Darkorbit Türkiye Ligi Huzurlarınızda

Konusu 'Kumanda Merkezi Arşivi' forumundadır ve -ThyPhon- tarafından 31 May 2018 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
 1. -ThyPhon-

  -ThyPhon- User


  DARKROBİT LİGİNE HOŞ GELDİNİZ

  11111.jpg

  Uzun süredir rekabet içeren bir turnuva düzenlemeyi düşünüyorduk. Darkorbit Ligi’nin bunun için en uygun turnuva olacağına karar verdik. Şimdi aklınızdaki soru ‘‘NASIL OLACAK?’’.
  Turnuva Darkorbit Türkiye Ligi ve Darkorbit Türkiye Ligi Finali Olarak ikiye ayrılıyor.

  Darkorbit Türkiye Ligi: Her sunucuda 4 takımdan oluşacak. 4 takım arasında karşılaşmalar yapılacaktır. Karşılaşmalar puan usulü olacaktır. Karşılaşmalar sonucu 1. olan takım Darkorbit Türkiye Ligi Finaline katılma hakkı kazanacak.

  Darkorbit Türkiye Ligi Final: Turnuva 6+2 toplam 8 takımın katılımı ile başlayacak. Turnuva eleme usulü olacak. Finali kazanan takım Darkorbit Türkiye Ligi Finali kazananı olacak.

  Turnuva Kuralları

  • Başvurular sonucu Darkorbit Türkiye Ligine katılmaya hak kazanmış 4 takım aralarında müsabakalar gerçekleştirilecektir.
  • Darkorbit Türkiye Ligi müsabakaları Puan usulü ilerleyecektir. Puan tablosunda 1. Sırada olan takım Darkorbit Türkiye Ligi Finaline katılmaya hak kazanacaktır.
  • Sunucu şampiyonları ile birlikte en iyi 2.takımlardan 2 takım Darkorbit Türkiye Ligi Finaline katılım hakkı kazanacaklardır.
  • Müsabakalar Darkorbit Türkiye takımı tarafından verilecek olan hesaplar ile yapılacaktır.
  • Müsabakalar 3 Raund üzerinden oynanacaktır. Karşılaşmalarda 2 raund kazanan takım galip sayılacaktır.
  • Darkorbit Türkiye Ligi sonunda puan eşitliği halinde takımların karşılaşmalar sonucunda KAYBETTİĞİ/KATLETTİĞİ oyuncu sayısına bakılacaktır. Tüm tablo eşitliği (Galibiyet/Mağlubiyet/Kaybettiği/Katlettiği oyucu sayısı) halinde puan eşitliğinde bulunan takımlar arasında eleme usulü karşılaşma yapılacaktır.
  • Takımlar karşılaşma esnasında Darkorbit Türkiye Takımı tarafından verilecek olan discord adresinde karşılaşma saatinden 30 dakika önce en az 5, aksilik durumda değişiklik yapılabilmesi 7 kişilik tam takımları ile bulunmalıdırlar. Takımlar yedek oyuncuları ile gelmemesi halinde oluşan herhangi bir aksilikte beklenmeyecek Lig devam edecektir. Sorun yaşayan takım mağlup sayılacaktır.
  • Farklı takım oyuncularının birbirleri ile münakaşaya girmesi yasaktır. Bu tür bir durum yaşandığı durumda münakaşa içerisine giren oyuncular İçinde bulundukarı ve bir sonraki karşılaşmalar için ceza alırlar ve 2 karşılaşmada oynayamazlar. Cezalı oyuncu yerine yedek oyuncular karşılaşmaya dahil edilir.
  • Takımlar açıklandıktan sonra verilen discord sunucusunu ve maillerini takip etmek zorundadırlar. Gerekli duyurular discord sunucusu ve mail üzerinden yapılacaktır. Oyuncu/Oyuncular tarafından takipsizlik yüzünden oluşacak sorunlardan takımlar sorumludur.
  • Darkorbit Türkiye takımı tarafından verilen gemiler etkinlik dışında kullanımı ve verilen üye dışında kullanımı kesinlikle yasaktır. Bu kurala uyulmaması halinde kuralı çiğneyen üye etkinlikten uzaklaştırılır ve lig sisteminden çıkarılır. Takım çıkarılan üyenin yerine yedek oyuncularından birini getirebilir. Eğer yedekleri yok ise takım o maçta mağlup sayılır bir sonraki maça yedeklerini getirip katılabilirler.
  • Verilen hesaplarda etkinlik esnasında, öncesinde veya sonrasında grup chatı dışında chat kullanmaları yasaktır.
  • Takımlar belirlendikten sonra Forumda yapılacak duyuru ile discord sunucusuna Team Player yetkisi verilmek için çağırılacaksınız. Verilen tarihte tüm takım oyuncuları discord sunucusunda olmak zorundadır. Aksi durumda takım oyuncu yetersizliği sebebi ile takım lig dışını çıkarılacak ve yedek takım/takımlar lige dahil edilecektir.
  • Lig karşılaşmaları öncesinde oyuncular ile yapılacak olan discord Toplantı/Toplantılarına her takımdan en az 1 kişinin katılımı zorunludur.
  • Lige katılacak takımlar Darkorbit Türkiye Takımı tarafından seçilecektir.
  • Takım Oyuncularının tümü aynı sunucuda oyun oynuyor olmalı (1’den fazla sunucuda oynayan oyuncular 1 sunucu seçmelidirler).
  • Her 1 oyuncu sadece 1 sunucudan lige katılabilirler. 1’den fazla sunucuda lige katılan oyuncular Ligden uzaklaştırılırlar ve müsabakalara katılamazlar.
  • Takımların başvurulardan sonra 7 kişilik kadroda sadece 1 kişi değiştirme hakkı bulunmakta.
  • Kadro değişikliği yapmak isteyen Takım anca turnuva yetkilisinin onayını aldıklarında bu değişim gerçekleşir. Aksi durumda değişim yasaktır.

