Öneri Darkorbit ölüyorsa suçlusu biraz da sizlersiniz

Konusu 'Konuşmacı köşesi' forumundadır ve JohnShepard tarafından 16 Aralık 2018 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

Oyun kolaylaşmalı mı gelişmeli mi?

1. Oyun kolaylaşmalı acelem var her şeyi fulleyip başka oyuna geçeceğim

16,0%
  2. Oyun gelişmeli Darkorbit bundan daha fazla potansiyele sahip

84,0%
  1. Oyunun öldüğünden yakınan oyuncu kaybettiğinden yakınan bir çok forum konusu var ancak oyunu kurtarmak biraz da sizlerin elinde siz de kendi fikirlerinizi paylaşabilirsiniz aklınıza güzel bir fikir gelmiyorsa güzel bulduğunuz fikirleri destekleyebilirsiniz. Ancak gördüğüm kadarıyla destek bulan konular genellikle uridium fiyatları düşsün şu NPC şu kadar fazla uridium versin şu ödül şöyle artsın bu etkinlik şöyle kolaylaşsın şeklinde sadece oyunu kolaylaştırmaya yönelik oluyor sizler oyunda bir yenilikten ziyade her şeye ulaşmak istiyorsunuz pekala böyle olsa herkes her şeye sahip olduğu zaman oyunun ne zevki kalacak? Soruyorum sizlere. Oyunun zorluğu artsın demiyorum kesinlikle ancak yeteri kadar kolaylaşmış durumda şuanda haftalık açık arttırmayla alınan milyarlarca kredi harcanan o tasarımların hepsini artık herkes alabiliyor birleştir özelliği sayesinde mesela. Oyunun kolaylaşmaya değil çeşitliliğe ihtiyacı var artık bu çeşitliliği ise sizlerin forumda desteklediğiniz konular belirleyecek ancak uridium fiyatları düşsün konusu yüzlerce mesaj alırken gerçekten yaratıcı oyuna farklı bir soluk getirecek bir konuya göz gezdiren dahi olmuyor tek istediğiniz daha hızlı gelişim ama unutmayın önemli olan oyunu eğlenceli kılan gelişirken ki izlediğiniz yolda karşınıza çıkanlardır yolu kısaltmak yerine gidilen yolu güzelleştirmeye daha eğlenceli yapmaya çalışmalıyız artık.

2. kılıç60

kılıç60 User

Darkorbiti oyuncular değil yönetenler bitirdi.Sana sadece bir örnek vereceğim.
    Getirsinler 2010-2012 sürümünü.Diğer tarafada şimdi ki halini koyalım.
    Sen gör o zaman kim getirmiş oyunu bu duruma!

3. Oyunun o zamanki halini de biliyorum şuan ki halini de ben zaten yapımcıların suçu yok demiyorum. Ancak tek suçlusu onlar değil ve geliştiriciler kadar oyuncular da açgözlü davranmakta fikir havuzundaki bazı konular o kadar vizyonsuzca hazırlanmış ki okuduğun zaman 2 dakika düşünerek bile istenilen şeyin gerçekleşmesinin ne kadar saçma olacağını anlayabiliyorsun ancak konu sadece oyunu kolaylaştırdığı için mesela sırf 1 tane LF-4 topu kar edebilmek için altına o kadar büyük bir destek topluyor ki bazen sayfalarca yorum alıyor diğer taraftan yenilikçi oyunu biraz olsun çizgisellikten çıkaracak bir konu açıldığında oyuncular bu konulara burun kıvırıyor daha şunu çözmediler ki bunu yapsınlar deniyor. Aç forumdan oku seprom sınırsız olsun diye konu var altına aldığı desteği gör. Oyuncular da açgözlü yapımcılar da tüm suç onların değil.

.Paradoks. ve Manitu bunu beğendi.
  4. .üYe.

.üYe. User

Açıkçası oyundaki donma kasılma sıkıntıları dışında oyundan memnunum. Bunun dışında kasılmama imkan vermeyen düşmanlar ve onlara zerre karşılık verememem dışında. 4-5 sıkışta patlıyorum. Gelişmenin en hızlı yolu kapı yapmaktır. Bunun için palladium toplamaya gitsem düşman kaynıyor. Kutu toplayarak kapı açsam botçular kutu salmıyor. Görev yaparak gelişeyim desem görevlerin verdikleri ödüller çok komik. Ama yine de çabalıyoruz bir şekilde. Dediğin gibi çok güzel ve oyuna çeşitlilik getirecek konular var ama destek görmüyorlar. Konuya 1-2 kelimelik de olsa olumlu veya olumsuz yorum bırakmak zor olmasa gerek.

JohnShepard bunu beğendi.
  5. Aliens

Aliens User

Ne yazık ki doğru. Hiç bir eylem tek taraflı oluşmaz, karşıdan yapılan bir harekete karşılık her zaman gelir. Biz oyuncular da oyunu çok fazlasıyla sömürdük. Bir açık bulunması bunu kullanmamızı haklı çıkarmıyor, hepimiz kullanmadan bunu rapor etsek kesinlikle DO böyle katı ve kısıtlayıcı davranmazdı. Bizler ne kadar açık kullandık, onlar da o ölçüde kısıtladılar. Bizler ne kadar oyunun kalitesini gerek küfür, gerek yaptığımız eylemlerle düşürdük, onlar da aynı ölçüde kesenin ağzını tutmakla düşürdü. Eski etkinliklere bir bakın, o yıllar için muazzam ödüllere sahipti ve ortalama herkese eşitti. Şimdi ki etkinliklere bakın, sadece belli bir kesim tarafından sömürülen ve bencilce diğer oyuncuları dışladığımız, onları hile kullanımına veya oyunu bırakmaya ittiğimiz bir hale getirdik.

Velhasıl kelam, açıkları kullanmasak, yetkiler ve sınırları bilsek, oyuna ve oyuncuya saygıyla savaşlarımızı PvE yerine PvP'ye taşısak oyun çok daha güzel bir yer olabilirdi ama şu da bir gerçek; artık o gemi limandan kalktı. Geri dönmesi de hem rüzgar hem de akıntıdan mümkün değil...

6. Test sunucularını gerektiği gibi kullanmayı bilsek eğer zaten oyunda açık olmaz lag olmaz ama test sunucularına katılım hakkı kazanan oyuncular sadece full gemiyle oyunun tadını çıkarmaya çalışıyor onu geçtim kendilerine açık arayıp bu açıkları asla bildirmeyip aylarca yıllarca kullanıyorlar. Önce test sunucularına seçkin üyelerden oluşan bir ekip gelmeli ve oyun aylarca test edilmeli her şeyi denemeliler son olarak da sunucu testi yapmalı sunucuyu botlarla doldurup ne kadar oyuncuyu kaldırabiliyor bunlara bakabilmeli ama yapılmıyor malesef. Yanlış kullanım yüzünden test sunucularına asla full dolulukta kullandırtmıyorlar oyunculara. Bu yüzden bir sorunla karşılaşıldığında tamamen tecrübesizce sıfırdan alarak düzeltmeye çalışıyorlar ve bu düzeltmeler de oyun aktifken yapılmaya çalışılıyor. Haliyle gelsin laglar gitsin buglar.

7. valla ben senin dediğin gibi konu açanlara nadiren rastladım genelde yakınanlar botlardan ve lag sorunundan yakınıyorlar bunlara çözüm bulsalar gene beni tatmin edecek, oyun elbette zor bunu sende inkar edemezsin evet herşeye kolay ulaşmak olmaz fakat bu kadar zorda ulaşılmaz yani bot kullanmayan birinin hesap fullemesi ömründen ömür alır uzay savaş oyunu herşey fulken bile oyundaki amacın bitmiyor cephane rütbe derdine düşüyorsun bu seferde, evet oyun kolaylaşıyor ama bi yandan getirdikleri yenilikler iyice çıkmaza sokuyor magmadrill den sonra yeni gelen promethus lazeri normal bi yenilikmi sence ayrıca cyborg dan başka gemi kullanan kalmadı sırf zorunluluktan biz biraz daha dengeli bir oyun istiyoruz tek derdimiz bu.

8. Demek istediğim bu tarz çok konu açılmasından ziyade bu tarz konuların aldığı destek. Ben de istemiyorum bot kullanılsın insanlar zorluk çeksin dediğim gibi onların da hataları var bizim de hatalarımız var. Ve en azından biz kendi hatalarımızın farkına varırsak bunları değiştirip daha güzel bir oyuncu kitlesine sahip olabiliriz. Ayrıca açtığım konulara bakarsan yapımcılardan da nasıl yenilikler beklediğimi anlayabilirsin. Sadece oyunculara yüklenmiyorum aslında.

9. Mr.User

Mr.User User

Johnshepard,

Real hayata ben Porsche ye binmek istiyorum. Ama bir gerçek var ki o arabayı alacak param yok:)

peki çok istiyorum. Her Türk gibi köşeyi kısa yoldan dönmek istiyorum.

Ama kanunlara karşı geldim mi karşıma bir kolluk kuvveti çıkıveriyor.

Bu oyunda aynı.

Herkes full gemi ister. Herkesin hakkı istemek. Ve bazılarımız yanlış yollara da girişecek.

Bu durumda bu yollara giren kadar o yolları kapamayan da suç var.

Eğer o yollar kapanırsa veya adaletli ceza verilse bak bakalım kim cesaret eder onca emek verdiği hesabı o yolla sokmaya...

Demek ki,

Her KUL nefsine yenik düşebilir. Önemli olan o ortamın yaratılmamasıdır.

Sonuç 1: Menemis 1 yıl özelliği kapatılmadı ama Mindfire cıktığı gün özelliği kullanarak kesen arkadas videoda artislik yapmasaydı dahada kapanmazdı.

Sonuç 2: Demek üyeler daha kolay uri kazanmak isteyecek yöneticiler bu yolu kapayacak. :)

Sonuç 3: Bu oyunun bu hale gelmesinde TEK suçlu kuralları yazıp onları uygulama cesareti olmayanlardadır.

saygılar.

10. _KIYAMET_

_KIYAMET_ User

Bu konuya yazdığım mesaj ya silinmiş ya taşınmış :confused: :eek: hayırlı işler. :cool:

11. Bende görmüştüm mesajınızı. Siz sildiniz sanmıştım :rolleyes:

12. Demek istediğinizi anlıyorum ancak cezaların yetersizliği suç işlemeye bahane olmamalı. Adam öldürüp öldürtmeseydin o zaman demek gibi hatta adam benim yüzümden ölmedi ki sizin yüzünüzden öldü demekle aynı şey şu anda savunduğunuz konu. Bahsettiğiniz cezaları ben de çok saçma buluyorum. Ancak cezası hafif diye kullananları savunmak gereksiz. (anlıyorum amacınız onları savunmak değil ancak böyle algılayacak bir çok insan çıkacaktır emin olun) Hatta onların suçlarını da yapımcılara atmak aşırı haksız geliyor bana. Oyunda hata olmasından şikayetçi oyuncular Test sunucularında kendileri bir hata bulduğunda bunları bildirmek yerine çok duyulmasın diyerek tamamen bencillikleriyle diğer oyunculardan dahi yıllarca saklayabiliyorlar. Oyunda zevkli hiçbir şey kalmadı diyenler tekrardan bir şeylerle uğraşacaklar diye yeni bir içerik gelmesinden ödleri patlıyor. Ben de yapımcıların yaptıklarından gram memnun değilim açıkçası gelen içeriklerde en ufak bir vizyon kırıntısı yok sıfır yaratıcılıkla aynı şeyleri önümüze sunuyorlar. Ancak bunu yapmasalar gerçekten farklı bir oyun deneyimi sunmaya daha eğlenceli hale gelecek şeyler ekleseler Oyuncuların %80'e yakınının bunlara karşı çıkıp bize ilk çıkan Darkorbit'i verin diyeceklerini biliyorlar. Bkz. İlk cevap atan nostalji delisi.

13. _KIYAMET_

_KIYAMET_ User

Yok ben silmedim. :) Zaten sonradan sileceğim bir mesajı yazmam. :D