Darkorbit Türkiye Ekibi

Konusu 'Teknik Konular' forumundadır ve Artemis. tarafından 9 May 2018 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
 1. Artemis.

  Artemis. Community Team Team Darkorbit

  Uluslararası Topluluk Yöneticisi
  ICM

  Takım Yönetimi
  @.Paradoks. TL (Takım Lideri)
  @Minerva BA (Board Admin)
  @.NARSİL. CTL (Chat Takım Lideri)
  Gizli (Support Takım Lideri)

  Forum Takımı
  @.Paradoks. O hala bir forumcu :cool:
  @Minerva BA (Board Admin)
  @Themis. SMOD (Süper Moderatör)
  @Luminous SMOD (Süper Moderatör)
  @Titan. FM (Forum Moderatörü)
  @.Hypnos. FM (Forum Moderatörü)
  @_-Thanatos-_ FM (Forum Moderatörü)
  @GRANDEKİNOKS. FM (Forum Moderatörü)


  Destek Birimi
  Gizli (Support Takım Lideri)
  Gizli (Destek Admini)
  Gizli (Destek Moderatörü)

  Chat Takımı
  @.NARSİL. CTL (Chat Takım Lideri)
  Balkan (Chat Admini)
  Aktor (Chat Admini)
  Kumsal (Chat Admini)
  Arion (Chat Admini)
  Edgar (Chat Admini)
  Raiva CM (Chat Moderatörü)
  Ravis CM (Chat Moderatörü)
  Aktuğ CM (Chat Moderatörü)
  Scuti CM (Chat Moderatörü)
  Hawk CM (Chat Moderatörü)
  Raava CM (Chat Moderatörü)
  Kratos CM (Chat Moderatörü)


  Discord Takımı
  @Themis. (Discord Moderatör)
  @Luminous (Discord Moderatör)
  @_-Thanatos-_ (Discord Moderatör)


  Rütbeler ve Görevleri
  ICM (International Community Manager - Uluslararası Topluluk Yöneticisi) kimdir?

  Bigpoint şirketinde çalışan ve oyunlara ait bağlı oldukları ülkelerde moderator takımı oluşturmak ve devamını sağlamak, takımın ulaşamadığı, göremediği ya da yetkisi olmadığı birçok istatistiksel raporlar, ince detay support ve şirketten oyunculara ulaşması gereken bilgileri ileten kişilerdir.

  Team Leader (Takım Lideri): Takımındaki herkesten sorumlu ve liderdir. Takımın birliğini ve bütünlüğünü sağlar. Haftalık rapor gönderimi, merkezden gelen duyuruların yayınlanması ve ICMler ile iletişimi sağlayan kişidir. Takım ile ilgili rapor, sorun ve istekleri ICMlere ileten kişidir. Support forum ve chatde görevlidir.

  Board Admin: Support ve forumda görevlidir. Takım Lideri'nden aldığı talimatlarla merkezden gelen duyuruları yayınlar, smod-modların takibi gerçekleştirir. Verilen görevlerle ve sorumlu olduğu s-modlarla varsa modlarla ilgili raporlarını direkt olarak Takım Lideri'ne iletir.

  Super Moderator (SMod): Forumda görevlidir. "Merkez" olarak adlandırılan bölümde konu açma ve düzenleme yetkileri yoktur. Modlardan farklı olarak Takvimi düzenleme yetkileri vardır. SMod'lar takımdaki moderatorlerden sorumludur. Onların düzeni, cevaplarını, takım içindeki uyumlarını denetlemek ve düzenlemek görevleri arasındadır. Arşivleme, güncelleme ve modlara görev verme yetkileri arasındadır. Tüm bunlarla ilgili hazırladıkları raporlarını direkt olarak Board Admin'e iletirler.

  Forum Moderator: Sadece forumda görevlidir. SMod'lar gibi "Merkez" bölümünde yetkisi yoktur. Kullanıcılardan gelen soru, geri bildirim ve önerilere cevap verme ve yardımcı olmak başlıca görevidir. Doğrudan bağlı oldukları kişi SMod'tur. Herhangi sorunları olduğunda SMod'lara danışabilirler.

  Destek Admini: Oyunculardan gelen şikayetlerin incelenmesinden ve raporlanmasından sorumludurlar. Haftalık olarak güncel sorunları ve soruları ICM'lere iletmekle görevlidirler. Aynı zamanda Destek moderatörlerinin eğitimlerinden ve vermiş olduğu cevapların incelenmesinden de sorumludurlar.

  Destek Moderatörü: Genel hesap şikayetleri ile ilgilenirler. Gelen şikayetler kategorilerine göre bu kişiler tarafından cevaplanır. Eğer yetki durumunu geöen bir konu varsa soru ya da sorunları bir üst yetkiliye bildirmekle yükümlüdürler.

  Chat Takımı: Chat sisteminin düzeninden sorumlu olan arkadaşlarımızdır. Taraf tutmadan görevlerini yerine getirmekle yükümlüdürler. Chat sistemi üzerinde görünmek ya da atılan banları söyleme zorunlulukları yoktur. Görünmez takım olarak adlandırılmaktadırlar. Hani Chat te yasak bir kelime kullanmayı düşündüğünüzde ensenizde bir serinlik hissedersiniz ya, işte o serinlik Chat Takımının nefesidir.

  Discord Moderatörleri: Sadece DC üzerinde ki sorularınızla ilgilenirler. Herhangi bir Support /Chat ya da Forum yetkileri ve de görevleri yoktur. DC üzerindeki herhangi bir kural ihlalinde bu kişiler tarafından uyarılır ya da cezalandırılırsınız. Amaç sohbet muhabbet eğlence ama aynı zamanda da düzeni sağlamaktır.
   
  Moderatör tarafından en son değiştirilen: 10 Kasım 2020
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş