklamalar duymaktan bıktık

ST_LimVox bunu beğendi.

16. Hoca önceden botçulara kızardım şimdi bottan şikayet edenin ağzının ortasına kürekle vurasım geliyor oyunda oyuncu kalmadı beya :D:D:D

ST_LimVox bunu beğendi.
  17. VALEYARD

VALEYARD Guest

Merhaba,

Duymak istediğiniz cevapları biliyoruz. Ancak şuan beklemekten başka çare yok. İyi yönde bir cevap geldiği zaman buradan duyurusunu yaparız.

İyi forumlar.

18. Gmeeknggg

Gmeeknggg User

Umarım düzelir sizler bu oyunu birazda olsa oynayabilin

ST_LimVox bunu beğendi.

19. Hepsine katılıyorum... Muhteşem bir yazı olmuş... Ölü arkasından bu kadar konuşmaya gerek yok ama değil mi ?

Bitik bir oyunu konuşmaya gerek yok :D

20. lezgin72

lezgin72 User

efendim arkadaşımız çok güzel özetlemiş anlmadığım modumuz niye böyle güzel bi yazıyı boykot ediyor şaşırtıcı haketen.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.