  Turnuva Puanlama Sistemi

  · Galibiyet: 3 Puan (Karşılaşmada bulunan 2 takımdan bir tanesi 2 raund kazanırsa karşılaşmayı galip bitirmiş olur. Karşılaşmayı galip bitiren takım 3 puan kazanır).
  · Beraberlik: 1 Puan (Turnuva haritası belirli süre içerisinde savaş yapılmasına olanak sağlamaktadır. Bu sebepten dolayı yapılacak 3 raund da takımlar 1’er raund kazanmış ve 3. Raunda süre dolduğu halde 2 takımdan da oyuncu eksilmemiş veya eşit sayıda oyuncu haritada bulunuyorsa raund berabere bitmiş sayılacaktır. Bu durumda 3 raundan 1’ini A takımı diğerini B takımı kazanmış son raund ise berabere bitmiş oluyor. Durum 1-1 olduğu için maç berabere sayılarak 2 takıma 1 puan verilecektir.).
  · Mağlubiyet: 0 Puan ( Yapılan karşılaşmada 2 raund kaybeden takım puan alamaz).

  TAKIM SİSTEMİ

  · Takımların kadroları aşağıdaki görselde verilen şekilde olacaktır.
  · 5 + 2 ile 5 As 2 Yedek oyuncudan oluşacaktır.

  upload_2018-5-31_4-20-26.png

  LİG GRUP SİSTEMİ

  · Ligler 4 Takımdan oluşacak ve 6 hafta sürecektir.
  · Ligde bulunan 4 takım aralar arasında 1’er kez müsabaka gerçekleştirilerek puanlama usulünde lig şampiyonu belli olacak.

  upload_2018-5-31_4-24-50.png
  FİXTÜR SİSTEMİ

  · Lig Fixtürü aşağıdaki gibidir.
  · Takımlar aralarında 1’er kez karşılaşacaktır.
  · Her hafta 6 sunucuda 1’er karşılaşma olacaktır.


  upload_2018-5-31_4-22-50.png

  Türkiye Finali Sistemi

  · Darkorbit Türkiye Ligi Finali 6+2 (6: Sunucu Şampiyonları – 2 En İyi 2. İki takım.) yani 8 takımdan oluşacak.
  · Darkorbit Türkiye Ligi Finali Eleme usulü olacak. Karşılaşmalar ‘’ÇEREK FİNAL 8 Takım – YARI FİNAL 4 Takım – FİNAL 2 Takım Şampiyon 1 Takım şeklinde son bulacak.

  TURNUVA KATILIM ŞARTLARI

  · Turnuvaya Katılacağınız Sunucu:
  · Takım İsmi:
  · Takım Oyuncularının Hesap Bilgileri (Sırayla ID – Sunucu – Hesabın Kayıtlı Olduğu Mail Adresi:
  · Takım Oyuncularının SKYPE adresleri:
  · Takım veya Takım oyuncularını tanıtacak video/videolar:

  Darkorbit Türkiye Ligi Karşılaşma Tarihleri

  1.HAFTA - 22/23/24 Haziran 20186 Karşılaşma
  2.HAFTA - 29/30 Haziran/1 Temmuz 20186 Karşılaşma
  3.HAFTA - 6/7/8 Temmuz 20186 Karşılaşma
  4.HAFTA - 13/14/15 Temmuz 2018 6 Karşılaşma
  5.HAFTA - 20/21/22 Temmuz 2018 6 Karşılaşma
  6.HAFTA - 27/28/29 Temmuz 2018 - 6 Karşılaşma


  Not: Karşılaşma tarihlerinde değişim olabilir.

  Darkorbit Türkiye Ligi Finalleri Karşılaşma Tarihleri

  Çeyrek Final: 12 Ağustos
  Yarı Final: 19 Ağustos
  Final: 30 Ağustos 2018


  ÖDÜLLER
  1.Takım

  · 1.000.000 Uridium
  · 1 Yıl İndirim Paketi
  · 6 Ay V.İ.P
  · Şampiyon Başlığı


  2. Takım

  · 500.000 Uridium
  · 6 Ay İndirim Paketi
  · 3 Ay V.İ.P


  3. Takım

  · 100.000 Uridium
  · 1 Ay İndirim Paketi
  · 1 Ay V.İ.P


  SON BAŞVURU TARİHİ: 13 HAZİRAN 2018

  Katılım Formu: https://goo.gl/E326rM


  Örnek Katılım Formu


  Form.jpg

  NOT: FORMU TAM DOLDURDUĞUNUZA EMİN OLUN. YANLIŞ VEYA EKSİK DOLDURMA TURNUVAYA KATILMANIZI ENGELLEYEBİLİR.

   
  Son düzenlenen: 31 May 2018
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş